היי ליטל ..... יקרה

יחפנית

New member
היי ליטל ..... יקרה

מה יש לי עוד מליון וחצי שאלות אלייך , כמו למשל ..... איך את מרגישה נפשית לשמוע על חוויות הכימו שלך , מה את חושבת על סרטן , מה נראה לך צורות ההתמודדות , מה קראת ולמדת עד כה .... חחחחחח השתגעת ???? לשאול אותי מה עוד אני רוצה לדעת ...... אני כזו שרוצה לדעת הכל .... על התחושות ועל הכל ......חחחח ולך מותר לכתוב על מה שבא לך .... מכיוון שאני מתארת לעצמי שאת מעניקה כרגע זמן איכות לעצמך והבראתך , ותקני אותי אם טעיתי , ומכיוון שמצאתי משהו בארכיוני כתבי על עבודה על דימיון מודרך ועוד ..... אז הנה בשבילך ...... ולכל מי שמשעמם לו ובא לו לקרוא ימבה מילים ..... עבודה על דימויים מחשבתיים . לעיתים העבודה על דימיון מודרך מושאל , יכול להיות פחות יעיל , ומען הבהרת העיקרון העומד ברעיון העבודה עם הדמייה , אעזר הפעם בספר ל"שוב להיות בריא" של הסימנטובים , פרק 12 ע´מ 113 . שמעתי על הסימנטובים שנים לפני הסרטן שלי , הטכניקות שפיתחתי בעצמי היו על מאד דומות למה שהם הגיעו , ורק בביקור האחרון שלי סוף כל סוף רכשתי את הספר , ספר מדהים . בתחילת הפרק , מסופר על מקרה של אדם שהתמיד בהדמייה , אך מצבו התדרדר על אף זאת . עד שביקשו הסימנטובים את אותו אדם שיתאר את התמונה שבדימיונו כשהוא עוסק בהדמייה מודרכת . הדימוי שעלה , הראה בוודאות את ההעצמה ההדמייתית של הסרטן. לעומת , דימוי מוחלש של תאי החיסון , והכימו . דבר זה פתח את דרכם להתחיל לחדור אל עצם הדימויים שכל אדם מדמה לעצמו . לא סיימתי עדיין לקרוא את כל הפרק , אולם אני בטוחה שכל המעוניין יוכל בקלות לקרוא את הסימנטובים ואת הפרק האמור . בעיניי , תהליך ההכנה לעבודה עם דימיון מודרך , הוא החלק העיקרי והחשוב של הדימיון המודרך , לעיתים ובמקרים קיצוניים , אפילו עבודת ההכנה מכסה יותר משלושת רבעי הדרך כולה . זה שדימויים , שולטים בחיינו ואפילו מעבר למודעות שלנו , בזה לא היה לי ספק מאז שהייתי מאד צעירה . כאחת שעסקה בגרפיקה , פירסום , ולאחר מכן אמנות הקולנוע , כל תחומי התעניינותי היו בתחום שליטה על דימויים . כשאנו ניצבים בפני פירסומת קטנה בעיתון , או חשופים למרקע , ולפירסומות שבו , למעשה אנו חשופים לדימויים , המוכנסים לחיינו בדרך האחורית , וישבו הרבה אנשים בעלי משכורות ענק שמקצועם הוא לעבוד עם דימויים , בדקה פירסומת , המוצר חייב להיות ארוז בדימוי שיגרום לנו בתת המודע לרצות אותו , אחרת פיספסת . אז הדוגמה האחרונה היתה מעולם הפירסום , אך זה לא העולם היחיד שקיים בו דימויים . למעשה כל עולם הרוח שלנו מורכב מדימויים . באם זה מוסיקה , ציור , שירה או כתיבה . כשאנו עומדים לפני ציור , ביננו לבין הקנווס , או במילים אחרות , המדיום שדרכו מתקשר אלינו האמן , דרכי העברת המידע , או נכון יותר התחושה . היא במימדי התיקשורת של הדימויים והסמלים . הדימוי הוא כה חזק , עד שפוליטיקאים משתמשים בו , בצורה של סמלים . מה זה דגל ? זה סמל , זה דימוי , המפעיל מיידית תחושה מסויימת בנו , זו יכולה להיות תחושת סלידה ( במידה ואנו מביטים בסמל של אוייב ) או בתחושת התרוממות רוח ( כשאנו מביטים או נזכרים בסמל שלנו ) קחו למשל דוגמאות מהחדשות , כשהפלסטינאים מנסים להצית את האלימות , הם שורפים את הדגל . את הסמל , תוקפים באלימות את הדימוי . בסך הכל שריפה של פיסת בד ציבעונית המעלה כה הרבה תחושות קשות . לסמל יש כוח השולט בתחושות שלנו . אז מתברר שתת המודע שלנו , יש לו פעילות ענפה כאן בחיי היום יום שלנו . בעוד אנו מעוניינים לשלוט ולהטות את המודע שלנו , רבים מאיתנו מזניחים את מימדי תת המודע . וזה , נשאר חשוף לדימויים , מכל מני צורות הנושאים בנו כל מני תחושות . יש אנשים המפרשים דימיון מודרך , כפעילות מבריאה . בעיני , אני מסכימה עם זאת , אך דימיון מודרך , הוא רק נתח כה קטן , במירחבי ומימדי התיקשורת הפנימית שלנו עם תת המודע . דימיון מודרך , הוא מסר לתת המודע . זה הכל , לא יותר מכך . לי אישית דימיון מודרך בלבד , ( דהיינו לקחת נוסח של דימיון מודרך ולעקוב אחריו , ) בעיניי זה לא היה מספיק . אני רציתי יותר מכך . אני רציתי להיות מסוגלת לתקשר בצורה מלאה עם מה שאנו קוראים לו תת המודע . אני כבר הבנתי מקודם , שכל דבר שקורה לי בחיים , אני מגיבה אליו . ממה התגובות שלי ? ולמה אני בדיוק מגיבה , ....... מחקר קצר לתוך עצמי הבהיר לי שלמעשה כשמשהו קורה למולי , אז בתגובה עולה לי דימוי , ( בתת המודע כמובן ) , ואני מגיבה לדימוי שעלה לי בתת המודע , אני בכלל לא מגיבה למה שבאמת קרה . ניקח שתי דוגמאות שכיחות . למשל ...... בין בני זוג . המריבות הכי גדולות , מתחילות תמיד מדבר כה זוטא ופשוט ולא חשוב . כה טרוויאלי . איך זה שדבר טרוויאלי מתחיל מלחמה ? בין אנשים החיים יחד , יש איזה רמה מסויימת של כעסים מצטברים , וחוסר קומוניקציה או הסכמה על דברים מסויימים , בכדי לשמור על השקט הביתי , אותם זוטות נטמנות בתוכנו , ואנו יוצרים להם דימוי בתת המודע . ואז יום אחד , הצורה שהצלחת מסובנת , מעלה אצל השני את הדימוי הקורבני שלו , והוא עתה מתפרץ לא על המקרה הנוכחי , אלא על כל ערימת הדימויים הפנימיים השליליים שבנויים אצלו בפנים . ניקח הקצנה שניה . כשאנו מאוהבים , אנו איפה שהוא מתאהבים בדימוי הזוגי שלנו שקיים במוחנו , ואז דבר שבן זוגנו יעשה , לא יפריע לנו כהוא זה . הדימוי שנוצר במוחנו שואף לשלמות , ואנו מוצאים לכך סימוכין בחיים .

