היום למדתי

היום למדתי

שאנחנו במאגיה בעירבון מוגבל , ואולי טוב שכך , כי בציון משהוא מאגי אמיתי זה לא קל לאיכול , ויכול להוציא אנשים משלבתם . ולכן נחזור לטרוויאלי . ולשאלה : החומר בקבלה מופיע כהיבט של רוח הפוכה=חור +מקיף קבועה -מ' =חומר . השאלה מה האינטראקציה שלי איתו ? אז בו ננסה לתאר זאת , כאשר הפנימי של אדם נובע החוצה , יש לו אפיק רוחני פנימי הנמשך החוצה , היבט שנקרא : רוח ישרה . הרוח הישרה נובעת מטווח שלם של רמות מטאפיזיות פנימיות הנובעות רוחנית החוצה , רוחני בהגדרה הקבלית שלה היא עניין בו ירידת האור מקיימת מרחב מעוצב של אור מוחלש יותר . ואז רוח ישרה היא עיצוב מרחב האור המוחלש מפנימיותי החוצה , היבט שגורם לתנועה , מי שינויי הכרה ומודעות ועד למשב רוח , של רוח קלילה , בהתאמה למידה שאני משפיע החוצה . ואז עם זה עובר דרך הפילטר הפרטי שלי פיתוח של עניין זה עומד מאחורי ההשפעות על מזג האויר שמדווחות בפורום מידי פעם ומה עומד מאחורי הלחשים שלהשפיע על מזג האויר . אולם לחלק מההליך הפנימי החוצה יש היבט הכרתי שאנו יכולים להשפיע ולשלוט , טכניקות לפיתוח ושימוש שונים ממאג למאג , כי זה לפי הפילטר האישי . אולם נחזור לרוח הישרה . כאמור להיבט הרוח יש מרכיב הכרתי שהוא מייצב חלקית את הנביעה מהפנימי שלנו , ואז אנו מחלצים את הכרתינו ובמסגרת זאת את חושינו , ואף מייצרים חושים חדשים והבחנות דקות , של המידע הרוחני הפנימי בנביעתו החוצה , וזה בא לנו כאינטואיטיביות שבה המרכיב הנפשי המאוזן , מזרים את הנביעה מהפנים לחוץ באפיק קבוע , ואפשר ללמוד לנצלו עם מטות כאלמנט מאריך של עצמותינו , וזה ע"י שימושים במרכיבים מהחי והצומח הדומים לאופני הנביעה הפנימיים שלנו . ובמסגרת זו אנו משלבים הכרה + נביעה זורמת , ומחלצים את עצמינו החוצה , ואפשר במסגרת זאת גם לבצע החצנה של עצמינו , כמו מסע אסטראלי ,וגם לחוש איזה קומבינציה ממרכיבי הצומח והחי משתלבים לאפקט רצוי , לשיקויי או מרקחה או סתם חוש לבישול . מתי העניינים מסתבכים כביכול כאשר אנו ניגשים אל חומר . חומר מטבעו הוא מרכיב כאמור העשוי מרוח הפוכה , כאשר בהכרתי הנשלחת לחומר אני יחווה היפוך של המוטיב הפנימי , ואז חוויית חושי תהיה הפוכה להכרתי הטבעית . אולם אנו מורגלים בכך בעולמינו החומרי העירוני , ואז צריך לעבוד קצת על הדקויות ולשים לב . החומר כאמור משרה רוח הפוכה , אולם הוא מכיל אלמנטים פנימיים של אור רוחני , וכאשר האור הזה נובע חזרה דרך טווח של רוח בהתאמה לחלק מנביעתינו הפנימית הישרה , אזי אנו מרגישים את השפעתו של החומר המיטיבה כגון באבנים טובות או בקריסטלים וכו' , דהיינו האלמנט החוזר מהחומר מכיל טווח עם אור שיכול להיות בחלקו תואם לתדר בתוך הטווח הישר שלנו , ואז אנו מזהים את המוטיב בו הוא משפיע . אגב טווח הנביעה הפנימי וייצובו הוא מאוד חשוב , כי הוא אחרי עם נהיה שמחים ומאושרים , ולכן רצוי לעבוד הכרתית על זיהוי הנביעה הפנימית , בשילוב עם התנהגות וייצוב שכלי התנהלותי והתנהגותי , כדי שהנביעה שלכם תהיה יותר מבפנים וחזקה ואף ההשפעה החוצה תהיה עוצמיתית יותר . וכניסה פנימה היא מתכון לשלווה ושמחה והכרת העצמי המאושר הפנימי . כך שבעיסוק אם האלמנטים מהחי הצומח והדומם , אפשר ללמוד רבות על עצמי ועולמי , ואיך להשפיע או להגן וכו' . ופה יש כבר מתכון לגורו המתחיל מה לחפש כדי להיות גורו . ובמסגרת מה שגורו הגורילה צריך , חשבתי קצת שתעלו שיתופים לחיבורים השונים שביניכם לחי צומח דומם , כמה זה בא באינטואציה , וכמה זה מפותח , ליצור כלי של מדדים אוביקטיבים למעשינו המאגים , שיהיה לנו איזה פידבק לגבי איך אני יוצר קשר רוחני עם דברים , ועוד נקודה , ברתימת אור גבוהה פנימי מספיק ההשפעה היא גם על החומרי והזמן ולא רק הרוחני. וזה משפיע עד לרמות של מה זה המציאות בכלל ... אשמח לשיתופים .... דוד

