הטור של מנשה מרדכי מחדשות העיר יפורסם מחר

• פותח הנושא zivsb
  • פורסם בתאריך

zivsb

New member
הטור של מנשה מרדכי מחדשות העיר יפורסם מחר

מה נשתנה?

חג האביב, הוא יום של התחדשות ופריחה. מביא את החדש והיפה של הטבע לאחר השלכת, הסתיו וגשמי החורף.

היום (ערב פסח) ישב הרוב המוחלט של ביתא ישראל, סביב שולחנות ערוכים וכל אחד לפי המסורת והאמונה ינהל 'ליל סדר' (מי יותר ומי פחות).

4 הקושיות על חכם, תם, שאינו יודע ורשע לבטח יאמרו ע"י בני המשפחה עם תוספות והוואי משפחתי.

יהיו גם הרבה שאלות של מה נשתנה?

לא רק על מצה ומרור ושאר מסובים, כי אם על החיים, ומה גרם לרבים וטובים לשנות דעות ועמדות שעד לאתמול היו בחזקת "יהרג ובל יעבור".

ברצינות כולם ישאלו מה השתנה.

אני שואל כעת מה נשתנה, בתחום הכספים של עיריית לוד, ומה קרה לניצן ולגזבר שהחליטו לוותר על פרה חולבת שבוע לפני תחילת הדיונים...

כמובן גם מה נשתנה בחשיבה הפוליטית ולמה אף אחד לא מזכיר ומעלה על הכתב את הרצח של ג'ורג' סעדו הי"ד ע"י נער בן 15 שהיה ביחד עם חבורת נערים, חדורי שנאה...

המון קושיות יש ועוד יהיו... ולא לכולם יש לי ולכם תשובה...

לבטח נמשיך להקשות ולשאול בליל הסדר מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות...

אנטנות השינאה...

בליל הסדר הזה יש לי קושיות גדולות לתושבי רמלה, לוד, הלא יהודים. שאלה לגבי נאמנות, חינוך ודו קיום. שאלות לא קלות, שלצערי אין לי עליהם תשובה.

מידי יום שישי, לפנות בוקר אני מגיע לכל קיוסק, חנות מכולת, קיוסק, מרכז קניות ושכונות ברמלה, לוד, באר יעקב והסביבה ומביא לכם את העיתון. בשכונות המאוכלסות על ידי תושבים ערבים, אני מבחין בהמון אנטנות המכוונות לקלוט תשדירים של הרשות הפלסטינית, אנשי החמ"ס ותחנות טלויזי מהעולם הערבי והכללי ובכללם גם כאלו המנוהלות ע"י שונאי ישראל.

בימי שהשבוע כשאני מנסה לבדוק ולראות באילו תוכניות הילדים צופים, אני מופתע לראות את "פארפור", מהטלוויזיה הפלסטינית ועוד אי אלו מראות של שנאה שאותה משדרים שונאי ישראל, ועד כמה הילדים של אזרחי המדינה הערבים בולעים אותם בשקיקה.

כמי שלמד, וטעם קורסים רבים בחינוך אזי המסקנה שלי היא פשוטה. הילדים הללו אשר יושבים שעות מול הטלוויזיה, יונקים שנאת ישראל ושנאה ליהודים.

אם תושבי ישראל הלא יהודים, חשים נאמנות לה מן הראוי שיסלקו מבתיהם את תעמולת השנאה והתועבה שהורסת לילדיהם את הראש וזורעת בהם שנאות.

רצח מקומם!

הרצח של ג'ורג' סעדו הי"ד אסור לו לעבור לסדר היום כאילו היה פה עוד אירוע.

בואו נשים את הדברים על השולחן כמו שנהוג לומר. האדם נרצח כי הוא יהודי.

זה שכל הרשויות מנסות להוריד להבות ולעבור לסדר היום, בעיני נראה הדבר מעורר ההשתהות והמון סימני שאלה.

חייב להיות דיון ציבורי בנושא.

אסור לאף אחד במדינה הזאת לעבור לסדר היום ולהשטיח את הרצח.

