היי לכולם

אופיר נ1

New member
היי לכולם

שמח לגלות את הפורום הזה עזבתי קריירה מוסיקאלית ואני בכיוון לקריירה ברפואה.
אבל למדתי ניצוח תזמורת 3 שנים (וגם לפני כן) ומוסיקה היא תמיד חלק ממני.. שומע כיום בשעות הפנאי בעיקר מוסיקה כבדה. ריכארד שטראוס בעיקר. מכור לואגנר ופוצ'יני. זמרת אופרה אהובה במיוחד עליי : קאתלין באטל.

אופיר נ1

New member
תודה..../images/Emo9.gif

מעניין אם יש באמת את כל ה"רינג" ביו טיוב.. צריך לפחות איזה 500 קטעים לפחות...
וההקלטה הזו עדיין אחת מהטובות ביותר. אחת לכמה זמן אני שומע שוב את כל הפסטיבל.. הסיום של הכל , סצנת הסיום של "שקיעת האלים" הוא אחד הרגעים הגדולים ביותר בתולדות המוסיקה לדעתי..

ihtiyar

New member
קאתלין באטל

הסכימה לשיר עבורך שיר של ריכארד שטראוס, עם ג'יימס לווין בפסנתר (פסטיבל זלצבורג 1984). קרל לייסטר ביקש ללוות אותה בקלרנית, יחד עם ג'יימס לווין בפסנתר, כדי להשמיע לך את הרועה על הסלע של שוברט (1988) מרועה לרועה: אחרי ששמעה שאתה אוהב אופרות, היא הקליטה עבורך אריה מתוך המלך הרועה של מוצרט, עם הפילהרמונית המלכותית בניצוח אנדרה פרווין, ובָּארי גריפית' ניגן בכינור סולו (1986) היא מבקשת להזכיר לך שהיא מבצעת לא רק בתחום הקלאסי, והקליטה ספיריטואל כפול להנאתך ב-1991, בקרנגי הול (יוברט לוס בחליל, וננסי אלן בנבל) יש באמתחתי עוד תקליטורים שלה, אם תרצה.

udilir

New member
הנ"ל כנראה מפונקת לא קטנה, זכורה לי מעשייה

שקראתי פעם עליה ולפיה היא נוסעת בלימוזינה עם נהג פרטי ובאמצע הנסיעה היא מתקשרת לסוכן שלה ומצווה עליו לצלצל לנהג כדי להורות לו לנסוע יותר לאט ... (אבל זמרת נפלאה ...)

אופיר נ1

New member
תודה רבה על כל מה ששלחת..

באמת קול מלאך יש לה.. את הדיסק של מוצארט יש לי גם. מוצארט היא שרה טבעי כאילו הוא כתב את זה בשבילה. היה לי גם את הדיסק של הספיריטואלס , אבד לי בטעות .. אבל לא נורא , ניתן למצוא את הקטעים הטובים ביו טיוב..

ihtiyar

New member
../images/Emo65.gif תוספות

"בתפילה" של פורה, עם ג'יימס לווין בפסנתר, אריה של נורינה מתוך דון פסקואלה של דוניצטי, עם תז' המטרופוליטן בניצוח לווין, ופרק הפתיחה מהקנטטה 51 של באך, מהדיסק המשותף שלה עם נגן החצוצרה וינטון מרסליס. שבוע נעים שיהיה לכולנו

ברוך הבא../images/Emo140.gif

באמת פורום נהדר. ובכלל,המוסיקה הקלאסית באמת נפלאה. גם כאשר לא עוסקים בה בתור קריירה מקצועית ניתן לעשות דברים מהתחום. אז שתהנה מהפורום.
בקשר לואגנר. אני עד לפני כמה זמן החרמתי אותו. אבל כשגילתי את יופי יצירותיו גם אני התאהבתי. ובכלל,אי אפשר להבין טוב את תולדות המוסיקה מבלי המוסיקה של ואגנר. אוהבת בעיקר את הולקריות.

אופיר נ1

New member
היי תודה../images/Emo13.gif

לקח לי כמה שנים , עד שהכרתי טוב את ואגנר.. (הכוונה , להכיר את הדראמות בשלמותם).. אפילו אני חושב לפעמים שהוא קצת הגזים עם המערכות הארוכות שלו..
לדוגמה המערכה השלישית של "המאייסטרזינגרים מנירנברג".. פעם שמעתי ברדיו ביצוע חי של האופרה הזו מניו יורק עם ג'יימס לווין.. ולא רק שהוא עשה הפסקות ארוכות בין המערכות אלא גם לקח טמפים איטיים במיוחד בסוף.. הביצוע הגיע כמעט ל 6 שעות!..
גם אני אוהב את הוואלקירות , אחת מהדראמות שהכי השפיעו עליי..

../images/Emo13.gif

אני עוד לא מכירה את כל ואגנר.שואפת להכיר. אני עתה מתמקדת בתולדות המוסיקה הקלאסית. תראה,אני באתי לעולם המוסיקה הקלאסית דרך הבלט הקלאסי. עוסקת הרבה במחול וגם למדתי לימודים אקדמיים ומקצועיים תקופה די ארוכה יחד עם עבודה והתפתחות בה. כך שלא היה לי זמן להתעמק יותר במוסיקה הקלאסית.ועכשיו לאחר שסיימתי ללמוד מקדישה גם לנושא זה. כך שהידע שלי בנושא לא היה רב.ועכשיו משלימה את השכלתי. ואי אפשר לדבר על תולדות המוסיקה הקלאסית בלי לדבר על ואגנר. יש לו בהחלט השפעה אדירה על המוסיקה הזאת.ואי אפשר להתעלם מכך. בנוסף לכך,כן,יצירותיו יפות ומאוד מעניינות אותי. במיוחד הולקיריות. אשמח לשמוע על עוד יצירות דומות לכך. תודה.

אופיר נ1

New member
השאלה היא..

אם את מתכוונת לדראמות שלמות או לקטעים. כדאי גם לשמוע פתיחות אחרות של ואגנר כמו לוהנגרין , או פארספאל , שהם יותר ליריים. וגם קטעים אחרים מ "טבעת הניבלונגים" שגם הם יפים מאד. קטעים לתזמורת מאד יפים יש לריכארד שטראוס. בעיניי הגדולה שבהם היא "סימפוניית האלפים" חפשי את היצירה הזו. זו יצירה שמתארת יום שלם באלפים 50 דקות ללא הפסקה. וכל רגע מתארת משהו אחר. מוסיקה מדהימה. נקראית במקור : EINE ALPENSINFONIE

../images/Emo140.gif../images/Emo51.gif

אפשר גם וגם. כי לא נחשפתי אליו והוא באמת מאוד השפיע על המוסיקה הקלאסית. מאוד אוהבת את הולקיריות אז משהו בסגנון. בכל אופן,תודה על המלצותיך.

בדיוק היום

התאמנתי לצלילי הולקירות ולאחר מכן גם רקדתי לצליליהן ומאוד נהנתי. מסתבר שהן מתאימות לאימוניי.אני מתאמנת אימוני עיצוב וחיטוב מיוחדים לריקוד וכן רוקדת בלט קלאסי. אז הוספתי אותן ליצירות אימוניי. ובכלל,עתה כשהסתיימו לימודיי,בין אימוניי השונים קוראת גם על המוסיקה הקלאסית. וזה כזה כיף! נהנת מכל העולמות.גם ריקוד וגם מוסיקה קלאסית.

למעלה