הישרדות 42!

אחרי העונה הקודמת, אני הרבה פחות מתלהב, אבל אני מקווה שבעקבות הביקורת הנחרצת מהמשחק עצמו, לפחות שעון החול לא יהיה הפעם, כי זה לא טוויסט, זה בולשיט מוחלט. בשנת הישרדות הבאה, אני מקווה שלצד הפחתה במינון הטוויסטים, גם נחזור לאורך הסטנדרטי של המשחק, בהתחשב בעובדה שהקיצור נכפה בגלל מגבלות הקורונה. 2020 = אין כלום, 2021 = הכול אפשרי עם הגבלות, 2022 = סיום המגפה? אני כמובן מקווה. בניגוד לעונה הקודמת, שנפתחה עם אתגרון בספינה, העונה הזו מתחילה עם אתגר פרס רשמי. בשבט טאקו יש את חיית האתגרים הבאה של הישרדות, ויש לה אותו שם כמו שלי. זה אומר, כמובן, שאם הוא יתברר כמתחסד "ראוי" מצוי, האכזבה תהיה גדולה יותר מהרגיל. כמו שאהבתי את פנר בעונות הראשונות שלו, אבל בפיליפינים דרכו נגמרה עם סטירה וירטואלית בפרצוף שלי.

בשלב השני של האתגר יש את האי, לינדסי ודראה, עם החלטה רשמית להשיג יתרונות לפני המשך האתגר. הם גם מתמרחים בבוץ ובחול כדי ששאר השורדים יחשבו שקרה להם משהו. הדבר היחיד שבטוח בינתיים זה שג'ונתן הוא האוזי הבא. בתקווה לא בדיעות הפוליטיות שלו (או של ספנסר או של ג'ו, בעעע). בחלק האחרון של האתגר, שבט איקה זוכה בקאמבק רציני. שיעשע אותי שדניאל קרא לפריקת הכתף "לעשות כמו סטפני לגרוסה". כמובן צליל הפריקה וההחזרה למקום לא שיעשעו אותי בכלל. בשבט איקה, וידוי אסטרטגי מבטיח מצד טורי. דראה, רוקסרוי ורומיאו בברית, אבל לא בטוח שהברית הזו תחזיק אפילו שבוע.

בשאר השבטים, שלא זכו באתגר, יש אותה הדילמה כמו בפרק הראשון של העונה שעברה. בשבט ואטי עושים מה שלא עשו בעונה שעברה ומנסים לפתור את פאזל המשולשים. גם בשבט טאקו. ובשני השבטים מצליחים. מייק יכול להיות מעניין, והוא יכול להיות מתחסד. הצעירים בשבט איקה שרים את שיר הנושא (עכשיו אני מנסה לדמיין ישראלים שרים "א-מאיה", בתקופה שהישרדות אצלנו עוד הייתה שווה משהו. עכשיו לצערי היא שווה אך ורק לתחת), לפני שרוקסטדי... סליחה, רוקסרוי, משתלט על בניית המחנה ברמה שלא נראתה עד היום. בחיי שיש לו אישיות של קרנף. בהמשך היתרון מאתגר הפרס נחשף, והוא די מעניין. אין לי יותר מדי בעיות איתו, חוץ מזה שיש עוד פאקינג יתרון במשחק. מה שיש לי בעייה איתו זה שמסחטת הרגשות הופעלה בעוצמה מקסימלית כשג'קסון סיפר על עצמו. סיפור מרגש, אבל אנחנו באמת צריכים לראות את כל סיפור הרקע שלו? ואז שוב עם דניאל. אז *זה* העתיד של הישרדות? אני כבר מעדיף את קטעי הרקע של אוסטרליה.

ואז טורי מסומנת להדחה כשהיא מחפשת אליל על ההתחלה, אבל יוצא לה מזה לכרות ברית עם זאק. אחרי זה אדם אחד מכל שבט עולה על סירה, וברור ש"אי האסירים" חוזר. מריאן, ג'ני ודראה נפגשות באי, שכמעט ולא השתנה מהפעם הקודמת שלו. מריאן ודראה מסתכנות וזוכות בקול נוסף. ואז ג'קסון מפונה מהמשחק בגלל מידע רפואי קריטי שהסתיר עד הרגע האחרון. זה מרגיש יותר כמו פרישה מאשר כמו פינוי, אבל ייתכן ולולא היו מפנים אותו, זה היה יכול להיגמר רע מאוד. אחרי זה אתגר חסינות, והירייה באפלה חוזרת. טאקו שוב מובילים בחתירה ובכוח פיזי בכלל, אבל בפאזל, כל השבטים די מתאזנים. בסוף שבט איקה הולך למועצת השבט, וזאק, טורי ורוקסרוי על הכוונת. במועצת השבט זאק משתמש בירייה באפלה, אולי מתוך רצון תהומי להשתמש בה כדי להשתמש בה, ואולי בגלל שהוא הבין במועצת השבט שהאליבי של טורי מוצק מדי, והאש הולכת לפנות אליו. בדיעבד הוא היה צריך אותה, כי כל השאר הצביעו נגדו. אבל כמו עם קווין סידני, המזל לא עמד לצידו.

Hit Man 5

New member
הישרדות 42 – כשהמשחק נהיה יותר חשוב מהסיפור.

survivor-season-42-cast-1014x570.jpg

אם יש משהו שעומד בעוכרי תוכנית כמו "הישרדות", זו המחשבה שהיא חייבת להשתפר משנה לשנה. הרי, אם נחשוב על קרבות היאבקות מקצועית, על תעלולים של ג'קאס, אפילו על תוכניות ריאליטי אחרות כמו מאסטר שף, אחרי זמן מה זה כבר לא מספיק לעשות את הבלתי יאומן. אפקט ה-"וואו" דועך. ואיתו מגיע גם הרצון לשפר, לרומם, להביא לגבהים חדשים שבסופו של דבר יביאו את הצופים, ואיתם גם את המפרסמים.

ולכן זה מאכזב לראות שבעונה 42 המשחק נהיה יותר חשוב מהסיפור. כנראה בהפקה הבינו בינם לבין עצמם שמשהו חייב להשתנות. ולכן הם לא הסתפקו בלהביא טרנסג'נדר, מעריץ שרוף של התוכנית ואת האישה שמתלהבת מזה שהביאו לה סיר, מצ'טה וחומר בעירה. הם גם הוסיפו לקלחת טוויסט, ועוד אחד, ועוד אחד ליתר ביטחון. ואם זה לא מספיק, אז נהרוג את השורדים על המשימה הראשונה, ואם לא נצליח להרוג אותם, לפחות נגרום להם לפרוק את הכתף.

משהו הלך לאיבוד אחרי עונה 16 של הישרדות. פעם היה מספיק לשים 20 אנשים על אי בודד, לראות איך הם מסתדרים ולתת להם לעשות טלוויזיה טובה. היום אם לא עוברת לה רבע שעה בלי דיבורים על אלילים, אם מישהו לא מצא יתרון משמעותי במשחק, אם אין איזה שהוא אליל שמחייב 3 אנשים לשתף פעולה, זה כבר לא נחשב.

וזה כן יכול לעבוד בלי כל ההתערבות המטורפת הזו. מרי-אן היא דמות צבעונית (תרתי משמע) שאשכרה כיף לצפות בה. ג'ונתן "אני מרים תיבת ענקית לבדי" הוא הרקולס בצורת בן-אדם, וכל בן יאהב לצפות בו וכל בת תרצה לפנטז עליו. מייק נותן תחושה שיש לנו פה שורד מהימים הישנים והטובים של הישרדות, כזה שדואג לכולם, טוב במשימות ודואג לחיי השבט גם במחנה. וזה מצער כי יש בעונה הזו חומר אנושי טוב, וחבל, כי רואים יותר את ג'ף מאשר את השורדים.

פרק 2

הסצנה המשמעותית הראשונה היא בשבט ואטי עם הסרטנים. אני מניח שהאי מעריץ מאוד חזק של הישרדות, כי אין מצב שאילו הייתי צמחוני או טבעוני (וזה לא שיש הרבה הבדל ביניהם במחנה חוץ מפרס התרנגולות, מה בדיוק הם הולכים לחלוב?). רגע דומה היה עם אומאר בשבט טאקו, אפשר לומר שזה נותן קונטרה להתמקדות יתר במשחק שיש מאז עונה 31 לפחות, אבל כשנשלפים יתרונות כל שני וחמישי, הטיעון הזה שווה לתחת. רוצים לתקן את התוכנית? תתחילו בלתקן את המשחק ולעשות אותו יותר אורגני. אני רוצה לראות את יחסי הכוחות משתנים מאליהם, בלי אלילים ויתרונות שיכתיבו את סדר היום. אני מתחיל לחשוב שהצבעוניות הכפויה הפכה לדבר הכי טוב שקרה להישרדות מאז שרוב ססטרנינו המציא את המשחק המודרני, כי פעמיים אנחנו כבר מקבלים קאסטים של אנשים מאוד אסטרטגיים מצד אחד ומאוד מעניינים מצד שני, בלי יותר מדי פוצים מאקדמיית אלפא.