אם התושבים הערבים, חושבים שהם חלק מהמדינה, אזי יעקרו מבתיהם את מכשירי התעמולה והשנאה שבהם משקים את ילדיהם. במקום זאת רצוי כי הם יחנכו את ילדיהם להיות אזרחים נאמנים.

לדידי, כל מי שלא נאמן למדינה, מן הראוי שיעזוב אותה, ואם לא יעשה כן מרצונו, אולי מן הראוי - לסייע לו בכך.

קשה לי לקבל בוגדים ורוצחים בתוכנו. זה כבר לא הגייס החמישי כי אם האויב בעצמו שחושב לעקור אותנו מהמולדת.

אני תקווה שדיון ציבורי יהיה, וגם מסקנות!!!

דמעות תנין...

ברמלה, לוד ובאר יעקב יש פריחה קסומה של אביב וגם אי אלו תקוות של תושבים שנגוזו.

בלוד, העיר הכי בעייתית באזור, זו שיש לה ממונה מטעם משרד הפנים הכל כשהיה, וגם הקולות הגבוהים שהופכים להיות חרישיים - לא נשמעים.

אם עד לפני כחודש כל מי שלוד אהובה לו בקש להיות שותף בהכנסות של אירפורט סיטי , התברר שהיו אלו דמעות תנין ומסכה למשהו נסתר וסמוי מהעין.

לאחר אין סוף דרישות של כל הפקידים והפוליטיקאים (כולל ח"כ לשעבר מרציאנו) מראשי ממשלה ומשרים להפעיל סמכות, בתאריך 27.9.2011 מינה מנכ"ל משרד הפנים ועדת חקירה בראשותו של פנחס ולרשטיין ועדת חקירה לבדיקה הבקשה. ולרשטיין, איש הידוע כבעל גישה ממלכתית לרשויות השלטון ומי שרואה דברים באופן ברור ומיוחד, היה אמור להתחיל בדיונים כבר ביום 14.3.2012 .

ביום 7.3.2011 (לפני כחודש), כך 'בשושו', נפגשו להם מאיר ניצן, ומר שמעון סוסן וחתמו על מכתב המבקש מהמנכ"ל לבטל הועדה.

כמובן שלאחר החתימה, הנושא הובא כך כלאחר יד, לישיבת המועצה הממונה. כאיש אחד חבריה הרימו יד והחליטו לאמץ את ההחלטה והמסמך שצורף לחתימות. אני לא בטוח שמישהו מהם טרח ללמוד את הסוגיה ולהבין לעומק על מה הוא מצביע.

בשביל כל מי שעוקב אחר המהלכים נראה כאן משהו חשוד ומריח לא טוב.

קשה לי להבין מאלו מניעים החליט ניצן, לבטל את ועדת החקירה בעניין שינוי שטח השיפוט, וחלוקת הכנסות בקרית שדה התעופה – איירפורט סיטי.

קראתי את המסמך, מימין לשמאל מלמעלה ולמטה, (ולהיפך) שפשפתי עיניים ואני שואל, באיזו זכות מאיר ניצן מרשה לעצמו לחתום על מסמך שבו האינטרס של תושבי לוד נפגע.

הרי עד להיום כל מי שלוד יקרה לו ביקש להכליל את האזור לשטח השיפוט של לוד.

מה השתנה?

בקשתי תגובה מהדובר על ההחלטה המוזרה והוא כהרגלו, כתב לי על מתווה ושותפות שלוד עשויה לקבל מהם עשרות מיליוני שקלים.

מניעים נסתרים?!

קראתי שוב ושוב את התגובה (מצו"ב בהמשך) ולמעשה שוב הבנתי שמישהו מורח אותי בשמן ומנסה לשכנע אותי שטוב יותר להביט על הציפור אחד בעץ, משתים ביד... משהו חלמאי, הזוי ובלתי מתקבל על השכל הישר...

התגובות והמסמכים הנלווים למכתב הביטול, יש בהם המון סיפורים על ימים יפים שיבואו, על מפעלים שיוקמו במיזם משותף ועוד אי אלו סיפורים על חזון אחרית הימים. פשוט נראה לי שמישהו כאן מנסה לעבוד על הציבור ולהוכיח את התיאוריה ההפוכה, כפי שכתבתי כי טובים הציפורים על העץ מאשר אלו הנמצאים אצלי ביד...

