היי אנשים... אתם יכולים להסביר לי מ

MaryJane1

New member
היי אנשים... אתם יכולים להסביר לי מ

משו? אני לא כל כך מביננ את 12 הצעדים כאילו יש 12 צעדים ואחרי זה נגמר אתה חופשי צא לחיים הכל סבבה איתך? לא הבנתי איך זה הולך? יש עוד "צעדים" אחרי ה12 האלה? אם כן מה הם? מה עושים בחדרים? שואלת לידע כללי אני לא כל כך חושבת על ללכת לאן איי... זה חשוב אבל הממ יותר חשוב לי לעבוד על עצמי עם אנשים שאני סומכת עליהם

tanay111

New member
בחדרים בעצם מה

שאנחנו קוראים לו האנ איי זה חברותא של מכורים אנונמיים יש בכול עיר . שם את בה להקשיב ללמוד מנסיונם של אנשים אחרים שעלו על דרך , ולהכיר חברים חדשים שהם נקיים ולאט לאט אם את רוצה תוכלי לשתף בקשיים שלך . תראי זה נותן המון כוח אני עצמי לא יורדת הרבה לחדרים פעם בה , אבל הולכת למרכז יום ולעבודת סוציאלית . יש לי בעיר רק פעמיים בשבוע אנ איי אבל אני יכולה לנסוע לעיר אחרת , זה קצת קשה לי . מתי שאני כן יכולה אני יורדת וזה ממש עוזר . את נמצאת עם אנשים מכורים "רק אהבת מכור למכור תפצה על אובדן הסם " שיכולים להבין אותך . אנשים רגילים לא יכולים להבין מה את עוברת . את מפתחת קשרים חדשים , חברים וכו לאט לאט תוכלי גם לתת מעצמך באנ איי אומרים "תן לזמן זמן " 12 צעדים זה צעדים ש/את עוברת עם החונך שלך , עדיף עם חונך שיוכל להנחות אותך ולתת מנסיונו ובכלל רצוי שיהיה חונך (ספונסר ) כדי שיעזור בתחילת הדרך . א5ת עושה אותם ואת מגלה על עצמך הרבה דברים שלא ידעת וכו , ולא זה לא משחרר אותך . את צריכה להמשיך ללכת לאנ איי וכו . ומי שעושה את הדברים איך שצריך נישאר נקי . את אומרת את לא חושבת ללכת לאנ איי , אני מציאה לך שתנסי תראי ואני מבטיחה לך . שכמו שהסם היתלבש אלייך כמו כפפה כך גם האנ איי יתלבש אלייך. תני לאצמך היזדמנות תעשי את הדברים איך שצריך . אני מביאה לך קישור ל12 צעדים שנעכתךב ע"י אברהם סבג את יכולה לעין בזה . אני יביא לך גם קישור של האתר מכורים אנונמיים - תוכלי לקרוא יותר על האנ איי באתר ולהחליט לבד . בהצלחה אוהבת אותך וזקוקה לך טניה

N a r n i a

New member
צעדים

"כאילו יש 12 צעדים ואחרי זה נגמר אתה חופשי צא לחיים הכל סבבה איתך?" לא, זה לא עובד ככה. האנלוגיה הכי ברורה שאני יכולה לחשוב עליה (למרות שגם היא לא מדוייקת) היא שהצעדים דומים לפירמידה. את לא יכולה למלא צעד בלי למלא את זה שלפניו, כי הוא הבסיס לו, והצעד הבא מתקיים רק בזכות הקודם לו. צעד הוא לא משוכה שצריך לדלג מעליה, צעד הוא משהו שצריך לקחת איתך. לכן, אם וכאשר מסיימים את 12 הצעדים, זה לא שזהו, הסתיים טיפול והכל ממשיך כמו קודם. את לוקחת את 12 הדברים האלה איתך בדרך, תמיד. מצרפת לינק שכבר צירפו קודם, אבל רלוונטי גם לשאלה שלך, ושם תוכלי למצוא יותר פירוט. http://www.narkisim.com/tmuna/twelvsteps.html ובאשר לחדרים - בפגישות של NA מעולם לא הייתי, אבל אני מניחה שהעקרון הוא זהה. אם את רוצה לדעת מה עושים בחדרים, את יכולה פשוט ללכת ולראות. את לא חייבת לדבר או לשתף, רק תהיי שם ותקשיבי. אין לך מה להפסיד, פשוט לכי לבקר. מקווה שאחרי כמה זמן, האנשים האלה יענו להגדרה של אנשים שאת סומכת עליהם, כי הם באמת יכולים להיות מקור עזרה גדול.

