הלבוש - הלוי - הורביץ -יפה

ראם ערן

New member
הלבוש - הלוי - הורביץ -יפה ../images/Emo24.gif

טוב חבר´ה אחר משחק הכדורגל המוצלח ולמען אחדות העם: אני מצרף חלק מעץ המשפחה שלי אשר לפי דעתי חלק מחברי הפורום מסוגלים לקשור את עצמם אילו. הראשון הינו משפחת יפה אשר מקורה בבעל הלבוש שכבר הוזכר בפורום מספר פעמים. – משפחת יפה ( הלבוש) השני הינו של משפחת הלוי אשר נהפך למשפחת הורביץ בהמשך הדרך. (משפחת הלוי -הורביץ) בשלב מסוים שני הענפים מתאחדים ( סימון של ***) עכשיו הכפפה הוטלה בואו נוכיח כי כל ישראל אחים ( או לפחות בני דודים רחוקים.... - אני מבטיח לא להזמין את עצמי לאף אחד לסדר
). מי שמוצא את עצמו מקושר מוזמן לשלוח לי את קובץ הgedcom/genpro ואני אחברם ואפרסמם או לבקש ממני לשלוח לו (כמובן שהפניה הינה לכלל המינים אף על פי שהיא כתובה בלשון זכר). ליל מנוחה להת´ ערן להלן השמות - כמובן שהשמטתי את תואר הרב המכובד מכולם ( חוץ ממני אבל לי באמת לא מגיע..) 1.שם טוב הלוי 1.1 יצחק הלוי 1.2 זכריה הליו 1.3 פנחס הלוי 1.4 יצחק הלוי 1.5 ? 1.6 ישעיה הלוי הורביץ 1.7 משלם זלמן הורביץ 1.8 ישראל הורביץ 1.9 פנחס הורביץ 1.10 יהושוע הלוי הורביץ 1.11 שמואל שמלקע- הלוי –הורביץ - הולינקר (קצת כמו גודי ניר מוזס שלום) 1.12 משה יהושע הלוי הורביץ 1.13 בת *** 2.מרדכי בעל הלבוש – יפה 2.1 בת ? 2.2 אליעזר אפשטיין 2.3 יחיאל מיכל מנדל 2.4 מנחם מנדל 2.5 שמואל ? 2.6 יחיאל מיכל לוטווק*** *** קשר חתונה – מכאן והלאה השושלת משותפת 3. בת ? 3.1 בת ? 3.2יצחק וואהל 3.3 בת ? 3.4 שמואל שמלקע טאובס 3.5 שלום טאובס 3.6 חיים טאובס 3.7 שמואל שמלקע טאובס 3.8 חיים טאובס/ראם 3.9 שמואל ראם 3.10 ערן ראם ( אני)

shilansk

New member
יצחק וואהל

בשושלת המיידית שלי ישנו יצחק וואהל, ממזרח גליציה (לבוב, ליתר דיוק). אביו היה וואהל ואימו למשפחת שפיגל. ענת.

ראם ערן

New member
משפחת וואהל מלבוב

גם משפחתי מקורה ממזרח גליציה ולבוב. בתו של יצחק וואהל מהשולשלת שלי התחתנה עם רבי אהרון משה טאובס ומכאן שינוי שם המשפחה. מה שאני יודע על יצחק וואהל "שלי" הינו כי הוא היה רבבפרעמסילא בסביבות 1751 באות תקופה (לפחות על פי העץ שלי) שמות נשתמרו מסבא לנכד. את יודעת עוד פרטים של אותו יצחק וואהל? אם כן אשמח לשמוע להת´ ערן

shilansk

New member
יצחק וואהל

לצערי, איני יודעת פרטים נוספים על יצחק וואהל שהזכרת. יצחק וואהל שלי חי במאה העשרים ונפטר לפני שנים אחדות, בארץ. אנסה לברר אם השאיר אחריו עוד עדויות לגבי שורשיו הרחוקים. הוא הזכיר את המלך שאול, כאחד מאבותיו. ענת.

בת דודתי - מצאצאי הלבוש...

