הגירה להולנד

הגירה להולנד

ברכות על הקמת הפורום! אני בעלת אזרחות ישראלית+גרמנית, בעלי אזרח ישראלי+אמריקאי. ברצוננו להגר להולנד. למיטב הבנתי, אני לא צריכה שום אישור אלא יכולה פשוט לנחות ולהתחיל בחיים. יש עניין של רישום אצל משטרת הזרים אך זהו עניין פורמלי בלבד. 1. מבעלי, בהיותו אמריקאי, לא נדרש MVV. השאלה היא מה כן? האם יש צורך לפנות לשגרירות ההולנדית או שמדובר בתהליכים שמתאפשרים רק בהולנד עצמה? 2. מהם התהליכים שנאלץ לעבור אחרי ההגירה (או במהלכה)? מה מעמדנו מבחינת בית-הספר המפורסם למהגרים? 3. האם עליי ללמוד את השפה עוד לפני המעבר, ואם כן, האם יש מוסדות מיוחדים? יש לציין כי אנחנו לומדים בבית בעזרת תוכנה ומתכננים גם ללמוד בקבוצה מאורגנת כלשהיא כשיהיה לנו הבסיס. תודה לכל העונים,

Nobilis

New member
תשובות

א) בעלך לא צריך MVV, כאמריקאי. למעשה, בתור בן זוגה של אזרחית האיחוד (אך לא הולנד), הוא לא צריך MVV, נקודה (גם אם היה אזרח ישראלי בלבד). ב) לאחר שתגיעו, אתם צריכים לבקש Proof Of Lawful Residence. כל ההוראות בטופס: http://www.ind.nl/nl/Images/ENG_M35-E%20versie%2005C_tcm5-590.pdf לא ברור לי על איזה בית ספר את מדברת... ג) התשובה היא לא (אלא אם את רוצה).

Woking

New member
האם

לא צריך לבקש אשרה עבור בן-הזוג לפני ההגעה להולנד? (זה המצב בבריטניה).

Nobilis

New member
לא, אם...

לא - אם בן הזוג גרמני (כלומר, מהאיחוד אבל לא מקומי). אם היה מדובר בבן זוג הולנדי, זאת כבר אופרה אחרת לחלוטין.

ArchiTomer

New member
1 2 נסיון (לעזור)

בשם צוות העובדים, תודה על הברכות (ההנהלה מברכת לחוד
) 1. אין צורך לגשת לשגרירות ההולנדית וזה לא ממש חשוב אם בעלך אמריקאי או ישראלי. שניכם צריכים להרשם עם הגעתכם במשטרת הזרים שנמצאת ברשות המקומית שלכם. לך, כאזרחית האיחוד מותר לעבוד ולשהות בהולנד, אם זיכרוני אינו מטעני יש לך 6 חודשים למצוא עבודה. בעלך יכול לבקש אישור שהיה על סמך היותו בעלך. זה לא כולל אישור עבודה באופן אוטומטי. יכולים גם לבקש ממך להוכיח שאת מסוגלת לתמוך בו כלכלית (לאחרונה שמעתי שמדובר בכ-18 אלף אורו בשנה - משכורת או חסכונות). 2. כשאת אומרת הגירה, למה את מתכוונת? האם בכוונתך להפוך להולנדית? רק מי שרוצה לבקש אזרחות הולנדית צריך להוכיח שהוא עבר קורס התאזרחות, קורס שפה ושהוא חי בהולנד לפחות 5 שנים באופן חוקי. אני חושב שיש לך עוד איזה חמש שנים עד שתגיעי לשם... אם את רוצה לעשות את הקורסים הנ"ל לידע כללי את יכולה לעשות את זה במוסד המתאים במקום מגורייך - ROC באמסטרדם למשל או ALBEDA ברוטרדם... 3. אם בא לך, סבבה... אף אחד לא יבדוק אם את יודעת הולנדית בבדיקת דרכונים

מה שאתה אומר, בעצם

זה שאני יכולה לחיות שם כל חיי ולא להתאזרח. האם הבנתי נכון? לא יגידו לי בשלב מסויים, יאללה ביי? כי בעצם, למה להתאזרח? האם ילדים (עתידיים ותיאורטיים בשלב זה) מקבלים אזרחות עם לידתם?

jefrat

New member
אז ככה...

