הבטיחות בכבישים במבשרת

66יסט

New member
הבטיחות בכבישים במבשרת

חשבתי שאולי זה המקום לפרסם בעיה שנראית לי די רצינית ביישוב הזה והיא הבטיחות של הולכי הרגל ובמקרה הזה של תלמידים שהולכים ברגל לתיכון או בכלל מסתובבים ברגל ברחבי הישוב ונדמה לי שהתלמידים של התיכון הם באמת חלק גדול מהולכי הרגל במבשרת...נראה לי גם שעכשיו זאת שנת בחירות ואולי אפשר לנצל את זה כדי לשפר את המצב וגם שמבחינה מסויימת זאת גם האחריות של תיכון הראל שנוכל להגיע ללימודים ובחזרה הביתה בשלום ובביטחון. בזמן האחרון היו כמה תאונות רציניות בשדירות הראל אבל אני לא יודע כמה זה באמת השפיע ושינה משהו בישוב בקיצור - חשבתי לכתוב כאן על מיפגעים בעיות ודברים שנראים לי מסוכנים ובעייתיים..מקווה שזה אולי יגיע למי שצריך....וגם אתם תוסיפו בבקשה עוד משלכם אז אני מתחיל כל פעם שאני חוזר מנסיעה עם חברים לתל אביב אז אלה שצריכים ללכת מהגשר לקסטל לא יכולים לראות את המכוניות שבאות מהגשר ופונות ימינה וגם המכוניות בגשר לא רואות את מי שחוצה שם עד שהם לא ממש כבר פונות ימינה..אם מכונית פונה ימינה במהירות זה מסוכן בפנייה לירושלים שמגיעים מכיוון הקסטל (מעל לסונול הכוונה).. יש שם רמזור כתום מהבהב בשני הצדדים אבל אין סימן של מעבר חציה הרמזור השני בצומת של סונול (שני מכיוון המועצה לכיוון הסונול) הוא אומנם מתחלף לירוק בלי שצריך ללחוץ על הכפתור בעמוד אבל הוא קצר מאוד...אתה לא מספיק לחצות לפני שזה שוב מתחלף לאדום... מכוניות שמגיעות מכיוון הגשר לכיוון הקסטל ופונות למועצה קשה לראות אותם אם אתה חוצה במדרכה מהכיוון של המועצה לכיוון של סונול ויש כמובן גם את כל הבלאגן המעצבן של המכוניות בכניסה לאזור של התיכון...... אני חושב באמת שלמועצה במבשרת יש מה לעשות...תמרורים...שלטים..לסמן מעברי חצייה...מראות..מה שצריך...וזה באמת יותר חשוב מהפרחים או מהניקיון. לא נעים ללכת ברגל לביצפר לפעמים בגלל זה ובתקופה האחרונה נראה לי שכמות המכוניות רק מתעצמת כל הזמן.. עדיף שיעשו כבר משהו לפני שמישהו ייפגע

פאםפאם55

New member
אני לגמרי מסכימה!!!

זה יכול להיות ממש מעצבן וממש מסוכן לפעמים! גם בצומת שבלי רמזורים ליד התחנת דלק בקסטל יש בעיה כי כולם שם חותכים ברגל מהמדרכה למדרכההשנייה ולא עוברים בצומת ואז מכוניות באות ממש מהר מהתחנה... לי ולחברה שלי הייתה שם חוויה לא נעימה פעם

בניגוד לשניכם אני כבר בכביש עצמו (עם מלווה..)

והאמת שבאמת עמוס...למרות שזה אמור להיות ישוב "קטן". נהגים ותיקים עושים הרבה שטויות די מעצבנות (ומסוכנות). אבל זה בטח קורה בכל מקום.. אם כבר מדברים על מפגעים מה שמעצבן אותי עכשיו זה החיבור של שלושה מסלולים לשני מסלולים בקטע שבין הגשר לקסטל כשנוסעים מכיוון מבשרת לכיוון הקסטל. קצת אחרי הגשר ואחרי שמכוניות משתלבות מכביש 1. ביום שישי בבוקר יש עוד יותר בלאגן שם עם המוכרי פרחים והעצירות של טרמפים במדרכה...בכל אופן נראה לי שכולם מסתבכים שם במעבר בין המסלולים. אולי בגלל שזה קורה מהר מידי ולא מספיק הדרגתי

