הנה אתגר:

straycat

New member
הנה אתגר:

החתול שלי, מקס, בן 6, טיפוס מאוד אסרטיבי. הוא גם יודע שמעמדו בבית לא שונה ממעמדי, והדברים היחידים שאני כופה עליו קשורים בבריאות שלו (חיסונים, טיפול נגד פרעושים/תולעים ותרופות בעת הצורך). לרוב, הוא מאפשר לי לתת לו כדורים, אבל בשבועות האחרונים הוא החליט להתנגד בכל תוקף. הוא מעט מנוזל כבר כשלושה שבועות, דבר שמלווה בחום גבוה חלק מהזמן, אבל לא מוכן לקחת תרופות בשום פנים ואופן. פרט למשחת-עיניים ופה ושם אופטלגין ואנטיביוטיקה (רפאפן. בלי רצף כנדרש, בשל העדר שיתוף פעולה) -- פשוט לא איפשר לי לעזור לו. גם הביקור אצל הוטרינר היה אלים במיוחד, מצידו (הוא תמיד אגרסיבי בעת ביקור במרפאה, אבל הפעם זה היה גרוע במיוחד). כשהוא מסכים לבלוע כדורים, הוא בולע אותם כמות שהם, לא מרוסקים באוכל. הפעם ניסיתי גם לרסק לתוך אוכל שהוא אוהב, אבל רק מתוך ייאוש (זה לא עבד). שאלותי הן: - האם יש דרכים נוספות לשכנע חתול לבלוע כדור? - תוך כמה זמן המחלה אמורה לחלוף מעצמה, ללא טיפול תרופתי? (יש לציין, שהוא מרגיש הרבה יותר טוב מאשר לפני שבועיים-שלושה) - האם נכון, שאין תרופות וטרינריות נגד מחלות ויראליות בדרכי הנשימה (כלומר, תרופות שאינן אנטיביוטיקה)? תודה מראש על התשובות.

נסיון להענות לאתגר

אהלן קודם כל - מצורפת תמונה של קובץ משעשע (או מעציב) של איך לתת כדור לחתולים. מזה את יכולה להבין שאת לא לבד (אם זה מנחם...) כפי שנראה לי שאת מבינה לפי ההתנסחות שלך, אנטיביוטיקה ללא רצף זה לא טוב. האמת זה ממש לא טוב, כי זה יכול ליצור עמידות. פתרונות אפשריים: - יש אנטיביוטיקות בהכנות ארוכות טווח שאפשר לתת פעם ביומיים-שלושה בזריקה - יש סירופים שחתולים יחסית מוכנים לקבל יותר בקלות - אפשר לנסות את הטריק הבא - להמיס מעט חמאה, להכניס את הכדור או למעוך אותו, לערבב ולשים במקרר להתקשות. יש חתולים שאת זה יסכימו לקחת. מחלות ויראליות בדרך כלל מגבילות את עצמן וחולפות לבד תוך שבוע שבועיים. האנטיביוטיקה היא למחלות נלוות שמתיישבות על האזורים שנפגעו בגלל הוירוסים, אבל הן לא בטוח יחלפו לבד, לכן יכול להיות שהוא לא יחלים בלי טיפול מתאים! יש תרופות המתוארות כבעלות פעילות נגד וירוסים - אני לא מכיר מחקרים שהוכיחו כל יעילות שלהן לכן אני לא נוהג לתת אותן למטופלים. מקוה שעזרתי במשהו - אשמח להוסיף אם יש עוד שאלות ארז

straycat

New member
תודה...

עמידות של החיידקים בפני אנטיביוטיקה היא הדבר שגורם לי לחשש הכבד ביותר, זו אחת הסיבות שאני תמיד שואלת על תרופות לא אנטיביוטיות. הדברים שמתוארים בקובץ שצירפת, מאוד מזכירים ביקור של מקס במרפאה
. שימוש ביוד/פולידין ו/או במשחה לפצעים אחרי ביקור כזה הוא דבר שבשיגרה, עבור הוטרינר ועבורי. אגב, עם סירופ (כמובן שניסיתי גם את זה, למרות הטעם המגעיל), התסריט אינו שונה: צריך לרוץ אחריו בכל הבית עם ממחטות נייר, לנגב את הקצף של רוק מהול בסירופ, מהספות, מהקירות, מהריצפה... אנסה את הרעיון של כדור מרוסק בתוך חמאה מומסת. אם גם זה לא יצליח ואם מצבו לא ישתפר משמעותית בימים הקרובים, כנראה שבכל-זאת לא יהיה מנוס מסידרה של זריקות (שנינו שונאים זריקות
). תודה
.

אלבה

New member
שיטה נוספת

או לקחת תרופה נוזלית או להמיס את הכדור במים, ולהשפריץ לו לתוך הפה עם מזרק.

למעלה