*המדריך לקניינית המתחילה*

ימיממה

New member
*המדריך לקניינית המתחילה*

לקנות בחנויות יד שניה זו משימה אינה קלה, בייחוד לקונה הלא מנוסה.
ישנן מגוון חנויות, החנויות המאוד זולות הן בדרך כלל במרכזי ערים ובעיקרן מכילות בגדים יד שניה במצב לא מאד טוב, בחנויות הזולות ניתן למצוא מציאות שוות במיוחד, מעילים שווים ב20-40 ש"ח, שמלות וינטג' ב5-20 ש"ח השמלות בדרך כלל דורשות עבודה קלה... בנוסף ניתן למצוא מגוון פריטים החל מחמישה שקלים.
החסרונות בחנויות מסוג זה הם רבים, מאד קשה למצוא פריטים, רוב הזמן הבגדים לא נקיים וריח בחנות אינו נעים, לא תמיד יש איפה למדוד. הסוג הזה של החנויות אינו מתאים לרוב הנשים.

דוגמה לחנות כזו היא "הביגודית" של ויצו האהובות עלי הן בנתניה סמילנסקי 9, ובתל אביב ברודצקי 19 תל אביב.

הסוג השני של החנויות הן החנויות יד שניה הנפוצות. בחנויות האלו המחירים סבירים מ-20 שקלים לגופיה,ל-300 שקלים לשמלה, משהו בין קסטרו לפוקס
בחנויות האלה יש סינון ראשוני של פריטים, ישנם בגדים עם פגמים קלים בלבד, התצוגה נוחה יחסית, ותמיד יש חדר מדידה. בחנויות אלו ניתן למצוא הרבה מאד בגדי יד שניה במחיר טוב, ומעט וינטג' במחיר סביר. החנויות האלו הן הידידותיות ביותר לקונה המתחילה, ומתאימה לכולן, לחובבות הוינטג' ולחובבות האופנה המודרנית.
החסרונות בחנויות מהסוג הזה: לרוב מוצאים בגדים יחסית חדשים במצב טוב, אך בדרך כלל במידה הלא נכונה, כך שצריך לשקלל עלות של תיקון לבגדים. יחסית קשה למצוא וינטג' במצב טוב. שעות פתיחה לא נוחות!

דוגמאות לחנויות מסוג זה : בגדים יד שניה גבעת חיים איחוד, חנות יחסית גדולה, מגוון של מידות, מחירים סבירים לרוב. "אשת חיל" בתל אביב רחוב טשרניחובסקי 3, כמו כל חנויות יד השניה בתל אביב היא מעט יקרה יותר מהממוצע.
"אוספים באמירים" ממוקמת במושב אמירים שבצפון רחוב האורנים, 20115, הרבה יד שניה, מעט וינטג' במחירים טובים מאד!

ולסיום החנויות היקרות, אני אישית מאד לא אוהבת את סוג החנויות הזה, בעניי זה פוגע בעיקרון של יד שניה. חנויות ה"וינטג'" לרוב ממוקמות בתל אביב, מחזיקות בבגדים מקסימים, במצב טוב מאד, נקיים, בדרך כלל בני יותר מ20 שנים. במחירים מופקעים שבין 300 ל-1,500 שקלים. להגנתן ניתן לומר כי הן ממוקמות בתל אביב במקומות מרכזיים ושכר הדירה מאד יקר. הבגדים עוברים מיון מאד קפדני ותיקונים.

דוגמאות לחנויות מסוג זה: סטלה- אחד העם 51 א', תל אביב. חנות נוחה, בגדים במצב טוב מאד, מגוון מותגים,
יקר 200-1500.
"המחתרת" סמטה אלמונית 5, תל אביב. חנות גדולה ונוחה, מגוון בגדי וינטג' במצב טוב מאד, הרבה יבוא. בין 100-900 שקלים.

יש לכן המלצות נוספות? תובונות? שאלות? שתפו!

lunalu26

New member
שאלה

שלום לכולם,
אני מאוד אוהבת בגדי וינטג' אבל תמיד מגעיל אותי למדוד. במעט החנויות שהייתי בהן היה ריח לא נעים מהבגדים ותחושת אבק מהבד.
תוכלו להמליץ לי על פתרון?

ימיממה

New member
תשובה לבחורה הסטרילית

שלום לך,
ה"גועל" במגדים משומשים זו בעיה נפוצה, בייחוד אצל נשים,
אני אישית לא סובלת מהבעיה ומאד אוהבת "לחטט" בערימות בגדים.
בעניי הפתרון לבעיה שלך הוא ללכת לחנויות היותר מושקעות, כמובן שגם המחיר מתווסף, הפתרון השני שיכול לעבוד בשבילך הוא להגיע לחנויות הבינוניות ולבקש למדוד בבית, זאת אומרת לקנות מספר בגדים שנראים לך ולהחזיר את מה שלא מתאים. חשוב לעדכן את המוכרת בכוונה שלך כי למרות שעל-פי חוק חייבים להחזיר לך את הכסף לאחר יומיים ישנן חנויות יד שניה שלא פועלות על-פי החוק, ואף אחת לא רוצה להיכנס לוויכוח מיותר.
מקווה שעזרתי! בהצלחה!

ימיממה

New member
וכמובן יש את אסוס

המשלוח חינם, וניתן להחזיר את הבגדים בעלות של המשלוח חזרה בלבד!

YanJin

New member
מותגים

מישהו מכיר חנויות יד שניה שמוכרות הרבה מותגים בזול?

ימיממה

New member
מותגים להמונים

ישנה חנות יד שניה מקסימה בכפר שמריהו, החנות של אדריאן, מלא מותגים, אין וינטג'....
מחירים מאד נוחים. מקווה שעזרתי.

YanJin

New member
תודה רבה

סולח לך שכתבת את המדריך בלשון נקבה בלבד

ימיממה

New member
שאישה נוח לי יותר לכתוב בלשון נקבה.

כמובן שהטקסט פונה לשני המינים :)

יש בגבעתיים חנות שכזו זולה זולה והריח דווקא נ

עים...
התכולה מתחדשת שם כל הזמן.
כאחד שמלבושים יד שניה הם לחם חוקי
בעיקר ממניעים אידאולוגיים וגם כלכליים
מוצא שם כמעט כל מה שאני צריך כגבר
[כן,אני יודע שלנו זה יותר קל].
אפשר למצוא שם מציאות מטורפות כמו מכנסי ג"ינס
מחברות ידועות בגרושים,
חנות קטנה ומטריפה.
"כמו פעם" רח" שנקין בגבעתיים [לא זוכר את המספר אבל...צמודה
ל"סביח של עובד"]

ימיממה

New member
זה נחמד שגם גברים קונים יד שניה...

בדרך כלל אין להם סבלנות.... ניסיתי מספר פעמים לקחת איתי את בן הזוג שלי.
אין לו סבלנות למצוא מידות....

נכון

בכאמת אין לי יותר מדי סבלנות.[
בוחר לפי העין והמידה צ"יק צ"אק לי ולבתי ולבני [אנחנו מהאכפתניקים לסביבה ופחות לעצמנו].
מקסימום ,לא טוב,לא מתאים -תורמים לנזקקים ובא לציון הגואל.

למעלה