הגיע הזמן לבחור את שירי הפירות למצעד

הגיע הזמן לבחור את שירי הפירות למצעד../images/Emo70.gif ../images/Emo210.gif

ביום שני ה-01 בפברואר, בין השעות 15:00-17:00 ייערך ברשת ג' מצעד בסימן שירי פירות, ממש על התפר שבין בין ט"ו בשבט לפורים. אחרי שגולשי
הציעו מגוון עצום ומקסים של שירים בנושא, 50 שירים עלו לגמר וכעת הגיע הזמן להצביע ולבחור את 24 השירים שישודרו במצעד. אל תחכו - הצביעו לשירי הפירות האהובים עליכם, כי ביום א' ההצבעה נסגרת: http://www.tapuz.co.il/reshetgimel/ קדימה!

פרי גנך = פרי בטנך - שום קשר לפירות

אינני מבינה איך כללתם את השיר הזה בנבחרים. אין מדובר כאן על פירות אלא על פרי בטן . בן שנפטר ואמו עדיין מקווה שיחזור הכללתו במצעד ובשידור היא לטעמי פגיעה קשה במהותו של השיר הרגיש הזה. מילות השיר ------------ הליל כוכבים הסהר עלה את שם יושבת בוהה באפלה שעה חולפת יום ושנה ואת עדיין לו מחכה שעה חולפת יום ושנה עודך אובדת שבויה באמונה. את פרי גנך את תבקשי מי לך יאמר ומי לך ישיב מר כאבך רודפים הימים נותרת לבדך רוצה להאמין שהנה קרבה אותה השעה שבה הבטיח לשוב בחזרה. שהנה קרבה אותה השעה שבה הבטיח לשוב בחזרה. בדומיה עוטפת התוגה ובליבך נותרה המשאלה שעה חולפת יום ושנה ואת עדיין לו ממתינה שעה חולפת יום ושנה עודך זוכרת ולא מאמינה. את פרי גנך את תבקשי... את פרי גנך את תבקשי מי לך יאמר ומי לך ישיב מר כאבך רודפים הימים נותרת לבדך רוצה להאמין שהנה קרבה אותה השעה שבה הבטיח לשוב בחזרה, שהנה קרבה אותה השעה שבה הבטיח ולא שב

לא נראה

שאמהות שכולות יאהבו לגלות את השיר זה במצעד "פירות" שקשור לט"ו בשבט. ראוי לגלות קצת רגישות. השיר יכול לככב יפה במצעד שירי זיכרון, שירי יחסים הורים ילדים, שירי אמא. הדבר האחרון שמתאים לו ויאה לו - אלו שירי "פירות" לכבוד חג.

nitsansh

New member
אני מציע שהמצביעים יקחו זאת בחשבון

ומכיוון שכנראה מאוחר להוציא אותו מהרשימה, אז מי שהשיר לא נראה לו מתאים - שלא יבחר בו. יש הרבה שירים יפים אחרים שאין חשש שיפגעו באף אחד. אם מישהו נפגע מהכללת השיר ברשימה - אני מצטער על כך.

יש לציין ש"פירות חמישה עשר" הוא "שלג על עירי"

בס"ד "פירות חמישה עשר" הוא השם המקורי שנתנה נעמי שמר, אך הוא ידוע בשם "שלג על עירי" על שם המילים הפותחות את השיר ומצויות בו 5 פעמים נוספות.

nitsansh

New member
"שיר" של מתי כספי (מס' 40) מתחיל במילים

שוב צפוף בים התיכון בשמים עף עפיפון...

nitsansh

New member
מעניין שהשיר משובץ במקום האחרון ברשימה...

אני מקווה שזה לא יהיה לרעתו...

nitsansh

New member
אני משער שעורכי הרשימה רוצים לבדוק את זה...

כי במצעד הקודם השירים שהיו במקום ראשון ושני ברשימה גם היו ראשון ושני במצעד... ושירים שהיו ברבע האחרון של הרשימה בכלל לא נכנסו... אז בכוונה שמו שיר שנחשב לאחד המועמדים הבולטים במקום האחרון...

עוד טעות ברשימה

לשיר 'פגישה לאין קץ' אין ביצוע של בני אמדורסקי. לכל היותר, יש ביצוע של 'השלושרים', שבהם היה חבר בני אמדורסקי.

למעלה