הגשת תביעה למפקח ע"י שוכר

• פותח הנושא kowa
  • פורסם בתאריך

kowa

New member
הגשת תביעה למפקח ע"י שוכר

שלום. פניתי בעבר בקשר להגשת תביעה אצל המפקח על המקרקעין בעניינים כספיים והתנהלות לקויה של ועד הבית (דוחות לא תקינים, אי קיום אסיפות, חיובים חד פעמיים אחידים...)

לצערי, מהאגודה לתרבות הדיור לא באה הישועה ורציתי להגיש את התביעה. בפורום נאמר לי ששוכר יכול להגיש את התביעה.
בדקתי ב"תדריך לתביעות בפני מפקח" וראיתי ששוכר יחשב כבעל דירה רק אם שוכר את הנכס ל25 שנה או יותר.

לפני שאני מגיש תביעה וחושף את עצמי לבושות במקרה הטוב ותביעה נגדית במקרה הרע, האם בוודאות אני יכול להגיש תביעה כשוכר?

תודה רבה מראש.

kowa

New member
אגב, אם צריך ייפוי כוח, מה צריך להיות בו?

במה בעל הדירה צריך לייפות את כוחי כך שלא אחסם באמצע התהליך.
&nbsp
תודה רבה מראש

kowa

New member
אשמח אם תוכל לענות. קצת דחוף.

התביעה מוכנה. רק נותר לי להגיש אותה.
תודה רבה

kadachat

New member
יש לי בעיה דומה... הועד גובה תשלומים על תיקון פרטי

אצלנו ועד הבית גבה תשלום מיוחד על תיקון ולאחר מכן התברר לי שזהו תיקון לנזק שנגרם בגלל נזילה מתוך דירה (איזה פילטר שהשכנים התקינו נזל וגרם לנזק לאחת הדירות ולכניסה בקומה מתחת).
יצא כמה מאות שקלים לכל דייר. כשהם גבו את התשלום לא היה ברור למה והם כתבו רק שאין כסף בקופה להתשך תחזוקת הבית ולכן יש צורך לגבות תשלום מיוחד. לכן גם שילמתי אותו בעצמי.
&nbsp
בעל הבית שלי לא ממש מתעניין ולא מתכוון לעשות משהו למרות שהכסף יצא מהכיס שלי ולכן חשבתי לתבוע את ועד הבית אצל המפקח על המקרקעין.
השאלה היא האם זה בכלל אפשרי? אני רק שוכר בבניין...
אם זה אפשרי מה אני צריך בשביל התביעה? חוזה שכרות? קבלות על תשלומים?
&nbsp
אני ממש אשמח אם מישהו יודע ויוכל לעזור.
&nbsp
תודה!!!!

kowa

New member
אבל כתוב חוכר לתקופה העולה על 25 שנה... אני מפספס משהו?

אני לא שוכר לתקופה של 25 שנה... לא קרוב אפילו.
סעיף 4 בשלמותו:
"כבעל דירה לגבי סכסוכים נחשב גם מי שמחזיק בדירה מטעם בעל הדירה, וכן חוכר ו/או חוכר משנה לתקופה העולה על 25 שנה."

למעלה