המנטרה "להחזיר את תושבי הצפון לבתיהם", מתעלמת בעצם מהחובה של ממשלת ישראל לייצר מהלך מדיני שיאפשר זאת.

Cranio

Well-known member
1. ישראל לא מנצחת את חמאס כבר שנה בעזה.
צה"ל נמצא שם בלחימה סיזיפית ממנהרה אחת לאחרת, ממטען למלכוד, והחטופים עדיין מוחבאים בעומק השליטה של יחיא סנוואר, שגם הוא מתחמק וממשיך לשלוט צבאית ושלטונית ברצועה.

2. מי שחושב שצה"ל יכול לסלק את חזבאללה מלבנון, הוזה הזיות ו משקר במצח נחושה לתושבי הצפון.

שום מהלך צבאי לא יסלק את חזבאללה מלבנון, גם אם צה"ל יכבוש שוב את דרום לבנון ויגיע לביירות.

Harrington

Well-known member
מנהל

המנטרה "להחזיר את תושבי הצפון לבתיהם", מתעלמת בעצם מהחובה של ממשלת ישראל לייצר מהלך מדיני שיאפשר זאת.​

אין כמובן שום "חובה" כזאת. יש חובה להגיע למצב שיאפשר את חזרת התושבים לבתיהם. אם זה לא יילך בהסדר מדיני זה יצטרך ללכת באמצעים צבאיים-מבצעיים.

לכל מי שיש טענות בנושא מוזמן לפנות ללשכת מזכירות החזבאללה והעומד בראש הארגון.

evglev1

Well-known member
מנהל
1. ישראל לא מנצחת את חמאס כבר שנה בעזה.
צה"ל נמצא שם בלחימה סיזיפית ממנהרה אחת לאחרת, ממטען למלכוד, והחטופים עדיין מוחבאים בעומק השליטה של יחיא סנוואר, שגם הוא מתחמק וממשיך לשלוט צבאית ושלטונית ברצועה.

2. מי שחושב שצה"ל יכול לסלק את חזבאללה מלבנון, הוזה הזיות ו משקר במצח נחושה לתושבי הצפון.

שום מהלך צבאי לא יסלק את חזבאללה מלבנון, גם אם צה"ל יכבוש שוב את דרום לבנון ויגיע לביירות.
מהלך מדיני צריך להיווצר מהמהלך הצבאי, כך היה בכל מערכות ישראל עד עכשיו. אפילו את אוסלו השמלאנים מתארים כפתרון מדיני לאיתיפאדה.

Cranio

Well-known member
מהלך מדיני צריך להיווצר מהמהלך הצבאי, כך היה בכל מערכות ישראל עד עכשיו. אפילו את אוסלו השמלאנים מתארים כפתרון מדיני לאיתיפאדה.
הבנתי ,
שנה שלמה חיינו בשלווה ובטוב .
ורק עכשיו התחילה המלחמה :ROFLMAO:
אז התהליך המדיני יחכה עד ? יש לך תשובה ?
בעצם לי יש....
עד הנצחון המוחלט :ROFLMAO::ROFLMAO:

evglev1

Well-known member
מנהל
הבנתי ,
בעצם לי יש....
אכן עד עכשיו בצפון הייתה מלחמה חד צדדית, ספגנו ולא הגבנו ורק לאחרונה צה"ל התחיל להילחם בחזית הצפונית.

Cranio

Well-known member
אכן עד עכשיו בצפון הייתה מלחמה חד צדדית, ספגנו ולא הגבנו ורק לאחרונה צה"ל התחיל להילחם בחזית הצפונית.
המשפט שלך צריך להיכתב כך-
אכן ....................................ורק לאחרונה כשנתניהו נלחץ מהאפשרות שתהיה חלילה וחס עסקה להחזרת החטופים הוא הנחה והורה את צה"ל לצאת למלחמת נצח בצפון.

Harrington

Well-known member
מנהל
המשפט שלך צריך להיכתב כך-
אכן ....................................ורק לאחרונה כשנתניהו נלחץ מהאפשרות שתהיה חלילה וחס עסקה להחזרת החטופים הוא הנחה והורה את צה"ל לצאת למלחמת נצח בצפון.
נכון, כי ראש הממשלה לא רק מתנגד סתמית לעסקת חטופים (מסיבות שרק רל"בניק קיצוני יודע), הוא אפילו מוכן לצאת למלחמה נרחבת רק כדי למנוע אותה :). אחחח... לא נעים לי ממך, דווקא ממך, אבל המשפט היחיד שאפשר להגיב כאן הוא, תגיד, אתה נורמלי??

Harrington

Well-known member
מנהל
הבנתי ,
בעצם לי יש....
כל כך עצוב (אני לא ציני אם נדמה כך למישהו). במדינה נורמלית, בעולם נורמלי, כל אזרח מדינה שנאלצת להשתתף במלחמה, שואף לדבר אחד בלבד או שניים אם תרצו:
א. סיום המלחמה.
ב. הגעה לא' באמצעות נצחון מוחלט על האויב.