יחפנית

New member
ב´

אם התיאוריה הזו נכונה , אז .......... חשבתי לי ....... שהרי כל דימוי שיש לי על הסרטן , אני אמצע לו סימוכין בחיים . כשיש לי דימוי כעסני , גם פישפש יכול להוציא אותי משיווי משקלי . כשיש לי דימוי מאוהב השואף לשלמות , הכל זורם במישרין עד כדי תחושה שיש לי מעלי מלאך המסדר לי את החיים על פי מבוקשי . ועל כן החלטתי לצאת מהמודע הנורמלי שלי , ולצאת ולחפש דרכי תיקשורת דו סיטריים , ליצור אוטוסטרדה שתאפשר לי גישה לחלק שהוא חלק עיקרי אצלי בחיים . תת המודע . אפילו הפסיכולוגים גורסים שהמודע שלנו הוא פחות מחמש אחוז , מכל שאר היכולות שלנו הטמונות בתת המודע . ויחד עם זאת , יש לו דימוי של תת רמה , ישר בשם שלו . כאילו זה מודע , שמתקשר לי עם נכון ועדכני , וזה תת המודע , הלא ידוע , החבל על הזמן לעסוק בו . העולם מתפרש לנו בדרכי דימויי , וזה קיים אפילו במילים . אני מגדירה תופעה זו , כתופעת מגדל בבל . באופן הגיוני , באם כל מילה יוצרת אסוציאציה שונה אצל כל אחד . שהרי משפט המורכב מ5 מילים , יוצר אסוציאציה שונה לחלוטין בין זה שאמר את המשפט וזה ששמע . אז אם מישהו אמר מישפט ואצלו נוצר דימוי חיובי , והוא בחר את המילים המגדירות את האסוציה הכי חיובית אצלו , כדי להעביר את התחושה לאחר , ואם השני במקרה תת המודע שלו מעלה לעצמו אסוציאציות אחרות , ואלו סכומן הוא שלילי . שהרי הבנה תהה קשה על שני אנשים אלו . ואם התיאוריה שהעלתי כרגע היא צודקת , שהרי זה בכלל מפליא שאנשים המשתמשים במילים בלבד מצליחים לתקשר זה עם זה בכלל . כששני אנשים מבינים זה את זה , אז זה או נס אמיתי , או שעולם הדימויים שלהם דומה . מכיוון שסמכתי על עצמי בלבד , להוציא את עצמי מהמקום הסרטני בו מצאתי עצמי . הייתי חייבת לחדור ולהכנס למה שבעיני הוא המקום שבו התחיל הסרטן . כשאני אומרת שאני עשיתי אצלי את הסרטן , זה לא שישבתי ובמודע קראתי לו ועשיתי לסרטן מוצי פוצי בוא כבר . אלא , בעיניי הסרטן הגיע מדימוי שגוי אצלי בתת המודע , דהיינו יש לי לפני 95 אחוזים מכלל המוח שבו יצאתי לחפש את הנקודה בה התחלתי את המחשבה או הדימוי שיצר בי סרטן . מכיוון שתת המודע הוא בשליטתי , ( על אף שקיבלתי אישור חברתי להתעלם מהאחריות הכבדה הזו ) החלטתי שהדבר הכי מופלא שאני רוצה בטרם אעזוב את הגוף , ואמשיך לדרכי מעבר למוות . לפני כן , אני רוצה להבין מה קיים שם בעולם של תת המודע הפרטי שלי . לא התחלתי את העבודה שלי עם הדמייה מודרכת , משום שבעיני זה היה לנסות לשנות את מה שקיים בתת המודע שלי , בלי תחילה להבין מה היה שם מלכתחילה . בעיניי הסרטן קיבל דימוי של ציור שיצא לא טוב . אחד מהיצירות שאני יוצרת בחיים . יכולתי להשתמש בדימיון מודרך , וליצור ציור שונה על הקנווס של הדמיותי , אולם , כאמנית , אני העדפתי ללכת לבדוק את מהות היצירה השגויה ומתוך מודעות להפסיק את אותו סכמה בתוכי שיצרה את המפלצת היצירתית הזו . בעיניי בעתיד זה יחסוך טרפנטין ומחיקות על שגיאות שבתחומי הקומפוזיציה הדימויית של תת המודע שלי . אז לא כל כך עיניין אותי נוסחים של הדמייה מודרכת . אלא ראשית ירדתי לחקור את הקומוניקציה שוב עם עולם הדימויים שלי . ראשית עיניין אותי להוציא מידע על הדימויים הקיימים בי , בטרם אתחיל לשנותם . החיים שלי זה לא הסרטן שהיה לי , גם אז הסרטן היה רק ציור נורא קטן מתוך היצירה הגדולה שנקראת חיי . יצירה קטנה שרצתה להפסיק את כל השאר ולהתבלט , אך לא עמדתי לזרוק את כל שאר הדברים הטובים בי , רק בגלל שציור קטן