המצב שלי

hopahey

New member
המצב שלי

בתחילת השנה עשיתי שטות. היה אמור להיות לי כנראה פרופיל 97, והעדפתי למודיעין. חשבתי שאם אני אוריד לפרופיל 64 נפשי, אז יתנו לי ללכת לשם. אז בראיון כיוונתי לכיוון הזה. ובשיחה עם הקב"ן הראשון, גם כן ניסיתי להלך בין לבין. אחרי הקב"ן הראשון מישהו אמר לי שאין סיכוי, ושמישהו עם נפשי לא יכול ללכת למודיעין, אבל שאם הייתי נשאר עם 97 והייתי מבקש אז סביר להניח שהיו מעבירים אותי. אז בקב"ן השני, ניסיתי כסר להמעיט בדברים שאמרתי לגבי עצמי (פחדים בלילה, מחושך, פחדים מאלימות, סיוטים בלילה בעקבות סרטים אלימים ). זה נכון שיש לי אופי לא אלים. יצאתי מהקב"ן השני עם תחושה שייתנו לי \יעלו לי ל97. ואז גיליתי שנתנו לי 45 נפשי. אולי כי הם השוו בין כל השלושה, וגילו שלא הייתי עקבי. אמרו לי שההחלטה מתקבלת על ידי ועדה, שהקב"נים עצמם לא נכנסים אליה, אלא רק מגישים לה את החומרים וןאת ההמלצות, ואני מקווה שזה ככה, כי אני לא רואה איך הקב"ן הראשון על סמך הראיון איתי היה נותן לי 45 (הוא גם ידע שאני לא רוצה את זה, די אמרתי לו שאני רוצה 64 ומודיעין, רק אמרתי שזה גם מה שמתאים לי לדעתי בגלל הפחדים), ולקב"ן השני ניסיתי, ואני חושב שככה זה גם נראה לתת רושם נורמלי. הוא גם רשם את הדברים במקוצר, לשאלון כזה, לא כזה שנכנס אליו המון מידע. אם זה לא ועד אז אלא אם כן באמת אחד מהם ראה בי משהו שאני לא יודע\לא רגיל לחשוב על עצמי, ואז לא נוח לי עם זה. ועדה הייתה יכולה לשים לי 45 על שקר שהיא הייתה יכולה לשים לב אליו, או על התרשמות מה"פחדים" שלי, אםילו שזה לא נראה לי מספיק כבד בשביל זה, או על חסור החלטיות שהיא ראתה. עכשיו - אני הייתי רוצה להחליט מה אני עושה. אמרו לי שאני לא זכאי למנילה. לפי מה שהבנתי זה אומר שאני לא זכאי לקבל קורסים. הייתי רוצה לדעת איפה אני יכול לקבל מידע עובדתי אילו תפקידים שאינם זכאים לקורסים יש. דבר שני, אני יכול להעלות את הפרופיל. מצד שני, יש כאן בעיה מסוימת כי אמרו לי שבשביל להעלות פרופיל, אני תריך לספר להם את כל האמת. אני מוכן לזה, אבל אני פוחד שאני אגיע לתפקיד דפוק, והצבא לא יהיה קשוב לי בתפקיד הזה, ואז אני ארצה להוריד פרופיל, ואז אני לא אוכל, כי הם כבר ידעו ששיקרתי פעם אחד, ולא יתנו לי. אמרו לי שלצבא יש באמת ודף כח אדם ואני מאד לא רוצה להיות 3 שנים בתפקיד שהוא לא באמת חשוב לאף אחד. אני לא אגואיסט. אם הייתי צרי ללכת לקרבי עכשיו, לא הייתי נמוריד פרופיל אני חושב (שיניתי את הדעות שלי מאז), אבל אני מצפה שהיה לי קשה מאד. והיה לי קשה לדעת שיכול להיות שיהיה לי קשה והצבא לא יתחשב בי. אמרו לי לדוגמא שזה מאד קשה לעבור יחידה. ומתפקידים כמו שיריון אז גם מאד קשה לצאת, גם אם קשה לך. אז אם אני מספר להם את כל האמת אני נהיה נורא פגיע, כי אז אם הם לא יתנהגו איתי בצורה הוגנת, אני לא אוכל כבר לא להתנהג בצורה הוגנת גם כן. הייתי רוצה לא לרמות את הצבא אבל קשה לוותר לי על קלף שאני כן ארמה אותו במידה והוא לא יתחשב בי. חוץ מזה, הייתי מאד רוצה לדעת אם כן יש אולי מהמצב שלי אפשרות להגיע למודיעין, ולבטל לחלוטין את הסעיף הנפשי ( אמרו לי שאין אפשרות שלמודיעין מי שהיה לו סעיף נפשי אי אפשר להגיע בגלל סיווג בטחוני). ואם אני יכול לבטל בכלל את הסעיף הנפשי כי לפי מה שהבנתי, אפילו העובדה שהוא היה לי תשפיע על התוצאות. חוץ מזה, הייתי רוצה לדעת, אם אני בוחר את הקו של להעלות, האם יש לי אפשרות להגיע למודעין; ו-לקרבי. אם אני נידון להשאר במצב של ללא-קורסים, והתפקידים נותנים תחושה של חוסר-חיוניות, אולי באמת עדיף לי שירות לאומי. אם אני יכול קרבי, לא הייתי רוצה לדפוק אנשים אחרים. יש לי גם בעיה עם הירות הלאומי כי לפי מה שהבנתי, לפי החוק, אסור להם לדבר עם מישהו שעדיין אין לו 21, שזה נראה כמו תופעה שנועדה למנועה השתמטות, ואם אני אזייף ל21, אני בעצם אשתמט, שזה אומר שאם להסתכל על הנורמה שעומדת מאחורי החוק, לפיה אסור\לא טוב להם לדבר איתי אם אני אומר - אני 21 נפשי - השטמתי. היה עוזר לי אם הייתי יודע בוודאות מה התפקידים של 45 נפשי; כי לא קבלתי עד עכשיו מידע עם ציון מקורות מספיק מיהמן בשביל שאני אוכל להסתמך עליו כשאני מקבל החלטה. היה עוזר לי אם הייתי יודע שייתיחסו אלי בצורה הוגנת אם אני אגיע לשריון, מתוך הבנה שזה קשה לי. (או שאני יכול גם לא לחשוף את עצמי לצבא, להשאיר את האופציה שאני לא אהיה הוגן אתם בחזרה, אבל לא נראה לי שאני אצליח להעלות פרופיל ככה) , היה עוזר לי אם הייתי יודע למה אני יכול להגיע, אם אני אוכל להגיע למודיעין, ואם אני אוכל להגיע לקרבי. ולגבי שירות לאומי אני אשאל את ´newprofile.org´. תודה רבה.

