היכולת של נגיף הקורונה לבצע שדרוגים/מוטציות/דור חדש במהירות כה גבוה

דיברגנט חדש

Well-known member
בוא ניקח לדוגמה את הולנד, בה כלל לא הייתה חובת מסכות: יום שיא התמותה 7 לאפריל - 234, באותו יום נדבקו בהולנד 777. אתמול בהולנד 6845 נדבקים ו-12 מתים.

אם כבר, הירידה בתמותה במדינות ללא חובת מסכות משמעותית יותר.
ברוב המוחלט של המדינות לא היה חובת עטיית מסכה עד לאחרונה שמתחילים לדרוש את זה כאשר בחלק מהמקומות דורשים את זה רק במקומות סגורים ובחלק ממליצים לעטות, לרבות שבדיה שאתה כ"כ אוהב לתת אותה כדוגמה.

SupermanZW

Well-known member
ברוב המוחלט של המדינות לא היה חובת עטיית מסכה עד לאחרונה שמתחילים לדרוש את זה כאשר בחלק מהמקומות דורשים את זה רק במקומות סגורים ובחלק ממליצים לעטות, לרבות שבדיה שאתה כ"כ אוהב לתת אותה כדוגמה.
בשבדיה לא דורשים מסכות בשום מקום אלא בדיוק להיפך, ממליצים להימנע מהן.

SupermanZW

Well-known member
על איזו ירידה בעולם, אתה בדיוק מדבר?
כיום, בעולם עפ"י הנתון האחרון שבדקתי היום בשעה 18:41, יש 1093488 מתים לעומת לפני 3 חודשים שהתחיל פחות או יותר הגל השני, היו 516151 מתים (הנתון מתגובה שלך מלפני 3 חודשים), קרי הוכפל פי 2 רק ב-3 חודשים, כך ששוב, אני שואל, על איזו ירידה, אתה בדיוק מדבר?
לגבי הטענה השניה שלך, לא ניתן להסיק מהנתון הכללי כלום, אלא צריך לבדוק מדינה מדינה ולראות, האם התחלואה עלתה או ירדה.
אגב, מלפני 4 ימים (פורסם: 09.10.20 , 22:03), האו"ם: שיא במספר הנדבקים בקורונה ביממה בעולם.
בשבילך, בוא נבדוק גם תחלואה:
בשבדיה, המדינה היחידה שסירבה לעשות סגרים וגם סירבה לדרוש מסכות, שיא ההדבקה היה ב24 ביוני - 1698 נדבקים, באותו יום היו 22 מתים. אתמול היו בשבדיה 570 נדבקים ו-0 (אפס!) מתים. שיא התמותה בשבדיה היה ב8 באפריל - 115, באותו יום נדבקו 654.

דיברגנט חדש

Well-known member
בשבדיה, המדינה היחידה שסירבה לעשות סגרים וגם סירבה לדרוש מסכות
ממש לא, גם בשבדיה עשו סגרים ועדיין עושים, רק שאצלם זה כביכול בא כהמלצה של השלטון, כי חוק היסוד שם מונע מהשלטון למנוע ממישהו לצאת מהבית. השבדים, מאוד צייתנים ומבחינתם המלצה זה כמו פקודה ועל כן, בפועל יש שם סגר לכל דבר.

SupermanZW

Well-known member
ממש לא, גם בשבדיה עשו סגרים ועדיין עושים, רק שאצלם זה כביכול בא כהמלצה של השלטון, כי חוק היסוד שם מונע מהשלטון למנוע ממישהו לצאת מהבית. השבדים, מאוד צייתנים ומבחינתם המלצה זה כמו פקודה ועל כן, בפועל יש שם סגר לכל דבר.
מי שרוצה יוצא ומי שרוצה נשאר בבית. סגר זה לא!