ומופרע החליט כך . אז האפשרות היחידה שהייתה לי , זה היה לחדור ולהתחיל ללמוד את שפת תת המודע . התברר לי שתת המודע שלנו מתקשר עימנו כל הזמן , ואנו מתעלמים . מרוב התעלמות , ושיכחה , הייתי צריכה להתחיל ליצור מחדש זמן להקשיב , למה ואיך שאני באמת חשה בתוכי . ההתנהגות המודעת שלנו היא ההתנהגות ההולמת שרכשנו בחיינו . חלק גדול מהתנהגותינו ההולמת למעשה נועדה להסתיר איך אנו באמת מרגישים , ומכיוון שרבים הפעמים שלמדנו להתבייש מהתחושות האמיתיות שלנו , אז עטינו את ההתנהגויות המקובלות , ואט אט שכחנו והסתרנו אפילו מעצמנו את מה האמת של התחושה המפעמת בנו . אז אם אנו רוצים לרתום לעזרתנו את תת המודע , ראשית אנו חייבים לעודד ולעבד מחדש את התיקשורת שלנו , ובעיקר את ההקשבה שלנו . אני אישית היה לי הכי קל לדמות את תת המודע שלי , כילדה קטנה פנימית שנושאת בתוכה את רוחה של הילדה שפעם הייתי אני בטרם פיתחתי ורכשתי את ההתנהגויות ההולמות . וזמן רב מיומי היה מוקדש לתת לילדה הפנימית שבי ( או לתת המודע שלי ) אפשרות לתקשר איתי . בלי שאני אפסיק או אשתיק את מה שהיא אומרת . ולזה צריך המון סבלנות . כי אחרי שנים שאנו משתיקים את קול התחושות האמיתיות שקיימות בתוכנו , זה דורש המון סבלנות להתחיל לפתוח ולפתח מחדש את התיקשורת הקלולקת ביננו לבין תת המודע שלנו . זה תהליך של אמון שבור שצריך לאחותו . והדרך רצופת מהמורות , לא בקלות תת המודע יגיש לנו את מסריו הפנימיים . שנים לפני הסרטן , היתה בי דיקטטורת המודע , שהשתיק ולא שהה שדבריו של תת המודע . מצאתי שעשיתי זאת בצורה מאד דומה לשיטות ההשתקה שחויתי מהורי בתהליך גדילתי , מכך אני מסיקה שמרבית מהצורות בהם אנו מתעלמים ממסרי תת המודע הם בצורות בה הורינו לא שעו ולא הקשיבו לפיטפוטינו חסרי הסרק . אז החלטתי לשנות את ההתנהגויות המוכרות , ולצאת ולהקשיב לפיטפוטי הבלתי סופיים . . מכיוון שהייתי מודעת לשפת הסימבולים , או לשפת הדימיון , ידעתי שיש דרך להוציא מסרים בצורה לא ליניארית . אז אצלי זה הגיע מתוך מילים , הייתי עוקפת את המודע , אני אישית נעזרתי במריחואנה למען כך , למען התעלמות מהמודע , ונתתי לעצמי להשתפך על הדף ואז התחלתי להבחין בכתב יד שונה , בכל פעם שהגיעו לי מסרים מתת המודע הכתב השתנה , למדתי לזהות אותו . ניסיתי להבחין מבין המילים בדימיון שיוצא ומבטא את התחושות שלי האמיתיות . מה אני חשתי באמת לגבי הסרטן , מה חשתי לגבי הכימוטארפיה , מה חשתי לגבי המוות , מה חשתי לגבי הכוחות שלי לשנות את המצב . ישנם המון דרכים להגיע לשפת הסימבולית של הדימויים הפנימיים של תת המודע . ואגב ממש לא צריך מריחואנה בשביל זה . אני פעלתי בדרך שהכרתי , אך זו הדרך שלי . כדי להתחיל לדבר ולהוציא את הסימבולים הפנימיים , כל אחד צריך לפתח את הדרך האישית שתתאים לו הכי טוב . אנו שונים זה מזה , בסיפורי חיינו , ובצורות הבראתנו . ולא מה שנכון לאחד נכון לאחר , אז הבה נתרכז במטרה . כי המטרה היא משותפת , הדרך היא אישית . אני כתבתי , כי שפת הסימבולים הכי מיידית היתה לי חסומה . שפת הסימבולים המיידית , היא ציור . לי אישית זה היה חסום , משום שאני הוכשרתי כציירת , ושנים ביליתי מתאמנת על סיגנונות ציור שונים , ציור בשבילי הוא דרך להעביר מסר , אך האימון למקצועיות , לא השאיר לי אישית מקום להקשיב לאמת הפנימית , ולכן מרבית העבודה שלי נעשתה בדרך המילים , כי לא עיניין אותי להעביר את מה שיש לי במודע , עיניין אותי להקשיב פעם ראשונה בבאמת למה אני מרגישה .

