המהומות בטורקיה: יפונו קרובי הדיפלומטים

lisa s

New member
מפתיע אותי שבכלל יש תיירות ישראלית בטורקיה

אני יכולה להבין אנשים שעובדים וחיים שם או שצריכים ליסוע לשם לרגל עסקים, אבל ליסוע לשם לנופש? יש עוד חופשות זולות בעולם וטוב שיפסיקו לפחות עם זה...

טליה ג

New member
ייאמר לזכותם של הישראלים שהחרם נמשך זמן רב

אפשר לומר שכמעט 4 שנים, מתקרית המרמרה בסוף מאי 2010 ועד האביב האחרון, כשטורקיה חזרה בגדול למפת התיירות. אבל במשך כמה שנים כמעט שלא הגיעו תיירים ישראליים לטורקיה, ואפילו ההתנצלות של נתניהו בפני ארדואן במרץ 2013 לא גרמה לאופוריה. רק אחרי חודשים רבים שבהם דובר על ניסיונות פיוס עם טורקיה, ואחרי שארדואן הוריד קצת פרופיל ולא התלהם נגד ישראל באותה תדירות, הישראלים הרגישו מוכנים נפשית לחזור לטורקיה, ובראש ובראשונה סוכנויות התיירות קפצו על המציאה. האמת שלפני יותר מחודש גם במוחי עלו מחשבות על נסיעה אפשרית לטורקיה, אבל מיד חשבתי על התסריט האפשרי לפיו אני כבר אזמין טיסות ואתכנן מסלול (אני לא נוסעת לחופשות בטן גב, ולא יכולה לנסוע בהתראה קצרה), ואז פתאום ישראל תהייה מעורבת במבצע צבאי ושוב יפרוץ בטורקיה גל שנאה מחודש נגד ישראל, והחלטתי שעם כל הגעגועים העזים שלי לטורקיה, אני לא אסע לשם כל עוד ארדואן ומפלגת הצדק והפיתוח בשלטון. מי היה מאמין שתוך זמן קצר זה בדיוק מה שיקרה!

למעלה