הבטיחו שלא יעלו מיסים? אז הבטיחו.

רגע רק רגע

Active member

יש מצב שקראת את פואמת הפרפרזה שלי - 'המגיב ה-16' ?

או שבעצם את מתכוונת לגילוי הנאות בתגובה שלמעלה?

שרוני68

New member
גם וגם...:)

התכוונתי לגילוי הנאות שלמעלה.
אבל בהחלט התבססתי על הפואמה
שנתקלתי בה בפורום ה"אח" באחת
הפעמים הבודדות
כשנכנסתי לשם ..:)

תראה רון

אני באמת לא יודעת מה להגיד. המצב קשה ומישהו צריך לקחת החלטות קשות. מחאה היא כמו חמאה. היא נמסה בשמש.

קטניפ

New member
כולם חכמים

כשהם לא אלה שצריכים לקחת אחריות.
יש גרעון עצום - איך נכסה אותו?
בשירה בציבור בשדרות רוטשילד?

אני מבינה שהגזרות כואבות ומרגיזות - אבל אני לא בטוחה שממשלה אחרת יכלה לנהוג אחרת אם המטרה היא לצמצם את הבור שנפער.

יש מילות מפתח

טייקונים.
לקחת מהעשירים.
להטיל מיסים על העשירון העליון.
לצמצם הוצאות מיותרות
להוריד משכורות מנופחות
ובקיצור, לא להעלות מיסים
ולא לפגוע בשכבות החלשות.

ואני שואלת את עצמי, כיצד זה שכולנו חכמים ורק באוצר יושבים טיפשים?

אה ואהבתי את "השירה בציבור ברוטשילד"

קטניפ

New member
כי דברים שרואים מכאן

לא רואים משם.
שלא תטעי, אני לא חושבת שכל הגזרות ראויות, אבל אני חושבת שהציבור חייב להשלות את עצמו שכל הרע הכלכלי יגמר אם נפגע בטייקונים או נפסיק לממן התנחלויות וחרדים. המציאות הרבה הרבה יותר מורכבת מכך.

מסכימה לגמרי

באמת. ברור גם לי שאפשר לעשות כל מיני פעולות ולקצץ בכל מיני מקומות כמו במשרד הביטחון ומשרדים נוספים, וגם אני לא חושבת שכל הגזירות ראויות. בחיי, לחשוב על זה שקופסת סיגריות עולה כל כך הרבה כסף ולצערי זה מצרך עממי שמעשנים אותו עניים ועשירים, ומי שממילא אין לו וממילא הוא לא יכול להפסיק לעשן, אז זה פשוט עונש וגזירה איומה. אני לא צוחקת. אם הייתי מעשנת עכשיו, אני הייתי מפוצצת משהו. שתי קופסאות סיגריות היו עולות לי עכשיו 50 ש"ח. זה ללא שום פרופורציה. למה? בגלל שזה לא בריא? בולשיט. אף אחד לא מפסיק לעשן בגלל המחיר. מי שמפסיק לעשן זה כי הוא רוצה להפסיק מכל מיני סיבות בריאותיות ואחרות. ככה יוצא שכל המעשנים המכורים מקבלים באופן תמידי קנס לא הוגן.
אז כמובן שהמציאות הרבה יותר מורכבת מאשר להטיל את הגזרות על הטייקונים או על העשירים בלבד. זה לא עובד ככה.

למעלה