הנה, למשל, בשבט איקה, דראה פתאום מחליטה לכרות ברית בנות, מבלי להודיע לרוקסרוי. אבל סוואטי יכולה בכיף להפוך אותה למודחת הבאה. מייק מוצא את יתרון המשפט המצחיק, שאני אשמח אם ייעלם כלעומת שבא בקרוב אבל הוא לא מה שיחריב את המשחק. ואז הוא מספר לדניאל. אבל היתרון שייך לו, ולכן מייק הוא זה שאין לו כוח בפרקים הקרובים. בשבט טאקו, המחלוקת היא בין מרי-אן (שמסתמנת כפייבוריטית בקלות אפילו בלי ליזום הדחה אחת) לבין לינדסי ומריה, אז מהשבט הזה גבר לא יודח הפעם. למעשה, אני בספק אם יודח גבר מאיזשהו שבט היום.

אתגר חסינות... אז רגע, אי האסירים לא יזלול זמן מסך בכל פרק? מעולה! אתגרי קריאות הם תמיד כיפיים לצפייה, במיוחד כשג'ונתן מוכיח שיכול להיות לו עתיד כזמר דת' מטאל. ואטי עושים קאמבק קטן וזוכים ראשונים, ושבט טאקו הולכים למועצת השבט. קשה לי להאמין שמרי-אן תודח כל-כך מוקדם אחרי שכיכבה בפרק הבכורה, אבל היא כמובן לא ידעה אז איזו עריכה היא תקבל :-P: ולכן היא מחפשת אליל. היא לא מצאה אותו, אבל כל הקולות הלכו נגד מריה בכל מקרה. מריה השתמשה ב"ירייה באפלה" אבל בפעם השלישית מתוך שלוש, גם לה לא היה מזל.

אני עדיין מחכה לקצת יותר מידע משבט ואטי לפני שאני מדרג.

Hit Man 5

New member
פרק 2: לשרוד את המשחק.

Untitled-3.jpg

התחושה היא שבעונה הזו מנסים לעשות את הכל מוגזם כדי להראות - "הנה, המשחק ממשיך להתפתח, והנה, יש לנו עדיין מה להציע" - ולפעמים זה בא על חשבון היסודות עליהם מבוסס המשחק. לדוגמה, דריאה מספרת לבנות שהיא רוצה ברית בנות ויש לה קול נוסף במועצת השבט, ובמקום לזרום עם העניין, לראות לאן זה מתפתח ואשכרה להכיר בעובדה שיש שחקנית חזקה שרוצה לעבוד איתך, סוואטי ישר מפנה אליה גב ומצהירה שהיא מתכוונת להדיח אותה.

דוגמה נוספת: מייק מוצא אליל משולש, הוא הולך ומספר את זה לכל מי שהוא יכול ובמקום לנצל את זה, לשמור את מייק קרוב, אולי לשמור את האליל לשלב שבו שימוש בו יהיה אפקטיבי, דניאל ישר מצהיר - אסור לתת לו להפעיל את האליל ובואו נדיח אותו. הישרדות על סטרואידים כבר אמרנו?

גם שאר הסיפורים שמתגלים על האי מתחילים להישמע טיפה יותר מוגזמים מהרגיל. האחות שאיבדה את אחיה כקורבן ראשון לקורונה. רבאק, אנחנו באים לראות אנשים שורדים על אי, או כתבת-מגזין סוחטת דמעות עם איילה חסון? וההלבנה המוגזמת שעשו לעומאר, כאילו זה מעניין מישהו שהוא מוסלמי. ההחצנה הזו של כל מה שנחשב כפרה קדושה והשחיטה המוגזמת הזו פשוט יוצרים אצלי תחושה של אי נעימות. מנגד, אני בטוח שאצל האמריקנים עדיין מדובר בפצע פתוח והופעה של מוסלמי 21 שנה אחרי פיגועי ה11 בספטמבר לא תתקבל בארך רוח.

העניין הוא שבעיני ההפקה כל דבר שהוא שנוי במחלוקת שווה טלוויזיה טובה, ואם אפשר לעצבן את האמריקנים עם הלבנה של עומאר המוסלמי, את הטבעונים עם זה שהאי הטבעוני אוכל בשר, ואת השחורים עם ה-הגחכה לה זוכה מרי-אן שמעולם לא שמעה את המילה "כן" בהקשר זוגי, הרי זה משובח. לא בעיני.

פרק 3

מסתבר שלינדסי בכלל הייתה בברית עם מריאן מההתחלה, מריאן סיפרה לכולם על הקול הכפול, והן גם מסכימות ללכת ביחד לחפש אליל בבוקר. מריאן גם מגלה את מה שאני הולך לקרוא לו עכשיו "האליל המקולל". לא שאני אוהב שמחלקים להם אלילים כמו סוכריות, אבל אני כבר לא בטוח שזה עדיף. היא מנסה להפעיל את האליל באתגר החסינות, אבל מייק החליט משום מה שהאליל יופעל אוטומטית במיזוג, ולכן אין טעם לנסות להשיג את הקול שלו בחזרה. לפני כן, במחנה, הוא נותן לדניאל את ההוראות והאליל, וכמעט מאבד את שניהם.

באתגר עצמו, ג'ונתן שוב מוכיח שצריך להציב אותו יחד עם אוזי כדי להוכיח אחת ולתמיד מי החזק מכולם. מבחינת כוח פיזי נטו, זה כנראה ג'ונתן. אני גם מקווה שהוא לא מתחסד ו"ראוי", ושהוא לא קונה את הנרטיב הפלסטיני בעבור נזיד עדשים. זה אתגר די ברוטאלי. הגלים לא נראים מאוד גבוהים, אבל כנראה יש שם גם זרמים חזקים. ואז זה קורה... ג'ף עוצר את האתגר ומעביר את איקה ואת ואטי לשלב הבא! יכול להיות שזה לא יהיה הוגן לשבט שיפסיד, אבל אחרת השורדים עוד היו עלולים לאבד את כוחם, לטבוע ולהתפנות מהמשחק בהמוניהם, אולי אפילו למות. ואטי הולכים למועצת השבט, ובהתחשב בעובדה שהם היו פחות טובים לאורך האתגר עד לנקודה המסוכנת, אני חושב שהמצב חסר התקדים לא פגע בהם באופן לא הוגן.

אי האסירים חוזר, ושאנל ועומאר משתתפים בו. זה לא הטוויסט האהוב עליי, אבל אני ממש אוהב שיש אפשרות לשורדים משבטים שונים לדבר זה עם זה, כמו אי הגלות ממיקרונזיה, טוקנטינס וסן חואן, שתי עונות עם אסטרטגיה מטורפת ועוד עונה ממש טובה שמשום מה הפוטנציאל שלה לא מומש. עד היום ברית הגלות מטוקנטינס (מי זוכר שקראתי לה "ברית פרבל", ומי יודע מה מקור השם?) היא אחד הפספוסים הכי גדולים בתולדות הישרדות. נראה שההצבעה היא בין לידיה לבין ג'ני, אבל לא בטוח כמה קולות יהיו לשאנל, אחד או שניים. ואז זה בא... שאנל ועומאר מסתכנים! לא קול אחד ולא שניים, לשאנל אין קול בכלל! שישה יהיו במועצת השבט, אך רק ארבעה יצביעו! שתי המועמדות להדחה, ועוד שניים, כל אחד מהם קרוב לאחד המועמדות.

במועצת השבט, האי נשאר נאמן ללידיה, דניאל לג'ני. ואז, במקום לשלוף אבנים, חברי השבט צריכים להגיע למסקנה משותפת. דניאל מחליט לזרוק את שאנל מתחת לאוטובוס... מה זה עוזר לך? שאנל לא יכולה להיות מודחת עכשיו. זה רק יכול להפוך אותך למודח הבא! אבל בסופו של דבר הוא מיישר קו ומדיח את ג'ני.

ויש לי דירוג:

1. עומאר
2. מריאן
3. טורי
4. שאנל
5. ג'ונתן
6. רומיאו
7. דניאל

אני חייב להגיד שהיה מאוד קשה לסדר אותם, כי עוד אין לי פייבוריט אחד מובהק, אבל כולם בולטים לטובה

8. האי
9. דריאה
10. לידיה
11. סוואטי
12. זאק
13. לינדסי
14. מייק
15. מריה
16. רוקסרוי
17. ג'ני
18. ג'קסון

אני כרגע לא שונא ולא לא אוהב אף אחד, אף אחד לא מתנשא ולא "ראוי", יש מי שכבר טבל את הרגליים והתחיל לשחק, היחיד שקצת נותן לי וייבז לא טובים הוא רוקסרוי אבל גם הוא עוד יכול להפתיע לטובה. ג'קסון אחרון בגלל שהסתיר מידע רפואי חשוב ובמובן מסוים שדד לאלמוני את ההשתתפות בעונה.