מי שיצטרך להוכיח דברים עם הזמן זה בן זוגך וכמו שכתבו לפני הוא יהיה תלוי במסמכים שלך. אם הוא מחפש עבודה בשלט רחוק, אתם צריכים להבהיר שאין לו אשרת עבודה ותצטרכו להסדיר את זה, במידה והמעביד העתידי יגיד "לא תודה, אני לא מסדר לך אשרה". זו שאלה שכן הייתי פונה אליה לשגירות. את, עם דרכון גרמני, יכולה לחיות בהולנד בלי בעיה ובלי מגבלות דרמטיות. - שאלת ביניים למומחים - אם היא לא מוצאת עבודה תוך 6 חודשים מה מעמדה? לגבי ילדים - אין זכאות אוטומטית לדרכון הולנדי בגלל שהם נולדו כאן.

Nobilis

New member
תשובת ביניים

כל זמן שהיא יכולה לקיים את עצמה ואותו (מחסכונות לדוגמא) עומדת להם זכות השהייה של האיחוד. הזכות הזאת שמורה לא רק לשכירים, אלא גם לעצמאיים, סטודנטים, פנסיונרים, מי שיש להם די חסכונות, וכו'. במילים אחרות - כמעט לכולם.

איפה אפשר לבדוק

מה הסכום שנצטרך? זאת אומרת, משכורת מינימלית או חסכונות. האם הסכום משתנה מעת לעת? יש להניח. אני לא בעלת המקצוע / תואר בין שנינו. ומה קורה אם אני רוצה ללמוד? האם התנאים שונים?

Nobilis

New member
תשובה

אם את לומדת, בעלך אמור לקבל אישור שהיה ועבודה (שוב - כבן משפחה של אזרחית האיחוד המנצלת את זכות התנועה שלה). לגבי שאלות בנוגע לסכום - הייתי פונה בשאלה ישירות ל-IND: http://www.ind.nl/EN/algemeen/contact/informatielijn/index.asp?lang=en&subhome=&title=&origin=

ArchiTomer

New member
זה אכן משתנה מעת לעת

ב-2005 הסכום היה 13 אלף אורו לזוג לשנה, ב-2006 הוא עלה (שוב לפי מיטב זיכרוני המעומעם משהו) על סביבות ה-18. משכורת מינימום לא מספיקה בשביל זה (1260 אורו לחודש ברוטו שמסתכמים ב-16830 אורו לשנה, זה אך כמעט). אם אתם יכולים להוכיח שיש לכם כסף אחר, המצב קל יותר. אגב, ההוכחה לא יכולה להתבסס על הכנסה אפשרית שלו אלא רק על בסיס הממון של אזרח האיחוד. אם את רוצה ללמוד, תהיה לך בעיה רצינית יותר להוכיח שאת יכולה לתמוך בו. למרות תשובתו של נוביליס, שהיא נכונה עקרונית, הנסיון מלמד שהולנד מקשה בשנה שנתיים האחרונות על כל מבקשי האשרות ללא הבדל דת גזע או מין... הכל אפשרי, זה לפעמים דורש הרבה כח רצון, הרבה תעוזה ולפעמים גם עורך דין או עזרה משפטית...

Woking

New member
זה לא מדוייק

בן הזוג לא צריך אישור עבודה. בתור בן-זוג של אזרח אירופי הוא רשאי לעבוד ללא הגבלה. הדבר היחיד שנדרש הוא להסדיר את מעמדו כבן זוג, וייתכן שאפשר לעשות זאת בקונסוליה לפני ההגעה להולנד. בקשר לילדים, הם יהיו לכל הפחות גרמנים, כך שזאת לא ממש בעיה.

