הורים

pumikeren

New member
הורים

לאחרונה אבי עבר ניתוח מעקפים ולאחר נכנס לדיכאון עמוק, אמא שלי לוקחת את זה מאוד קשה ובאה אליו בטענות שקשה לה לחיות בצורה שכזו, גם לנו , הילדים קשה לראות אותו ככה אך אנחנו מבינים כי התאוששות לאחר ניתוח, גם נפשית וגם גופנית יכולה לקחת חודשים ארוכים. לאמא שלי יש נטיה להיסטריוניות והיא עושה דרמה מכל דבר, היא מרגישה קורבן ואינה מתנחמת בדברינו. הדבר מאוד מתסכל אותי וקשה לי להתמודד עם מראה הדיכאון של אבי והתמודדות עם אם דורשנית ותובענית, אני בטיפול פסיכולוגי , אך הפסיכולוגית שלי בחופשה של שבועיים ואני באמצע דרמה משפחתית שמקשה עלי מאוד בחיי היום יום. קשה לי להתנתק ממה שקורה בבית הורי (אני ואחיי כבר לא גרים בבית) אני מרגישה שאני זו שמחנכת את הורי , שומרת עליהם , מבקרת אותם , כאיל והתהפכו היוצרות ומאוד קשה לי ההרגשה הזו. אשמח לקבל ייעוץ והדרכה כיצד עלי להתמודד ולקחת את המצב בצורה יותר קלילה.

ענין של ניפרדות וגבולות!

שלום לך, אולי תשובתי תיראה לך קצת קשוחה אבל אם אני רוצה לעזור לך באופן מקסימאלי בפורום זה, אני חייבת להיות מאד חד משמעית. נראה לי כי בעייתך העיקרית קשורה למידת הניפרדות שלך ממשפחת המוצא שלך והיכולת שלך לשים גבולות בינך לבין הוריך כאדם בוגר שיש לו כבר חיים עצמאיים משלו. חוסר הניפרדות שלך גורם לך לשתי הבעיות אותן ציינת: קודם כל את מרגישה שאת חייבת להיות זאת שפותרת את הבעיות בחייהם הזוגיים של הורייך, שעם כל הצער שבמצב החדש אליו נקלעו, הם עדין אנשים מבוגרים שאמורים להתמודד עם בעיותיהם בעצמם! כמובן שאת יכולה לנסות ולעזור להם כפי יכולתך ואפילו לתת להם את עצותייך החכמות, אך בזאת זה חייב להסתיים! על פי תיאורך, באמת התבלבלו היוצרות ואת מרגישה שאת חייבת לסדר להם את עולמם, ואין זה צריך להיות מקומך. הבעיה השניה קשורה להתמודדותך עם אמך ה"דורשנית והתובענית", וגם היא קשורה לחוסר יכולתך להציב גבולות משל עצמך. לא שזה קל להתמודד עם אם כזו, אך אדם בוגר יכול להגיע למצב בו יאמר באסרטיביות:"בסדר אמא, אבל אני חושב אחרת"(דוגמא בלבד). אני לא יודעת על מה את עובדת בטיפול הפסיכולוגי, אך נראה לי שההתמקדות בטיפול צריכה להיות בנושאים אלה. אני רוצה להוסיף עוד משהו שהדליק לי "נורה אדומה" במה שכתבת. כתבת שאת בשבועיים הפסקה בטיפול הפסיכולוגי והדבר קשה לך. זוהי נקודה מאד חשובה שהטיפול הנרטיבי עוסק בה רבות: הטיפול הנרטיבי מכוון לחבר את האדם לכוחותיו שלו ולהביאו למצב בו יכיר בהם וישתמש בהם להתמודדות עם אתגרי חייו. המטופל עצמו הוא שמוביל את הטיפול כיון שהוא המומחה היחיד לחייו. נראה לי כי תלות כה גדולה בטיפול ובמטפל היא קצת לא בריאה. מקווה שעזרתי, רינה בלום [email protected]

למעלה