דרך שבתאי יפה, שהיה - ככל הנראה - נינו של בעל הלבוש ודרך חתנו של האחרון, בן ציון שלז. אולי אפשר יהיה לחבר אותה - והיא תיחשב, לצורך העניין, בת-דודה של חבר הפורום... ארנון

לא הבהרתי את עצמי מספיק...

התכוונתי לומר, שאם נחבר אתבת דודתי - דרך הלבוש (סיכוי, יחסית, סביר) - אז אניאוכל להתחבר גם כן לעץ הפורום
בהצלחה לכולנו, ארנון

דדיחתם

New member
שמה של ביתו של הלבוש

בידיי חוברת משפחת יפה שהכין צבי יפה מגניגר, ובה רשום שביתו של הלבוש שהתחתנה עם אפשטיין נקראה בלה - דבר שאתה לא ידעת. מלבד זאת, והעובדה שבנה נקרא אליעזר, לא רשום שם עוד על ענף זה, אולם יש שם פרטים רבים מאוד אודות צאצאי אחיה, ועל אבותיו של הלבוש. ממליץ לך לפנות לצבי יפה מגניגר. לא אכפת לי לשלוח לך מספר דפים רלוונטיים.

משה לרר

New member
עץ הלוי-איש הורוויץ

אכן שורש העץ הידוע כיום הינו שם-טוב הלוי שנולד בשנת 1020 אך יש לך חורים ושינויי שם. הסדר הנכון הינו: 1. שם טוב הלוי מגירונה 2. זרחיה הלוי היצהרי 3. יצחק הלוי היצהרי 4. רבנו זרחיה הלוי מגירונדי-הרז"ה,"בעל המאור"נפטר ד´תתקמ"ו (1186). 5. רבנו יוסף בן רבנו זרחיה הלוי, 6. רבנו בנבנשתי בן רבנו יוסף הלוי,נפטר (לערך) בשנת ד´תתקע"ו (1216). 7. רבנו יוסף בן רבנו בנבנשתי הלוי נפטר ( לערך ) בשנת ה´ י´ ( 1250 ). 8. נולדו שני בנים שהיו ידועים בתקופתם כגדולי ישראל: 1)בנו רבנו אהרן הלוי-הידוע בכינוי הרא"ה, נפטר (לערך) ה´נ"ג (1293) 2)בנו רבנו פנחס הלוי - מגדולי הראשונים, מרביץ תורה ב"ברצלונה", אבי רבנו יצחק. נפטר (לערך) ה´ אלפים מ´ (1280) 9. רבנו יצחק בן רבי פנחס הלוי, מגדולי הראשונים ב"ברצלונה". מחבר הספר "בדק הבית" היה תלמיד מובהק של הרמב"ן. נפטר ה´ אלפים ס´ (1300). 10. רבנו בנבנישתי הלוי 11. רבנו יוסף הלוי 12. רבנו משה הלוי מהעיר "וינא". אבי ר´ ישעיה שר העיר הורוויץ. 13. רבי ישעיה ראש שושלת משפחת הלוי איש הורוויץ נפטר 1514. 14. נשא לאשה את מרת רבקה בת הרב יום טוב, ונולדו להם שבעה בנים ובת. אחד הבנים הינו ר´ אהרן משלם זלמןנקרא גם ר´ זלמן מונק, נולד ר"ל (1470) הקים בשנת ה´ רצ"ה, בית תפלה לתלפיות, לזכר נשמת רעיתו מ´ נחמה, ונקרא "פינחס שוהל". נפטר א´ ח´ אלול ש"ה (1545). 15. נשא לאשה את מרת נחמה בת ר´ מנחם ונולדו להם ב"פראג" שני בנים: ר´ ישראל ור´ משה הורוויץ. ר´ ישראל הלוי הורוויץ נולד ר"ס (1500),נפטר של"ג (1572). זוגתו היתה מרת רייזל. 16. ילדי ר´ ישראל: א) ר´ יונה, נפטר לפני שנת שנ"ו ( 1596 ). ב) ר´ ישעיה, ש"ץ ב"פראג", זוגתו מרת קילה. ג) ר´ שמואל היה ש"ץ ב"קראקא", נפטר בשנת של"ה ( 1575 ). ד) ר´ פנחס מ"קראקא" גיסו של הרמ"א ( כתוב עליו בהמשך ). ה) ר´ מנחם מנדל. ו) ר´ ר´ ליטמן אליעזר. ז) ר´ משולם זלמן. ח) מרת רבקה שטרן שנישאה להרב ר´ אהרן משה תאומים למלן פרענקיל מ"פראג", אבי משפחת תאומים.