בא לי לעמוד על מגדל העיר ולזעוק משוגעים תרדו כבר מהבמה ותפסיקו לעבוד עלינו.

דיייי

עובדים עלינו...

אגב, נספח א' המדבר על שותפויות עתידיות, הנספח אינו שווה את הנייר שעליו חתומים האישיים המכובדים ומזכיר לי מסמכים רבים שבהם מוזכרים שיתופי פעולה עתידיים ומזרח תיכון חדש.

התוכן ממש דומה לתוכנית על הקמת אזור התעשייה בכרם שלום או להסכמים עליו חתמו יואל לביא ופטר וייס כבר לפני מלמעלה מעשור בכל הקשור לרג"מ...

אם זה כמובן לא יפגע בכבודו של הפקיד הממונה אזי, אני מבקש מניצן להרים טלפון ללביא ולבקש ממנו הסבר על הרג"מ, ומה ערכם של הבטחות לשיתופי פעולה עתידיים באזורי תעשיה ומפעלי מיחזור למינם....

כולי תקווה שעד לאחר החג, ולטחינת המצות, חברי מועצת העיר לוד שאותם מינה השר (מרביתם לא גרים בלוד) יתעשתו וישנו את החלטתם?

לגבי החתימה של ניצן... ככל נראה, לא שווה את קליפת השום. האיש חתם כראש עיר והוא לא כזה.

למי ששכח, אסור לניצן להשתמש בתואר ראש עיר. הוא לא נבחר והוא מינוי של פוליטיקאי. פקיד ממונה ולא ראש עיר.

כזכור מר יורם מרציאנו, חבר הכנסת לשעבר, עתר לבג"צ בנושא.

בג"צ קבע (בעתירה של מרציאנו נגד אריה ביבי) כי הממונה לא יחתום כראש עיר

אף על פי שבפקודת העיריות כתוב שסמכויותיו של פקיד ממונה כשל ראש עיר.

בדקתי עם משפטנים ורבים מהם מדגישים כי אם מדקדקים אזי אין למסמך תוקף...

הנצחת העזובה...

על אף הכל ומתוך ראיה מפוכחת על חשיבות העיר ותושביה, על השר ומנכ"ל המשרד לדחות את הבקשה ולראות את טובת העיר ותושביה.

לצערי עד כה לא הוכיח לי ניצן כי טובת העיר עומדת לנגד עיניו.

הבורות והמהמורות בכבישי העיר פוגעים לכולנו במכוניות ובבריאות.

כל ההבטחות הם לא יותר מאשר יחצנות ועוד יחסי ציבור ועוד סיפורים ללא נכונות לפעולה בשטח.

עוד לא קבלתי לידי את דוחות המבקר על עיריית לוד והכספים הרבים אשר חוזרים לאוצר במקום להשקיע ולהפריח אבל מה אומר... את התוצאות כולנו רואים בשטח...

לוד הולכת מדחי לדחי, התושבים החזקים עוזבים והעזובה היא נחלת הכלל.

חבל!!!

תעמולה=פרופגנדה

אגב, האם מישהו יודע מה קורה עם העיתון המקומי, "הניצתון" אותו עיתון אשר ניצן תכנן לחלק לבתי התושבים בתקצוב של 101,000 שקלים...

ומה קורה עם 'המתנה' לארגון הסטודנטים בסך של 50,000 שקלים אותם הקצתה מועצת העיר לסבסוד של יום הסטודנט.

אם תשאלו אותי למה בכלל צריך את הבזבוז ואין לי תשובה.

יום הסטודנט כמו כל אירוע אחר הוא יחסי ציבור ותו לא. תמונה של ניצן עם סטודנטים, נראת לכם ששווה 50,000 שקלים.

לא היה נכון יותר להשקיע בריבוד כבישים או בהענקה נוספת של 50 מלגות לסטודנטים תושבי העיר... ולעידוד השכלה והכשרה מקצועית.<b

למעלה