doron5002

New member
מסכים איתך

המעבר החציה "הסמוי" שליד התחנת דלק באמת מסוכנת... אומנם יש אור צהוב שמהבהב אבל אנשים עדיין נוסעים שמה במהירות... צריכים לחכות שמה לא מעט זמן עד שמשהו לא יכנס לנתיב... בנוסף שבאים מהתחנת אטובוס מתחת לגשר יש מעבר חציה וזה מאד בעייתי שמה כי באמת לא רואים את הנהגים והנהגים לא רואים אותנו... גם יש בעייה של רמזורים כ2 מטר מהמעבר חצייה הזה יש רמזור להולכי רגל שלא מתחלף לירוק והוא תקוע באדום כל הזמן... ואנחנו חוצים רק אם לרכבים שנכנסים למבשרת יש אור ירוק... גם יש בעיה כללית בכל האיזור של התיכון: עומס, פקקים למי שממשיך לכיוון הקסטל (נגרם גם בגלל משני נתיבים לנתיב השמאלי בכיכר, וגם בגלל שאוטובוסים עוצרים בחצי מהכביש!), נהגים עושים שטויות שמה מה שגם לפי דעתי מסוכן זה המגרש חניה בתיכון. אין מדרכה כמו שצריך ובד"כ המוניות (וכמה מכוניות) נוסעות במהירות גבוהה. יש לפעמים בקרים שאני בדרך לבית ספר ואני רואה את ההסעה של הר-אדר חונה להם מחוץ לחניית בית ספר... בצד השני של הכביש לא ליד בית ספר. ורובם אפשר להגיד חוצים את הכביש בלי איזור של מעבר חציה. עכשיו יש עוד בעיה עם רמזור שזה בגשר רק בכיוון לתל אביב. יש רמזור קצר מאד להולכי רגל ופשוט הוא מתחלף בדרך כלל אחרי כחצי דקה. בנתיים זה כל הבעיות שאני מצאתי בדרכי לבית ספר או בחזרתי מבית הספר

קלופסן

New member
בכל מקרה הרבה מהתיכון בכלל לא חוצים במעברי

חצייה ועוברים באמצע הכביש

דורון - ‫יש דבר אחד שלא הצלחתי למקם על המפה

"גם יש בעיה כללית בכל האיזור של התיכון: עומס, פקקים למי שממשיך לכיוון הקסטל (נגרם גם בגלל משני נתיבים לנתיב השמאלי בכיכר, וגם בגלל שאוטובוסים עוצרים בחצי מהכביש!), נהגים עושים שטויות שמה" אשמח אם תכוון אותי לאזור המדויק שאתה מתכוון אליו. גיא

doron5002

New member
אז ככה:

הכיכר שאני מדבר עלייה זה הכיכר לייד הפלאפל וכל הכביש שבא לפניו (אם נוסעים אל כיוון הקסטל) והרמזורים זה שיש את הפנייה שמאלה לתיכון ופנייה ימינה למועצה וישר זה לכיכר.

כדי לקחת את הדיון הזה צעד אחד קדימה, וכדי

שיהיה ברור לכולנו על מה מדובר כאן והיכן נמצאים הבעיות והמפגעים שציינתם, החלטתי לעשות שימוש בשירות "מפה אישית" של Google Maps ויצרתי מפה של מבשרת שעליה סימון הדיווחים שלכם וציטוט של מה שכתבתם לגביהם. אני מקווה שאכן דייקתי במיקומם, ממה שהצלחתי להבין מהתיאור שלכם. אם לא, תקנו אותי או תקנו בעצמכם http://maps.google.com/maps/ms?ie=U...1.795999,35.146691&spn=0.006885,0.009613&z=17 (יש איזו בעיה של גוגל במיקום המבנים ברחבי היישוב - כמו המבנה שעליו כתוב "תיכון הראל"...) כעקרון, כל מי שיש לו חשבון ב-Google יכול לערוך את המפה (רק בזהירות, כן?)

פאםפאם55

New member
זה נחמד...לקח לי זמן להבין שאפשר ללחוץ על

הסימנים הכחולים......לפחות בבעייה שאני דיברתי עליה זה במקום הנכון!

66יסט

New member
../images/Emo45.gif סבבה שלקחתם ברצינות...לא יודע אבל אם זה

בכלל יזיז משהו למועצה הזאת

doron5002

New member
לפי דעתי צריכים להתארגן כקבוצה

עם שני נציגים מכל שכבה (נציג אחד מגוש 1-6 ועוד נציג מגוש 7-13) ולקחת כמה שיעורי חינוך ולנסות לבנות איזה מכתב מטעם התלמידים למועצה בנידון. כי לפי דעתי יקח עוד הרבה זמן עד שהדיון יועבר למועצה. ואם זה יעובר מטעם בית ספר זה יהיה רשום כגוף ולא כקבוצה גדולה של תושבי מבשרת שמבקשים משהו. ובסוף הפעילות הנציגים צריכים להפגש ולהרכיב מכתב מהמכתבים הקטנים ששאר התלמידים בנו בזמן הפעילות. מה דעתכם?

