הידרוצפלוס מולד וגדילה איטית

הידרוצפלוס מולד וגדילה איטית

בתי בת 20 חודש וגדילתה איטית מאוד מאז גיל שנה. יש לה הידרוצפלוס מולד שאובחן בגיל שבעה שבועות, ו-VP שאנט מגיל חודשיים, מתפקד היטב וגדילת היקף הראש תקינה. CT מלפני חודשיים תקין. התפתחותה תקינה, למעט גובה ומשקל ירודים (אך תואמים זל"ז: גובה עדכני 74 ס"מ ומשקל 9 ק"ג, היקף ראש 45.5 ס"מ, זאת ביחס לנתוני פתיחה של 3.060 ק"ג, 49 ס"מ ו-34 ס"מ בלידה). אנו או-טו-טו מתחילים בירור אנדוקרינולוגי (מחכים לתור) ובינתיים מנסים ללקט מידע עדכני ככל שניתן. האם ידוע קשר בין הידרוצפלוס ל-GHD? מהו נתיב הפעולה המומלץ לבירור? האם להתעקש שהבירור האנדוקרינולוגי יתבצע באותו מרכז רפואי שבו היא נמצאת בביקורת נוירוכירורגית? האם יש עוד דברים שכדאי לבדוק באותה הזדמנות? תודה מראש!

sigaleg

New member
הידרוצפלוס

שלום אמא של הדר שמי סיגל אני בשבוע 36 להריוני הראשון בסקירה המאוחרת נאמר לי שיש לעקוב אחרי החדר השמאלי כי הוא בגודל 0.8 ממ היום הוא בגודל 0.94 ממ אומרים לי שעדיין זה לא 10 ממ ואין לי מה לדאוג האם אפשר לשאול אותך האם אצל בתך היה ידוע על חדרים מורחבים במהלך הלידה ? אילו סימנים בגיל 7 ששבועות היו לה? אשמח לתגובתך [email protected] דרך אגב הרופאה שלי אמרה שבנושא הזה תל השומר הכי טובים בתחום תודה

הידרוצפלוס

לנו לא היה ידוע דבר, והסמפטום היחידי, החל מגיל שישה שבועות, היה גדילה מהירה בהיקף הראש (שבירת עקומות) במעקב טיפת חלב (למזלנו, בגלל עלייה לא מספקת במשקל היינו בביקורות שבועיות). האבחנה היתה באמצעות US ראש (דרך המרפס) ואח"כ גם MRI. אכן נותחנו בתה"ש ואנחנו עדיין שם בביקורות. מקווה בשבילכם שהכל יהיה בסדר, לידה קלה, בריאות ואושר.

תשובה בנושא הידרוצפלוס

אמא של הדר שלום, ישנם ילדים עם הידרוצפלוס (הדרקון) שלהם יש הפרעות אנדוקריניות. הטיפול האנדוקריני בילדים אלו נעשה במקביל לטיפול והמעקב בנושא ההדרקון ואינו חייב להיות באותו מרכז רפואי. בברכה, דר´ שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה ילדים מרכז רפואי ע"ש סוראסקי תל-אביב(איכלוב) טלפון: 03-6974686

למעלה