יחפנית

New member
ג´

אז באם אתם לא מאומנים להיות ציירים , אז אחת מהדרכים הפתוחות לפניכם , זה בדרך הציור . ועתה ניגש קצת לתרגילים שכל אחד יכול לעשות עם עצמו . אחרי הכל , כל אחד יכול לגשת לתת המודע של עצמו ושם לשנות את הדימוי . בעיני אני מגדירה זאת כשינוי במקור הבעיה . זה המסע שאני מדברת עליו כל הזמן , המסע לגילוי פנימי , במהלך המסע כל אחד שצעד במסעו הפנימי מקבל את המתנה היפה מכל , את הידיעה שהוא מופלא , ויש בו יכולות מופלאות ובלתי סופיות . זה לא מסע קל , אך בהחלט כדאי . הסיבה שהמסע אינו קל , זה משום שלעיתים קרובות כל אחד הצועד במסע יצטרך להביט באמת שהוא מנסה להסתיר מעצמו כבר שנים . וזה לעיתים חש כמו להכנס לתוך מקום אפל ושחור . אך האמת כמו יהלום היא מזככת ומזוככת . ולעיתים רק הידיעה שבתוך השחור שאני מנסה להדחיק כבר שנים מסתתר יהלום . יהלומי ההבנה והתובנה היחידים שאני יכולה לשאת על עצמי גם אל מעבר לחיים . שום יהלום הנקנה או נחפר מהאדמה לא ישווה כאותו יהלום תובנה שאנו רוכשים לנפשנו . והיהלומים הללו מצויים בתוך המקום הכי חשוך והכי מפחיד בתוכנו . היהלומים הללו לעיתים היו הדברים היחידים שלמענם הסכמתי לצעוד במקומות המפחידים של דעתי דימיוני ותת המודע שלי . מי שנמצא בחושך – רואה מה שבאור . ומי שנמצא באור – אינו רואה מה שבחושך . ומלבד נקודות הפחד בטרם צעדתי , הדרך היתה מופלאה ושווה כל צעד . אז הדרך שלכם , אז הבה נתרכז בכמה תרגילים שיתחילו אתכם במסע ההכנה לקראת המכשיר הנקרא דימיון מודרך . ציור , ראו פרק 12 של הסימנטובים , זה אינו ציור למען לתלות על הקיר בסלון , אלא ציור למען נתחיל להכיר את הצורה החיצונית סימבולית שיש למושגים שאנו משתמשים איתם . כאילו יש מציאות מקבילה הקורית לנו בעולם הדימיון . והיא מגבילה לעולם המושגים שאנו משתמשים . אז המטרה הראשונית היא להוציא את הסימבול למען נוכל לתרגם אותו ולהתחיל להבין מהו בדיוק הדימוי הקיים בתוכנו כיום . אז הכינו לעצמכם בלוק ציור גדול ונוח , מלא צבעים עפרונות טושים וכל מה שבא לכם . ותתחילו לזרום . קחו מילה . וחושו אותה . תעצמו עיניים , ותיראו בדימיונכם , חושו את המילה . ואז תסבירו את התחושה שהמילה העלתה לכם בכל צורה אפשרית , ובכל מה שעומד לרשותכם . זה יכול להיות גזיר עיתון , זה יכול להיות שירטוט , עם הסברים בכתב , זה יכול להיות ציור , כל מה שבא לכם . הדימיון אצלנו פעיל בזמן משחק . לעיתים יהיו מצבים שבהם לא יצא לכם כלום , אז ציירו מה שהיד רוצה , או צאו לפעילות אחרת , וברגע שתחושו את הסימבול שיכול להסביר את התחושה שעולה לכם מהמילה תנו לזה לזרום על הנייר . במשחק הזה אנו הופכים לבלשים , אנו אוספים חומרים שיעזרו לנו בעבודה האישית שקורית אצלנו בתת המודע . כי האינפורמציה הזו תקל לנו על הדרך . יש וההבנה תינחת עליכם עוד תוך כדי הציור או השירטוט . יש שאתם תסיימו לצייר ולא תבינו כלום . זיכרו מי שיסביר לכם את הסימבול שיצא , זה תת המודע שלכם , אל תלחיצו אותו , תנו לו את הזמן , הוא כבר טבע את דעתו על הנייר , הניחו זאת בצד וגשו והביטו על כך אחרי עוד כמה ימים , או תראו זאת לאנשים הקרובים לליבכם לספר לכם מה