הגביע הקדוש של המטאורולוגיה נמצא בבית ספר

שזלונג

New member
הגביע הקדוש של המטאורולוגיה נמצא בבית ספר

לפני חצי שנה, נקבע ע"י צוות המורים של בית הספר מועד לטיול. על פי הנחיות משרד החינוך, אסור לצאת לטיול אם יום קודם לכן יורד גשם. הפלא ופלא, עברה תקופה של מספר שבועות ללא טיפת גשם, ואז, ביום שנחזה חצי שנה מראש- ירד גשם. והטיול התבטל. שנים שמנסים חוקרים לבצע תחזיות לטווח ארוך, אבל הם לא הצליחו. עד עכשיו. האם למישהו יש הסבר? כי אני, בתור אדם שלא מאמין בקלות, נשארתי תוהה...

tweeg

New member
הודעת מרמור?

רוב התחזיות נראה לי עובדות על מידע לוויני של גושי עננים בד"כ קשה לשלב בין זה ולחשב עם הרוח כיוון תנועה וכו' יכול להיות שאם היה גוש מספיק גדול,קל לחזות לאן הוא ילך. תשאל אולי בפ' מזג אוויר.

שזלונג

New member
זה ידוע. הן גם מתבססות הרבה על נתוני לחץ

אטמוספרי, כיוון שהרי רוח היא תנועת אוויר בין אזור לחץ גבוה (רמה) לבין אזור לחץ נמוך (שקע). שינוי בלחץ אטמוספרי מבשר על שינוי מתקרב במזג האוויר. לווינים למיניהם בהחלט מספקים המון מידע חזותי, שממנו ניתן להסיק נתונים רבים. הבעיה היא, שהאטמוספירה כל כך מורכבת שלא ניתן לחזות לטווח ארוך, דבר הנובע מעקרונות תורת הכאוס. מה שמעניין הוא, שכמה מורים בבית הספר שלי דווקא כן הצליחו...

tweeg

New member
סתם שאלה

אתה זוכר את כל מה שאתה כותב בע"פ,או שאתה מסתכל בויקי?כי זה נקרא לרמות איך אתה מודד לחץ ע"י לווינים?אולי ריכוז ע"פ כמות מעבר של קא"מ? המורים סביר להניח מתבססים על התחזית+פרוניות

שזלונג

New member
חחח תודה על המחמאה, אבל אני לא "מרמה"

מתמונות מלווינים אפשר לראות עננות ומערכות סופה, לדוגמא, מה שמצביע על מזג האוויר שיהיה בנקודה מסוימת בזמן מסוים. למשל, אם רואים בתמונות מלווינים גוש לבן גדול שמתקרב לישראל במהירות של 100 קילומטר ביום, והוא במרחק של 400 קילומטר מישראל, אז נוכל לחזות שבעוד ארבעה ימים יהיה מעונן בישראל. כמובן שהיום הנתונים מוכנסים לתוך מודל ממוחשב, שנותן במהירות נתונים אמינים יחסית ולא דורש הרבה מאמץ.

tweeg

New member
אז באמת יפה לך

(תתעלם מהכותרת של ההודעה השניה,התבלבלתי בינהם) כמובן שאפשר לראות גושי עננים,אבל מה עם רוחות למשל? אתה לא נראה לי יכול לראות רוח,ברור שהיא משפיעה על גושי עננים לא נראה לי אנחנו חופפים עוד פורומים,אז רציתי להודיע לך שאני מתגייס מחר. היה ממש כיף לדבר איתך/ם,ולך ולשניר(היית שהוא היה פה?) באמת יש ידע עצום במיוחד לגיל שלכם.

yaakii

New member
להתראות! בהצלחה בהמשך

הודעה מפורטת נשלחה בפילוסופיה

שזלונג

New member
כמובן שרוח אינה נראית, כי הרי אוויר הוא אינו

נראה, אבל עננים כן. אני לא בדיוק בקיא בפרטים, כי ניתוח צורת העננים זה עבודה בשביל מחשבי על. לא נראה לי שאנחנו חופפים בעוד פורומים. בכל מקרה, בהצלחה בצבא.

למעלה