SupermanZW

Well-known member
תיאורטית, אך באופן מעשי, זה סגר לכל דבר, כי האנשים נשארים בבית, במיוחד הזקנים.
מעשית הצעירים יוצאים חופשי ולא מעלים על דעתם לשים עצמם בסגר, כמו כן זקנים צריכים להשתדל לצאת מביתם כמה שפחות במהלך תקופת הקורונה ואותו הדבר נכון לכל מי שנמצא בקבוצת סיכון ויכול לעשות זאת (אלא שאינם זקנים לא בהכרח יכולים, פשוו כי הם צריכים גם לעבוד ויש להם פעילויות שלא יוכלו לבצע מהבית).

דיברגנט חדש

Well-known member
מעשית הצעירים יוצאים חופשי ולא מעלים על דעתם לשים עצמם בסגר, כמו כן זקנים צריכים להשתדל לצאת מביתם כמה שפחות במהלך תקופת הקורונה ואותו הדבר נכון לכל מי שנמצא בקבוצת סיכון ויכול לעשות זאת (אלא שאינם זקנים לא בהכרח יכולים, פשוו כי הם צריכים גם לעבוד ויש להם פעילויות שלא יוכלו לבצע מהבית).
ממש לא, הייתה כתבה שהרחובות רייקים.
בנוסף מראה לך כתבה שמצאתי בשלוף מתחילת החודש עיקב שיא בנדבקים בקורונה בשבדיה ושם כתוב "אתמול הודיעו במדינה על שורה של צעדים בהן סגירת מסעדות והגבלת אירועים והתקהלות. "

SupermanZW

Well-known member
ממש לא, הייתה כתבה שהרחובות רייקים.
בנוסף מראה לך כתבה שמצאתי בשלוף מתחילת החודש עיקב שיא בנדבקים בקורונה בשבדיה ושם כתוב "אתמול הודיעו במדינה על שורה של צעדים בהן סגירת מסעדות והגבלת אירועים והתקהלות. "
לא אאמין עד שאראה את זה ממקור שבדי עם צילומים של רחובות ריקים.

ai27

Well-known member
לא אאמין עד שאראה את זה ממקור שבדי עם צילומים של רחובות ריקים.
קבל מקור שוודי רשמי (לגבי האיסור ועונש מאסר חצי שנה). במקורות רשמיים לא תמצא תמונות.
באנגלית:
ובשוודית:

קבל מקור מעיתון שוודי, עם תמונות:

SupermanZW

Well-known member
קבל מקור שוודי רשמי (לגבי האיסור ועונש מאסר חצי שנה). במקורות רשמיים לא תמצא תמונות.
באנגלית:
ובשוודית:

קבל מקור מעיתון שוודי, עם תמונות:
Restaurants and cafes are exempt from the ban
The Swedish Government has decided that restaurants and cafes shall be exempt from the 50-person limit. The change applies from 8 October 2020. Read more about the exemption on the Swedish Police Authority website (in Swedish)

לגבי הכתבה עם התמונות, ראיתי תמונה אחת ממשחק הוקי, היכן הרחובות הריקים?

ai27

Well-known member
Restaurants and cafes are exempt from the ban
The Swedish Government has decided that restaurants and cafes shall be exempt from the 50-person limit. The change applies from 8 October 2020. Read more about the exemption on the Swedish Police Authority website (in Swedish)

לגבי הכתבה עם התמונות, ראיתי תמונה אחת ממשחק הוקי, היכן הרחובות הריקים?
למה שהרחובות יהיו ריקים?
אין איסור לצאת מהבית,
וגם בישראל הרחובות אינם ריקים.

ai27

Well-known member
אין לי מושג, היכן אתה גר, אך היכן שאני גר, היו חמסינים מטורפים ורק בערב נהיה סביל.
לדעתי, הירידה בקטלניות הקורונה, היא בגלל החשיפה מתמשכת לנגיף באמצעות המסכות, כי כפי שבטח ידוע לך, הן לא הרמטיות, כך שאתה מקבל בוסט כל פעם והגוף לומד אותם, בדומה לחיסון.
חוץ מזה, עפ"י שיעור התמותה שהיינו פי 10 אצלנו לעומת הגל הראשון, אני לא יודע על איזו ירידה מדברים.
אני גר בקריות.
אלא אם אתה גר באזור בית שאן, אני בספק אם אכן היו חמסינים "מטורפים", שמאוורר ב100 שקל לא מטפל בהם ביעילות.
בלילה הייתי צריך כבר שמיכה עבה (אבל זה צפוי, וכשאין גשם, מאוד נעים ככה)