התחושה האינטואטיבית שלהם אומרת על מה שיצא . להלן כמה מילים חשובות שתוכלו לתרגל עליהם סרטן . כימותראפיה . תאי דם לבנים . מערכת חיסון . הכוח האישי שלי כנגד המחלה . ( איך הכוח הזה נראה ) הכוח של הסרטן . המוות , איך נראית תחושת המוות , מה הקול שהתחושה משמיעה , האם יש לזה ריח , טעם ? זה רק חלק מאד קטן מהסימבוליקה המתרוצצת לנו בתת המודע תדיר . ככל שתדעו איך זה באמת חש , יש לכם יותר מקום והזדמנויות לשנות את מאזן הכוחות מבחינה סימבולית למען התגברות כוח החיסון האישי נפשי שלכם במלחמת הסימבוליקה המתרוצצת בתת המודע . זה נורא פשוט . בעצם . אם המילה סרטן , מביאה ומעלה אצלכם סימבוליקה קשה , אז הסימבול בתורו יעלה תחושה כתגובה לסימבול , התגובה תשנה לכם את הכימיה בגוף , וזה יקרה בכל פעם שמישהו לידכם או בליבכם תעלה המילה סרטן . מבחינתי , זו מכשלה אישית , גול אישי . אז במקום . תפנו מקום לשנות את הסימבול . זה הכל . נניח , כשאתם אומרים סרטן , עולה לכם איזה דמות מפלצת נוראית . אז תדמיינו , תעשו עבודה על הדמות שעלתה , ובדימיון צאו לנצח את המפלצת . ואז תכינו לעצמכם סימבול אחר חיובי יותר , כזה שמביא תחושה של כוח ועוצמה והסרטן או המפלצת בעצם מלאה באויר כמו נאד נפוח . משהו שיעזור לשפת הסימבולים שלכם לנצח . כי בכל פעם שאתם שומעים או אומרים את המילה , יותר עדיף שהתחושה שתעלה תהה יותר רגועה . כי ככה הכימיקאליים המוזרמים לגוף בעיקבות התחושה נשארים נטולי רעלים . אך כדי להיות מסוגלים לשנות את דימוי המפלצת , אז ראשית צריך להבין מי היא המפלצת הזו . מה באמת אנו חושבים עליה . והאינפורמציה הזו מגיעה בדרכי ציור וכתיבה ומוסיקה ותנועה . לעיתים כל שתחושו יהיה תנועה , אז עשו זאת נסו לשרטט זאת , כי בתוך מה שחשתם טמון הסוד לאמת הריגשית שלכם . וזו המטרה . למרות שאני את מרבית העבודה האישית עשיתי במילים וכתיבה , לילה אחד הנייר השתתק לי , נגמרו לי המילים , ובפנים חשתי מועקה של ניסיון ביטוי חסום . באותו לילה בשעה 2 וחצי לפנות בוקר קמתי מהמיטה בשוטטות , ובסלון מצאתי קנווס ענק מתוח שהיתה עליו התחלה מחורבשת של משהו שניסה להראות יפה , הוצאתי את צבע השמן , ועד 8 בבוקר ציירתי ללא הפסקה . כשהתעוררתי מהשינה , רק אז התחוור לי מה ציירתי . זה היה הנקודה בתהליך מסע הריפוי שלי שתת המודע ציין לי שאני בחרתי לחיות . ושם מילה כתובה לא יכלה להסביר לי זאת . רק הציור , בציור ציירתי את עצמי , בוחרת לנסוק חזרה לחיים . אז תנו לעצמכם לזרום , כשהסימבול ירצה להתגלות לפניכם הוא יגיע . תנו לתת המודע שלכם ביטוי . המסע להבראה מסרטן , הרבה פעמים היה מדומה בעיני רוחי , בתמונה בה אני במטוס , ויש מצב חרום , ואני קמה ממושבי הנעים כנוסעת שם התענגתי על שמפניה , וחוסר עיניין בכיווני טיסה , ואני מתיישבת בתא הטייס , מוציאה את מתג הטייס האוטומטי , מעיפה ממוחי את שיירי השמפניה , ומתחילה להטיס את המטוס ידנית . או לנוהגים ביננו , זה בערך כמו לעבור מנהיגה על רכב אוטומט לחזרה לנהיגה עם קלץ וידית הילוכים , הנעה ידנית . מאחלת לכולנו טיסות ונהיגות ידניות נעימות . להת´ עד הפעם הבאה גילה

lital_helmer

New member
עוד פרטים...