נפטרה ביום כ"ט סיון תט"ו ( 1655 ). ט) מרת רייזל=רוזה נשאה לבן-דודה "האלוף התורני אהרן רופא מ"וינא". י) מרת אסתר נישאה לפרנס המדינה ר´ יחיאל מיכל. יא) בתו הרביעית נחמה נישאה לחכם הגאון מו"ה אברהם פלעש מנכבדי וינא יב) ר´ יעקב נפטר בשנת שפ"ח ( 1628 ) ב"פראג". הרב פנחס הורוויץ בן הרב ר´ ישראל נולד בשנת ש (1540) ב"פראג",נפטר שבת ט"ז טבת שע"ח (1618). נשא לאשה (זיווג ראשון) את בתו של ר´ יהושע ממשפחת שמלקיס - אח אשתו של המהר"ל "מפראג" - ועבר להתגורר בעיר "פרעמישלא", (המהר"ל היה דודו). לאחר פטירת אשתו נשא לאשה (בזיווג שני) את מרת מרים ביילה אחות הרמ"א. הוא עבר להתגורר ב"קראקא=קראקוב", והיה יו"ר ועד ארבע ארצות. 17. בני ר´ פנחס: א) מרת הינדה אשת ר´ מאיר וואהל מ"בריסק דליטא". ב) ר´ ישראל איסרל. ג) ר´ שמואל ( שמעלקא ) ד) ר´ יהודה מהעיר "וינא", נפטר ביום ב´ י"ג אב ש"צ ( 1630 ). ה) ר´ יצחק מהעיר "קראקא", נשא לאישה את מרת יוטא מ"ורבטשיק", נפטר ב"וינא" ביום י"ז שבט שצ"א ( 1631 ). ו) ר´ יהושע ארוך אב"ד "פרעמיסלא, נקרא "ארוך", כי בכל שבת כשהחל ללבוש את בגדיו, היה גבוה בראש אחד=כחצי אמה מביום חול. נפטר זקן ושבע ימים בשנת תכ"א ( 1661 ). ז) הבת - זוגת ר´ מאיר מ"ענזילס". ח) ר´ דוד דומ"צ "וינא", חתן ר´ יצחק שפירא. נפטר שנת ת´ (1640). ישנה דעה אחרת כי יהושע הינו הבן של ר´ שמואל ולא של ר´פנחס. הרב ר´ שמואל הורווויץ בן הרב ר´ פנחס, גאון מפורסם ב"קראקא", הדפיס בשנת שע"ח-ט את ארבעת חלקי השולחן-ערוך, ועשה ציונים להגהות דודו הרמ"א מתוך ספרו "דרכי משה" (הנדפס בסוגריים). בשנת שס"ט כתב יחד עם אביו ר´ פנחס, הקדמה לספר "דרושים לכל חפציהם", מאת האלוף מהר"ר נתן פייטיל מ"וינא", בן הגאון ר´ שמואל פייביש תאומים פרענקיל, בנו של מהר"ר אהרן משה תאומים למשפחת לעמלין, שנשא לאשה את מרת רבקה בתו של הקצין ר´ ישראל הלוי איש הורוויץ מ"פראג", ר´ שמואל נפטר ביום י"ג תמוז ה´ שפ"ב (1622). 18. בניו: א) ר´ יהושע-המכונה "הארוך", נפטר תכ"א. ב) ר´ יצחק מהעיר "פראג", נפטר תכ"ז. ג) ר´ יהודה, נפטר (משוער) ה´ ת"ז (1647). עץ המשפחה שלי ממשיך מר´ יהודה. בעץ שלי יש עוד 14 דורות אחרי ר´ יהושע הנ"ל שמחבר משפחות רבות (מרגליות,תאומים-פרנקל, סופר, ראפפורט, כהנא, בידרמן, לנדא, קאליר וכו´). בסופו של דבר מי שרוצה להקים עץ משותף של הלוי-הורוויץ צריך לקחת בחשבון כי קיים תיעוד רב שעולה על 100,000 שמות. אודה על קבלת קובץ GEDCOM מיהושע ועד לימנו

