הטלויזיה ההונגרית....

קרן משם

New member
הטלויזיה ההונגרית....

DONA, TV2 ושאר ירקות.... האם אתם רואים תחנות הונגריות? אני יודעת שברוב הכבלים יש את הDONA האם זה מספק אתכם? האם אתם עוקבים אחר החדשות בהונגריה? ומה לגביי עיתון הונגרי...האם אתם קוראים? יודעים שקיים בכלל?! (אני יודעת שכן!)

קרן משם

New member
כמה עידכונים שלי ...

אז ככה קודם כל התוכנית הפופולרית ביותר שרצה מזה כמעט חודשיים =BIG BROTHER 12 הונגרים "שנכלאו" בתוך וילה (יפייפיה בבודאפשט) חיים בצוותא ומקבלים משימות...המצלמות לא מסירות עינהם מהם (גם באינטרנט ניתן לראות זאת) כל שבועיים נופל/ת אחד/ת והיום יפול השלישי/ת מהחברים....אני כותבת ומחכה בקוצר רוח לראות מי?! האחד/ת שישאר יזכה ב18 מליון פורנט שזה....סכום מכובד מאווווד!! חדשות טריות: נהג מונית שיכור נכנס עם רכבו בתחנת אוטובוס בה היו אנשים 1 פצוע קל , אחד פצוע קשה ו4 הרוגים! MALEV: מזה כשבועיים ימים טיסות של החברה ההונגרית הוחזרו לאחר המראתם בעקבות הודעה טלפונית על פצצה שהונחה במטוס...החברה ספגה הפסדים עצומים של כספים בגין כך...היום נתפס האיש האחראי על כך (לטענתו הוא דיווח על פצצה רק פעם אחת! ועוד ידוע כי האיש שתעתע בחברה לא היה לו בכלל עניין עם החברה אלא עם איש ספציפי ששהה במטוס והוא פשוט רצה להציק לו לדבריו...אוחחחחחח הצרות של פה זה לא הצרות שיש בישראל....מה שלא יהיה!! שבוע קסום לכולנו

ok45

New member
טלביזיה

אמא שלי צופה מידי פעם בערוץ ה"דונה" בכבלים. הרבה פטפטת פטריוטית הונגרית אבל מידי פעם היא שמחה לראות שם סקגירות על ערים הונגרעיות וגם כאלה ש"נגזלו" בסלובקיה וטרנסילבניה. המעניין הוא ששפת האם שלה הונגרית, היא בארץ כבר 53 שנה קוראת רק בעברית וכשהלכתי איתה לסרט הונגרי היא קראה את התרגום כי ההונגרית הייתה לה משונה. אני למשל התפוצצתי מצחוק כשבשיאו של אקט מיני לוהט פנה הגבר לאישה בגוף שלישי........מנפלאות השפה
ה"אויי קלט" שהיה עיתון יומי בהונגרית כבר מזמן שבועון ומעניין אם בכלל יש לו תפוצה, אלינו לא נכנס עיתון הונגרי כבר 35 שנה.

ok45

New member
../images/Emo52.gif

צ"ל: סקירות וכמובן הונגריות......... כל זה בלהט הכתיבה

Sפיידי

New member
אני ,

לא ממש רואה טלביזיה הונגרית וזה מהסיבה היחידה ש אני לא מבין הונגרית אבל לפעמים, אני יושב ושומע שירים הונגריים וגם יש להם לפעמים שהם מראים אקווריום (אני מדבר על דונה-טי-וי) כזה ויש שירים, זה מאוד מרגיע. (אפילו חברים שלי רואים את זה לפעמים ,חחח, אבל הם מעצבנים אותי כי הם קוראים לערוץ דיונה ולא דונה...) בכול מקרה, סבא וסבתא שלי רואים את הערוץ המון! ומאוד נהנים. (כי הם מבינים מה אומרים)
באמת היה נחמד ללמוד הנגרית, אך לא לעת עתה...

Imperia

New member
סבתא שלי קוראת אויקלט

שזה שבועון ישראלי בהונגרית שהמוכר עיתונים שומר לה במיוחד. אני חושבת שזה עיתון נורא "קהילתי" במובן הזה שקהילת הקוראים שלו היא די אינטימית. אולי כדי לשאול מי מהכותבים פה דובר הונגרית?

טומי*

New member
קודם כל זה DUNA ולא DONA ../images/Emo6.gif

שנית זה התחנה הכי גרועה שיש בהונגריה הם משדרים בעיקר לאוכלוסיה דוברי ההונגרית בכל המדינות השכנות כמו רומניה צ´כיה ויוגוסלביה.את זה אמרו לי יודעי דבר בהונגריה. התחנה הטובה ביותר בהונגריה זה RTL כמו ערוץ 2 שלנו.תחנה מסחרית וטובה. טומי

B T1

New member
יכול להיות שה--DUNA התחנה...

ההכי גרועה בהונגריה ובכל זאת בשנה שעברה תחנה זו זכתה בפרס בין לאומי מכובד, כתחנה בעלת הרמה הגבוהה ביותר בגלל שידורם של תוכניות מדעיות ותרבותיות. מה לעשות?

Sפיידי

New member
RTL?!

קודם כל גם סבתא שלי אמרה לי שזו התחנה הכי גרועה שלהם בהונגריה (מה לעשות, זה מה שמשדרים בישראל...) דבר שני, RTL?! זה גרמני! לא?! RTL´ עם השלושה ריבועים בצבעים. כל הזמן מדברים שם גרמנית . יכול להיות שאני טועה?

קרן משם

New member
אתה לא טועה....אם כי....

יש RTL גרמני ויש RTL הונגרי! ואין לדעתי קשר בין השניים... אגב אני חייבת לציין לטובה את הRTL ההונגרי כמובן! אני צופה בכמה תכניותשם והתאהבתי!

ההורים שלי.....

רואים את הדונה, קוראים את האויקלט וגם את ההיט-טוקרא ובכלל לפחות פעם בשנה הם מבקרים שם....

למעלה