RainBird

New member
הבנתי בדיוק את ארבעת המשפטים הראשונים ואז לקחת משהו שקשור בצורה קלושה לגימטריה, מתמטיקה ומושגים ספק-קבליים ספק ניו אייג', וערבבת אותם רק בצורה שאתה מבין. אתה עדיין מנסה להיות ברור?

fire snake

New member
גם אני, ארבעה משפטים

עם כל המשברים שהיו פה, טרם הספיקותי להגיע לעריכת החומר שלך, שהבטחתי. בעזרת השם אגיע. אבל, דויד - מה דעתך שבמקום לכתוב עוד ועוד מגילות שאיש לא קורא - שים את המגילות בבלוג שלך, ותעלה לפה תקציר או פרומו של כמה משפטים, שבכתיבתו תעמיד לפניך מטרה אחת - להיות בהיר ומובן? (+קישור לבלוג) במשך הזמן אולי תוכל להאריך, כל פעם קצת. פשוט: סיימת לכתוב - קרא את הכתוב בעיני המתבונן, בחן מה לו מובן לו, ותקן. מה אתה אומר?

neophile

New member
אני גם לא הבנתי כלום

אם תועיל לערוך איזה טבלת השוואה בין המונחים שאתה משתמש בהם לבין מונחים מוכרים מהקבלה של האר"י למשל זה יהיה מאוד מועיל עבורי .

admond1

New member
../images/Emo45.gif

ובעבור כולנו

טוב למתחכמים

אתם יודעים ילד בכיתה ד' הצליח להבין את הכתוב , מה קורה לכם ? אז אולי הבעיה אצלכם?!... דוד

ולחשוב שיש אנשים פה

שלפי הצהרתם עברו פסיכומטרי ולא מצליחים להבין ,שלא נדבר על אקדמאים אז נשאלת השאלה איך עברתם את הפסיכומטרי ?וכמה קיבלתם? לי זה נראה פשוט חוסר רצון , בכל אופן אני ממשיך לכתוב בעיקר בשבילי להתעורר , ואם מישהוא מתעשר מכך סבבה . ואם יש גם אינטראקציה בונה זה אפילו עוד יותר מעניין , הבטיחו לי פה הבטחות בתחילת דרכי בפורום , ואני לא רואה בינתיים ביצוע , בשבילי רוב החומר פה הוא דברים שעסקתי בהם בתחילת שנות ה-80 . כשהייתי קשור לחנויות מיסטיקה שמוכרות קריסטלים וכל טוב מיסטי ומאגי , ואז עברתי על כל הרפטוואר הניו איג'י מיסטי קבלי מאגי ,והרבה ממכרי בזמן ההוא היום הם עושים זאת בשביל כסף רב , ויש לי ניסיון רב על טווח גדול של דברים . אתם בשבילי איזה משוב להיזכר בדברים ,וגם להעלות חומר . היחיד בינתיים שראיתי איזה ניצוץ של משהוא זה ריינבירד בתחום השיקויים . מה לעשות אני חטייר , ובעשור האחרון התעסקתי בעיקר בלימוד קבלה , שזה יותר חידוש מה שאני כבר יודע . וכתבתי ספר קבלי ששאב ממני כוחות רבים, והוא מתעסק בעיקר בראיה מופשטת רחבה מאוד , וקצת קשה לתרגם זאת למונחים יום יומיים בעיקר בפאן המאגי . בעיקר משום שיש חסימות של רבנים מלמעלה שלא רוצים שאני אחשוף עניינים . מקווה שתתעוררו ותשתפו יותר מניסיונכם , אני לאט לאט הופך חד יותר ויותר עירני , במיוחד בעניינים מאגים , אני אשמח לדוגמא לקבל משוב על בירורים לגבי ,,, הרי לא הגעתי לפורום במקרה נכון ... דוד

neophile

New member
אתה עדיין לא הסברת את הבסיס של השיטה שלך

אם אתה רוצה דוגמא כזה , תקרא את הספרים של בעל הסולם להסבר קפדני , מעמיק והדרגתי .

fire snake

New member
"הבטיחו לי פה הבטחות בתחילת דרכי בפורום ,

ואני לא רואה בינתיים ביצוע" אתה לא מתכוון להבטחתי לנסות לערוך לך חומר? (אני קיימתי, בינתיים, שלב א) אם מישהו אחר הבטיח לך משהו - לי לא ידוע על כך. עדכן אותי. (גם זה בעניין ההבחנה בין גלגולים, "גלגולים" ונמציאות היומיומית האפורה...)