גם אני שמעתי את התיאוריה החדשה הזו על "עומס נגיפי".
יש רק בעיה "קטנה":
במזרח אסיה שיעור הרוגים/חולים היה גבוה, למרות שימוש נרחב במסיכות אלו (הם אלו שהמליצו לשאר העולם על השימוש).
וכשהגוף לומד בדומה לחיסון, הבדיקה הסרולוגית מזהה את זה.

החומרה של תסמיני המגיפה (והתמותה בעקבות כך) ירדה משמעותית בין הגל הראשון לשני,
היום יש פי 10 יותר הידבקות וחולים מהשיא של הגל הראשון, והוא גם ממושך יותר, אבל שיעור התמותה והחולים הקשים עלה פי 3 - לא פי 10.
וזה כך - גם במדינות רבות אחרות.
הסיבה בהחלט יכולה להיות העניין העונתי,
ואם זה נכון - יחס התמותה יעלה ככל שיתקרר (אלא אם יהיה חיסון/תרופה)

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
אני גר בקריות.
אלא אם אתה גר באזור בית שאן, אני בספק אם אכן היו חמסינים "מטורפים", שמאוורר ב100 שקל לא מטפל בהם ביעילות.
בלילה הייתי צריך כבר שמיכה עבה (אבל זה צפוי, וכשאין גשם, מאוד נעים ככה)

גם אני שמעתי את התיאוריה החדשה הזו על "עומס נגיפי".
יש רק בעיה "קטנה":
במזרח אסיה שיעור הרוגים/חולים היה גבוה, למרות שימוש נרחב במסיכות אלו (הם אלו שהמליצו לשאר העולם על השימוש).
וכשהגוף לומד בדומה לחיסון, הבדיקה הסרולוגית מזהה את זה.

החומרה של תסמיני המגיפה (והתמותה בעקבות כך) ירדה משמעותית בין הגל הראשון לשני,
היום יש פי 10 יותר הידבקות וחולים מהשיא של הגל הראשון, והוא גם ממושך יותר, אבל שיעור התמותה והחולים הקשים עלה פי 3 - לא פי 10.
וזה כך - גם במדינות רבות אחרות.
הסיבה בהחלט יכולה להיות העניין העונתי,
ואם זה נכון - יחס התמותה יעלה ככל שיתקרר (אלא אם יהיה חיסון/תרופה)
הבדיקה הסרולוגית לא תמיד יכולה לזהות את זה כי היא מתייחסת אך ורק לנוגדנים והם כידוע לך, במיוחד של הקורונה, הולכים ודועכים, לכן מה שיותר רלוונטי זה זכרון חיסוני של תאי T שאת זה הבדיקה לא בודקת.
לגבי ה"יש פי 10 יותר הידבקות וחולים מהשיא של הגל הראשון", אני לא יודע, כמה להתייחס לזה ברצינות כי זה יכול להיות כתוצאה מהיפוכנדיות, מהחרדתיות כתוצאה משטיפת המוח וההפחדות של התשקורת כי מה שנראה לי שאנשים בגל הראשון, היו פחות הולכים להיבדק ואם אני לא טועה, גם היו הרבה פחות בדיקות.
אם אתה רוצה לעשות השוואה נכונה, אתה צריך להשוות את מס' החולים קשה מאז להיום, את מס' המונשמים מאז להיום ואת מס' המתים מאז להיום כפי שאני עשיתי ועפ"י מה שכתבת זה אותו יחס של פי 3 של החולים קשים מאז ועד היום ושל המתים מאז ועד היום.

