הטקסט שהכי אהבתי..

Roger waters10

New member
הטקסט שהכי אהבתי..

אחרי השירים האוהבים מגיע הבית או השורה האהובה ביותר עליהם משיריו של שלום חנוך בתוקף היותי בחור רומנטי,יוצא לי להתחבר לשירי האהבה של שלום חנוך-לדעתי האמן שיודע לפשט אהבה בצורה הטובה,הפשוטה והמרגשת ביותר הטקסט שבחרתי הוא בתוך השיר "הו את": "הו את חתול בר לאט פוסעת כמה מנוסה את נועצת את עינייך חושפת ציפורנייך שלמה בתנועותייך לעת ערב לעת צייד הו את הקפאת את דמי עצמתי עיניים ודברתי אל עצמי" עכשיו תורכם.. סופ"ש נעים

lahadam

New member
השורה האלמותית:

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" אין-אין-אין על שלום חנוך!

21profile

New member
אוקיי טל, אז ככה:

אחד השירים האהובים עלי של שלום חנוך הוא "ללא מילים" (מתוך האלבום "א-לי-מות"), מהסיבה הפשוטה שהוא כל כך אמיתי. מדובר בשיר סליחה. סוג של. רק המחשבה על כמה כואב זה לפגוע, גם אם הדבר לא נעשה בכוונה, באדם שאתה הכי אוהב, בעיקר אם קיימת המודעות לכך שהוא פגוע מאוד, ובגללך, כשאין טעם אפילו להיכנס להסברים של "לא התכוונתי" וכדומה, כי, ואני מצטטת, "הטעות היא שלי, ואת בוכה". כל כך הרבה חרטה כנה בשיר אחד. אם יש שורה שהכי מדברת אלי בשיר היא: "שירי אהבה נשמעים תפלים. תמיד העיקר נשאר ללא מילים" - אוי, כמה שזה נכון ועצוב. מה הטעם בשירי אהבה אם את הדבר המהותי לא ניתן לתרגם למילים? באמת אחד השירים היותר עצובים ונוגים ששמעתי, מה גם שהוא מלווה בגיטרה מלנכולית, ולא יותר מזה. הלחן פשוט ואמיתי, כמו גם המילים. בשורה התחתונה, למי שלא מכיר את השיר, או מכיר חלקית, אני ממש ממליצה לשמוע ולהקשיב טוב טוב למילים

מסכים.

שיר מדהים. בהחלט אחד השירים הטובים. מלנכוליה מצויינת, והשורה שהדגשת- הכי אמיתית שיש.

גיל מ

New member
זה די קיטשי אבל..

ב"אם לא הייתי אוהב" פשוט מרגש כל פעם מחדש: אם לא הייתי אוהב איך הייתי בא ודופק על דלתך בדיוק בזמן שנואשת מעצמך אם לא היית לי בלב לא הייתה לי סיבה שאצליח לבוא בדיוק בזמן למנוע ממך. אבל אני לא צריך סיבה למהר לכאן כשאת בכאב אפילו אם את לא מחזירה לי מבט, כאילו לא ידעת שאני אוהב

21profile

New member
אני בכלל לא חושבת שזה קיטשי!!!

ללא ספק אחד השירים היותר מרגשים...

spake

New member
חבל לי להרוס את

הרומנטיקה והקיטצ'יות.... השורה שלי: "ושר האוצר נתן למבט ראיון הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם מה שבא בקלות באותה הקלות יעלם!" וזה כמובן לקוח מהשיר הכי גדול של שלום...מהדיסק הכי גדול של חנוך.....

21profile

New member
אז ברוח הדברים שלך:

"גם המציאות זקוקה להגנה, ישמור אותי האל מפני האמונה" מתוך "אל תקרא לי עם"- פשוט מדהים...

גיל מ

New member
באותו הקשר

שורה מתו "אור ישראלי": "לא אני בחרתי את השכן שלי שיבנה כבר בית ויניח לי..."

21profile

New member
איך אני אוהבת את השורה הזאת...

ובכלל- מהדברים האחרונים יותר- "אור ישראלי" הוא האהוב עלי... אגב- בשיר "א-לי-מות" תמיד כשהוא שר את "החיים הם שלי, אז מה אתה עושה שם?" עוברת בי צמרמורת...

יש הרבה הרבה

אבל אני אמשיך במסורת הקיטשיות, אהבת נעורי. זה היה ויהיה השיר שאני הכי אוהבת.