בליעל

New member
תלמד לכתוב ברמה של ילד בכיתה ה' לפני שאתה

פותח את הפה. "... שאנחנו במאגיה בעירבון מוגבל , ואולי טוב שכך , כי בציון משהוא מאגי אמיתי זה לא קל לאיכול , ויכול להוציא אנשים משלבתם ." 1. לא מכניסים רווח לפני פסיק או נקודה, ואין סיבה לחלק את המשפט לשלוש שורות. 2. למרות שיש קשר בין אכילה ועיכול, "קל לאיכול" כותבים עם ע'. 3. מאייתים שלווה עם ו' "ולכן נחזור לטרוויאלי ." 1. הו' בתחילת המשפט מיותרת, ושגיאה תחבירית. ב. חסרה לך י' במילה טריוויאלי. "החומר בקבלה מופיע כהיבט של רוח הפוכה=חור +מקיף קבועה -מ' =חומר ." כבר העירו לך על משפטים מהסוג הזה אין ספור פעמים, כולל בשרשור הזה, ולכן לא אטריח את עצמי לחזור על ההערות.

נוסחא פשוטה להעברת רעיון מופשט

וכמו שאמרתי ילד בכיתה ד' הבין זאת . ואפשר ללמוד מזה רק את גישתך ללא מוכר . דוד

אז תשאלי

לגבי מה שלא הבנת , כי הרעיון של זה די פשוט . אל תתני לנוסחת אותיות להפחיד אותך . דוד

fire snake

New member
כששאלתי אותך, לא קיבלתי הבהרות, הסברי מילים

או מושגים - אלא הרחבת יריעה המתבדרת לאינסוף, מרפה ידיים בכמויות החומר הקשה החדש...

fire snake

New member
באשר לטקסט שהבטחתי לערוך:

- התבחבשתי קצת והבנתי שאני לא יכולה לערוך את זה - לא בנגלה אחת. ובכן העתקתי לוורד, שמתי על "עקוב אחרי שינויים" וסימנתי במרקר כל מילה שלא הבנתי. כשיכולתי כתבתי הצעות שלי למילים חלופיות\ניסוחים חלופיים, לפעמים שאלות הבהרה. היכנס ל"עקוב אחר שינויים" שם אתה יכול לקבל או לדחות שינויים וענה לי לשאלותי. צרף את המסמך (כפי שאני עושה עכשיו) ומשם נמשיך. מצרפת מסמך עם המקור, ומסמך שני עם הסימונים והתוספות שלי. והערה - שאת הקשבתך לה הרווחתי עכשיו בזיעת אפי: דוד, ההתייחסות שלך לבעיות הבנת הנקרא של אנשים הנוגעות לטקסט שלך לא בסדר. כל ילד בכיתה ד היה מבין? לא. אני עורכת ומתרגמת בין שאר מקצועותי, גם בתחום היהדות, אני יודעת עברית, ובחיי - הטקסט שלך ממבו-ג'מבו בשבילי בקריאה ראשונה וגם בשנייה. ואין שום טעם לשאול אותך שאלות, כי בתשובותיך אתה לא מבהיר אלא מערפל. במקום לבאר מילה או מושג באופן נקודתי, , אתה מרחיב את היריעה עד ייאוש ואובך מוחלט. תגיד-זו הדוגמה שביקשתי ולא קיבלתי לשימוש במאגיה שחורה וב"רוח הפוכה?"
אם אתה רוצה שיבינו אותך, שנס מתניך והבהר! ואם לא, באמת רד מן הכתיבה הזו. זה מאמץ מבוזבז. כמו כל כישוף גרוע, זה מועד להזיק. לפחות, הפסיק להעלות חומר סתום כזה לפורום. גם כמנהלת פורום אתה מעמיד אותי בפני בעיה... יש לי הצעה לסדר, שיכולה להיות שלב בדרך לבהירות: העלה את רשומותיך לבלוגך - וכתוב לכל רשימה קדימון, תמצית , שיהיה בהיא וקל להבנה ללא פשרות, ומסקרן, הוסף קישור לרשומה. לפי ההערות והשאלות בפורום, המשך לערוך את הרשימה בבלוג... על שיבינו! כך לא תתפוס מקום מת בפורום, ותתקדם לקראת הרב-שיח שלשמו אתה טורח את כל הטרחה (או שלא? תקנני נא אם אני טועה) נראה לך?

גירסת הוורד שלי יותר ענתיקה

לא מצליח לראות את המסמך . אנסה ניסיונות לשדרג . דוד

יש איזה פורמט ביניים

שאולי אוכל להוריד ממנו יש וורד 2003 . אני יודע שבבלוגים יש מתרגם אוטומטי . הורדתי כל מיני מתאמים ושום דבר לא מראה לי את המסמך . עיצות??? דוד

לי יש דז'וו

מסיפור הוורד 93 ל-97 , לא היינו בסרט הזה ? כנראה שמנסים למחזר את ההזיה , רק להחליף את רמת התוכנה בדרך . דוד

למעלה