הילד עם היד השבורה

talmgd

New member
הילד עם היד השבורה

שלום לכולם, אני רואה שיש כאן סיכומים של הכנס וגם באחד השירשורים מישהו כתב על "הילד עם היד השבורה". אז הנה כמה מילים לגבי זה ועוד כמה מילים בכלל: אנחנו מגיעים לכנס זו השנה ה-9. זה התחיל מילד אחד שעשה ג'אגלינג, ואחר כך כמובן הדביק את כולם. גם אמא (אני) עושה... השנה הצלחתי עם שלושה קלאבס להרים אחד פעמיים באוויר, וגם לעשות קצת פאסינג. בני הצעיר - הולך וותיק על כדורים ענקיים (שחסרו מאוד למען האמת), עלה על הרולה בולה ונפל. איתמר החובש הנפלא הגיע, ובעדינות מדהימה בדק, מישש, סידר לו משולש ושלח אותנו למיון בעפולה, שם קיבלו אותנו בזריזות, צילמו ועשו גבס. הבן שלי כבר לא חזר לכנס, אבל אני חזרתי. אז תודה רבה לאיתמר החובש! וכמה מילות סיכום על הכנס השנה: * מסכימה עם כולם כמובן שהסידור לסגור את המתחם היה מעולה. היתה תחושה יותר בטוחה, עם פחות "טרמפיסטים". * האוירה כמו תמיד - נפלאה, ידידותית, מפרגנת, שפע פעילויות, אפשרות לעשות הרבה ג'אגלינג מכל מיני סוגים, המופעים, הסדנאות, המים.. הכל. * המופע הבין לאומי היה מדהים! באמת. גם הרעיון לפצל אותו לשני מופעים היה מצויין, וגם הרעיון לפתוח את הדלתות הרבה לפני שכולם צובאים עליהן ואחר כך נכנסים בלחץ ובהיסטריה (כמו שהיה במופע הישראלי). * מופע הטרמפולינות היה לא יאמן!! וירטואוזי ומצחיק. פשוט תענוג. כמה דברים פחות מוצלחים: * חסרים שרותים, בעיקר לנשים, בעיקר בשטח שרחוק מהאולם. מה עם שירותים ניידים/כימיים או משהו כזה? * המופע הישראלי: מעבר לכך שהיתה תחושה שהקטעים היו ברמה יחסית נמוכה, ארוכים, וחלקם ממש לא מתאימים למופע - ההנחייה של גידי היתה פשוט תת-רמה. וסליחה שאני כל כך בוטה. שמעתי אנשים שצעקו בוז בסוף! הוא היה וולגרי, גס, צעקן, לא זכר שמות של המופיעים. גם עוצמת המוזיקה היתה בלתי ניסבלת. ווליום חזק לא עושה אנשים לשמחים יותר או לצוחקים יותר. * גסויות - מסכימה מאוד עם אלקנה בשירשור למטה: יש דבר כזה שנקרא טעם טוב, עדינות ותחכום. הפניה למיניות בוטה ונמוכה היא דוחה ומפריעה, אין בה שעשוע, והיא בדרך כלל כתוצאה של בריחה להומור נמוך וזול במקום שמתקשים למצוא הומור מסוג אחר. * התחרויות באוליפיאדה: מישום מה היה נדמה שילדים בני 8 ו-11 משתלטים על העניינים, מתרוצצים מתחת למתחרים ולא מקשיבים בכלל להנחיות של גיא לב. היו חסרות תחרויות בהם אפשר היה לראות את רפי, ערן לביא, דניאל ברקת, יוגב ואחרים. אולי אפשר לחשוב על מקצים נפרדים לותיקים יותר ולילדים? רק רעיון. * בנות: איפה הן?? האם זה כך בכל העולם, בכנסים ובכלל בתחום הג'אגלינג, שאין כמעט בכלל בנות? מה אפשר לעשות כדי לעודד בנות, ילדות, נערות (נשים?) להתאמן, לנסות, להתחרות, להופיע? בעיני זה עצוב מאוד - ובכנס הזה זה היה בולט במיוחד - שאין בנות כמעט על הבמה ובאולם. * כלבים - פייר? ממש מציק. שיקשרו אותם, או שלא יביאו אותם. * מנגל - רעיון מעולה לעשות מתחם למנגל. * איך אנשים באמת ידעו שלא לוקחים ציוד של אחרים וכו'? אולי בטופס הרישום המוקדם, לעשות מין "טופס התחייבות" כזה, עם כמה משפטים חשובים, הצהרות - שבסוף כל משפט כזה, הנרשמים צריכים לחתום. כלומר - יש סיכוי כלשהו שהם יקראו גם את המשפטים הללו לפני שהם חותמים. משהו כמו: ידוע לנו שהכנס אינו מספק כל ציוד ג'אגלינג למשתתפים ____________________ ידוע לנו שעלינו להביא ציוד ג'אגלינג (כולל חד-אופן בלה בלה) לעצמינו ______________________ ידוע לנו שציוד המפוזר באולם שייך באופן פרטי לאנשים פרטים ושאל לנו לגעת בו ללא רשות_____________ ידוע לנו שמותר לשחות בשעות... בלה בלה.. __________________ זה נשמע קצת מעיק, טופס כזה, אבל אז אף אחד לא יוכל לומר שלא ידע, וזה יגביר את הסיכוי שכולם באמת יפנימו את הדברים הללו. ולבסוף: אני מסירה את כובעי בפני המארגנים והמתנדבים המדהימים - הכנס מדהים, כל שנה, וגם השנה ותודה רבה!! טל

