הי, ידיד שלי התחתן יחסית מאוחר...

peach20

New member
הי, ידיד שלי התחתן יחסית מאוחר...

הוא נכנס למערכת הנישואין עם חסכונות של כ-200,000 שקלים ויש לו תדפיסי חשבון של מה שהיה לו בבנק טרום הנישואין. לו ולאשתו מעולם לא היה חשבון בנק משותף אלא חשבונות נפרדים כי אביה הכניס לה כסף והוא לא רצה לקבל אותו (וגם כי הוא עצמאי). כמו כן האישה נכנסה לחובות במהלך הזמן אך יצאה מהם בעזרת אביה וגם בזה הוא לא רצה חלק. הוא חסך סכום מסוים נוסף מאז שהתחתן (כ-8 שנים). אין להם דירה, כמובן שאין הסכם ממון. האם במעמד הגירושין, כאשר יבררו כמה כסף יש לכל אחד, לא יחלקו את הכסף שאיתו הוא נכנס לנישואין אלא רק את הכסף שהוא חסך במהלך שנות הנישואין? (מקווה שהשאלה ברורה (-:).

עקרונית לא יחלקו מה שהיה מלפני הנישואין

וגם לא מתנות שאחד מבני הזוג קיבל במהלך הנישואין. אבל יש חריגים ופרשנויות אז זה לא משהו שאפשר לקחת כמובטח ומובן מאליו.

peach20

New member
אם בעצם הבעל הדפיס את הסכומים בחשבונות לפני הנישואין

האם זה מראה על אי כוונת שיתוף? (בחשבון אחד הוא אפילו לא נגע בכלל אלא רק העביר אותו בנק).

לשיקול דעת השופט אבל כנראה שלא

לאדם יכולות להיות הרבה סיבות להדפיס יתרות בחשבון ואני לא חושב שבית המשפט יפרש זאת כאינדיקציה לכוונה שלא לשתף סכומים אלה בעתיד. אם הבעל יטען שהדפיס את התדפיסים כהוכחה שלא הייתה לו כוונה לשתף את הסכומים הנ"ל, השופט ישאל מן הסתם את הבעל מדוע לא החתים את האשה על הסכם ממון או לכל הפחות כתב ויתור על סכומים אלה. אלה כבר עניינים של אסטרטגיית ניהול תיק, עדיף שמנהל הפורום יענה כי אני לא עורך דין.

למעלה