פרק 4

סוף סוף הפרק עלה לאתר שאני צופה בו! קיצר, לא יודע מה חשבתי כשעשיתי את הדירוג שעשיתי, האי היה צריך להיות בפיינל 7, ואילו דניאל צריך להיות בין האחרונים. יופי שהוא בא לשחק, אבל הוא עשה טעות ממש מטומטמת. אם הוא לא המודח הבא מהשבט, אני צנצנת, למרות ששאנל בעצמה עשתה הרבה טעויות. לשניהם אין כרגע שום מקום בטופ. אחרי זה עוברים לאתגר החסינות... רגע, פרס? וזה אתגר ממש נחמד. טאקו היו חיות רעות, לא רק ג'ונתן, והם סיימו את האתגר כל-כך מהר שהיה אפשר לדחוף לפרק את אי האסירים. אבל הפעם הוא שוב לא נמצא. מה זו, עונה נורמלית?

בכל מקרה, ייתכן וג'ונתן עשה הרגע טעות אסטרטגיה גדולה, אבל אם הוא ישרוד מועצת שבט בלי להיות מוגן עם אליל או שרשרת חסינות, אני צנצנת. למעשה, אם שעון החול הדפוק לא חוזר העונה, סביר להניח שהוא מקום 12 בדיוק. בינתיים בשבט איקה, רוקסרוי סוג של מחזיר עטרה ליושנה - אבל בחזרה של דמות שאף אחד לא אוהב ואף אחד לא רצה שתחזור. כאילו, מישהו אוהב את ג'יימס מפאלאו? למזלי הוא לא מושך בחוטים, לצערי הוא לא המטרה. טורי נשארה המטרה, אבל סוואטי עובדת איתה כדי לשנות את הבריתות ולהדיח את דראה קודם. די ברור שהם הולכים למועצת השבט, אבל מה שהכי בטוח שזה ששבט טאקו לא חוזר לשם...

ואכן, שבט טאקו גומרים ראשונים את אתגר החסינות, לא בפער כל-כך מטורף כמו בפרס אבל עדיין. מהפרס עד הפאזל, כל הפרק הזה בסימן דגים. ואטי עושים קאמבק וזוכים גם הם בחסינות, וכפי שציפיתי שבט איקה הולך למועצת השבט, ותכל'ס כולם מלבד סוואטי ורומיאו יכולים לעוף. אבל מיד כשהדיבורים מתחילים, כולם קולטים כמה שסוואטי משחקת גרוע. כמובן שבשבט של שישה, קשה לעשות ברית יציבה לעומת שבט של שמונה או עשרה. אבל האסטרטגיה של סוואטי יכולה לעבוד רק בשבט של זומבים עם כוכבים בעיניים. כלומר, אם היא הייתה בוסטון רוב בעונה 22. יופי שתקעו את הצילום של העכביש, רק שהיו צריכים להראות אותו נלכד בתוך הרשת של עצמו, כי זה מה שקורה עכשיו.

במועצת השבט, אני לא בעד הניתוח הפסיכולוגי שטורי עשתה לסוואטי, אבל היא הודחה מאוד בצדק. אגב, שלושה שימושים העונה בקוביה, ושלושתם נכשלו. זה באמת מהלך שצריך להשתמש בו רק כשכלו כל הקיצים.

דירוג:

1. האי
2. עומאר
3. טורי
4. מריאן
5. רומיאו
6. דריאה
7. ג'ונתן
8. לידיה
9. שאנל
10. סוואטי
11. לינדסי
12. זאק
13. דניאל
14. מייק
15. מריה
16. רוקסרוי
17. ג'ני
18. ג'קסון

Gelber123

Member
אבל האסטרטגיה של סוואטי יכולה לעבוד רק בשבט של זומבים עם כוכבים בעיניים. כלומר, אם היא הייתה בוסטון רוב בעונה 22.
אני לא בטוח שזה עובד רק בשבט של זומבים. לדעתי בכללי זאת אסטרטגיה שהייתה עובדת פעם. היום כולם משחקים משחק כלכך פרנואידי ואין מצב שלא יתגלו סודות. לשחק מתחת לראדר ניהיה דבר הרבה יותר קשה כבר.

פרק 5

באיחור של יום בלבד, הגיע הזמן להשלים פערים! אני מאמין שטורי עדיין במיעוט בשבט איקה, אבל כל מה שהיא צריכה זה שהשבט יזכה בעוד חסינות אחת, ואני מניח שלאחר מכן המיזוג. בתקווה בלי שעון חול הפעם. בכל מקרה, אם יהיה בריתות מבוססות שבטים בשלב המיזוג, אני מניח שטורי הולכת לבגוד בברית שלה מאוד מהר. בשבט טאקו, הרביעייה הבלתי מנוצחת קצת מתפרקת כשג'ונתן ומריאן מתווכחים... די הרבה. ואילו בשבט ואטי, נראה שהאי הוא האסטרטג הכי גדול העונה, הוא או רומיאו. משום מה אני הרבה פחות מתחבר לאנשים הפעם. אם דניאל שורד עוד מועצת שבט, אני צנצנת, אבל אם שבט ואטי זוכה בחסינות והוא מגיע למיזוג, אולי יהיה לו סיכוי לגאול את עצמו.

ואז דריאה מוצאת את האליל של שבט איקה. לא טורי?! הטעו אותנו בטריילר! דריאה היא גם פייבוריטית, היא שחקנית טובה ומבינה מה הולך סביבה. לאט לאט רשימת הפייבוריטים שלי מתבהרת ומתעדכנת. ובאתגר החסינות (כלומר, אי האסירים חוזר), אחרי שמייק הבין ששני האלילים האחרים נמצאו, גם הוא אומר סוף סוף את המשפט שלו... ואפילו יותר גרוע מאשר נסיר בעונה הקודמת, למרות שלנסיר היה המשפט הכי קל להגיד, שמתאים בכל מצב. דניאל שוב לא משתתף, וזו עוד סיבה שאני לא אוהב שמוותרים על אתגרי הפרס. כשיש שני אתגרים, צריך לחשוב מי לא משתתף באיזה אתגר. כשיש רק אתגרי חסינות, אותו אדם יכול להימנע מהשתתפות שוב ושוב. ג'ף בסופו של דבר יכול להתעצבן, אבל הסיכויים הרבה יותר נמוכים אם... בואו נודה באמת, אם אתה גבר.

אני חייב להגיד שבניגוד לאוסטרליה מאז... תחילת הגירסה החדשה של הישרדות שלהם, הפעם אני לא בטוח איזה שבט ילך למועצת השבט. הייתי בטוח שטאקו ילכו למועצת השבט, וכשהמיזוג בפתח, זה יהיה סופו של ג'ונתן. אבל טאקו עשו קאמבק (כלומר, ג'ונתן עשה קאמבק) וואטי הולכים למועצת השבט במקומם. מתוכם, אין לי ספק מי יודח, למרות שאולי זו עדיין יכולה בתיאוריה להיות גם שאנל. אם לידיה, מייק או האי יודחו, אני צנצנת. לידיה ורוקסרוי הולכים לאי האסירים, האם "כוח הידע" חוזר? כנראה הוא היה אמור לחזור, אבל זאת לא נדע, כי לידיה ורוקסרוי משתפנים! וכך קרה שהפעם כל מה שקרה באי האסירים הוא שמריאן ודריאה קיבלו קול כפול. יש עוד את הקמיעות, אבל לא נראה לי שמישהו ישתמש בהם בשלב הזה של המשחק.

במועצת השבט, שאנל מצביעה נגד מייק, וכמעט מודחת בגלל זה, אבל דניאל מודח בסיבוב החוזר. אילו היה משתמש בקוביה וניצל, שאנל אולי הייתה יכולה להינצל מהדחה בעצמה עם הקול נגד מייק, למרות שבמצב כזה הסיכויים שלה היו קלושים בכל מקרה. בפרק הבא: גם אם שעון החול לא חוזר, המצב שבו 12 אנשים מצביעים ורק חמישה לא חסינים הוא אבסורדי, במיוחד עם שלל היתרונות שיש במשחק. שעון החול עצמו, כמובן, הוא בולשיט מזוקק.