Speed King

New member
הליקופטר-שלום חנוך

במקום בו אני גר הליקופטר עובר זה סימן למשהו רע אם לאבו כביר או לתל השומר הוא נושא את הבשורה המרה בימים האחרונים אני שומע אותם לפעמים פעמים ביום זה מתחיל בטרטור מתקרב מהים על קו החוף מצפון לדרום לפעמים אני יושב ושותה לי קפה מסתכל בחלון הגדול והאופק בהיר והיום כה יפה- ואוזני מזהה את הקול. וזה רק הבית הראשון של השיר היפהפה הזה...

Hosh17

New member
כמה

אם היא היתה לוחשת לי לבוא בין שמיכותיה בין עיניה בין שיניה בין רגליה, עננים הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם -זה כאילו משפט המאה....מישפט המיליון. השעה מאוחרת, הרחובות ריקים מאדם לאורך הטיילת הפנסים דולקים ואפשר לראות את הים ואתה מרגיש שאתה האיש הכי בודד בעולם מוצא את עצמך הולך נגד הרוח גם המציאות זקוקה להגנה ישמור אותי האל מפני האמונה! אולי הערב אין שום דרך יש רק פצע וכאב אנלא יודע איך לומר לך כמה שאני אוהב אז אני יושב פה מחכה לך מחכה לך וכותב אנלא יודע איך לומר לך כמה שאני אוהב... זה התמצית.ממש.

hagzi

New member
המממ גם לי יש הרבה../images/Emo29.gif

מה שעולה לי לראש עכשיו... "הסהר מעגל את פיו, במין חיוך נורא חביב. הוא מסתרק, אתה קירח, אומר הלילה וצוחק"

hagzi

New member
איך שכחתי אני ושכחנו כולנו?!../images/Emo29.gif

"זה לא גברת זה אדון"
שיר אדיר!

shtooti

New member
אם כבר קיטש...

מתוך שירי האהבה שלו אחד מהבתים האהובים עלי: לגמת מהיין והיית כל כך יפה הרגשתי אבוד מול כתפך החשופה רכנתי אליך ולחשתי לך סוד לעולם לא אעזוב אותך, עוד... אגב, הייתי השנה בהופעה לזכרו של מאיר אריאל ושלום עלה ושר שיר שהוא ומאיר חיברו כשהיו צעירים יותר בקיבוץ, משהו על זוג צעיר שמתחתן, סיפור אהבה כזה קצת כמו רומיאו ויוליה רק יותר קליל ומצחיק בטירוף!!! אולי במקרה למישהו יש את המילים?

נר2

New member
יש יותר מידי

כי לכל שיר שהוא כתב אי פעם יש איזה שורת מחץ בלתי נשכחת.. הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם (משיח) זה רק סרט שחור לבן שרץ אחורה בהילוך מהיר (אזניים לטלפון)

NY STEEL

New member
קשה לבחור אחד..

אבל אחד השירים שכל פעם גורמים לי להתרגש מחדש כשאני שומע אותו, הוא "טוב לי".. המילים הפשוטות והכנות, הלחן.. פשוט יצירת מופת. כמו שאומרים- "הגאונות היא בפשטות".. טוב לי לזרוח איתך, טוב לי לשקוע איתך, טוב לי איתך. טוב לי לזרוח אצלך, טוב לי לשקוע אצלך, טוב לי אצלך. אל תלכי ללקוט בשדה אחר, ללקוט בשדה אחר, את אחת שלי, טוב לי טוב לי בבוקר אותך, טוב לי לערב אותך, טוב לי אותך. את אחת שלי, טוב לי.

Leather

New member
יש כל כך כל כך הרבה

"כשבינינו קריר זה לוקח יותר מיום או יומיים. 'לא היום' את אומרת, 'אתה, צריך להפשיר' כשבינינו קריר איזה לילה עובר איזה בוקר מאיר כשבינינו קריר, בינינו קריר" "לחפש אחרייך ולשתות את העיר" "כמו מי שמת למגע ולפתע פוגש עינים" "זיכרון שעולה בי שוב פרדס רטוב יללת התנים ואת שהיית אהבת נעורי" (פה דווקא יש סיפור: אני לא מרשה לאנשים להקדיש לי את זה ואני לא מקדישה אותו. הוא שלי מדיי) "הכל כבר מחכה לגשם ואני עייפתי מלרוץ בא הביתה עוד מעט, הריי- לא תעזבי אותי בחוץ" "יעברו עוד יומיים את תחזרי אל הבית הילדים, בוודאי, ישמחו לקראתך כרגע איתי את פורשת כנפיים והשחר יאיר וידליק תשוקתך" "אם לא הייתי אוהב איך הייתי שר מאלתר משמעות כשבלב נפער, כשהשקט צועק אם לא אותה הטעות שעשיתי אז הרי יכולתי למות ופתאום הופעת, לכאורה במקרה" וזו רק ההתחלה. מצטערת שהגזמתי.

למעלה