הליקובקטר פילורי

kkkhhh

New member
הליקובקטר פילורי

שלום,

בבדיקת צואה שערכתי נמצא אצלי החיידק הליקובקטר פילורי. ביקשתי לוודא זאת על ידי עריכת תבחין נשיפה אולם לצערי קופת חולים לא מאשרת תבחין שכזה אלא לאחר שאראה רופא גסטרו שהתורים אצלו פנויים רק לעוד 4 חודשים... בעצה אחת עם רופאת המשפחה שלי החלטתי לא לחכות ולהתחיל טיפול תרופתי. הרופאה שלי רשמה לי:

AMOXICILLIN 500 MG CAP - ארבעה כדורים ליום לשבועיים.
CLARITHROMYCIN TAB 500MG 14 - שני כדורים ליום לשבועיים.
כמו כן, היא רשמה לי OMEPRADEX לתקופה של 30 יום. שני כדורים ביום.

אתמול הסתיימו השבועיים הראשונים. כעת, אני אמור להמשיך רק עם ה-OMEPRADEX לתקופה של עוד 16 יום. שאלתי היא האם זה הכרחי? האמת היא שאני לא כל כך סומך על הרפואה. היא צעירה וכבר טעתה פעם אחת (במינון, נאלצתי להתקשר לברר והיא הודתה שאכן טעתה). קראתי גם ש-OMEPRADEX עלול לגרום לסרטן קיבה אם כי זה פחות מטריד אותי כי לא הוכח קשר סיבתי. אני בן 34, בריא בד"כ ולמעט כמה ימים לפני גילוי החיידק לא היו לי כל תסמינים. אלה היו בימים הראשונים ונעלמו עוד לפני שהתחלתי את הטיפול התרופתי. קראתי גם ברשת שאורך הטיפול הוא בין שבוע לשבועיים לכן לא ברור לי מדוע אני צריך להמשיך את ה-OMEPRADEX עד לתקופה של 30 יום. תודה!

הליובקטר

מדובר בפרוטוקול שאחראים לו הגסטרואנטרולוגים. תוספת האומפרדקס היא להוריד חומציות בקיבה. לא צריך לטווח כזה לדאוג לסרטן קיבה. לגבי משך הטיפול יש לשאול גסטרואנטרולוג.

למעלה