הבדיחה החדשה שמספרים ברצינות

Harrington

Well-known member
מנהל
לדעתי אם ממנים מישהו מבחוץ,אלוף שפרש זה לא הולם,

למה הוא פרש? הוא לא היה מספיק טוב להיות רמטכ"ל.

אז למה עכשיו הוא טוב?
אין שום סיבה לחשוב ש"הוא לא היה מספיק טוב להיות רמטכ"ל". הוא היה אחד משני מועמדים טובים והאחר נבחר. זה לא הופך אותו למועמד שאינו ראוי, לא מתאים, או לא טוב מספיק. זה רק אומר, בדיוק מה שזה אומר :), שמול המועמד הנוסף שהיה באותה עת, השני היה טוב יותר בעיני שר הבטחון שכיהן באותה תקופה. לא פחות ולא יותר.

אין שום סיבה לחשוב ש"הוא לא היה מספיק טוב להיות רמטכ"ל". הוא היה אחד משני מועמדים טובים והאחר נבחר. זה לא הופך אותו למועמד שאינו ראוי, לא מתאים, או לא טוב מספיק. זה רק אומר, בדיוק מה שזה אומר :), שמול המועמד הנוסף שהיה באותה עת, השני היה טוב יותר בעיני שר הבטחון שכיהן באותה תקופה. לא פחות ולא יותר.
יש גם את האספקט של לתת למי שמשרת סיכוי גבוה הרבה יותר.

חשוב מאוד בדיוק כמו בחברה גדולה.

ככה יש למי שלמטה רצון להצטיין.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש גם את האספקט של לתת למי שמשרת סיכוי גבוה הרבה יותר.

חשוב מאוד בדיוק כמו בחברה גדולה.

ככה יש למי שלמטה רצון להצטיין.
עם זה אני בהחלט יכול להסכים. אבל זה פחות רלוונטי בנסיבות החלפת הרמטכ"ל הנוכחיות. זאת תהיה, ככל הנראה, החלפה שלא מן המנין וממילא לא משהו שצפו אלו ש"למטה" ובנו עליו לקידומם. בכל מקרה, לא מדובר בלקיחת אדם שלא הגיע מהמערכת. במקרה כזה הייתי מסכים איתך לחלוטין בנדבך שהעלית כעת. מדובר על לקחת אדם שלגמרי הגיע מהמערכת, יצא ממנה לתפקיד אחר וכעת מדובר על חזרתו. יעני כל אלו ש"למטה" יכולים עדיין לשאוף לכך גם עבור עצמם בעתיד.

כל זה אגב, בדיון שהוא די דיון סרק. בשום מקום כאמור לא מדובר כרגע על החלפה בפועל של הרמטכ"ל וממילא ההצעה למנות את האלוף במיל. זמיר היא הצעה שעלתה בתקשורת בלבד. זה שליינט מציגים זאת כרעיון ישים זה נחמד, אבל כמובן לא קשור בשום צורה לעולם האמת, העובדות והמציאות.

תכל'ס, רק הזמן ילמד מה צפוי מבחינה זו. אבל אילו זה היה תלוי בי, רוב אנשי ה"למטה" כהגדרתך היו מוחלפים גם הם במסגרת החזרת הצבא לפעילות מבצעית מלאה, לרבות תכנונית. יעני כל שבויי הקונספציות, גם בדרגים שאינם אלוף ומעלה. בלי קשר לכך ועל אף שהסכמתי איתך בגדול לגבי הנדבך הנוכחי שאנחנו מדברים עליו, מאיש צבא אני מצפה לרצות להצטיין תמיד, בכל תפקיד ודרגה, ללא כל קשר לעתידו וקידומו הפוטנציאליים. הצבא מבחינה זו אינו מקום עבודה רגיל.

יצא ממנה לתפקיד אחר וכעת מדובר על חזרתו
הוא לא יצא ממנה לתפקיד אחר הוא סיים את תפקידו בצה"ל.

יעני כל אלו ש"למטה" יכולים עדיין לשאוף לכך גם עבור עצמם בעתיד.
לקחו להם ג'וב של רמטכל זמני - ולדעתי אם כבר הקונספציה שלדעתי

היא שם קוד לנתנו להם להיכנס בכוונה יותר סביר שמנכל משרד הביטחון היה

שותף לה יותר מאלוף כזה או אחר.

הרי הקונספציה נולדה במשרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה - הצבא רק מבצע.

כל שבויי הקונספציות, גם בדרגים שאינם אלוף ומעלה
ניקח דוגמה הבוס של התצפיתניות בעזה - מה הכי הגיוני שקרה?

הוא העביר לדרג גבוה ממנו,שהעביר הלאה עד שהגיע לאלוף אמן - אלוף אמן אמר לא מעניין

אותי למי שאמר לו וזה אמר לבוס של התצפיתניות - הכל מתחיל מלמעלה מה אתה חושב

שזה פורום שלכל אחד יש דיעה אחרת? יש מי שמחליט.

ולכן הבוס שלהם אמר תעזבו את זה - זה ההוראות שהוא קיבל.

זה המהות של הצבא אם לא הבנת/לא היית בצבא - לקיים הוראות.

יש גם דברים אחרים אבל זה הבסיס.

למעלה