היי

LadyoftheDark

New member
תודה רבה

אני שמחה לשמוע שהטיפול עזר לך. כיף לשמוע! תהני בחו'ל! נראה לי שכרגע לא אוכל ללכת לאליו. אני קצת מרוששת אבל אולי בהמשך.. תודה רבה בכל מקרה על ההמלצה .

LadyoftheDark

New member
היי

אני מתגייסת בקרוב ויש לי אגרופוביה. אני מפחדת מהטירונות בגלל זה ואם אעדכן את המפקד או את הקבן יש מצב שם יורידו לי בפרופיל או שלא יאפשרו לי לעשות צבא?\: אשמח להמלצה מה אני יכולה לעשות, תודה.

היי

עוד כמה זמן יש לך עד הגיוס? כתבת שאת סובלת מאגרופוביה. כמה זמן זה נמשך? את בטיפול כרגע או שהיית בטיפול סביב זה בעבר? את יכולה לספר קצת איך זה מתבטא אצלך?

LadyoftheDark

New member
היי שוב

אני מתגייסת ב25 בספטמבר האגרופוביה נמשכת דיי הרבה זמן. הייתי בטיפול בשניידר (שהם נתנו לי את כתובת האתר בזמנו) גם בחרדה, טיפול התנהגותי שלא ממש עזר ואחרכך בטיפול רגיל. זה ממש תלוי במצב הרוח, אם אני לחוצה או מפחדת אז אני מרגישה שזה משפיע עלי יותר. בקיצור אני לא ממש יודעת מה לעשות או למי לפנות

היי

כתבת שניסית לפנות לטיפול, וזה לא ממש עזר. אני חושבת שתמיד כדאי וחשוב לנסות שוב, כי זה כן יכול להצליח. אולי שווה לנסות מקום אחר או מטפל אחר. טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בהחלט נחשב יעיל לאגורופוביה, ואני חושבת ששווה לתת עוד צ'אנס לטיפול כזה... יש גם אפשרות לטיפול תרופתי, שיכול מאוד לעזור. קבלת פעם טיפול תרופתי? איך האגורופוביה מתבטאת היום? מה היא מונעת ממך או מקשה עליך לעשות? מה החשש שלך סביב הצבא?

LadyoftheDark

New member
טיפול

טיפול קוגנטיבי לא יעיל לי ממה שהבנתי זה קצת יותר עמוק. וכן קיבלתי טיפול תרופתי כי רציתי וזה עזר טיפה ואחרכך הפסקתי כי הרגשתי שאני לא זקוקה לו יותר. נמנעת ללכת לפארקים, לים (תלוי איזה ואיפה) למגרשים. אבל אני מסוגלת ללכת להרבה מקומות שפעם לא הייתי מסוגלת. ואני כמעט בטוחה שזה בזכות זה שהייתי בטיפול רגיל. לא להיות מסוגלת לעשות את מה שיגידו לי בגלל החרדה..

היי

את מספרת על התקדמות בעקבות הטיפול. זה שאת כן מסוגלת היום ללכת למקומות מסויימים שפעם לא יכולת ללכת אליהם, זה נהדר. לגבי מה שעוד קשה לך לעשות ואת עדיין נמנעת ממנו, אלו דברים שאפשר לעבוד עליהם. כתבת שהיית בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי. בטח למדת שם טכניקות של חשיפה? אם מצליחים ללכת נגד הפחד, ולהחשף בהדרגה לדברים שקשה לעשות, הם הולכים ונעשים קלים יותר. אני יודעת שהרבה פעמים החרדה מאוד מקשה על לעשות דברים, ואני מאוד מבינה את החשש שלך סביב זה. כתבת שהטיפול שהיית בו עזר ושגם הטיפול התרופתי עזר. מה עם לחזור לאיזשהו סוג של טיפול כדי לקבל כוחות מחודשים להתמודדות עם החרדה?

LadyoftheDark

New member
אהלן

כוחות חדשים אני אקבל ממקומות אחרים. אבל כן, דרך הצבא אנסה לקבל שיחות. השאלה שלי הייתה יותר ספציפית אבל נראה לי שאי אפשר לענות עליה כרגע. צריך רק לחכות ולנשום עמוק :)

LadyoftheDark

New member
..

אני אמורה להתגייס עוד שבוע.. פשוט אני קצת חוששת בגלל החרדה. ותהייתי מה אני יכולה לעשות בנידון.

היי

אני חושבת שהדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות זה לנסות להרגיע את עצמך. תנסי לחשוב ממה את חוששת, מה מפחיד אותך שיקרה בצבא בגלל החרדה, ואז לחשוב ולתכנן איך אפשר להתמודד עם זה. הרבה פעמים לחרדה יש נטייה לגרום לנו לצפות לתוצאות שליליות ולהתרחשויות נוראיות, למרות שבפועל הדברים הם לא ככה. היא גורמת לנו לצפות לנורא מכל... תנסי לחשוב מהם המצבים שאת חוששת מהם, לזהות את המחשבות הלא נעימות שנכנסות לך לראש, ולהתווכח איתן. לבדוק אותן ולראות שלפעמים הן נוטות אולי להיות מוגזמות... שבוע זה לא מספיק זמן אמנם להכנס לטיפול ולהספיק להפיק ממנו הרבה, אבל מאחר וכבר היית בטיפול, את כן יכולה לקבוע לך פגישת מעקב או ייעוץ אחת, לקבלת כלים והכוונה לפני הגיוס. אני יודעת שהטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי לא היה טוב עבורך, אבל לפעמים פגישה אחת כזאת רק לצורך ריענון הכלים שלמדת להתמודדות, יכולה כן לעזור. אולי את יכולה גם לחזור למטפל/ת של הטיפול הרגיל לפגישת חיזוק אחת? ויש גם אפשרות לפנות לפסיכיאטר לפגישת ייעוץ לפני הגיוס... שיהיה המון בהצלחה וגיוס קל, טלי

LadyoftheDark

New member
.

נראה לי שכל עצם הדיבור על זה רק מגביר, לא נראה לי שיהיה טוב להפגש לייעוץ או משו. פשוט אראה מה יקרה ואם אני לא אהיה מסוגלת אצא משם. זה בכל זאת לא כלא תודה רבה על היחס..

למעלה