הימין ניסה לשקר שלא היו מספיק טייסים ב 7/10

דגלמנגל

Well-known member
קצר הזמן כעת מלצפות בסרטון (ולא בטוח שהייתי טורח לעשות זאת בכל מקרה). אבל אני מקווה מאוד שאתה טועה.
ממש ערוץ 14 - לא יודע את העובדות וגם לא רוצה לדעת, אבל כל זה, לא מפריע לו להכריז הכרזות מעולם הדמיון, שהביביסטים בולעים בשקיקה.
עד היום נמסר לנו שאמנם טייסים לא היו חסרים, אך חלקם לא היו כשירים דיים כדי לעלות מיידית לטיסה ולהשתתף במניעת/עצירת הטבח. טענה של הימין לפיה לא היו מספיק טייסים, אישית לא זכיתי לשמוע.
עוד סילוף עובדות, נוסח ערוץ 14. מה שנאמר הוא שהפגיעה היתה בבניית החיל לטווח הרחוק, למצב של מלחמה כוללת. ב-7/10 היו טייסים כשירים בעודף.
אבל אם אתה צודק ולא חסרו טייסים כשירים, הרי שזה מגביר פי כמה וכמה את המחדל. אם כך מה ההסבר לכך שחיל האוויר לא היה עם המוני כליו בשמיים 5 דקות מרגע היוודע דבר המגה-פיגוע המתגלגל וכיצד הוא לא פעל לעצירת המשך הטבח, עצירת הובלת החטופים לרצועה, ועוד?
כאמור, מקווה מאוד שדבריך אינם נכונים, כי זה מעלה משמעותית את רמת האחריות (ויש שיאמרו אשמה) של חיל האוויר ו(אי-)מוכנותו לאירוע על תוצאותיו.
על כך יש מענה בסרטון שבראש השרשור, זה שעליו הצהרת, שאינך רוצה לראות. זה מציג אותך באור מגוחך.

Harrington

Well-known member
מנהל
ממש ערוץ 14 - לא יודע את העובדות וגם לא רוצה לדעת, אבל כל זה, לא מפריע לו להכריז הכרזות מעולם הדמיון, שהביביסטים בולעים בשקיקה.
לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך במשפט הזה. נדמה שמרוב רצון לנגח ולהשמיץ קצת שכחת להכניס מידע ממשי. אבל אולי זה רק אני.
עוד סילוף עובדות, נוסח ערוץ 14. מה שנאמר הוא שהפגיעה היתה בבניית החיל לטווח הרחוק, למצב של מלחמה כוללת. ב-7/10 היו טייסים כשירים בעודף.
מדובר היה במתראיינים מחיל האוויר, כך ש"סילוף עובדות" לא היה כאן, לא בנוסח ערוץ 14, what ever that means ולא בכלל. אולי משהו שאתה לא שמעת קודם או בערוץ אחר. זה בהחלט יכול לקרות לצופי ערוץ 14 ולא פעמים מעטות. אבל זאת כנראה אחת הסיבות שהם צופים בערוץ. כדי ללמוד בו וממנו מה שלא משודר בערוצים הממסדיים.
על כך יש מענה בסרטון שבראש השרשור, זה שעליו הצהרת, שאינך רוצה לראות. זה מציג אותך באור מגוחך.
למקרה שטרם למדת להכיר אותי, אני לא באמת מתעניין באיך שאני מוצג לדעת אחרים :). אבל אם הייתה מאמל"ק את מה שרואים באותו סרטון, אולי היינו יכולים לדבר גם עליו.

דגלמנגל

Well-known member
לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך במשפט הזה. נדמה שמרוב רצון לנגח ולהשמיץ קצת שכחת להכניס מידע ממשי. אבל אולי זה רק אני.

מדובר היה במתראיינים מחיל האוויר, כך ש"סילוף עובדות" לא היה כאן, לא בנוסח ערוץ 14, what ever that means ולא בכלל. אולי משהו שאתה לא שמעת קודם או בערוץ אחר. זה בהחלט יכול לקרות לצופי ערוץ 14 ולא פעמים מעטות. אבל זאת כנראה אחת הסיבות שהם צופים בערוץ. כדי ללמוד בו וממנו מה שלא משודר בערוצים הממסדיים.

