הטרדות מיניות במקומות ציבוריים.

Maldini Girl

New member
הטרדות מיניות במקומות ציבוריים.

אתמול ישבתי עם חברה וחיכינו לאוטובוס. היא סיפרה לי ככה כ"בדרך אגב" שלפני כמה חודשים גבר הלך אחריה ברחוב. "בהתחלה לא חשדתי" היא אמרה. "ואז הגעתי לבניין והוא מתחיל לרוץ אחרי במדרגות, באתי הביתה והוא רץ אחרי וניסה לשים את הרגל כדי שאני לא אוכל לסגור את הדלת של הבית."
"בחיים שלי לא בכיתי ככה." היא אמרה לי. "הרגשתי שכל החיים עוברים לי מול העיניים."
היא סיפרה שכמה ימים אחר כך חברות סיפרו לה על אותו מקרה שקרה. הן חשבו שמדובר באותו בן אדם.
היא התלוננה במשטרה.

"הזכרת לי." אמרתי לה, וסיפרתי לה על היום הכי מפחיד שהיה לי בחיים.
נסעתי לאקס, עליתי על מונית שירות מת"א לאשקלון. במונית היה מקום פנוי אחד- בשורה האחרונה לא בפינה. ישב לידי גבר בן 30+ (הייתי אז בת 17 או 16 נדמה לי). הוא היה גדול, חשבתי שאין לו מקום ליד ושבגלל זה הוא שם את היד מאחורי המושב שלי.
הוא מתחיל לדבר איתי. שואל מאיפה אני. "רחוק." אני עונה. "כמה רחוק?" -"צפון". "מאיפה?" הוא מתעקש. עניתי שמטבריה (שקר) הוא אומר שהוא עובד שם לפעמים בחופים. ואם אני רוצה להיפגש איתו לנרגילה. אני אומרת שלא. הוא שואל למה, אני אומרת בחיוך "נראה לי שההורים שלי לא יאהבו את זה." הוא אומר שהם לא צריכים לדעת. אני מנסה להפסיק לדבר איתו, אני מתקשרת לכל העולם- לאקס שיצא לקחת אותי (למרות שהיה ממש מוקדם.) לאמא, לאבא, לסבא, לאחותי. הוא מחכה באדיקות שאסיים כל שיחה וחזר לדבר איתי. הוא ביקש את הטלפון שלי, לא הסכמתי. הוא התעקש.
מה שהכי הרג אותי זה שלידי ישב עוד מישהו. מהצד השני שלי. הוא ראה את זה ולא אמר מילה. לא היה לי שום מקום שיכולתי לעבור לשבת בו.
כשירדתי מהמונית הייתי מבועתת, באמת חשבתי שהוא עומד לרדת יחד איתי ופחדתי פחד מוות.
הוא ירד איתי. האקס חיכה לי שם, נכנסתי לאוטו ואמרתי לו "סע".

סיפרתי לה את זה. היא אמרה "את תמיד שואלת "איך לעזאזל זה קרה לי",ואז את מגלה לכמה בנות זה קרה..."
מכירות? מזדהות? קרה לכן פעם? ניתן למנוע?

svety

New member
קודם כל - חיבוק.

דבר שני - חשוב מאוד לסמן טריגר להודעות כאלו, יש לא מעט נשים שקשה להן לקרוא תאורים של הטרדות מיניות.

מעבר לזה - וואו. כל כך הרבה סיפורים, גם לי וגם לחברות שלי. הטרדות, נסיונות אונס, פגיעה מינית, אונס...
אני לא חושבת שאני מכירה אישה שלא חוותה הטרדה מינית מסוג כלשהו. וזה מצער. ומכאיב. ומכעיס.

מה אפשר לעשות? לחנך. לחנך ולהעניש.
ולחנך את כולם. את הנשים - בעיקר לחנך שזו לא אשמתנו, ואנחנו לא גרמנו לו, לא משנה מה לבשנו, לא משנה מה אמרנו, לא משנה איפה ומתי הלכנו.
ואת הגברים - לחנך לכבד, לא להטריד, לא לשלוח ידיים לא לאנוס.

למעלה