תהיו בריאים

באסה לשבור יד באמצע הכנס... ולגבי כמה מהדברים שכתבת. * אכן בכל העולם אחוז הבנות שעושות ג'אגלינג אפסי לעומת הבנים. כבר שמעתי כל מיני תיאוריות (שג'אגלינג הוא סוג של פעילות אוטיסטית ובנות מעוניינות בתקשורת וכיו"ב) אבל העובדות בעינן. אם היית בבמה הפתוחה ביום השני בטח שמעת את גיא מתלבט במציאת הגדרה מילונית חדשה למלה "להטוטן" ואחת מהאופציות שהוא הציע (לקול מחאות וקריאות בוז נמרצות של נטע, שהופיעה גם במופע הישראלי) היתה " 'בן', במובן של ההפך מ'בת' "... אמנם הוא היה סרקסטי אבל כמו בכל בדיחה גם בזו היה גרעין של אמת. אגב נתקלתי בהטיה המינית המצערת הזו גם במקצועות מיומנות אחרים שאני עוסק בהם (מוזיקה, תכנות מחשבים ועוד). * אני לא חושב שמישהו מהנרשמים המוקדמים לוקח ציוד של מישהו אחר. האנשים שנרשמים ברישום המוקדם הם חלק מהקהילה ומודעים היטב לקודים ולאתיקה. מי שבא ומצפה שישעשעו אותו או שיספקו לו ציוד הם הנספחים למיניהם, אלה ששמעו ש"יש פסטיבל מגניב בסחנה עם קמפינג" ובאו לעשות על האש ולראות קצת הופעות ולא מבינים למה ברגע זה לא קורה כלום שיעניין אותם ואת ילדיהם. * לגבי המופע הישראלי, יש די קונצנזוס עד כמה ששמעתי מאנשים גם לגבי ההנחיה וגם לגבי הקטעים. צריך לזכור רק שכולם עושים הכל בהתנדבות (גם המנחה וגם האמנים) כך שקשה לבוא בטענות. אני מסכים שהיתה צריכה להיות יותר בקרה על ההנחיה ויותר סלקציה בהופעות, אך שוב גם הבקרה צריכה להתבצע על ידי מארגנים שעסוקים מאד (מאד) בדברים רבים אחרים ופועלים גם הם בהתנדבות. כך שמצב בו מנחה מידרדר לוולגריות או אמנים שמתעקשים לעלות עם קטעים חצי אפויים או ארוכים מדי הוא מצב שקשה לפתור בזמן אמת כי כל העסק עובד על אמון ועל האצלת סמכויות.

