היפוגליקמיה

רוחמהג

New member
היפוגליקמיה

שלום לכולם! האם במקרה מישהו מכיר תינוקות שנולדו עם היפוגליקמיה , לאחי נולדה תינקת שחולה בזה וכולנו בלחץ נוראי הייתי רוצה לדעת מה הסיכונים ואיך מטפלים? תודה

אקווה

New member
מה ז"א נולדה עם היפוגליקמיה?

היפוגליקמיה הוא מצב שבו הסוכר מאוד מאוד נמוך ויש לפעול במהירות כדי להעלות אותו שכן סוכר נמוך מידי עלול לגרום לאיבוד הכרה ואם הוא נמשך פרק זמן ארוך מאוד - גם נזק למוח ואולי אפילו מוות. תינוקת שנולדה עם היפוגליקמיה אולי חולה בסכרת "הפוכה" - שמשמעה שהגוף מפריש מינון יתר של אינסולין. אני מכירה מישהי שחולה בסכרת הפוכה שכזו, והיא חיה חיים נורמליים לחלוטין, פרט לעובדה שלעיתים יש לה התקפי היפוגליקמיה קלים ועליה לאכול משהו מתוק. אבל כיוון שאני לא רופאה אשמח אם תתני יותר פרטים על המצב, כדי שנוכל כאן להבינו טוב יותר. בהצלחה!

אף פעם לא שמעתי...

על סוכרת "הפוכה" שכזאת... זה קשור איך שהוא לסוכרת או שזה משהו אחר?

אקווה

New member
אני לא בדיוק יודעת

איך זה עובד, אני רק יודעת שזה קיים - כנראה שהלבלב מפריש יותר מידי אינסולין, וכל הזמן צריך לדאוג להעלות את רמת הסוכר. בימינו זה דווקא יותר מסוכן ממצב שבו יש פחות מידי אינסולין, שהרי היפוגליקמיה למשך זמן ארוך גורמת נזק יותר גדול למוח ולגוף מאשר סוכר גבוה (למרות שסוכר גבוה יכול לגרום לסיבוכים עתידיים כמובן).

רוחמהג

New member
היפוגליקמיה-המשך

האמת שגם אני לא יודעת הרבה על המחלה חוצמזה שהיא כנראה גניטית והיא פשוט סוכרת הפוכה והטיפול בה די דומה לטיפול בסוכרת רגילה! השאלה היא אם מישהו מכיר מישהו שהיה חולה בזה בילדותו וזה עבר לו (זה מה שהרופאים אמרו למשפחתי שברוב המקרים זה עובר עד גיל חמש)

elad2040

New member
נראה לי

שהבעיה הגדולה שלך ושל משפחתך הוא הפחד שנובע מחוסר מידע. עכשיו, נכון, רופאים לא נוטים לנדב מידע, דבר שנובע משתי סיבות לדעתי: הסיבה הראשונה היא שזו דרך שהם לומדים לאורך השנים לשמור על התלות בהם. באיזשהו שלב זה הופך להרגל שהם כבר לא חושבים עליו. הסיבה השניה היא, שבעולם הרפואה היום יש כל כך הרבה תחומים של ידע שאין רופא שיודע את הכל. לצערנו, הרבה רופאים לא אוהבים להודות שהם לא יודעים דבר מה על איזה תחום. הפתרון הבלתי נמנע הוא להתעקש ולמצוא מישהו שמתמחה בנושא ולברר את כל מה שאפשר בנושא. בתור משפחתה של התינוקת *אתם בעצמכם* צריכים ללמוד על המחלה כמה שיותר! הטיפול היום יומי הוא קודם כל שלכם ולא של הרופאים.

למעלה