ספק אם יש אזרח נורמלי במדינה כלשהי בעולם שמתנגד לאמירה זו במצב כזה. אבל בישראל? הרל"ביות והשמאלנות פשוט מעבירה אנשים על דעתם. אז (אני מושפע מדברים שמישהו כתב כך אתמול כמדומני) או שבאמת מדובר בבוט (בוודאי לא מדובר במישהו שבאמת מפעיל את מוחו), או שאנשים כאלו שצוחקים על שאיפת ראש הממשלה להגיע ל"נצחון מוחלט" באמת ובתמים איבדו את זה.

אין אלא להצטער על הסיטואציה הזאת שנוצרה מרוב אטרף הרל"ביות וחובת ה'השמץ בכל מחיר' ולהתפלל (במלוא הרצינות, הכוונה והכנות) לרפואתם השלמה והמהירה של אנשים כאלו, רפואת הנפש ורפואת הגוף, בתוך שאר חולי ישראל.

evglev1

Well-known member
מנהל
כל כך עצוב (אני לא ציני אם נדמה כך למישהו). במדינה נורמלית, בעולם נורמלי, כל אזרח מדינה שנאלצת להשתתף במלחמה, שואף לדבר אחד בלבד או שניים אם תרצו:
א. סיום המלחמה.
ב. הגעה לא' באמצעות נצחון מוחלט על האויב.

ספק אם יש אזרח נורמלי במדינה כלשהי בעולם שמתנגד לאמירה זו במצב כזה. אבל בישראל? הרל"ביות והשמאלנות פשוט מעבירה אנשים על דעתם. אז (אני מושפע מדברים שמישהו כתב כך אתמול כמדומני) או שבאמת מדובר בבוט (בוודאי לא מדובר במישהו שבאמת מפעיל את מוחו), או שאנשים כאלו שצוחקים על שאיפת ראש הממשלה להגיע ל"נצחון מוחלט" באמת ובתמים איבדו את זה.

אין אלא להצטער על הסיטואציה הזאת שנוצרה מרוב אטרף הרל"ביות וחובת ה'השמץ בכל מחיר' ולהתפלל (במלוא הרצינות, הכוונה והכנות) לרפואתם השלמה והמהירה של אנשים כאלו, רפואת הנפש ורפואת הגוף, בתוך שאר חולי ישראל.
זה לא התחיל ברל"ביות גם במלחמת אוסלו שערפאת פתח נגדינו השמאל התנגד להכרעה צבאית וטען שצריך פתרון מדיני ולא הכרעה צבאית וקיצוניים אף אמרו בפה מלא שאסור לנצח כדי להשאיר פתח לפתרון מדיני לסכסוך. ואפילו על מבצע חומת מגן שצמצמם דרסטית על הטרור נאמר שהוא נעשה רק כדי להוריד את היוזמה הסעודית מהראש של הממשלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה לא התחיל ברל"ביות גם במלחמת אוסלו שערפאת פתח נגדינו השמאל התנגד להכרעה צבאית וטען שצריך פתרון מדיני ולא הכרעה צבאית וקיצוניים אף אמרו בפה מלא שאסור לנצח כדי להשאיר פתח לפתרון מדיני לסכסוך. ואפילו על מבצע חומת מגן שצמצמם דרסטית על הטרור נאמר שהוא נעשה רק כדי להוריד את היוזמה הסעודית מהראש של הממשלה.
אין לי שום בעיה עם טענות שיש צורך בפתרון מדיני. זאת עמדה לגיטימית לא פחות מעמדתי שלי או של כל אחד אחר. אבל לבוא בטענות ולצחוק על הביטוי ״נצחון מוחלט״?? שם הבעיה שלי (או דעתי על מצבם של העושים כך המפורטת מעלה).

evglev1

Well-known member
מנהל
אין לי שום בעיה עם טענות שיש צורך בפתרון מדיני.זאת עמדה לגיטימית לא פחות מעמדתי שלי או של כל אחד אחר. אבל לבוא בטענות ולצחוק על הביטוי ״נצחון מוחלט״?? שם הבעיה שלי (או דעתי על מצבם של העושים כך המפורטת מעלה).
ובמלחמת אוסלו העמדה של השמאל "אין פתרון צבאי לסכסוך" בסיעה של מלחמה של פיגועים בלתי פוסקים הייתה לגיטימית?

Harrington

Well-known member
מנהל
ובמלחמת אוסלו העמדה של השמאל "אין פתרון צבאי לסכסוך" בסיעה של מלחמה של פיגועים בלתי פוסקים הייתה לגיטימית?
כן. לא אהבתי אותה. לא אז, בזמן אמת ואינני אוהב אותה גם היום זה אבל ככל שאנשים באמת ובתמים חשבו כך (בניגוד לכאלה שכותבים דברים כאלה לשם הפרובוקציה, קידום האג׳נדה וכיו״ב)? זאת עוד עמדה ואני כאמור לא חושב שהיא פחות לגיטימית מעמדתי שלי.

Harrington

Well-known member
מנהל
מהלך מדיני צריך להיווצר מהמהלך הצבאי, כך היה בכל מערכות ישראל עד עכשיו.
לא רק מערכות ישראל. כך קרה בעולם כולו ברוב המלחמות ו/או ההסדרים המדיניים.
אפילו את אוסלו השמלאנים מתארים כפתרון מדיני לאיתיפאדה.
אשריך על שימוש נכון במילה אינתיפאדה.

למעלה