רישום מוקדם

איציק אני מסכימה עם רוב מה כתבת רק שבעניין הרישון המוקדם, הבעיה היא שלא כל הנרשמים הם חלק מהקהילה. אני יודעת ממקור ראשון כפי שכתבתי האוהל שלי "נבלע" בתוך קבוצת המשפחות שבאו לבלות. הם כולם נרשמו ברישום מוקדם. חברה שהבן שלה היה בכנס שנה שעברה סיפרה להם שזה מקום ניפלא לקמפינג ורק כך אפשר להישאר בסחנה. הם כולם נרשמו ברישום מוקדם. זה כבר ממש לא הגוש הקשה שנרשם מוקדם. באחת התגובות ענו לי שכמות הנרשמים הזו מאפשרת הבאת אומנים ברמה גבוהה כי יש יותר כסף, ומאפשר גם את המיני כנס, אז אולי באמת זה טוב שיש הרבה נרשמים הרי כולנו נהננו מהרמה של האורחים הם היו מדהימים!!! או כפי שאדם אחר העלה אולי צריך לעשות במות פתוחות לאורך השנה - זה גם יכול להכניס כסף או אזורים נפרדים למנגליסטים ולג'ארים . אדם אחר כתב על נושא המתנדבים. אני חושבת שכמו בכל דבר בחיים לפעמים צריך לעשות מדי פעם - עוצרים חושבים- יש לי כמה רעיונות יצירתיים: 1) ליקוט עיקרי הדברים והבאתם בפני הצוות המארגן - ע"י אחד הגולשים או עם יש כאן בין הגולשים אחד מהצוות יותר טוב. 2) אפשר או צריך שבתוך קבוצת המארגנים או בפגישת הסיכום יבואו גם נציגים המגולשים שהם ךא בתוך הצוות ולא מעורים בדיונים המקדימים או הקודמים וזה כדי להביא פן אחר לדיון - אפשר לבקש כאן שיתנדבו. 3) שיערכו שיחת סיכום במקום גדול - נגיד האולם בת"א או כל מקום אחר - יפרסמו מראש כאן או ברשימת התפוצה את התאריך היום והשעה ומי שיש לו מה להגיד ורוצה להיות שותף יבוא לפגישה. טבעם של ארועים מסוג זה שיש בהם אטרקציות, כיף, ומיקום טוב שהם גדלים, אנשים שהיו השנה יספרו לחברים שלהם איזה כיף היה ושנה הבאה יהיו יותר נרשמים. זה ברור וידוע כבר מעכשיו. לכן צריך לחשוב על זה כבר היום, האם זה הכיוון שרוצים להמשיך בו - כן או לא עם התשובה - כן - אז זה אומר שצריך פשוט מאוד, לנהל את הכל בצורה יותר מאורגנת: * לא לבנות על מתנדבים - אלא - לקחת ויותר ניהול מיקצועי, * לא צוות אמהות שינקו - אלא - מנקות בתשלום. * לא מתנדבים להופיע או מנחה מתנדב - אלא - בתשלום. * לא שרון וינאי - ירוצו יתרוצצו ויהיו עסוקים כל הזמן לפתור בעיות בשרותי נשים - אין מים - אין חשמל וכו' - אלא- אנשים בתשלום מקצועיים שידאגו לכך. בדיק כמו שהשנה עם חברת השמירה. * נכון זה עולה יותר - אבל ירשמו יותר ויהיה יותר כסף * נכון זה ישנה את פני הכנס והאווירה - נכון אבל גם כך זה כבר השתנה *נכון זה יחייב פתרון אחר לשרותים, מקלחות, ברזיות מים בשטח, קיטרינג תוספת ועוד. *זה יחייב יותר הפעלות, ובידור האוכלוסיה - לא בטוח את זה אפשר להשאיר כמו לפני שנה *זה יחייב פרסום וכתיבה מקצועית יותר וברורה יותר של טופס ההרשמה - לי אישית נראה נכון מה שכתבה האמא של הילד עם היד השבורה - להחתים על טופס ההרשמה גם לגבי הציוד והרחצה בסחנה הלילה אם התשובה היא - לא - אז צריך לחשוב איך לשנות - לדוגמא: * כל נירשם יצתרך לחתום יחד עם הצ'ק בטופס על נושאים כמו השימוש בציוד - רחצה ללא מציל - ללא מנגלים -ובעלי חיים. * גיל התשלום ירד ל 3- 4 . זה חשוב כי זה חלק מהעניין כמו הושבתם על הבירכיים בהופעות. * בטופס הרישום יהיה כתוב ליד כל הופעה - בתשלום - לא בצד אלא ליד "מופע ביון לאומי - בתשלום" * לא יהיו הפעלות בידוריות מיוחדות - כמו השנה. * פחות הופעות מאורגנות באולם - יותר זמן אולם לסדנאות * יותר סדנאות ומקום לסדנאות * להכין מראש את רשימת המתנדבים ל:- ניקיונות - מכירת חולצות - סדנאות - תיקונים - אירוח האומנים אחרי הכנס - ליפני - הסעתם - הבאתם..... - כל מה שבדרך כלל מתרוצצים הכנס ומחפשים אפשר ורצוי לסגור ולפרסם מראש. - מי שמתנדב ידע בדיוק ומתי כך יהיה אפשר לסדר סדנאות באולם בצורה מסודרת ומכובדת, צוות מנקימ/ות שידע מראש מתי מנקים ועם מי הם. וגם יהיה יותר ברור לאוכלוסיה שצריך להתנדב ולעזור - איך אמרה לי אמא אחת - מה גם שילמתי כסף וגם לעזור למה? אז בישביל מה שילמתי? בקיצור יותר לנהל ופחות להתנהל אבל שוב זו רק דעתי ואני אפילו לו ג'אגלרית רק אמא אוהבת של שניים שמכורים חזק וטוב שכך. טוב יאלה באמת אני כותבת הרבה. (הבן שלי יורד עלי) ביי