דירוג:

1. האי
2. רומיאו
3. דריאה
4. עומאר
5. טורי
6. מריאן
7. ג'ונתן
8. לידיה
9. שאנל
10. סוואטי
11. לינדסי
12. זאק
13. מייק
14. מריה
15. רוקסרוי
16. ג'ני
17. דניאל - וואו, פיקששת בכל מובן
18. ג'קסון

פרק 6

שמתם לב שצילומי החיות חזרו? כנראה גם הסיבה היחידה שלא ראינו "בפרק הקודם" זה בגלל שלא העלו את זה לאתרי הסטרימינג. בכל מקרה, דניאל הודח, אבל שאנל עדיין על הבלוק, וכך גם טורי. עוד על הפרק... שעון החול. קיוויתי שהוא לא יחזור, אבל הוא חזר. לטובת ההפקה יש לציין שאילו ג'ף היה מודיע לשורדים שמי שיוגלה יזכה באיזשהו כוח, הם היו בוחרים בנסיר, וסיכוי טוב שהוא לא היה שובר את שעון החול. במקרה כזה אני מניח שזאנדר היה מודח, או טיפאני אם הוא היה זוכה בחסינות. טיפאני הייתה לצערי מודחת מוקדם יחסית בכל מקרה, אבל קווין סידני הייתה יכולה בקלות לשוט לטופ 8 לפחות.

אבל לא משנה אם שעון החול נמצא במשחק או לא ואם הוא יישבר או לא. העובדה היא שבכל מקרה 12 שורדים יצביעו, כשרק חמישה יהיו מועמדים להדחה. הפעם יש הרבה פחות אלילים, רק שלושה אלילים וקול כפול אחד. מה שכן יש עכשיו שלא היה בעבר זה פרסומת סמויה. יש... לא. בכל מקרה, די ברור שהקבוצה שג'ונתן יהיה בה תזכה, אלא אם כן הוא ישלוף אבן אפורה. הוא לא, הוא הולך לזכות יחד עם האי, טורי, לידיה ומריאן. אבל למה, לכל הרוחות, העליתם מהאוב את כדור המוות? אתם רוצים שמישהו יפונה בכוח? הקבוצה הכתומה זוכה בפרס, תיראו מופתעים, ובוחרים בלינדסי להצטרף אליהם. ג'ף זורק רמזים עבים לגבי שעון החול, אבל אפשר לטבול בייקון במקווה והוא יישאר טמא, ורק יטמא את מה שמסביבו.

הקבוצה המפסידה מקבלת רק אורז, אבל לפחות הם אוכלים. ברוך השם. ואז כל הבריתות השבטיות מתנפצות לרסיסים. מייק כורת ברית עם דריאה ורומיאו, ואחר כך עומאר מצטרף אליהם. עומאר גם מגלה שאין לו קול במועצה הקרובה. במקביל שלישיית הקמיעות מתחברת - דריאה, לינדסי והאי. ג'ונתן גם מצטרף לברית, ואנחנו מקבלים רוב של שבעה עם כמה תתי-בריתות שישמרו את המשך העונה מעניין, גם אם צפוי פרק או שניים של פאגונגינג. החסרון היחיד הוא שאם גם רוקסרוי מצטרף אליהם, כל מי שמחוץ לברית הן נשים, כולל כמה פייבוריטיות די רציניות. אבל האי, דריאה ורומיאו הם ה-פייבוריטים שלי, ומצבם מעולה. למעשה, אני לא אתפלא אם האי ינצח, והוא יהיה זוכה סבבה לגמרי. הוא לא לוקח את כל הזמן מסך, בניגוד לשאן. לעונה יש פוטנציאל מטורף, יש מצב שנקבל את העונה ללא אולסטארס הכי טובה מאז עונה 33, אולי אפילו 29.

בכל מקרה, אם שעון החול לא נשבר, שאנל מודחת אלא אם כן היא תזכה בחסינות. אם כן, זה יהיה רוקסרוי, כי חברת הברית השמינית היא לידיה. אבל הפלא ופלא, שעון החול חוזר ורוקסרוי שובר אותו, למרות שהוא שוקל ברצינות לא לשבור את שעון החול, במחשבה שהוא לא על הבלוק. אז עכשיו טורי היא המטרה. אוי לא, שוב האתגר הזה? טוב, זמן להריץ קדימה... טורי זוכה בחסינות! ופתאם נרקמת תוכנית להדיח את ג'ונתן, תיראו מופתעים. זה או הוא או מריאן. אבל עומאר לא מוכן לאבד אף אחד מחברי השבט שלו לשעבר, והוא רוקם מאפס תוכנית להדיח את לידיה.

בסופו של דבר לידיה מודחת, ונרקמת ברית חדשה של שבעה, ארבעה מתוכה הם חברי שבט טאקו לשעבר. רוקסרוי הוא שהצביע ללינדסי, לא יודע מה הוא חשב אפילו, ולצערי רומיאו לא הצביע עם הרוב, מקווה שהוא לא יודח מהר.

דירוג:

דירוג:

1. עומאר
2. האי
3. רומיאו
4. דריאה
5. טורי
6. מריאן
7. מייק
8. ג'ונתן
9. לידיה
10. שאנל
11. סוואטי
12. לינדסי
13. זאק
14. מריה
15. רוקסרוי - ההצבעה חסרת הקשר ללינדסי ממש לא מוסיפה לו
16. ג'ני
17. דניאל
18. ג'קסון

פרק 8

כנראה רוקסרוי רצה להצביע ללידיה, אבל הוא לא ידע אפילו מה שמה. במילים אחרות, משחק חברתי אין לו (גם אסטרטגי). למרות שהוא השתמש בשעון החול, אריקה הוא לא, ואם הוא יזכה הוא יהיה זוכה גרוע ביותר. זה אומר שרומיאו רשמית מחוץ לברית, דריאה נטשה אותו לכלבים לטובת שלישיית היתרונות עם האי ולינדסי. אבל דריאה היא אחת הפייבוריטיות הכי גדולות שלי. חבל רק על רומיאו. באתגר הפרס מוחבא יתרון על הספסל. מריאן נבחרה לא להשתתף, אבל דריאה מתנדבת להתחלף איתה "כי היא לא אוהבת את הפרס". ובניגוד לזאנדר, היא מוצאת את היתרון. וכרגע אין לה שום סיבה להשתמש באף אחד מהם. ברגע שמגיעים לפיינל 7, היא יכולה לגייס את האי, לינדסי ועומאר ולהשתלט על שארית המשחק.

בכל מקרה, הקבוצה הכתומה מצליחה לא רע בכלל עד שעומאר בסוף מפקשש בקליעה אחרי ארבע קליעות מוצלחות. ואז ג'ונתן, תיראו מופתעים, מצליח לקלוע מהר חמש פעמים ולנצח, יחד עם רוקסרוי, מייק, טורי ושאנל. ואז דריאה משיגה את היתרון שלה, לא לפני שבאופן בלתי נמנע היד שלה נצבעת באדום, וזה יתרון ה"ידע הוא כוח". קיוויתי שהדבר המטופש הזה לא יחזור. העניין הוא שכרגע כל בעלי היתרונות הם חברי ברית שלה, חוץ מהקול הכפול של מריאן. למרות שכל גברי האלפא בברית, ולמייק גם יש אליל, אני כל-כך רואה את דריאה הופכת עליהם את המשחק בהמשך, אולי אפילו לצד רומיאו ומריאן. אבל יש עוד מישהי שצריך להיזהר ממנה - טורי! היא קולטת שיש לדריאה יתרון, וגם שהיא משקרת לה. יכול להיות שעוד לפני שדריאה תהפוך את המשחק, טורי תצליח איכשהו להפוך אותו עליה.

אתגר חסינות, המשא ומתן על האורז חוזר, מה שמוביל לויתור על האתגר מצד לינדסי, דריאה, מריאן ועומאר. טורי זוכה בחסינות שוב! היא סוס שחור רציני, אבל כמו טאשה לפניה, היא בטוח תודח ברגע שתפסיד חסינות, מה שיכול מאוד להיות כבר בשבוע הבא. אז שאנל היא המועמדת להדחה, אבל אם רומיאו מתחיל להיכנס לפרנויה, הוא יכול בקלות לעוף בעצמו. עומאר מקבל כל-כך הרבה זמן מסך, שאני מתחיל מאוד לחשוב שהתיאוריה שלי של הפיכת הברית, כשעומאר, דריאה והאי בגמר, אולי אפילו טורי תצליח להשתחל איכשהו ואפילו לזכות. זה יהיה גמר פנטסטי ואין לי מושג מי יזכה, אין לי מושג אפילו מי אני רוצה שיזכה. אבל לרוקסרוי, מריאן, רומיאו ושאנל אין סיכוי עריכתית, ומייק וג'ונתן לא רחוקים מאחוריהם. למרות כל היתרונות והטוויסטים, זאת עונה מצוינת. לצערי אני משוכנע שטוויסט ה"Do or Die" האפילו יותר גרוע יחזור גם הוא.