יחפנית יקרה... בעצם גם אני לא יודעת עליך הרבה... אולי תוכלי (אם תרצי) לפרט מאיזה סרטן סבלת? מה גילך? ועוד פרטים נחמדים שכדאי לדעת. עדיין אין לי הרבה חויות כימו...ואת הסרטן אני מכירה כבר כמה זמן מאנשים אחרים שקרובים אלי...כמו למשל במשפחתו של החבר שלי...ואצל חברות במשפחה. האמת שתמיד חשבתי על המחלה..בצורות כאלה ואחרות אבל אף פעם לא חשבתי שתגיע אלי...אולי בעוד כמה עשרות שנים אבל בטח לא עכשיו כשיש לי כל כך הרבה תוכניות. אבל בעצם היום כשיש לי לובסטר חמוד...אני מנסה להוציא מזה את הטוב שבזה. התוכניות שלי לא השתנו במאומה ולהיפך עכשיו אני לוקחת את החיים בצורה אחרת..וחושבת אחרת וזה לטובה. למעשה הסרטן מביא לי עד עכשיו רק טוב!!! ועם הטוב הזה אני אנצח. ליטל

יחפנית

New member
זו הדרך

that´s the way , ahh ahh , I like it ahh ahh נפלא לשמוע ........ כי זו יקירתי המופלאה , היא הדרך ...... ולגבי דרכים להוציא עוד ועוד טוב מהקטע ...... בשביל זה אני כאן עם הכתיבה באורכי הגלות שלי ...... אולי כשאשוב מהגלות אוכל לכתוב בפחות מילים ...... (חיוך) אני ........ בת 39 ...... הסרטנון , גוש לימפטי .... או נכון יותר בשפת הלעז .... לימפומה ( נון הודגקינס , תאי ב´ (אגרסיביים ...חחח ) הגוש ישב על העורק הראשי בצמוד ללב , והתנדנד לי על הדיסקית ...האיבחון הגיע לפני 6 שנים , תוך 4 וחצי חודשים הוא- התאים הסרטניים , הבינו שאני הרבה הרבה יותר מוטרפת מהם , אז הם נשו לנפשם , טרם נראו שנית באיזורינו . עכשו תגידי , האורך המופלא בו לוקח לי להסביר דברים , הינו לטעמך ? או היית מעדיפה שאצמצם מילים ? כי עוד יש לי מלא להגיד , ואני משתדלת להכניס פה אנשים למשחק החשיבה היצירתית יחדיו בנוגע לצורות אינדיוודואליות לתקשר עם הגוף ולשנות בו מהלכים . דבר שעל פי מה שקראתי בין המילים שלך , את כבר מאד עושה . ליטלי ...... איך את עושה את זה ? את המחשבות החיוביות ? ואלו מתנות כבר מצאת לאורך הדרך . ואם תישלחי לי מסר ב- אימייל , אז יש לי גם להציע לך הצעה מגונה ....חחחחחחח ( מעוניינת בהצעות מגונות בנושאי סרטן ?????? ) אם כן אז תימצאיני ב- [email protected] חיבוק ענק ..... זו הדרך ...... אהה אהה אני אוהבת אותך .... אהה אהה ביי בינתיים אני

ר-חלי

New member
כל כך ריתקת אותי שבאתי גם עכשיו

לשאלתך איך להגיע למחשבות חיוביות - זה פשוט לחשוב מה כן תמיד גם אפ רוצים להתנגד למשהו להרגיש מה כן ולא לממש את "הלימון הצהוב" למשל אם חוששים מהבדיקה או הביופסה לא לקוות שזה לא יכאב אלא לקוות שיעבור בקלות המוח נתפס תמיד למה שכן אם את אומרת בפנים : נא לא לחשוב על לימון צהוב" שיקום מי שלא ראה מיד מול העיניים שלו לימון צהוב טוב טוב תשבו אתם מסתירם לי את הסרט.... ואכן כן אורכי הגלות הם ארוכים האם תרשי לי להמשיך ולמרכזם לקובצי word למען נוכל להעלות במרוכז והם לא יתנדפו בגלגלי ההודעות היורדות חוץ מזה שתפוז ארגנו לנו כאן שירות מסרם ואת לא חייבת לפרסם את האיימל לכל העולם אהבתי מאוד את כתיבתך על הילדה הקטנה זו פעם ראשונה בה אני מגיעה להסבר כל כך פשוט ויפה איך לבצע זאת ואני אפעל בו גם במקומות אחרים. אני רחלי

יחפנות

New member
ר-חלי ואודליה וליטל וכולם

כבר כל הלילה אני כותבת על " מסכנות קרבנות ופריוולגיות . " מאמר שקיבל את השראתו מההודעות שלך . אז תודה . אבל כתבתי רק 5 עמודים ......חחחחח וזה בכלל עוד לא גמור , על זה נראה לי שיש לי עבודה נפלאה ומהנה . אז ראשית המון תודה על ההשראה . אך כל מה שאני כותבת הוא למעשה בהשראת הכתיבה ביומן שכתבתי באוקטובר נובמבר 1995 . היומן הזה הווה לי את הכלי החשוב בהבנת התובנות , וכן מסמך של הסקיצה שלי בהבנה . וגם , כי הייתי חייבת לצחוק , אז שם התחקתי את עצמי , אין כמוני מגלומנית מלהנות מבדיחותי . (חחח) וגם , כי הייתי צריכה מקום בטוח כדי להתמודד עם הדברים שהכעיסו אותי במשך היום . אז אני שולחת כאן 2 מכתבים , שנכתבו בזמן אמת . ואת מזומנת לאגד אותם , אני בינתיים אשלח בדרך הפרימיטיבית שאני מכירה . ושני אלו , כי לדעתי הם מרכזים בהם ויש בהם חלקים שנועדו כאן לכולם . אז בינתיים ממני לכולם . האהבה

יחפנות

New member
ולגבי הלימון הצהוב .....

