הכל ״מהשם יתברך״

פנינה10כחולה

Well-known member
מעשה בשניי יהודים שקיבצו נדבות למחייתם ,כל שבוע היו מגיעים לגברת עשירה ומקבלים ממנה מעות לשבת ,בכל פעם שהגיעו ,אחד היה אומר תודה לך גבירתי, ושני היה עונה תודה לך הקב״ה ,אמרה לו הגבירה העשירה, חוצפן וכי הקב״ה נותן לך ,הריי אני נותנת לך תודה לי! אמר העני, לא אני מודה רק לבורא העולם .והנה הגיע ״ערב פסח״ והחליטה האישה ללמד לקח את העני החצוף, הכינה שניי עופות באחד טמנה יהלום גדול, ובשני כלום. שהגיעו השניים נתנה לעני שהודה לה את העוף עם היהלום ,ולשני נתנה את העוף הרגיל. אחריי שבוע הגיע העני שהיה רגיל להודות לה, התפלאה מאד ושאלה: היכן חברך ענה העני חברי, כבר לא צריך לקבץ נדבות יותר, מיד שאלה מה עשית עם העוף שנתתי לך?! ענה לה העני, אותי הזמינו ליל הסדר ולכן לא היה לי כל צורך בעוף, ואילו לחברי העני היו אורחים ולכן נתתי לו את העוף במתנה מיד הבינה האישה את אשר דיקלם העני. שלא היא מחליטה מי יקבל ומי לא !הכל ״מהשם יתברך״ והכל לטובה חג שמח לכל בית ישראל.

SupermanZW

Well-known member
מעשה בשניי יהודים שקיבצו נדבות למחייתם ,כל שבוע היו מגיעים לגברת עשירה ומקבלים ממנה מעות לשבת ,בכל פעם שהגיעו ,אחד היה אומר תודה לך גבירתי, ושני היה עונה תודה לך הקב״ה ,אמרה לו הגבירה העשירה, חוצפן וכי הקב״ה נותן לך ,הריי אני נותנת לך תודה לי! אמר העני, לא אני מודה רק לבורא העולם .והנה הגיע ״ערב פסח״ והחליטה האישה ללמד לקח את העני החצוף, הכינה שניי עופות באחד טמנה יהלום גדול, ובשני כלום. שהגיעו השניים נתנה לעני שהודה לה את העוף עם היהלום ,ולשני נתנה את העוף הרגיל. אחריי שבוע הגיע העני שהיה רגיל להודות לה, התפלאה מאד ושאלה: היכן חברך ענה העני חברי, כבר לא צריך לקבץ נדבות יותר, מיד שאלה מה עשית עם העוף שנתתי לך?! ענה לה העני, אותי הזמינו ליל הסדר ולכן לא היה לי כל צורך בעוף, ואילו לחברי העני היו אורחים ולכן נתתי לו את העוף במתנה מיד הבינה האישה את אשר דיקלם העני. שלא היא מחליטה מי יקבל ומי לא !הכל ״מהשם יתברך״ והכל לטובה חג שמח לכל בית ישראל.
המסר יפה, אבל בסיפור יש פרט לא הגיוני: למקבצי נדבות אין אורחים אף פעם. אף אחד לא יבוא להתארח אצל מקבץ נדבות ואף אחד לא יבוא לחגוג את ליל הסדר היכן שהוא חושש שלא יהיה די מזון. אם כבר רוצים לספר סיפור יותר הגיוני על הודאה לאלוהים אז הסיפור "יוסף מוקיר שבת" יותר מתאים.

פנינה10כחולה

Well-known member
המסר יפה, אבל בסיפור יש פרט לא הגיוני: למקבצי נדבות אין אורחים אף פעם. אף אחד לא יבוא להתארח אצל מקבץ נדבות ואף אחד לא יבוא לחגוג את ליל הסדר היכן שהוא חושש שלא יהיה די מזון. אם כבר רוצים לספר סיפור יותר הגיוני על הודאה לאלוהים אז הסיפור "יוסף מוקיר שבת" יותר מתאים.
מי יודע מי מקבץ נדבות?!

Harrington

Well-known member
מנהל
או ש...כל מה שיהיה על השולחן זה "טנא ירוק, פרח לבן, יין אדום, פת במלח" ותצא רעב, לפעמים זה לא רק משל.
יש רק דרך אחת לגלות (אם כי גם אם אקבל רק "פת במלח" ו"יין אדום" לא אראה סיבה להלין על כך או לסרב להזמנה, רק בגלל שהיא לא כוללת שתי כבשים ו17 סלטים).

SupermanZW

Well-known member
יש רק דרך אחת לגלות.
טוב, אתה מיוחד. אני לא הייתי מתארח בליל הסדר אצל מישהו שבדרך כלל הולך לישון רעב. יכול להיות שהייתי מזמין אותו ושולח לו אפילו בגדים כדי שלא יתבייש, אבל לא הייתי מתארח אצלו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני לא הייתי מתארח בליל הסדר אצל מישהו שבדרך כלל הולך לישון רעב.
קיבוץ נדבות זה מקצוע עבור אנשים מסוימים. אנחנו לא בימי הביניים בהם מקבצי נדבות הלכו לישון רעבים אם לא הצליחו ביום מסוים במלאכתם.

SupermanZW

Well-known member
קיבוץ נדבות זה מקצוע עבור אנשים מסוימים. אנחנו לא בימי הביניים בהם מקבצי נדבות הלכו לישון רעבים אם לא הצליחו ביום מסוים במלאכתם.
קיבוץ נדבות זה מקצוע?! 😂 אתה צריך להיות סטנדאפיסט.

Harrington

Well-known member
מנהל
מי שרואה בקיבוץ נדבות מקצוע משלה את עצמו. לקיבוץ נדבות לא ניתן לקרוא "עבודה שמכבדת את בעליה".
מעבר לכך שאינני מסכים איתך, לא הבנתי כיצד הדברים קשורים. וכי נאמר באיזשהו מקום שכל מי שרואה בקיבוץ נדבות מקצוע גם סבור שזאת עבודה מכבדת?

משתפרת1

Well-known member
כדי לחזק את דבריך: כל מי שנוסע בכבישים רואה בנקודות מסוימות בדרך אנשים שמקבצים נדבות. אותו אדם באותה נקודה מדי יום. יש צומת בה אני רואה אותו אדם כבר שנים, מתישהו צירף שלט שכתב על קרטון ותיאר את מצוקתו, בהמשך השלט אף היה מודפס. מסתבר שלאנשים מסוימים יש "חזקה" על מיקום ספציפי, ואם מגיע מישהו אחר שמנסה לקבץ נדבות באותה נקודה מגיע "שומר ראש" שדואג לסילוקו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן, הכל מאת ה' יתברך. סיפור יפה. תודה.

למעלה