הבושה והחרפה

taro

New member
למה לי?

הדבר זהה בעיני למצב בו שודד בנק אחד מסגיר את שותפו למשטרה. הצבא הוא ארגון שלכם, טפלו בו אתם, לי אין עניין בו, בטח לא בנהלים הפנימיים שלו. ואגב, הדתיים המדוברים הם דתיים ציונים, ולמרות שאני יודע באי-הסימפטיות שלי כלפיהם, עד כמה שאני הבנתי הם בקשו, וזכותם לבקש. טענות - לראשי צה"ל.

הא באמת טארו? זכותם לבקש?

האם גם זכותי (או שבעצם לא זכותי אני רק אשה לנשים בצה"ל אין זכויות) או זכותו של חייל חילוני לבקש ש"הוא לא רוצה לשרת עם דוסים"?

preacher

New member
בטח שזכותך לבקש.

זכותך לבקש כל דבר. הבעיה היא באלה שנענים לבקשה, ובשם הנסיונות למראית עין של שיוויון בגיוס החרדים, זורקים את השיוויון לנשים בצה"ל לכל הרוחות. כרגע אין דרך סבירה לגייס חרדים לצה"ל כמו שהוא. יש להם דרישות מיוחדות שגם אם אנחנו לא מסכימים להן הם לא יוכלו לחיות בלעדיהן. במצב הנוכחי חייבים להתפשר על משהו, ואני במקום צה"ל יוצר יחידות מיוחדות לחרדים, כן, בלי בנות בסביבה, ועם הכשר של מי שהם רק רוצים לאוכל, ושם גדר של 10 מטר מסביב לבסיס שלהם שחו"ח לא יראו מה קורה בחוץ. זה עדיין מסריח אבל אפשר לחיות עם זה. (ומעניין מה היה קורה אם מישהו היה מבקש שביחידה שלו לא יהיו חיילים מעדות המזרח). אבל בין לא להביא בנות ליחידה חדשה, ובין לזרוק לוחמות מתפקידן לבקשת חיילים חרדים, יש הבדל רב. השאלה היא איזה לחץ נגדי אנחנו כחילונים יכולים להפעיל על צה"ל. רעיונות, מישהו?

freeonly

New member
סתם משהו מצחיק...

ציטוט מן התגובה הקודמת - האם זו פליטת קולמוס או בכוונה? "בין לא להביא בנות ליחידה חדשה, ובין לזרוק לוחמות מתפקידן לבקשת חיילים חרדים, יש הבדל *רב*."

neatsun

New member
הממ, לא ממש מדובר

במקרה הזה ובמקרים האחרים בחרדים, אלא בבני ישיבות הסדר. מלבד עצם המקרה, מה שמטריד במיוחד זו המגמה של "ההתחרדות" וההקצנה בקרב הציבור הזה, ה"ציוני-דתי" כפי ש taro מכנה אותו. בני עקיבא מקצינים, בחינוך ממ"ד מוצאים כוונות להפרדה (בנים-בנות) ואולי גם ביצוע לכוונות, אני לא ממש בקיאה. והכוח של הרבנים להתערב בפעילות ומדיניות צה"ל, מדהים ביותר. כפי שמתואר בכתבות, לחיילים עצמם אין בעייה כל כך גדולה לשרת עם או בפיקוד/הדרכת חיילות, אלא שיש הכוונה מלמעלה והוראות שהם מקבלים מהרבנים. (קישורים בהודעה המצורפת למקרים נוספים)

Yair Segal

New member
החילונים דרשו שלא יהיו בלישכת הגיוס

ליד בני ישיבות ובקשת היתקבלה.

taro

New member
וודאי שזכותם וודאי שזכותך

לבקש תמיד מותר, עד כמה שזכור לי. בקשר לבקשתך שלך, הדוסים ממילא לא משרתים, את מדברת על הכיפות הסרוגות, וכמובן שזכותך לבקש. בטענות אפשר לבוא רק לקובעי ההחלטות, הם קציני צה"ל. וההערה על "רק אשה בצה"ל" היא מיותרת. שלחי את זה למר שאול מופז, אל תפני את זה אלי.

ממש בושה ../images/Emo10.gif

מהזה? כל מה שבני ישיבות רוצים הם מקבלים? מתי כבר יהיה לזה סוף???

אנדרי ז

New member
יהיה לזה סוף

כשכולם ישאלו את השאלה הזאת. ויסיקו את המסקנות המתבקשות מהתשובה.

בהחלט, אני את שלי כבר הסקתי

אגב, פריאונלי אני רואה שאתה כאן. למה עזבת את פורום דת ומדינה ברוטר?

יואב.

New member
כשהרוב יצביע שינוי

וזה יקרה כשיבינו שהמלחמה בטרור אמנם חשובה, אבל ההבדלים ביכולת להילחם בין הליכוד והעבודה אינם גדולים, ואפילו מר"צ נכנעת לדתיים, אם כי אמנם פחות. התוצאה: אין לנו לא ארץ ישראל שלימה, לא שלום, לא ביטחון, אבל גם לא חופש דת.

Megapuzik

New member
והשליטה הרבנית ממשיכה...

לא מספיק שארבעת הנשים נזרקו בגלל שהם נשים, ומי עוד "פיקד" על זה... הרבנים ,נו אלה אתם יודעים, ש"נלחמו" כל החיים שלהם במלחמות....

freeonly

New member
תגובתי מ-YNET

סופנו שנישאר עם צבא, אבל לא יהיה לו על מה לשמור. יהיה לנו צבא על הכף כפק. שומר מצוות ולומד תורה, משגיח כשרות וצם ביום כפור, והוא ישמור על מיעוטי היכולת שלא יצליחו לברוח מפה בזמן כשעוד יהיה אפשר, לפני בוא מדינת ההלכה. מישהו פה התבלבלו לו היוצרות והוא קצת שכח שהצבא תפקידו לשמור על הדמוקרטיה ולא להיפך.

neatsun

New member
באותו נושא...

דיון בפורום השכן. מעניין איך שני הנושאים קשורים בצורה כל כך הדוקה. שוב ושוב עולים אירועים והיבטים של הכפייה דתית ואי הפרדת דת ומדינה שיש להם השלכה (שלילית כמובן) ישירה על מעמד האישה. והדתיים ממשיכים לטעון שמעמד האשה ביהדות "מצויין". כל כך ציני.

Yair Segal

New member
למה שלא תחשבו מה אתם באמת רוצים?

מיצד אחד יש לכם תלונות על חרדים שלא משרתים בצבא ומיצד שני אתם רוצים שישרתו רק בתנאים שלכם. אי אפשר גם לאכול את העוגה וגם לישמור אותה שלמה. או שהצבא מאפשר לדתיים לשרת בלי ליכפות התנהגות חילונית עליהם ומיתחשב בדתם, או שייתן פטור גורף מהצבא לכל מי שרוצה לשמור על דתו ולא יכול לעשות זאת בצבא.

אנדרי ז

New member
שישרתו ביחידות נפרדות

כל עוד הם משרתים ביחידות משולבות, אם יש להם טענות הם אלה שצריכים לעזוב את היחידה ולא הבנות.

Yair Segal

New member
אבל כשהם לא רוצים לשרת ביחידות

משולבות, הם מקבלים פטור ואז גם יש לכם טענות.

למעלה