למקרה שטרם למדת להכיר אותי, אני לא באמת מתעניין באיך שאני מוצג לדעת אחרים :). אבל אם הייתה מאמל"ק את מה שרואים באותו סרטון, אולי היינו יכולים לדבר גם עליו.
אהה, לא הבנת את הדברים, אבל יש לך מענה עליהם.
וגם: אספת רכילות מכל מיני מתראיינים, שאצו רצו להופיע בערוץ 14, מבלי לראות את התמונה הרחבה ומזה בנית תאוריה
ממש ערוץ 14, שמומחה בפייק ניוז, שמתבסס על פרורי מידע מהגורן ומהיקב וממציא את כל השאר. העיקר שיהיה מעניין וחדשני.
כרותי האונה אוהבים את החדשנות הזאת. היא הרבה יותר מעניינת ומושכת, מהעובדות היבשות.
אה, ונראה שהתבלבלת כאן; אני זה שצפה בסרטון. אתה היית זה שהצהיר שאינו רוצה לצפות, אז מה אתה מקשקש על אמל"ק?

Harrington

Well-known member
מנהל
אהה, לא הבנת את הדברים, אבל יש לך מענה עליהם.
וגם: אספת רכילות מכל מיני מתראיינים, שאצו רצו להופיע בערוץ 14, מבלי לראות את התמונה הרחבה ומזה בנית תאוריה
ממש ערוץ 14, שמומחה בפייק ניוז, שמתבסס על פרורי מידע מהגורן ומהיקב וממציא את כל השאר. העיקר שיהיה מעניין וחדשני.
כרותי האונה אוהבים את החדשנות הזאת. היא הרבה יותר מעניינת ומושכת, מהעובדות היבשות.
אה, ונראה שהתבלבלת כאן; אני זה שצפה בסרטון. אתה היית זה שהצהיר שאינו רוצה לצפות, אז מה אתה מקשקש על אמל"ק?
יקירי, תודה על אישור הערכתי. הרי ידוע שכשאתה מתחיל כך, אתה מכוון לכיוון אחד מסוים ועושה זאת לכל רוחב הגזרה :). אז גם בתגובתך זו, די לי במילים הראשונות כדי לדעת שההמשך לא נועד אלי ולא בשבילי.

הרבה בריאות, מיצינו גם כאן.
עד לפעם הבאה, אבל זה לא יהיה באף אחד מתתי-השרשורים בהם התדיינו היום.

דגלמנגל

Well-known member
יקירי, תודה על אישור הערכתי. הרי ידוע שכשאתה מתחיל כך, אתה מכוון לכיוון אחד מסוים ועושה זאת לכל רוחב הגזרה :). אז גם בתגובתך זו, די לי במילים הראשונות כדי לדעת שההמשך לא נועד אלי ולא בשבילי.

הרבה בריאות, מיצינו גם כאן.
עד לפעם הבאה, אבל זה לא יהיה באף אחד מתתי-השרשורים בהם התדיינו היום.
תברח, תברח. לא ארדוף אחריך.

jackie111

Well-known member
בניגוד לשוטרים חיל האויר זה חייל מורכב.

כדי שמטוס יעלה לאויר כמה בעלי תפקידים
צריכים להכין אותו, לחמש אותו, לכוון אותו,
לפנות לו מסלול, לתת לטייס תכנון טיסה ויעד.

זה לא קורה מהרגע להרגע כמו במשטרה
או משמר הגבול שבהם לשוטר יש עצמאות
ויכולת מיידית להגיב על מה שהוא רואה.

בניגוד לשוטרים חיל האויר זה חייל מורכב.

כדי שמטוס יעלה לאויר כמה בעלי תפקידים
צריכים להכין אותו, לחמש אותו, לכוון אותו,
לפנות לו מסלול, לתת לטייס תכנון טיסה ויעד.

זה לא קורה מהרגע להרגע כמו במשטרה
או משמר הגבול שבהם לשוטר יש עצמאות
ויכולת מיידית להגיב על מה שהוא רואה.
נכון אבל הטענה הייתה שהטייסים לא היו מוכנים/לא רצו לטוס וכן הלאה.

לא הייתה "סרבנות" של מכונאים וכד'.

מה הרעיון של הטענות?

לתת לימין לנגח את השמאל שהעסק חם ומחפשים אשמים - "הצבא אשם",

ואחרי אחרי שנרגע כמעט שנה אח"כ פתאום מגלים שלא היו דברים מעולם

שבפועל לא ניפגעה הכוננות - ובעצם הכשל/קנוניה הגיע מהדרגים הגבוהים

של הצבא(כמו שרואים בסרט).

למעלה