קלופסן

New member
השאלה עד כמה זה באמת מטריד תלמידים פה בתיכון

כמו שאמרתי הם גם חלק מהבעייה למשל בזמן שהם חוצים את הכביש באמצע ולא במעבר חצייה....עד שמישהו לא כמעט נדרס הוא לא לומד לקח....

doron5002

New member
לפי דעתי זה מטריד אותם

מכיוון שיש איזה שהיא סיבה שהם חוצים באמצע הכביש ולא במעבר חציה. (ואני מתאר לעצמי בגלל המערכת רמזורים במבשרת) ובנוסף תחשבו אם יוציאו חוקים לגבי הפנייה שמאלה לתיכון שנגיד רק משעות מסוימות יהיה ניתן לפנות שמאלה ואז הרבה ילדים יצטרכו לקחת תחבורה ציבורית ואז זה יקל מאד על הכניסה לבית ספר! וגם אם ילדים ילכו ברגל והמערכת רמזורים כבר תיהיה מסודרת וגם הכביש כל הדרך לבית ספר אמור להיות חלק! ויהיה הרבה פחות מכוניות על הכביש! תחשבו על זה... והקטע שהם חוצים באמצע הכביש וללא מעבר חציה אפשר להעביר להם דרך הפעילות מסר. ואפילו אם הבית ספר ירצה הוא יוכל לעשות שומר זה"ב כמו ביסודי. (לא יודע אם הדבר קיים במבשרת ספציפי... אך ראיתי במספר מקומות שעושים דבר כזה) או לחשוב על פתרון אחר... מה שהולך באזור הזה מסוכן מאד גם להולכי רגל וגם לנהגים! המועצה משקיעה רק במוסדות החינוכיים ולא שמה דגש גם על הדרכים לבית ספר שבעייני שזה דבר חשוב כמו המוסדות. ובנוסף המועצה צריכה לשים דגש גם על ההסעות והתחבורה הציבורית... כי לפי דעתי יש נהגים שכן עוצרים להם בתחנה ויש נהגים שעוצרים באמצע הכביש וחוסמים נתיב אחד וזה מסכן את הנוסעים, את הנהגים, ואת ההולכי רגל (האוטובוס הוא כלי רכב גדול וכשהוא עוצר אז הרבה משדה הראיה נתפס על ידי האוטובוס ואז קשה מאד עד בלתי אפשרי לראות מה קורה מאחורי האוטובוס (אולי נהג רוצה לעקוף ובאמצע העקיפה הוא רואה הולכי רגל וצריך לעצור כמה שיותר מהר את האוטו) זה קרה לי פעם שפשוט לא ראיתי מה יש מאחורי האוטובוס ולמזלי הטוב אף מכונית לא באה) צריכים לעשות סדרת פעילויות בנושא הזה... לפי דעתי זה חשוב! ולא רק לעשות בתיכון אלא בכלל בכל בתי הספר במבשרת. שבסופו של הדבר המטרה היא להוציא מכתב למועצה מטעם התלמידים (הם גם תושבי מבשרת אומנם הם לא יכולים לבחור את נציגם אבל הם יכולים להראות את קולם ואפילו להשפיע!) לגבי בטיחות בדרכים ואיך אפשר למנוע זאת. אני אומר שגם להעביר מסר לתלמידים וגם לשלוח מכתב למועצה זה יעזור מאד לביטחות בכבישים במבשרת.

אם יהיה אסור לפנות שמאלה אז פשוט ימצאו מקום

אחר להוריד אותם למשל ליד הספרייה הציבורית והמתנ"ס או בהתחלה של השביל חצץ אם בכלל מותר לעצור שם... אבל אולי זה באמת ירחיק קצת את הבלאגן מהכניסה לתיכוןן עצמו למרות שבאות לשם עוד מכוניות למשל לגני ילדים..

זה רעיון טוב. אני אנסה לעניין בכך את רכזי

השכבות. הפניתי את תשומת לבו של גילי זלצבוך, רכז החינוך התעבורתי בביה"ס, לדיון חשוב זה - בהנחה שאולי אפשר יהיה לקדם אותו גם באפיק זה.

gwiz

New member
הדבר הכי מעצבן במבשרת

זה הרמזור שפונים בו שמאלה לתיכון. הוא רמזור של 5 שניות ככה שאנשים עומדים בו רבע שעה. אם כבר תלונות במועצה אז צריך להגיש משהו בקשר לזה. למען עתיד ילדנו

למעלה