המלצה שלי

המלצה שלי

אני השתחררתי לפני שבוע וחצי לאחר שלוש שנים של שירות ואחרי שלושה שבועות בחפשש הגעתי למסקנה שאני צריך חופש ממסגרת. אני החלטתי לקחת לעצמי עוד איזה חודש וחצי של חופש. לנוח לשבת בבית, לטייל, לעשות ספורט, לבלות. בלי עבודה בלי כלום פשוט לנוח... להתנקות מהדבר הזה שנקרא צבא, מסגרת. בנתיים זה מאוד כיף מאוד רגוע... (סוף סוף לא מפחד מגשם סגול ופצמרים נופלים) אפשר להתחבר להאני העצמי ואז להתחיל לעבוד איזה 4 חודשים ולצאת לטיול הגדול! הא ! נשמע טוב לא? ככה אני חושב לפחות...:]]]

רותי023

New member
זוהי המלצה מעולה

אם כי לא לכולם מתאימה. אני אישית פעלתי כמוך ואף יותר מזה- 3 חודשים הייתי בבית ועשיתי את כל מה שרק חלמתי לעשות וזה אומר קניות, מכון כושר, טלויזיה, לישון, וכמו שאמרת - להתנקות ממסגרת ולהרגיש חופש. זה מתאים לסוג מסויים של אנשים יש כאלו שיתחרפנו מלהיות בבית יותר משבוע. אבל בכללי- זה אחלה של דבר. למרות שמנגד אין פסול בלהתחיל לעבוד מיד אחרי השחרור. כל אחד שיעשה מה שנראה לו לנכון.

אחרי שלוש שנים של צבא

ולהיות בבית בבית פעם בשבועים שלושה אין כמו להיות בבית כל היום. כמה שפעם הייתי מתחרפן מלהיות בבית עכשיו אני רק נושם את הקירות של הבית שלי, של החדר שלי, הכל

רותי023

New member
מה שעושה לך טוב זה הכי חשוב ../images/Emo9.gif

מכירה גם כאלה שלא בזבזו שנייה ואפילו בחפש"ש כבר יצאו לעבוד... שוב- כל אחד ומה שברצונו לעשות

Blank Smile

New member
../images/Emo45.gif

אחרי שנתיים של בסיס סגור, הקטע הזה של לשבת בבית ולא לעשות כלום, לקום כל יום ב12, 1, ופשוט להימעך בבית כל יום, נראה לי כל כך טוב.. ומתחיל להימאס עליי שאומרים לי "לכי למצוא כבר עבודה".
כאילו, אם אני לא מתה משעמום בבית וזה לא קטע של כסף, אז מה הקטע בללכת לעבוד? סתם כי צריך?
כי כולם עושים את זה? תנו לי להימעך, מה אכפת לכם?!

נשמע טוב, אבל לא לכולם

אני אישית ישבתי שבועיים בבית אחרי הצבא לפני שהתחלתי לטפס על התקרה, מצאתי עיסוקים מצאתי עבודה והתחלתי להכנס למסגרת חיים שמתאימה לי. לא כל אחד מסוגל לשבת בבית כמו שלא לכל אחד מתאים להזרק על איזה חוף בתאילנד או לעשות טרקים בדרום אמריקה.

pain is MY love

New member
נשמע מצויין אבל לא פרקטי

אחרי שהשתחררתי חודש וחצי ישבתי בבית של חבר שלי ולא עשיתי כלוווווווום כל היום היינו ישנים, אוכלים, רואים טלוויזיה, נוסעים לים, מארחים חברים, שותים אלכוהול ויוצאים לבלות. אחרי חודש וחצי טסנו לחופשה חלומית בצרפת ושחזרנו התחלתי ללמוד לפסיכומטרי החלטתי לא להתחיל לעבוד כדי להתרכז בלימודים ועגם עכשיו חודש אחרי סיום הלימודים אני עדיין בחיפושי עבודה. מה שקרה זה שכבר 4 וחצי חודשים אני לא עושה שום דבר מועיל עם עצמי אז נכון שזה ממש סבבה לחיות בלי דאגות ולהיות פנויה לכל הצעה לבילוי או חגיגה שתבוא אבל בשורה התחתונה המינוס שלי בבנק גדל מרגע לרגע וגם די נמאס לי לשבת בבית כל היום ולחכות שחבר שלי או חברות שלי יחזרו מהעבודה זה ממש מתסכל לדעת שאני לא מועילה לעצמי בשום דבר! בתקופת הלימודים עוד היה לי תירוץ אבל עכשיו אני כבר מרגישה מנווונת לחלוטין. בקיצור, זה נחמד לקחת חופשה אבל לא לתקופה ארוכה...

h i l l e r

New member
יש לי שאלה...

