היי
אשמח לדבר בפרטי עם מתלבטים כמוני

יאנג4

New member
ברירה בין שתי חלופות לא פשוטות ופתרון אפשרי

האחת להמשיך לחיות בישראל ולקוות לטוב: אולי לא יהיו עוד מלחמות עם טילים לעורף? אולי ליברמן יהפוך עורו ויהיה לדמוקרט? אולי הדתיים לא ימשיכו לצבור עוצמה כזאת? אופטימיות במנות גדולות עוזרת לעכל את החיים בישראל.
מי שמפוכח יותר, יודע שתסריטים אופטימים מדיי לא מתממשים. ישראל כנראה הולכת למקום לא טוב, ועם התקדמות הזמן המצב ילך וידרדר.
האפשרות השניה, להגר. המחיר הוא להיות מהגר ולא להרגיש את תחושת הבעלביתיות שמרגישים רק ותיקים. לילדים אגב לטווח רחוק הרבה יותר קל מההורים. הם הופכים לקנדים במהירות יחסית.
האפשרות השלישית היא לעזוב את ישראל, אבל להמשיך לשמור על הזהות הישראלית תוך אימוץ מרכיבים קנדיים. לגור באיזור בו הרבה יהודים וישראלים (טורנהיל) , לקרוא אינטרנט בעברית, לשמור על קשר עם חברים ישראליים. כך מנסים להנות מהטוב שבשני העולמות.

BW37

New member
כמה הערות

1. עד שלא תנסי לא תדעי איך זה
בלי קשר איך התחושה שלך ביששראל
יש כאלו שעברו לגור במדינה אחרת ואהבו את זה מאד ויש כאלו שסבלו
בלי קשר למה הם חשבו לפני.
יכול להיות שאחרי שתנסי לגור בקנדה תגידי
"יכול להיות שיש בקנדה שקט ונימוס, אבל אני מעדיפה את החרא שבישראל כי זה הבית"
ואולי תגידי
"פתאום אני מעריכה את השקט הנפשי, את השכנים הנחמדים"

2. את תמיד תהיי ישראלית
אי אפשר לברוח מזה, ושכונה מסוימת בטורנטו ואחד בלוס אנגלס היא דוגמא טובה

3. ככל שתדחי את זה יותר, ככה זה יתרחק, מכל מני סיבות
יותר קשה להתאקלם בגיל יותר מאוחר
יותר קשה לקבל אישור להגר בגיל יותר מאוחר
ויש יותר קשרים שמחברים אותך למקום שאת גרה בו.

4. אפשר לתת מיליון סיבות למה לא לחיות בישראל
ואין קושי להוכיח למה עוד שלושים שנה ישראל כנראה לא תהיה קיימת
מצד שני, מ1948 עד היום, בצורה בלתי אפשרית זה ממשיך לעבוד

5. וההצעה הכי טובה
תנסי להגר
רוב המסלולים לוקחים בכל מקרה כמה שנים
זה לא שיהיה לך PR מחר בבוקר
אלא עוד שנתיים וחצי
תתחילי את התהליך,
עוד שנתיים תדעי יותר מה דעתך

תשובה גרועה

יש כאן בפורום הזה הרבה דוגמאות לאנשים שהתחילו את תהליך ההגירה בעשור הקודם, הגישו ניירות לשגרירות ושמו את החיים שלהם בהמתנה.
למה להתחיל עבודה חדשה אם עוד שנה אני מתחפף מכאן? למה ללמוד תואר שני באוניברסיטה ישראלית אם ממילא אני עף מכאן? ובן-זוג? זה בכלל מסבך את הכל.
שש שנים עברו בהמתנה עד שהשגרירות הודיעה להם שהיא מבטלת את מסלול ההגירה המכונה FSW, שש שנים מבוזבזות בעשור הקריטי של החיים.
הגירה היא הימור עם מחיר משמעותי, כלכלי חברתי ומקצועי.

TrigATUSA

New member
אבל לא חייבים לעצור הכל

אני הגשתי לפני 7 שנים והמשכתי בחיי כאילו כלום. אפילו הגרתי לארץ אחרת, ותמיד מתוך הנחה שאם וכאשר האישור יגיע מקנדה, באותו רגע אני אחליט

בסופו של דבר, כשהויזה הגיעה, לקח לי למעלה משנה עד שהחלטתי לעבור בפועל, ובהחלט ייתכן שבתנאים קצת אחרים הייתי מחליט לא לעבור בסופו של דבר

vic14

New member
ל- BW37

מעניין לקרוא את ההוכחה שלך למס 4 "אין קושי להוכיח למה עוד שלושים שנה ישראל כנראה לא תהיה קיימת" ...
תשתף במחשבותיך בעיניין ....

אנחנו במקום דומה

לא אקדמאים אבל מבוססים כלכלית סביר, איך קוראים לזה? מעמד בינוני גבוה, נו מהפלח הזה שלכאורה מבוסס רק מי יודע מה יילד יום,
זה מהבחינה הכלכלית ומעבר לכך "בעלת תיעוב סביר כלפי הדרך שבה ישראל מתנהלת וגם עם חשש לא קטן ממלחמות קרבות"...

אנחנו זוג +ילדים , אחד כבר לא קטין

anonymous669

New member
תפוז פלטפורמת פורומים טובה

אבל חסר מקומות אחרים להקים בלוג נורמאלי?

אציץ בשמחה

ולשאלה כי הבנתי שכרגע אין אפשרות לקבל אישור לתושבות זמנית ואחר כך אזרחות על סמך יכולת כלכלית ונכונות להשקיע, מה פרושו יכולת טכנית לקבל אשרת הגירה?

chubbychubby

New member
הכוונה שלי בדיוק מה שכתבת

שכרגע האפשרויות הטכניות לקבל PR (המקדים לאזרחות) הם מועטים מאוד. תקראי את כל המאמרים בפורום, תעשי מחקר ואם באמת יש לכם אפשרות לקבל PR קנדי כלומר מעמד של תושב קבע (שקודם לאזרחות) אז תעלי את כל השאלות וננסה לעזור לך. אפשר גפ במסרים פרטיים. אבל קודם תראי אם בכלל יש לכם אפשרות טכנית.

דווקא כן אפשר. ביצירתיות.

אם יש לך יכולת להקים עסק בקנדה, בתחום שאת טובה בו, ויש לך את הכסף להשקיע, אפשר יהיה להקים סניף של עסק קיים אחר בתחום, כשהעסק הקיים יבקש בשבילך LMO. אני עוסק לפעמים בחיבורים כאלה.

כדי לעשות את זה את צריכה:

השכלה על תיכונית בתחום עיסוקך או בניהול.
ניסיון מוכח בתפעול, בעלות או ניהול עסק כזה או אחר בישראל, כשיש הוכחות להצלחת העסק.
נכונות להשקיע את כל הכסף הנדרש בהקמת הסניף.

אני אוכל לנסות לאתר את הספונסר שיבקש היתר העבודה, ושעבורו ייפתח הסניף, שאחרי כמה שנים כשתקבלי PR יהפוך להיות שלך.

למעלה