במועצת השבט הברית נשארת חזקה ומדיחה את שאנל, פרט לאחד. עומאר מחליט להצביע נגד רומיאו לצד שאנל ומריאן, ודווקא טורי מצביעה עם הברית. הקול הזה יכול תיאורטית לשנות שוב את המשחק ולהכניס את טורי לברית, אולי במקום עומאר ואולי לצידו. אני אגיד שוב, אני לא אתפלא אם היא תזכה. שמעתי שהיא מתנגדת חיסונים לא פחות מאשר ספנסר, אבל א': אני אישית מכיר אנשים שמעולם לא חיסנו את ילדיהם בחיסוני השיגרה אך התחסנו בעצמם נגד קורונה, ב': המגפה בתקווה בדרך לסיום, אז זה כבר מאבד רלוונטיות, ו-ג': זה בכל מקרה לא רלוונטי לתפקיד שלה בהישרדות. זה כמו שמצד שני, שום דבר לא יכול לקחת מקורין את נאום המושבעים שלה בגאבון, גם לא התפקוד הדי סבבה שלה בקרמואן, אלא אם יתברר ששוגר ניאו-נאצית והיא התפארה בכך מולה.

בפרק הבא: קחי פיקוד על המשחק, דריאה, לפני שגברי האלפא ישתלטו עליו ועלייך.

דירוג:

1. דריאה
2. עומאר
3. טורי
4. האי
5. מריאן
6. רומיאו
7. מייק
8. ג'ונתן
9. לידיה
10. שאנל
11. סוואטי
12. לינדסי
13. זאק
14. מריה
15. רוקסרוי - הצליח להיכנס לברית, אבל עדיין לא משחק את המשחק בשיט
16. ג'ני
17. דניאל
18. ג'קסון

פרק 9

יש לי דז'ה וו, שוב ברית אלפא נרקמת. וזה רע מאוד לדריאה, וגם לא כזה טוב לעומאר ולהאי. בכל מקרה, אם זה לא היה מובן עד עכשיו, רוקסרוי הוא אחד השחקנים הכי גרועים שהיו בכל הזמנים. הדבר היחיד הטוב בו זה שהוא לא אוטומטית "ראוי", רק שבמובן מסוים הוא כן. אתגר חסינות, מאוד בנוי לטובת הנשים. הסיכוי שרוקסרוי ישרוד את המועצה הקרובה הוא קלוש. איכשהו יצא שכל הבנות באותה קבוצה, יחד עם ג'ונתן. כלומר אם ג'ונתן לא זוכה בחסינות יש סיכוי לא רע שהוא יודח. אם הוא זוכה בחסינות, זאת כמעט בטוח טורי. האתגר הזה לא היה הרבה זמן, אבל מעולם הוא לא נערך בים סוער. הים יכול להיחשב השחקן ה-19 העונה, ובגללו קיבלנו את אתגר החסינות הקצר ביותר, פחות מחמש דקות. האי זוכה בחסינות, וגם ג'ונתן. זה אומר שהפרק אנחנו נפרדים בוודאות מגבר ומאישה. סביר להניח שאלה רוקסרוי וטורי. אני אשמח אם לינדסי תודח במקום טורי, אבל קשה לי להאמין. לרוקסרוי אני לא אתגעגע, הדיעה שלי עליו תמיד הייתה שלילית מתונה, אבל עכשיו אני מתחיל לשנוא אותו. לא רק שהאסטרטגיה שלו מתאימה לעונות הראשונות, הוא שוביניסט אמיתי.

עם זאת, מסתבר שיש עוד ברית שמעולם לא התפרקה - שבט טאקו. וזה אומר שמי שנמצאת בהכי הרבה בריתות היא בעצם לינדסי, גם ברביעיית טאקו, גם בברית השולטת (שכל רביעיית טאקו מלבד מריאן נמצאת בה) וגם בברית הקמיעות עם דריאה והאי. הרביעייה מהווה רוב במועצת השבט הנשית (ברובה) עם ג'ונתן, לינדסי ומריאן, וג'ונתן חותר להדחה של דריאה, במקום טורי. אני עדיין מקווה שדריאה תזכה, ומקווה מאוד שעומאר הוא מסיח. הוא יודח ראשון בגמר, אחריו לינדסי (מודחת אתגר אש קלאסית), ובגמר יהיו דריאה, האי ומריאן. או טורי, אבל אני לא מאמין שהיא תשרוד את ההדחה הזו. ג'ונתן כבר לא יזכה. אף אחד מגברי האלפא לא יזכה. רק עומאר או האי יכולים לזכות מהגברים.

מועצת השבט של הגברים, אין הרבה מה להרחיב, רוקסרוי מודח, ברוך שפטרנו. לצערי ההדחה של שני שחורים ברצף גורמת לקלף הגזע להישלף שוב. כפרה, את הצבעת לשאנל בעצמך! אין לך מה להתלונן! ואז גבולות הבולשיט מאיימים להישבר במהלך שאפשר בקלות לקרוא לו התערבות הפקה בוטה, ודריאה ומריאן שולפות אלילים עוד לפני ההצבעה. ככה זה, חזרנו למועצה הנוראית בעונה 35 שבה אשלי הודחה רק כי ג'ף הרשה לבן לעבור על חוקי הפורמט? מסתבר שלא, המועצה הנוכחית אפילו יותר גרועה כי בייסיקלי אין הצבעה. הדבר היחיד שנותר הוא לתת לטורי להשתמש בירייה באפלה, שזה לפחות עדיף על הפיינל 6 של עונה 31, שבה לקית' הייתה הבחירה בין להדיח את קימי לבין לעוף בעצמו. אבל מאחר והירייה באפלה כשלה, שוב, טורי הודחה ללא הצבעה. הייתי קורא לזה שוד, אבל השוד האמיתי היה מה שהיה קורה אילו טורי הייתה ניצלת, ולינדסי הייתה עפה כמו סירי בעונה 34 לפניה. למעשה, בנקודה מסוימת חשדתי שזה מה שיקרה, ובגלל זה הסתירו אותה כמו את סידני בעונה הקודמת.

דירוג:

1. עומאר
2. דריאה
3. טורי
4. האי
5. מריאן
6. רומיאו
7. מייק
8. לידיה
9. ג'ונתן - ירד מאוד בעיניי, אבל עוד לא עשה טעויות משחקיות
10. שאנל
11. סוואטי
12. לינדסי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי - מזל טוב, הצלחת רשמית להתברג לרשימת השנואים עליי. בייו'ש!

סטילהוק1

Well-known member
פרק 9

יש לי דז'ה וו, שוב ברית אלפא נרקמת. וזה רע מאוד לדריאה, וגם לא כזה טוב לעומאר ולהאי. בכל מקרה, אם זה לא היה מובן עד עכשיו, רוקסרוי הוא אחד השחקנים הכי גרועים שהיו בכל הזמנים. הדבר היחיד הטוב בו זה שהוא לא אוטומטית "ראוי", רק שבמובן מסוים הוא כן. אתגר חסינות, מאוד בנוי לטובת הנשים. הסיכוי שרוקסרוי ישרוד את המועצה הקרובה הוא קלוש. איכשהו יצא שכל הבנות באותה קבוצה, יחד עם ג'ונתן. כלומר אם ג'ונתן לא זוכה בחסינות יש סיכוי לא רע שהוא יודח. אם הוא זוכה בחסינות, זאת כמעט בטוח טורי. האתגר הזה לא היה הרבה זמן, אבל מעולם הוא לא נערך בים סוער. הים יכול להיחשב השחקן ה-19 העונה, ובגללו קיבלנו את אתגר החסינות הקצר ביותר, פחות מחמש דקות. האי זוכה בחסינות, וגם ג'ונתן. זה אומר שהפרק אנחנו נפרדים בוודאות מגבר ומאישה. סביר להניח שאלה רוקסרוי וטורי. אני אשמח אם לינדסי תודח במקום טורי, אבל קשה לי להאמין. לרוקסרוי אני לא אתגעגע, הדיעה שלי עליו תמיד הייתה שלילית מתונה, אבל עכשיו אני מתחיל לשנוא אותו. לא רק שהאסטרטגיה שלו מתאימה לעונות הראשונות, הוא שוביניסט אמיתי.

עם זאת, מסתבר שיש עוד ברית שמעולם לא התפרקה - שבט טאקו. וזה אומר שמי שנמצאת בהכי הרבה בריתות היא בעצם לינדסי, גם ברביעיית טאקו, גם בברית השולטת (שכל רביעיית טאקו מלבד מריאן נמצאת בה) וגם בברית הקמיעות עם דריאה והאי. הרביעייה מהווה רוב במועצת השבט הנשית (ברובה) עם ג'ונתן, לינדסי ומריאן, וג'ונתן חותר להדחה של דריאה, במקום טורי. אני עדיין מקווה שדריאה תזכה, ומקווה מאוד שעומאר הוא מסיח. הוא יודח ראשון בגמר, אחריו לינדסי (מודחת אתגר אש קלאסית), ובגמר יהיו דריאה, האי ומריאן. או טורי, אבל אני לא מאמין שהיא תשרוד את ההדחה הזו. ג'ונתן כבר לא יזכה. אף אחד מגברי האלפא לא יזכה. רק עומאר או האי יכולים לזכות מהגברים.