בדיוק ..... את כה צודקת . זה בדיוק מה שגיליתי גם אני . הרעיון זה מה כן בכיף ......ומה עושה נפלא .... כי מה שאנו מנסים להמנע מאיתנו , נצמד אילינו . זה על רעיון דיאטה , איך שמתחילים להתנזר , רק הצלחות עם האוכל הטעים מסתובבות לנו בראש . כשנלמד להזיל ריר תאווה למראה חסה .... אז אנו נפעיל פלסבו .... חחחחח חיבוק . אדיר . אני

lital_helmer

New member
יחפנית יקרה

אין שום בעיה..וההפך קחי את החופש לכתוב באורך הנראה לך... הלא קראת את השיר שכתבתי עבורך..כאן, קצת יותר למטה. הרי מגילותיך הן אושר לכותב..וגם לקורא. האימייל בדרך. ליטל

יחפנית

New member
ליטל ......

האם כבר הודתי לך על השיר המקסים ?????? שיר יפה שמאד נהניתי לקרוא . והיי מה שלומך את ? איך המרגש והטיפולים . אילו דברים קלים עלייך במסע , ואילו פחות קלים ? וכן אשמח אם תיתייחסי לנושאים שבהם המגילות עוסקות , שכן המגילות הן רק השלב שנועד לפתח כאן התדיינות בריאה ...... וליטלי ..... מה הדרך שלך בהתמודדות ? באהבה ושבת שלום גילה

lital_helmer

New member
קצת לא טוב עכשיו ../images/Emo4.gif

אתמול היה טיפול ועכשיו אני קצת...איך לומר...מרוחה. הספירה שלי ירדה משמעותית..וזה גם לא נחמד. אני מאמינה שמחר יהיה יותר טוב..ומשתדלת לא לחשוב על זה כל הזמן ואולי להעסיק את עצמי בדברים אחרים. זהו בנתיים. ליטל.

יחפנית

New member
ליטלי יקירתייייייי

ממממממ מרוחה .... תגידי ... אם תיצטרכי להסביר את המריחות ... אז איך תגדירי אותה ? כמו ... למשל .... גבינה על לחם ? ריבה ? דבש ? חתול הנמתח בשמש ? איני כתבתי זאת בתוך חוסר התחשבות לתחושת המריחות , אלא כהצעה למשחק . כי בעת הטיפולים , למרות וחרף הצורך להקשיב לגוף שחווה מעמסה כרגע , ואכן צריך לספק לו המון קשב ומנוחה . למרות זאת המוח שלנו עדיין תקין . ובתחומי המוח שלנו ..... מותר ועדיף לשחק . בעיקר משום שהספירה ירדה . תיקראי את מה שר-חלי שלנו כתבה על הלימון . דהיינו . כשאת משתדלת לא לחשוב על משהו .... אז באורך פלא , זה הדבר היחיד שאת חושבת עליו . יעמוד מי שראה לימון ..... כשהוא ניסה לא לחשוב עליו ..... אז להעסיק את עצמך בדברים אחרים כמו שאמרת ...... זה הסוד להעלים לימון . אבל זו רק דרך אחת .... קיימות עוד דרכים . אז להלן .....

יחפנית

New member
דרך ב´

אם דרך א´ היתה להעסיק עצמנו במחשבות אחרות לחלוטין ממה שאנו מנסים להתעלם ממנו . אז דרך ב´ ... היא דווקא לרדוף אחר הלימון .... ולתת לו את הגודל המתאים בתמונת חיינו , ותסכימי עימי שלימון זה נורא קטן כשהוא נמצא על סילסלת הפרות בתוך החדר . רק כשהוא עומד לנו מול העיניים הוא נראה גדול . אז אם הוא .... הלימון .... תוקף אותי ומסתיר לי את הראייה , אז השיטה השנייה דוגלת בלהפוך מהנרדף ..... לרודף ..... חחחחחח אנו עוד נראה ללימון הזה .... ככה להסתיר לנו את הראייה . אבל איך עושים זאת בתחלס ..... ובכן ..... ראשית דבר .... כדי להתמודד עם המחשבה ... אז עדיף להיות במצב נינוח . זה קודם כל .... ומכיוון שכמתמודדי סרטן ובכלל את ליטל עם הכימו , בכלל יש לך פריוולגית התפנקות .... אז קדימה . להתחיל לנצל . אבל לא סתם להסתפק בלשכב ללא מעש .... לא ... כאן הכוונה לעשות כיף מכוונן . כי כרגע אנו בחיים . ואת הרגע הזה נשנה לטובתנו . אבל איך ניתן לשנות תחושה מרוחה ????. לתת אישור למריחות . אבל לא סתם אישור .... אלא עד הסוף . כי מותר . אז דמייני מה היית רוצה להוסיף לחדר כדי שהפינוק יהיה ממש מושלם ? נרות ? פרחים ? מוסיקה שקטה ? אולי תהיה מעוניינת במישהו שינגן וישיר לך עם גיטרה ? כרגע התחושה המרוחה מעבירה לך מסר מהגוף שאומר לך ... " היי ליטל , קצת קשה לי כרגע . אני צריך לנוח " .... ואת אולי במחשבה אומרת .... לא לנוח כי צריך לצאת ולשמוח .... ואז הגוף מורח אותך ככה שלא תוכלי אפילו לרצות לתזז אותו ..... אז הוא נותן לך תחושת מריחות .