Nobilis

New member
ושוב איתכם...

לא צריך לדבר עם הקונסוליה (והם גם לא יכולים לעזור). מה שצריך זה פשוט להגיע, ואז לבקש את ה-Proof Of Lawful Residence שהזכרתי למעלה. וחסל. המידע ישירות מה-IND ההולנדי.

Woking

New member
השאלה היא מה עושים

אם רוצים להתחיל לחפש עבודה לפני שמגיעים להולנד. אני יודע שבבריטניה אפשר להוציא ויזת EU spouse דרך הקונסוליה. האם יש מקבילה הולנדית?

Nobilis

New member
למיטב ידיעתי...

לא. ה-IND במפורש אמרו לי שאין מה לדבר עם השגרירות. מי שרוצה להתחיל לחפש עבודה מראש, יכול להגיד שיש לו אישור עבודה (שכן ברגע שינחת בהולנד אישור שכזה מובטח לו במצב שמתואר כאן). אגב, למי שרוצה לברר, ה-IND סופר נחמדים. שווה להרים אליהם טלפון ולשאול. הם אף עונים לדואל בזמן סביר. ובהערת אגב - שומר נפשו מן השגרירות ירחק. לפחות בזאת שבישראל הם פשוט לא מכירים את החוק (ברמות מזעזעות. מדובר על מצב בו הם אומרים דבר אחד, ואז ב-IND מסבירים לך, ובצדק, שבעצם הכל הפוך לחלוטין).

אנחנו חיים בארה"ב

ובשגרירות המקומית ענו לי בפשטות " פני ל- IND". נוביליס, תודה על כל התשובות המפורטות.

Woking

New member
זה בדרך-כלל המצב

מהסיבה הפשוטה שהקונסוליה שייכת למשרד החוץ ולא למשרד הפנים, וכידוע יד ימין לא יודעת מיד שמאל.

ArchiTomer

New member
בהולנד באופן כללי

יד ימין ויד שמאל לא מכירות זו את זו.... באופן פרטני, כמו שאמרתי התשובות יפות ברמה העקרונית, ופעמים רבות דרוש עו"ד כדי לגרום ל-IND לפעול על פי החוק. (הם אגב מאד לא נחמדים לרוב האנשים). ומה שאתה אומר על אישור העבודה גם הוא, לצערי לא כלכך פשוט. אני מכיר במקרה מקרים דומים בהם בן הזוג של אזרח האיחוד לא קיבל אישור עבודה, ולפעמים גם אישור השהייה היה זמני - עד שאזרח האיחוד יוכל להוכיח שהוא יכול לתמוך בו כלכלית... לא צריך להבהל, ומצבם של אזרחי איחוד (שאינם אזרחי הולנד) ובני זוגם הוא אולי הטוב ביותר מבחינת אישורי שהייה ועבודה. אם זאת, זה לא רק עניין של להגיע ולמלא את הטפסים המתאימים כפי שנרמז פה... זה יכול להיות הרבה יותר מסובך אני מאחל בהצלחה בכל מקרה...

Nobilis

New member
הסכמה

תומר כתב: "עד שאזרח האיחוד יוכל להוכיח שהוא יכול לתמוך בו כלכלית..." רק למקרה שלא הייתי ברור - זה תנאי כמעט בכל מקרה. צריך להראות שיש די כסף בבנק, או, לחילופין, שבן הזוג בעל האזרחות מתפרנס די הצורך. במילים אחרות - שלא תהיו נטל על המדינה.

Nobilis

New member
ותזכורת ל-innocent bystander

כפי שאמרתי למעלה, כל ההוראות בטופס הזה: http://www.ind.nl/nl/Images/ENG_M35-E%20versie%2005C_tcm5-590.pdf כתוב בדיוק מה צריך להראות בכל תסריט. בהצלחה :)

למעלה