מועצת השבט של הגברים, אין הרבה מה להרחיב, רוקסרוי מודח, ברוך שפטרנו. לצערי ההדחה של שני שחורים ברצף גורמת לקלף הגזע להישלף שוב. כפרה, את הצבעת לשאנל בעצמך! אין לך מה להתלונן! ואז גבולות הבולשיט מאיימים להישבר במהלך שאפשר בקלות לקרוא לו התערבות הפקה בוטה, ודריאה ומריאן שולפות אלילים עוד לפני ההצבעה. ככה זה, חזרנו למועצה הנוראית בעונה 35 שבה אשלי הודחה רק כי ג'ף הרשה לבן לעבור על חוקי הפורמט? מסתבר שלא, המועצה הנוכחית אפילו יותר גרועה כי בייסיקלי אין הצבעה. הדבר היחיד שנותר הוא לתת לטורי להשתמש בירייה באפלה, שזה לפחות עדיף על הפיינל 6 של עונה 31, שבה לקית' הייתה הבחירה בין להדיח את קימי לבין לעוף בעצמו. אבל מאחר והירייה באפלה כשלה, שוב, טורי הודחה ללא הצבעה. הייתי קורא לזה שוד, אבל השוד האמיתי היה מה שהיה קורה אילו טורי הייתה ניצלת, ולינדסי הייתה עפה כמו סירי בעונה 34 לפניה. למעשה, בנקודה מסוימת חשדתי שזה מה שיקרה, ובגלל זה הסתירו אותה כמו את סידני בעונה הקודמת.

דירוג:

1. עומאר
2. דריאה
3. טורי
4. האי
5. מריאן
6. רומיאו
7. מייק
8. לידיה
9. ג'ונתן - ירד מאוד בעיניי, אבל עוד לא עשה טעויות משחקיות
10. שאנל
11. סוואטי
12. לינדסי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי - מזל טוב, הצלחת רשמית להתברג לרשימת השנואים עליי. בייו'ש!
בשלב הזה אחרי שטורי הודחה שלא בצדק ובצורה הכי לא הוגנת פשוט הפסקתי לצפות בעונה עם התערבות ההפקה הכל כך בוטה שתי עונות ברציפות, וזה לא שלא היתה התערבות הפקה גם בעונות קודמות, אך בשתי העונות האחרונות התערבות ההפקה היא כבר ממש בוטה ולגמרי שקופה והם עוד מתגאים בזה ללא שום בושה. שעון החול הזה הוא הטוויסט הכי גרוע ולא הוגן בתולדות הישרדות, וטורי היתה עלולה להיות מודחת בגללו בדיוק כמו סידני בעונה הקודמת. וזאת בדיוק הסיבה שאני מתעב את הטוויסט המפגר הזה של שעון החול/התערבות ההפקה במשחק. שלא לדבר על שליפת הקלף הגזעני בצורה הכי דוחה ומכוערת ע"י דריאה שלא בוחלת בשום אמצעי כדי להישאר במשחק, כאילו ששחורים מעולם לא זכו בהישרדות, ותראו כמה שאנחנו השחורים בהישרדות מסכנים ואומללים ומוקצים ע"י כל שאר המתמודדים הלא שחורים, ולא בגלל הניסיון להוציא את הפסלונים מהמשחק או בקרצייה כפויית הטובה המהלכת ומעצבנת כמו מריאן שעוד מתפלאת שאף גבר לא נענה לחיזוריה של הקרצייה המעצבנת והמכוערת (ולא בגלל שהיא שחורה, יש שחורות יפהפיות וסקסיות, ולא מעניין אותי בכלל מה הגזע שלה, היא פשוט קרצייה בלתי נסבלת), כך שלגבי מריאן זה ממש לא הפליא אותי, עוד שהיא הודתה שהיא משתמשת ברגש כנשק כבר במשימת החסינות השבטית הקודמת שבה טורי זכתה בפעם השנייה ברציפות, אבל מי שכן הפתיעה אותי לרעה זו דריאה, שעד לשליפת הקלף הגזעני מהבקבוק בצורה דוחה ומכוערת שמזכירה לי את השימוש לרעה בטענות השקריות של שתי הבנות שניסו להדיח את קים לגבי הטרדה מינית בעונה 29 הידועה לשמצה, החזקתי ממנה כמתמודדת ראויה לגמר, אך אחרי הקטע של הטענה הגזענית השקרית והלא מוצדקת, שבגללו טורי הודחה בצורה הכי לא הוגנת מהמשחק, בדיוק כמו סידני בעונה הקודמת ואפילו יותר גרוע מזה, כי טורי הספיקה להוכיח שהיא מתמודדת חזקה טובה וראויה, ירד לי לגמרי מדריאה ואופן הירידה הנמוכה שלה לתהומות הביוב ואני מאוד שמח שלפחות היא הודחה ולא הגיעה לגמר. (תזכירו לי מי הדיח את שאנל רק ערב קודם לכן? האם אלה לא היו דריאה הצבועה ורוקסרוי בכבודם ובעצמם שהדיחו אותה?)
בקיצור: עוד עונה גרועה ומלאה בהתערבות ההפקה של הישרדות האמריקאית שרק הולכת ומידרדרת ונעשית הזויה יותר ובלתי הוגנת מעונה לעונה. מאוד קיוויתי שהעונה הזאת לא תהיה כמו העונה הקודמת, אך ג'ף וההפקה שבכוח רוצים להראות שהתוכנית משתדרגת ועולה שלב, בזמן שהם למעשה מחריבים את הפורמט המקורי והורסים כל חלקה טובה שעוד נותרה בה, פשוט לא יתנו לזה לקרות, ולכן אני מתאר לעצמי שבעונות הבאות התערבות ההפקה תעלה שלב ותהיה אפילו הרבה יותר בוטה ומכוערת. :confused:

נערך לאחרונה ב:

1yhuda

New member
היי,
יש למישהו מושג איך להשיג תרגומים לריאליטי?
את הקצים ללא תרגום ניתן להשיג בטורנטים.

פרק 10

ברית האלפא נגדעה בעודה באיבה, ועומאר מנצל את ההזדמנות כדי להפנות את מייק נגד האי. עומאר נשאר המתמודד הכי טוב העונה, ולדעתי הוא משחק יותר טוב גם מכל המתמודדים בעונה שעברה - כן, כולל שאן, למרות שהוא לא דמות דומיננטית כמוה. במקביל ההסגברה של ג'ונתן מהפרק שעבר (כן, זו הייתה הסגברה, מה שמוציא אותו די פתטי בהתחשב בעובדה שלינדזי יודעת לשחק את המשחק הרבה יותר טוב ממנו) גורמת ללינדזי לנתק איתו קשרים אסטרטגיים, וגם לחפש אליל. אבל היא לא מוצאת אותו, כי מריאן מוצאת אותו במקומה! עכשיו יש לה שוב אליל.

אתגר פרס. החליטו בכוונה לצלם בעונה הגשומה אחרי תלונות כאן על מזג האוויר המושלם בעונות קודמות? איי דיסני רשמית נגמרו, ועל הים הסוער נכתב מספיק. אני מניח שלאתגר היה אמור להיות חלק משמעותי בים, אבל ההפקה כבר למדה לא לעשות אתגר בים בזמן סערה, ולכן קיבלנו אתגר די פשוט, שמרגיש כמו תוכנית ב' שאולתרה תוך פחות מחצי שעה. לינדזי זוכה מהר מאוד בפרס, ולוקחת איתה את עומאר ומייק. נראה שיש לנו עוד ברית, ורומיאו, האי וג'ונתן מחוץ לה. הם צריכים לנסות ליצור קשר עם דריאה ומריאן, אבל אני מניח שהן יעדיפו לעבוד עם לינדזי, כי איתה יהיה להן יותר קל ליצור רוב בהמשך.

במהלך הפרס, לינדזי, עומאר ומייק זוכים גם בוידאו של קרובי המשפחה שלהם. הוידאו והשקופיות דומים בצורה מוזרה למצגת בר מצווה. ואז עומאר ממשיך להפנות את מייק נגד האי. נראה שזמנו במשחק נגמר, אבל גם ג'ונתן יכול לעוף מהר מאוד. זה בדיוק הזמן של הבנות לתפוס פיקוד על המשחק, אבל אני לא אתפלא אם עומאר יהיה מוכן לאפשרות הזו וידיח את דריאה בפיינל 5/6. העונה הזו הרבה יותר טובה מהקודמת בכל-כך הרבה מובנים. לצערי, כולנו יודעים מה עלול להיות בפרק הבא, וזה יכול להשפיע לרעה על כל המשחק.