ראם ערן

New member
עץ הפורום

שלום משה דבר ראשון: תודה על תשובתך הארוכה והמפורטת אשר הכילה מידע רב ועדכני. רק כדי להבהיר: המטרה של יצירת "עץ הפורום" הינה רק לנסות לקשר בין חברי הפורום ולו רק בשל העניין ( החביב למדי לטעמי) ולא בניית עץ העם היהודי בכללותו. בנוגע למידע שמסרת על משפחת הלוי- הורביץ כפי שציינת במקרים רבים הוא שונה מן המידע הקיים אצלי. מהו מקור המידע שלך? אני הסתמכתי עד כה על אוצר הרבנים אשר ידעתי כי קיימים בו אי דיוקים אך לא בסדר גודל כזה. נשתמע בקרוב ערן

משה לרר

New member
מקורות למשפחת הורוביץ

שלום לכל המתעניינים המקורות הם רבים ומעניינים - ענף עץ עבות משנת 1903, טוב עין משנת 1935, תולדות משפחת הורוויץ משנת 1925, תולדות ונפלאות מהר"ל משנת 1911, עטרת הלוים משנת 1902, אינצקלופדיות שונות, עצים של משפחת תאומים-פרנקעל ועוד ועוד. קיימים עוד מקורות שלא עברתי עליהם - ממליץ לפנות לבית התנ"ך בת"א שם ממוקמת הספריה של העמותה לחקר משפחת הורוויץ בניהול של מר דני אופיר. זאת יש לדעת גם בספרים שציינתי קיימות סוגיות לגבי דעות וציטוטים שמופיעים בייחוסים שונים הסותרים זה את זה והחוקרים בספרים דנים בכך ומביאים שיקולים לכאן ולכאן - בחלק מהמיקרים אין יכולת הכרעה, חסר דור או חסרה אינפורמציה וזה נשאר להחלטה שלי מה הכי נראה לקבל - דוגמא בולטת זה יהושע הארוך. מקווה שעזרתי משה

א77

New member
ר´ יהושע ארוך מפרעמיסלע

מעניין אודות זה שראשו גבה בכחצי אמה. כי את הסיפור הזה מספרים בדיוק על הרב הקדוש רבי חיים מטשרנוביץ. כששב מהטבילה במקוה לכבוד שבת היו ממתינים לו בני העיר לראות איך שגבה במידת ראש. הוא הוציא הרבה ספרים, וידוע בעיקר על שם ספרו "באר מים חיים" אבל לא פחות מוכר זה ה"סדורו של שבת" שחיבר.

לערן-הזכרת את...

יצחק וואהל ובכן סבי הוא מצאצאי שאול וואהל שהיה מלך פולין לילה אחד אני אבדוק באילן שלנו אם יש גם יצחק... שלך חנה גונן

לערן-חיפשתי באילן היוחסין...

של המשפחה שנערך על ידי סבי ורשום:יצחק וואהל בן שאול וואהל(קצלבויגן)שהיה אב בית דין צדק בחלם אח למאיר ולשמואל יהודה אב בית דין בוניצאה פרטים על צאצאין של יצחק לא היו בידי סבי שהוא צאצא של מאיר וואהל- קצליבוגן.מקווה שיעזור לך. שלך חנה גונן

א77

New member
בקיצור, אתה מבני בניו של ...

של השל"ה הקדוש. לראשונה שאני בפורום, והנה כמה זה מרגש אותי. הרי אני בתור דתי מאמין ויותר. ולומד דיי הרבה בספר הקדוש של הרב ישעיה ברבי אברהם הורביץ זצ"ל. אז מרגש.

בידיוק קראתי בספר האחרון של...

עמוס עוז שאישתו נילי עוז לבית צוקרמן היא צאצאית של השלה מצד אביה שפטל אולי כדאי לברר...

למעלה