בקשר לפסיכומטרי, כדאי להתחיל ללמוד ממש אחרי השחרור (נניח חודש אחרי) למועד הקרוב ביותר, או לחכות כמה חודשים, ואז להתחיל ללמוד, בהנחה שאין לי תוכניות מיוחדות לגבי מתי אני רוצה להתחיל ללמוד (שנה הבאה או לעבוד/לטייל וללמוד עוד שנתיים)... התלבטות קשה.

לדעתי

כדאי קודם להתמקד בדבר או כמה שרוצים ללמוד ולהסגר על מתי רוצים ללמוד את זה ואז באמת להשקיע כשיש רף שצריך להגיע אליו הרבה יותר קל לכוון מאשר אם ניגשים סתם במיוחד כשאתה רוצה ללמוד רק עוד שנתיים...

../images/Emo13.gif

איזה עבודה את מחפשת? אגב ראיתי את השאלה שלך בפורום פסיכומטרי, את מוזמנת גם לשאול אותה פה

אני ממש לא ככה..

אני אוהבת חופש אבל ברמה מאוד מסוימת, כי אחרת אני מתחרפנצ משעמום. עוד בחפש"ש התחלתי פסיכומטרי שהיה בערך חודשיים וקצת מאוד אינטנסיביים..נחתי שבוע אחריו אפילו טיפה, השתעממתי מלא ואז התחלתי לחפש עבודה.. מצאתי מהר, אבל לא אהבתי,ובסוף מצאתי משהו שאהבתי.. עבדתי משרה מלאה המון שעות כי גם אהבתי ונהנתי שם וגם רציתי לחסוך.. טסתי לחו"ל לכמה חודשים..חזרתי וחיפשתי עבודה זמנית..סיימתי וחזרתי לעוד כמה זמן בעבודה הקודמת..ועכשיו אני אמורה להתחיל ללמוד:] מבחינתי אני אוהבת לנצל את הזמן ולדעת שאני קמה ליום עם מטרה.. אני לא אוהבת הרבה להתבטל:)

dani3p

New member
דעתי..

כמו שכתבתי בהודעה עם היציאות וזה.. רוב השירות שלי העברתי בפנאן.. לא עבדתי ורוב הזמן היו לי 6 ימי בית פעם בשבוע או שבועיים אז לא לחוץ לי מידי לנשום אוויר. מצאתי עבודה ואני אתחיל לעבוד בחפשש. אם יש אז אני מנצלת את ההזדמנות כי ראיתי חברות שלי שהשתחררו וכמה חודשים אחרי זה עדיין חיפשו.. חוצמזה הגעתי להסכם עם הבוסים שכמה חודשים ראשונים אני אעבוד בחצי משרה ועם הזמן נזרום למשרה מלאה. אז יהיו לי כמה חודשים של להתפנן.. לחזור הביתה לשנ"צים ולצאת אח"צ ובערב.. קיצר. אני צכה ללכת לארוז. יש לי להכין תיק פעם אחרונה!! או יה!

נשמע טוב..:)

אני בחפש"ש כבר שבועיים וקצת ומשתחררת שבוע הבא. התחלתי לחפש עבודות ולהתעניין בקטנה, אבל בנתיים אני בהחלט סתם נחה ומתחבשנת לי להנאתי (ומכינה מתנות לכל מיני אנשים בצבא, מתיש). מה שכן, הסביבה ממש מלחיצה, אם כל שאלות העבודה והלימודים האלה, די נוראי. אני נותנת לעצמי חופש עד השחרור+קצת ואז מקווה להתחיל לחפש עבודה ברצינות ולעבוד. צריך כסף בכל זאת.

למעלה