12 צעדים

אנשים בתכנית ההחלמה מבצעים את 12 הצעדים, איש איש לפי הבנתו ולפי הקצב שלו. יש כאלה שעושים צעד בשנה, יש כאלה שעושים את כל הצעדים אחד אחרי השני בקצב, יש כאלה שמספיק להם פעם אחת והם ממשיכים עם תכנית ההחלמה, ויש כאלה שאצלם זה מחזורי, וברגע שהם מסיימים את 12 הצעדים הם מתחילים אותם שוב. אני, למשל, נמנה עם האחרונים
סיימת את 12 הצעדים? מצוין, אתה ממשיך בתכנית ההחלמה ומשתדל ליישם אותם בחוץ. צעד 12 אומר "אחרי שעברה עלינו התעוררות רוחנית, ניסינו להעביר בשורה זו לאלכוהוליסטים אחרים ולנהוג על פי עקרונות אלו בכל תחומי חיינו" (מקווןה שהניסוח נכון). מה זה אומר? כמה דברים: *את צעד 12 אתה מבצע כלפי חברים חדשים, אם מתקשרים אליך ורוצים שתדבר עם חבר חדש שצריך עזרה. אתה מעביר להם את המסר שיש תכנית להחלמה. *צעד 1 מבצעים כשיש חבר חדש שהגיע למקלט, ואתה מספר לו מנסיונך, כוחך ותקוותך, על איפה היית, איפה אתה היום, על התכנית ועל איך הוא עוזרת לך להשאר מפוכח. *צעד 10 הוא ההמשך של צעד 4 ("ערכנו חשבון נפש מוסרי, נוקב וחסר פחד"), והוא אומר דבר כזה: "המשכנו בחשבון הנפש, וכאשר שגינו - הודינו בכך מיד". זה אומר, אם עשית טעות, אתה לא מתמהמה, אלא פועל עכשיו, או בהזדמנות הראשונה, על מנת לתקן. זו יכולה להיות טעות טכנית או טעות שקשורה באנשים. צעדים 10-12 הם צעדי תחזוקה. *בכל זמן נתון, אתה תמיד יכול לחזור לצעד מסוים.

MaryJane1

New member
נשמע טוב...

אז לפי מה שהבנתי הצעדים האלה עוזרים למכורים לנהל את החיים שלהם הם מאמתים את מה שאנחנו מרגישים מבפנים ונותנים לנו את האומץ לשדר את התחושה ולהעביר אותה הלאה.. נראה לי שהבנתי את הקטע,התחברתי. זה פשוט כמו לחיות את החיים רק שפה זה כתוב לך על דף וממש מכוון אותך כמו בחיים, אם הלכת בדרך שלך ועשית טעות אתה תמיד יכול לחזור אחורה ולתקן אותה, והעיקר לא לפחד להודות לעצמך שעשית טעות. אני כמעט נפלתי לקריסטל ביום שישי.. זה היה זוועה חשבתי רק שאכטה אחת מה כבר יקרה? בסוף זרקתי את הזבל הזה מהחלון והלכתי לעשות עם עצמי משהו מועיל. לא הייתי יכולה לחיות בשקט עם עצמי, אפילו לא עם שאכטה אחת ולא חצי אפילו *מרגישה חזקה פה תנו כבוד*

tanay111

New member
תמשיכי כך ../images/Emo13.gif

ככל שתלכי בדרך זו אין לך ממה לפחד

למעלה