עוד אתגר חסינות שהמין הנשי שולט בו, יהיה קצת חבל אם גבר שאינו עומאר יזכה העונה. עומאר שחקן כל-כך טוב, שהוא הזוכה המועדף עליי, אבל גם דריאה משחקת טוב, ולינדזי מצטרפת עכשיו לפייבוריטים. לינדזי זוכה בחסינות! הייתה רק חסינות אחת שאישה יכלה לזכות בה ולא זכתה עד כה! והפרק, אין מקום לספק, יודח גבר. ג'ונתן או האי. וממש אין לי מושג עריכתית מי יזכה. זה יכול להיות עומאר. זו יכולה להיות דריאה. זה יכול להיות מייק. זו יכולה להיות לינדזי, או מריאן. אפילו לרומיאו יש סיכוי. רק לג'ונתן ולהאי אני לא רואה סיכוי. אבל אני הייתי מדיח דווקא את ג'ונתן כי הוא עוד יכול לזכות בכמה אתגרי חסינות ברצף. עד כה הוא זכה רק באחד, אבל בכל השאר הוא היה במקום השני, והמתמודדת שניצחה אותו בפעמיים הראשונות, טורי, כבר לא במשחק.

ובכל זאת, השבט הצביע ברובו המכריע נגד האי. בואו נראה אם זה לא יפגע בהם בהמשך. לצערי בפרק הבא יהיה את ה-Do or die, והדבר הנורא הזה יכול בקלות לשנות את המשחק נגד כל הפייבוריטים שלי.

דירוג:

1. עומאר
2. דריאה
3. טורי
4. מריאן
5. לינדזי - לצערי אני מניח שהיא תיפסל באתגר בשבוע הבא
6. מייק
7. האי
8. רומיאו
9. לידיה
10. ג'ונתן
11. שאנל
12. סוואטי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי

פרק 11

האי הודח, אבל מריאן ורומיאו נשארו במיעוט. אבל בעוד רומיאו עושה רושם של עז גמר רצינית, למריאן יש סיכוי לזכות. היא דמות מעולה אבל לא עשתה שום מהלך, ולדעתי תהיה בין הזוכים הפחות טובים. אם היא לא תזכה ממרמור טהור, היא לפחות לא תהיה ברמה המפוקפקת של אמבר, דני, נטלי, מישל ובוב. אבל מייק, לינדזי וכמובן עומאר ודריאה משחקים את המשחק הרבה יותר טוב. רומיאו, כאמור, הוא עז, וגם את ג'ונתן אני כבר לא רואה זוכה בקול של מושבע אחד (אולי רוקסרוי, ורק אם מייק לא יהיה איתו בגמר). למעשה, הוא כנראה יודח ברגע שהוא יפסיד חסינות, ומאחר והוא זכה רק בחסינות אחת עד עכשיו, אין שום אינדיקציה שהוא פתאום יתחיל להפציץ.

אבל כלל לא בטוח שתהיה הפרק מועצה רגילה, כי הטוויסט הארור חוזר. אם מישהו מודח בלי הצבעה, בלי קשר למשחק ובלי שיקבל מעולם קול נגדו, זה נורא ואיום. גם אם מישהו שהיה אמור להיות מודח ניצל בזכות הטוויסט, כמו שקרה לדשון בעונה הקודמת, זה לא טוב. אני שמח שנתתי לעונה הזו צ'אנס, כי היא מצליחה להיות ממש טובה למרות כל הטוויסטים, ולא כמו עונה 37 שמצליחה בקושי לגאול את עצמה, אלא יותר כמו עונה 15, שהיו בה כמה פגמים ענקיים (כמו הערבוב החלקי, דניס, היחס לפי-ג'י, דניס, פאגונגינג בתחילת המיזוג וכמובן דניס) ועדיין הייתה פנטסטית. עכשיו אין דברים כמו רוח המקום והמשחק כל-כך כאוטי שלפעמים פשוט לא נותנים לו זמן מסך, אבל העונה הזו עדיין ממש טובה. לא כמו עונה קלאסית אמיתית כמו קאגאיאן, מיקרונזיה או גיבורים נגד נבלים, אבל ללא ספק כן ברמה של האמזונס לפחות.

לינדסי וג'ונתן מתמודדים לבדם באתגר, וג'ונתן זוכה בחסינות. זה אומר שדריאה יכולה ככה סתם לקבל עוד אליל אם ללינדזי לא יהיה מזל. אבל אני כבר לא מאמין שהיא תודח בגלל האתגר. ואם היא לא תודח, אז דריאה היא המטרה. אוף. כאמור, רומיאו הוא עז והוא לא יודח בקרוב. אבל מייק מספר לה על האליל שלו (למרות שתכל'ס, היא יודעת עליו גם ככה), ויש לה את ה"ידע הוא כוח", עוד יתרון שאני מקווה שלא ימשיך לעונות 43 ואילך. אבל למה, לאלף עזאזל, את הולכת ומספרת לעומאר?!? פשוט תשתמשי ביתרון שלך וזהו! תכל'ס, זה יהפוך אותה למטרה אפילו יותר גדולה, כמו גם אלילי הסיסמאות, כי אליל שידוע לכולם הוא שונה לגמרי מאליל לא ידוע, כמו ההבדל בין נינג'ה שמתגנבת בחשיכה ודוקרת את המטרה שלה בגב, לראמבו שיורה לכל עבר.

ואכן, אחרי שלינדזי כצפוי נשארת במשחק, מסתבר שמייק העביר את האליל שלו לעומאר. וואו, כולם סומכים על עומאר! הוא השחקן הכי טוב בזמן האחרון מלבד Cops R Us. ואז דריאה גם לא משתמשת בירייה באפלה, אחרי שהיו אמורות לדלוק לה עשר נורות אדומות. אז לראשונה במשחק היא עושה כמה טעויות רציניות, ומשלמת עליהן מיידית. והיא יוצאת בצורה הכי טובה אי פעם! אפילו יותר מה"Blindsided, nice!" המיתולוגי של ג'יימי מגוואטמלה. אבל על הדרך היא גם זורקת רמז עבה שעלול לסיין גם את דרכו של עומאר במשחק.

1. עומאר
2. דריאה
3. לינדזי
4. מייק
5. טורי
6. מריאן
7. האי
8. לידיה
9. ג'ונתן
10. שאנל
11. רומיאו
12. סוואטי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי

פרק 12

עומאר הוא ללא ספק האסטרטג הכי טוב העונה. האם זה אומר שהוא יזכה? לא בהכרח. האם זה אומר שהוא יישאר הפייבוריט שלי לא משנה מה? סביר מאוד להניח שכן. רק דבר כמו התחסדות ממורמרת נוראית במושבעים יכולה להוריד אותו, ומשום מה לא נראה לי שהוא יתמרמר. ועכשיו הוא רוצה לפרק את הברומאנס של מייק וג'ונתן. אבל מייק עולה עליו, לא בטוח אם היציאה של דריאה השפיעה עליו או לא. לראשונה מתחילת המשחק, עומאר בסכנה. ומייק מנסה לכרות ברית צדדית עם מריאן. תקשיבו, זו עונה ממש טובה! זו העונת לא-אולסטארס הכי טובה מאז עונה 33, וזה יהיה טרגי אם המצב ישתנה.

בכל מקרה, אתגר פרס, עומאר זוכה בקאמבק עם הפאזל ובוחר לקחת איתו לפרס את מייק, רומיאו ומריאן. נראה שג'ונתן הוא המודח הבא אם הוא לא זוכה בחסינות! אבל מי שבטוח לא תודח היא לינדזי, כי יש לה אליל שיבוטל אחרי המועצה הקרובה. במחנה נראה שהברומאנס תם ונשלם, כי ג'ונתן רוצה להדיח את מייק. אבל מייק רוצה להמשיך לעבוד עם ג'ונתן ומריאן, ואפילו מציע למריאן את האליל שלו בפיינל 5. הוא יודע שגם ללינדזי יש אליל. אבל הוא לא יודע שלמריאן עצמה גם יש אליל! אם עומאר מודח, מריאן היא המועמדת המובילה לזכייה לפי העריכה! היא לא תהיה אסטרטגית צמרת, אבל היא תהיה זוכה סבירה. בניגוד לאריקה, היא לא הייתה חייבת להסתמך על טוויסט כדי להינצל בשום נקודה, אבל היא לא הייתה מאוד אקטיבית מבחינה אסטרטגית. אגב, רומיאו לחלוטין מחוץ למירוץ.