yabash

New member
הצעה

קודם כל תתעלמו מההודעה שלמעלה - יצאה לי בטעות. נראה לי שרוב הג'אגלרים שבאים הולכים לכל ההופעות. לכן, הרבה יותר הגיוני שיהיו שלושה סוגי צמידים: 1. צמיד ליום אחד (כמו שהיה בכנס השנה) 2. צמיד לכל הכנס בלי ההופעות, ויהיה ניתן לקנות בנפרד כרטיסים להופעות. 3. צמיד לכל הכנס + כל ההופעות

danielthewhite

New member
אז ככה

כמו שכבר הצעתי, את מוזמנת לפנות עצמאית לרון. מעבר לזה, אני יכול לקחת על עצמי לארגן סיכום מסודר מהפורום. אני אפתח שרשור חדש וכל מי שרוצה להציע הצעות יוכל להעלות אותן ובסוף אגבש משהו יותר סופי. כמובן שאת לא חייבת לכתוב הכל מחדש...

Aiyegbeni

New member
ככה ככה

בעיקרון הייתה ישיבת סיכום של מארגני הכנס והרבה מהדברים שאמרתם פה עלו והוסקו מסקנות כאלו ואחרות. להמשיך לכתוב פה זה גם טוב.

תמירK

New member
לטל ופעמונית - הבנות הלהטוטניות

כמוכם הבנות האמהות לא כתבו כאן קודם. אתם בהחלט באות עם רעיונות טובים מאוד. הכלל הנוהג: מי שרוצה לקדם דברים בקבל יד חופשית לביצוע. השאלה מי יקדם כל כך הרבה רעיונות טובים. רון ועוד פעם רון...האדם הזה עילוי, אני מצטער שאני לא דוגמה אישית להתנדבות ינטנסיבית
חוץ מיזה אחל'ה רעיונות וטוב שכך, כי יש מי שקורא אותם ולתחושתי הדברים שנכתבים כאן לא נכתבים על הקרח. אז באמת תודה לכם על שפע הרעיונות.

למעלה