אני מבין אותך...

גם לי יש פרופיל 45 נפשי בגלל שלא רציתי קרבי והקב"ן אמר לי שאני צריך להוריד פרופיל על קשיי הסתגלות... וכן, פרופיל 45 נפשי אמור להיות "פסול קורסים", והוא פשוט דופק לך את השירות הצבאי.... קח בחשבון שיציעו לך תפקידים כמו נהג, טבח, עובד רס"ר שאלו בעצם לא תפקידים אלא "מקצועות" שמאוד קשה לשנות אותם, כמעט בלתי אפשרי. אז כדאי לך לברר כבר עכשיו איזה תפקיד הצבא ייתן לך (רוב הסיכויים שנהג) ואם אין לך קשרים במקומות גבוהים, אז הולך להיות לך קשה וכדאי לך לשקול כבר עכשיו אם להעלות פרופיל או לצאת מהצבא... כי עם 45 נפשי לא תגיע לאף מקום, בטח שלא מודיעין (תשכח מזה...) בהצלחה בכל אופן!!!

תשובה נוקשה

תסלח לי שאני הולך להגיד את הדבר הכואב הבא אבל מגיע לך... מגיע לך, ואתה יודע למה? כי בגלל אנשים כמוך שהולכים סתם לקב"ן אנשים אחרים נדפקים... בוא ניקח לדוגמא אותי... לי יש בעיה נפשית כבר מהאזרחות לפני שהתגייסתי לצבא... ובגלל אנשים כמוך שעובדים על הקב"ן מסתכלים על אנשים כמוני, אם בעיה אמיתית, בחצי עין, ובוחנים אותי אם אני באמת דובר אמת ואם יש לי פרופיל נפשי כי רציתי הקלות... וזה דבר שסתם מקשה עליי עוד יותר... אתה מבין, תמיד למפקדים יש את האפשרות בראש שאולי אני עבדתי על הקב"ן ואז הם שוקלים אם באמת להאמין לי ולתת לי הקלות לגטימיות למצב שלי.. מול זה שאדם בלי בעיה מקבל יכול לקבל אותם בצורה אפילו יותר מהירה ממני שלו אין בעיה ולי יש... מצד שני... תרשי לי להוסיף, שבאמת לך יש כיוון ומצב אחר מלאנשים אחרים שיוצאים מהצבא כאשר הם עובדים על הקב"ן או מקבלים הטבות שממש לא מגיעים להם כמו לינת בית או קל"ב וזה מציק לי מאוד מאוד שאנשים בלי בעיה מקבלים הטבות שאני צריך להילחם עליהם... מעצבן אותי ש-70% מהאנשים שהולכים לקב"ן אין להם בעיה בכלל ושבגללם יש בעיה ענקית עם האנשים שהולכים לקב"ן...בקיצור אחי היית צריך ללכת דוגרי למה אתה לא רוצה ללכת לקרבי וזהו במקום לעבוד על הקב"ן יותר נכון ניצול הקב"ן ...

hopahey

New member
צודק

כעיקרון, אתה צודק. עשיתי טעות בתחילת השנה. כן יש לי בעיה כלשהי עם זה שאומרים שהצבא מערכת לא מתחשבת ומסורבלת ומצפים שאני אהיה כנה איתם. עכשיו, אם הייתי יודע שאני צריךך ללכת לקרבי, ושאם יהיה לי שם קשה, לא ידפקו אותי, הייתי הולך. אבל מה לעשות כרגע כרגע אני לא יודע עדיין.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
המלצה זמנית

(ראשית, הרשו לנו להעיר שכפי שנאמר במעלה דף הפורום -- אנו מבקשים לשמור כאן על אווירה תומכת ולא שופטת. אז אנא!) אין ספק שהמצב לא נוח, אולי אפילו מסובך... לא נראה שניתן לתת המלצה כללית, אחידה וחד-משמעית, גם כי המדיניות בצה"ל משתנה מדי פעם, גם כי יש נסיבות אישיות שעשויות להשפיע (ולכן נוסחה כללית לא תמיד תופסת), וגם כי יש העדפות אישיות שונות בין אדם לאדם... ההמלצה הזמנית שלנו היא ללכת עם העניין לקב"ן או לפסיכולוג הרלוונטי ולשמוע את האפשרויות בהתאם לנסיבות האישיות, בזמן אמיתי, ואז לשקול לקראת החלטה... די ברור שיש כמה אלטרנטיבות, ויש מה לעשות, אבל כדאי לקבל מידע מלא ומדוייק ממי שיוכל לתת תמונה נכונה.

למעלה