לינדזי זוכה בחסינות וזה אומר, כמעט בוודאות, שעומאר ניצל והיום תורו של ג'ונתן, או אולי של מייק. אבל לינדזי לא רוצה להשתמש באליל. תוקפו של האליל פג הערב, והוא לא יוחלף כי הוא אליל מיוחד! למה לא להשתמש בו?!? בכל זאת, אף אחד לא רוצה להדיח את עומאר וכולם מכוונים נגד מייק, ג'ונתן או רומיאו. כולם חוץ מאחת - מריאן. אבל רק רומיאו רוצה לעבוד איתה. אם המהלך הזה יעבוד, לא רק שעומאר יודח ומריאן תזכה בשבוע הבא, היא תהפוך לזוכה מאוד ראויה. אין לה רזומה כמו של טוני או פרוואטי או טוד, וגם לא יהיה לה. אבל היא לפחות תוכל להתברג יותר גבוה מאריקה. והיא מצליחה! רק רומיאו הצביע איתה, אבל עם הפיצול והקול הכפול, שני אנשים, שאחד מהם הוא משקל מת, הצליחו להדיח אסטרטג צמרת! לא בטוח איפה אני אדרג את מריאן בדירוג, אבל כנראה לא פחות ממקום 15 (מתוך 42!)

1. עומאר
2. דריאה
3. מריאן
4. לינדזי
5. מייק
6. טורי
7. האי
8. לידיה
9. ג'ונתן
10. שאנל
11. רומיאו
12. סוואטי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי

ghl123

New member
בלי לעשות ספוילרים - אם זה ה2 הזוכות האחרונות הישרדות ארצות הברית כנראה לא תזכה לחזור להיות מה שהייתה

Gelber123

Member
חייב להגיד שהעונה האחרונה ממש לא ריגשה אותי וצפיתי ברפרוף לגמרי ככה שגם אין לי ממש זכות להביע יותר מידיי דעה על העונה. שמח בשביל מריאן ומגיע לה מאוד אחרי הבליינדסייד על עומאר. היא גם אחת הדמויות היותר טובות בעונות האחרונות

הגמר!

עומאר הודח, מריאן הרגע הפכה את המשחק על פיו ולינדזי במיעוט מיידי כשגם מייק וג'ונתן רצו למעשה להדיח את עומאר. ואז ההפקה מחלקת לשורדים עוד ממתק - חידה שאם פותרים אותה, מקבלים יתרון באתגר הקרוב. לינדזי פותרת את החידה ראשונה, ויש לה סיכוי מאוד גבוה לזכות בחסינות. מדובר במגה-אתגר ראוי לשמו, אחד הטובים ביותר מאז ימי הזוהר של העכביש (עונה 18) והחומה (עונה 15). לינדזי מקבלת יתרון משמעותי, אבל אפילו איתו, ג'ונתן הוא ג'ונתן והוא יכול לנצח את אוזי באתגרים פיזיים. אבל גם אוזי, באתגר מאוד דומה, בסופו של דבר הפסיד לסופי בפאזל, ודרכו בעונה נגמרה. ואכן כך קורה, אבל בסופו של דבר ה"סופי" של האתגר היה מייק, שעקף את ג'ונתן וגם את לינדזי וזכה בחסינות.

במילים אחרות, לינדזי מודחת אם לא משתמשים עליה באליל. ואם מריאן שומרת את האליל של עצמה בסוד עד הגמר, המיליון כבר אצלה בכיס. האם אני יוצא צבוע, כי גם כריס אנדרווד עשה הרבה במעט ימים? לא, מכמה סיבות פשוטות - מריאן שרדה תשע מועצות, כריס הודח בשלישית. הוא שיחק לא 39 ולא 26 ימים, אלא 12. ואם זה לא מספיק, הוא היה עם המושבעים כל הזמן, למי הם יצביעו, למי שהיה איתם באי ההכחדה או למתמודדים שחלקם אפילו לא *ראו* מעבר לאתגרים, עד שאי ההכחדה נגמר? בדיוק. ובגלל זה הדבר הכי הוגן הוא להגדיר אותו "בלתי שפיט". זה הטוויסט הכי גרוע בתולדות הישרדות מבחינתי, ואם אי פעם הוא יוחזר, נדע שלהפקה לא איכפת יותר בשיט מהגינות המשחק. כרגע הוא הוגן. הוא לא טהור, הטוויסטים מזריקים לו כמות מעצבנת של מזל, אבל הוא הוגן. רוב הזמן. מייק משתמש באליל על מריאן, רומיאו חושף את האליל המזויף שלו למושבעים (משום מה נראה לי שזה רק הופך אותו אפילו יותר לעז), האליל של מריאן נשמר בסוד, ולינדזי מודחת. והעונה הזו מעולה, לא יעזור כלום.

אז נקפוץ ישר לאתגר האח... אוי לא, לא אתה! "קוטל הפייבוריטים" חזר. אבל אולי הפעם, בזכות אתגר האש (אני לא מאמין שאני כותב "בזכות" לגבי אתגר האש), הוא לא יצליח ליטול עוד קורבן. הפעם הוא פעל קצת שונה, כשהוא נתן חסינות לעז בלי שום סיכוי לזכות במיליון. אבל משהו אומר לי שלמריאן אין עריכה של Fallen angel. האם היא תזכה? יש לה בהחלט יד מנצחת. השאלה היא האם היא תוכל להשתמש בה כמו שצריך במועצת השבט האחרונה. בינתיים רומיאו לוקח דווקא אותה לגמר. מריאן בסופו של דבר קצת דומה לאריקה מבחינת עריכה, אבל טובה ממנה בהרבה. ודווקא ג'ונתן מפסיד למייק ומודח.

ואז העריכה מוסיפה משהו שלא ראיתי מאז השנים הראשונות של הישרדות, וידויים של המושבעים מפונדרוסה מדברים על מה הם רוצים לשמוע מכל פיינליסט. לצערי מועצת השבט האחרונה חזרה לגירסה של עונות 34-40, וזה משהו שאפילו בשביל ההפקה אני לא מבין למה לא רוצים לחזור לגירסה הישנה. ובמועצת השבט, מריאן עושה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה וחושפת את האליל שלא שומש, שהיה סוד במשך כל המשחק. זה למעשה אליל של מיליון דולר. למעשה, היה לי חלום לעשות כזה דבר בדיוק. להציל בן ברית עם אליל, ואז לחשוף אליל שני בגמר. אגב, אני חייב להגיד שאני ממש לא נגד ריוניון על האי, אבל צריך למצוא דרך להביא גם את המודחים הראשונים. אולי, עם המיזוג, להשיט אותם בקרוז ולהחזיר אותם בזמן לגמר?

בכל מקרה, העונה הזו הוכיחה שאפשר לעשות עונה גדושה בטוויסטים, וכל עוד אין טוויסט ממש מחורבן (עשירים נגד עניים, כל החזרות המודחים למיניהן), הקאסט היה ונשאר מה שעושה או הורס עונה. אחרי הכול, בתאילנד הקלאסית מכל הסיבות הלא נכונות, היא אמנם הוחרבה בגלל המיזוג המזויף, אבל גם בלעדיו הקאסט היה די גרוע. את עונה 30 הטוויסטים רק הצילו, כי אני לא יכול לדמיין אותה אילו לא היו אלילים, ומייק ומאמא סי היו מודחים. בכל מקרה אי האסירים, גיבוב היתרונות והאלילים ולצערי גם טוויסט ההדחה שלפני המיזוג כאן כדי להישאר. כאמור, המשחק רחוק מלהיות טהור (ועדיין יותר טהור מאשר באוסטרליה עם האובססיה שלה להחזרות מודחים פתאומיות) אבל עדיין הוגן. מי שמתגעגע לסגנון של עונות 1-33, שירד מהרכבת עכשיו, כי הטוויסטים רק יתגברו.

דירוג סופי:

1. עומאר
2. דריאה
3. מריאן
4. לינדזי
5. מייק
6. טורי
7. האי
8. לידיה
9. ג'ונתן
10. שאנל
11. רומיאו
12. סוואטי
13. זאק
14. מריה
15. ג'ני
16. דניאל
17. ג'קסון
18. רוקסרוי

כן, אין שינוי.

Gelber123

Member
מריאן בסופו של דבר קצת דומה לאריקה מבחינת עריכה, אבל טובה ממנה בהרבה.
אני לא חושב שאריקה פחות טובה ממריאן. אני אוהב את מריאן אבל מרגיש לי שחלק גדול מהמשחק היא פשוט זרמה ולא עשתה ממש משהו. שזה בסדר, זה חלק מהמשחק אבל רואים איך בדיעבד אריקה תכננה את כל המשחק שלה הרבה יותר מחושב ממריאן. שתיהן זוכות ראויות בכל אופן

למעלה