SupermanZW

Well-known member
הבדיקה הסרולוגית לא תמיד יכולה לזהות את זה כי היא מתייחסת אך ורק לנוגדנים והם כידוע לך, במיוחד של הקורונה, הולכים ודועכים, לכן מה שיותר רלוונטי זה זכרון חיסוני של תאי T שאת זה הבדיקה לא בודקת.
לגבי ה"יש פי 10 יותר הידבקות וחולים מהשיא של הגל הראשון", אני לא יודע, כמה להתייחס לזה ברצינות כי זה יכול להיות כתוצאה מהיפוכנדיות, מהחרדתיות כתוצאה משטיפת המוח וההפחדות של התשקורת כי מה שנראה לי שאנשים בגל הראשון, היו פחות הולכים להיבדק ואם אני לא טועה, גם היו הרבה פחות בדיקות.
אם אתה רוצה לעשות השוואה נכונה, אתה צריך להשוות את מס' החולים קשה מאז להיום, את מס' המונשמים מאז להיום ואת מס' המתים מאז להיום כפי שאני עשיתי ועפ"י מה שכתבת זה אותו יחס של פי 3 של החולים קשים מאז ועד היום ושל המתים מאז ועד היום.
אתה אומר בעצם שלחדשות רעות והפחדות אתה מאמין בקלות, לחדשות טובות והרגעות אתה לא מאמין. כשמנסים להפעיל עליך מניפולציות אתה משתף פעולה וכשמנסים "לאפס" אותך (במובן החיובי של המילה) אתה חושש שמרמים אותך. לזה קוראים פרנואידיות.

דיברגנט חדש

Well-known member
אתה אומר בעצם שלחדשות רעות והפחדות אתה מאמין בקלות, לחדשות טובות והרגעות אתה לא מאמין. כשמנסים להפעיל עליך מניפולציות אתה משתף פעולה וכשמנסים "לאפס" אותך (במובן החיובי של המילה) אתה חושש שמרמים אותך. לזה קוראים פרנואידיות.
בנוסף, למה שכתבתי בתגובתי הקודמת (#16), אתה צריך לזכור, שהחיוב במסיכה הוא רק מלאחרונה, כך שלא בטוח שהנתונים משקפים את הנעשה בפועל.

SupermanZW

Well-known member
ככל שקטלניות הוירוס יורדת הוא מופץ בקלות רבה יותר, לכן ירידה בקטלניות דווקא "משרתת את מטרות הוירוס" והופכת אותו ל"שורד מוצלח יותר"

ai27

Well-known member
ככל שקטלניות הוירוס יורדת הוא מופץ בקלות רבה יותר, לכן ירידה בקטלניות דווקא "משרתת את מטרות הוירוס" והופכת אותו ל"שורד מוצלח יותר"
ממש לא בהכרח. הקטלניות קשורה בין השאר לקצב ההתרבות לאחר שמערכת החיסון זיהתה את הוירוס והגיבה בעוצמה. ההפצה קשורה לזמן הדגירה, בו מערכת החיסון עדיין לא מגיבה אפקטיבית (אין חום).

שפעות וקורונות קטלניות למשל מופצות באותה יעילות כמו הבלתי קטלניות. שתיהן מסתיימות כשיש חסינות נרחבת (עקב חיסון או הידבקות )
כך גם האיידס.
רק מחלות כמו אבולה, בהן זמן הדגירה קצר סובלות מעניין הקטלניות

קצה11

Well-known member
ממש לא בהכרח. הקטלניות קשורה בין השאר לקצב ההתרבות לאחר שמערכת החיסון זיהתה את הוירוס והגיבה בעוצמה. ההפצה קשורה לזמן הדגירה, בו מערכת החיסון עדיין לא מגיבה אפקטיבית (אין חום).

שפעות וקורונות קטלניות למשל מופצות באותה יעילות כמו הבלתי קטלניות. שתיהן מסתיימות כשיש חסינות נרחבת (עקב חיסון או הידבקות )
כך גם האיידס.
רק מחלות כמו אבולה, בהן זמן הדגירה קצר סובלות מעניין הקטלניות
אין חיסון לאיידס
אין חיסון עדר במקרה זה
אין אדם שנדבק ונרפא
ואם יש לך ידע אחר אשמח לשמוע

למעלה