אילת33

New member
ליטלי יקרה

כל כך מקווה שהמריחות שהרגשת כבר נחלת העבר, חומד... מקווה גם שהעצות שנתנה יחפנית עזרו, ושהכל הפך לקל יותר. בכל מקרה - אוחזת את ידך בחום! שלך, אילת

יחפנית

New member
המשך ....

מהרגע שהבנת שמריחות זה צורה של הגוף לנסות להחזיק אותך במקום אחד כי הוא זקוק כרגע לאנרגיה ... אז עכשו .... אפשר להנעים את הישיבה . הפריוולגיות לפנייך כרגע .... ואם ליטל לא יוצאת לעולם רגע , כי הגוף דורש אחרת .... אז הפריוולגיה תביא את העולם לליטל . אז הנה ... אם בא שמישהו ינגן לך בקונצרט פרטי אישי .... תזמיני את הידיד או הידידה . פשוט תיתקשרי ותגידי , היי בא לך לנגן לי ? אם הוא יסרב ... מקסימום את תמיד יכולה להגיד תישמע/י זה יכול לעזור לי בהבראה . אך בטרם את מזמינה אלייך את העולם הביתה , בואי שניה נרד לכיווני תודעת הגוף . לאחר שאת מארגנת את בני משפחתך לסדר לך את החדר כרצונך .... הם שם דואגים לך , ומוכנים לעשות הכל כדי שתחושי טוב , אז תני להם גם סיבות לחשוב על דבר אחר ולא על לימון .... ואז תשבי או תישכבי , והתחילי לנהל שיחה עם הגוף .... השיחה עם הגוף היא על כמה רמות . א. רמת הנוחות ..... אף אחד לט לימד אותנו בבית הספר להקשיב לגוף .. אז זה שיעור כשיש כימו . כי אם את זוכרת , הרמטכל כרגע במצב חירום והוא מבקש ממך לא להוציא אנרגיה מיותרת . אז לא סתם לשכב במיטה ... אלא לעצום עיניים , ולהתחיל לעקוב אחר תחושת המריחות , לדוגמא .... נניח הרגליים כבדות , וחשות ליאות ..... אז עיצמי את העיניים , וחפשי את התנוחה הכי הכי נוחה להם היכן שהן יכולות לנוח בלי צורך לשדר לך .... לא נוח לי . עיקבי אחר השרירים , ועשי הרפייה המכוונת לכל חלק בגוף .... דברי עם הגוף , תישאלי אותו מה המצב האידיאלי בו הוא רוצה להיות . זה שיחה פנימית .... וקשה לי להסביר לך אותה ... כי זה דבר פנימי . אבל אני בטוחה שהבנת את העיקרון . קחי לך מטרה ..... מיצאי לך את הדרך שלך , להפוך את הערב למהנה ... גם כשהוא במצב של רגיעה למען גופך .... ודווחי איך הרגשת ....... תראי למרות שאת שומעת בהתרברבות שלי על כך שכימו היה כיף , אבל לקח לי איזה שבועיים לתוך הכימו לשכלל את השיטות . זירמי עם מה שיש וחפשי את הנקודות שבהם הנך מספקת את דרישת הגוף , ויחד עם זאת מוצאת הנאה רבה בכל דבר שאת עושה .... אז לרשותך ...... ספרי לי איך מוציאיפ עונג ממצב של מריחות ..... חיבוק ענק אני

יחפנית

New member
אהה ....

ובעזרת אילת שהזכירה לי , חבקי עצמך .... לטפי עצמך ... קחי את חיבוקינו הוירטואלים , ואותם העביר לילדה הפנימית בתוכך ...... תעשי לה שבתוך הגוף שלך ...... שששששששששששש ארוך של התרגעות ... חיבוק מלטף ורך .... אני

אילת33

New member
יחפנית וליטל יקרות

כן... כן.... זהו חציו של כל הקסם... לאהוב את עצמנו... להנעים לעצמנו גם כשקשה - ובעיקר אז... לא לשכוח גם להנעים לעצמנו בימים אחרים - כי אנו ראויות לכך. מקווה שהעצות עוזרות לך ליטל חמודה שלך, אילת

rubber duck

New member
היי ליטל ../images/Emo13.gif

לגבי הספירה יש זריקה שנקראת נופוגין - gcsf לא לפחד לדרוש מהרופא אצלי היתה ירידה מאד חזקה ולפני כל טיפול הייתי מזריק 3 זריקות כאלו לגבי ההרגשה לימון מאד עוזר היתה לי תקופה שקולה ממש הקלה אח"כ זה הפך לתה ובסוף מיים עם לימון ונענע וחוצמזה להתפנק ישון הרבה , לחלק את היממה ל 3 ואפילו ל 4 ולישון זה ממש מקל ( אני נגד כדורי שינה ) וכן להעסיק את עצמך במחשב או במלאכת יד או בכל דבר שעושה לך טוב לקרוא הרבה
ולכייף ככל האפשר
המון המון המון בריאות
שרון

למעלה