היי

manutd2

New member
היי

אז ככה,אני לא יודע כלום והייתי רוצה לדעת על בניית משחקי מחשב קצת יותר.. עם איזה תוכנה(אם זה בכלל תוכנה) עובדים על דבר כזה? איפה אפשר להשיג מדריכים טובים(רצוי בעברית)? וכל דבר שרק יוכל לעזור ולהסביר לי קצת תודה לעוזר

שלום

זו באמת שאלה פופולרית וצריך יהיה באמת לכתוב מאמר מקיף בנושא. אני מקווה שגולשים יוכלו לעזור עם נושאים בהם אני לא מבין כל כך. אני את המשחקים שלי יוצר עם FLASH, תוכנה של מקרומדיה שאפשר להוריד חינם ל30 יום ניסיון. אי אפשר לגלוש באינטנרט בלי להתקל במשחקי פלאש פה ושם. דרך אחרת היא ליצור תוכן נוסף (מודים או מודולים) למשחקים קיימים כמו UNREAL או NEVERWINTER NIGHTS. יש כמה קישורים כללים בעמוד הקישורים (ועוד בדרך). לצערי אין הרבה חומר בעברית, אבל אם אתה נתקל בקושי אני מקווה שמישהו בפורום יוכל לעזור לך בשפת הקודש.

manutd2

New member
תודה ועוד משהו

כיצד בעקרון יוצרים מודים כאלה נגיד לאנריל או נוורוינטר נייטס? אשמח לקבל לינק למדריך........

manutd2

New member
אה....ושאלה נוספת =)

יש לך גם כמה מדריכים טובים להמליץ על פלאש?אני מכיר את התוכנה הזו של מקרומדיה

freak2100

New member
בנוסף,

יש תוכנות ליצירת משחקים תוכנות פופלאריות מאוד הן תוכנות של click team בתוכנות האלה מאוד כיף להשתמש, והמשחקים שם יכולים לצאת מאוד חביבים אבל גם מאוד חובבניים - תלוי בכישרון וברמת ההשקעה. מה שעושים בתוכנות האלה זה יוצרים עצמים (כמו בפלאש אבל קצת פחות מתקדם), יש כמה סוגים של עצמים, רקעים, עצמים פעילים וכו' (לא יצא לי להשתמש בתוכנות האלה הרבה, גם אני משתמש בפלאש
אבל חברים שלי משתמשים בהן). אחרי זה יש את "עורך הפעולות" או משהו כזה (כמובן שהתוכנות באנגלית, אבל לתוכנה הראשונה שלהם יש גם תרגום לעברית (אבל היא לא מאוד מומלצת - היא מאוד לא מתקדמת יחסית לתוכנות היותר חדשות שלהם... וגם לא נראה לי שאפשר כבר לקנות אותה) קוראים לה klik&play), שבו מחליטים על מה יקרה ומה תהיה התגובה, למשל "כדור מתנגש בקיר" - "השמד כדור". כל עורך המשימות הוא בצורת טבלה - העמודות הן כל העצמים הפעילים שיש, השורות זה הדברים שקורים, ואז נגיד מוסיפים תנאי חדש (למשל "כדור מתנגש בלבנה") אז הולכים לעמודה של העצם הפעיל שרוצים שיקרה לו משהו ובוחרים פעולה (למשל מתחת לכדור עושים "הקפץ כדור" ומתחת ללבנה עושים "השמד לבנה") כמובן שאת כל הפעולות והדברים שיקרו בוחרים מתוך רשימה. זה מאוד קל לעבוד על התוכנה הזאת ומאוד משעשע, אבל צריך להשקיע הרבה אם רוצים שזה לא יראה משחק חובבני.

adi ashkenazy

New member
פיתוח משחקים

יש כמובן את האפשרות גם של ממש להשתמש בשפת תכנות כמו C++ , אבל אם אני מבין נכון אתה מחפש משהו פשוט יותר. בכל אופן "האתר" לפיתוח משחקים הוא http://www.gamedev.net.

manutd2

New member
אמממ...

נכנסתי לאתר הזה ולא רשום שם בעזרת איזה שפת תכנות/תוכנה או משהו כזה אמורים לבנות משחקים וכיצד אז אם אתה מוכן לפרט לי טיפה יותר....תודה ושאלה שנייה זה שעדיין לא קיבלתי איך בונים מודים נגיד לאנריל או לנוורוינטרנייטס(גם האף לייף נגיד יהיה אפשר?)

תשובה פשוטה

כדי לבנות מוד למשחק אתה קודם כל צריך לקנות את המשחק. גם אנריל וגם נוורווינטר באים עם כל הכלים הדרושים (אלא אם כן אתה רוצה ליצור מודלים וטקסטורות בעצמך ואז אתה צריך פוטושופ ומקס). ברגע שיש לך את אותם משחקים פשוט לך ללינקים בקישורים ותראה אינספור של טוטוריאלים בנושא. לאנריל בכלל יש בית ספר אונליין חינם עם שיעורים בוידאו שניתנים להורדה שמלמדים הכל מאפס.

manutd2

New member
ועוד משהו =)

ראיתי תתוכנה THE GAMES FACTORY-יש לה מדריכים?

למעלה