הנקה קצרה

ilanush198

New member
הנקה קצרה

בוקר טוב.
יש לי תינוקת בת חודשיים ומהיום שנולדה היא מקבלת רק חלב אם.
היינו עכשיו בטיפת חלב וגילינו שבחודש האחרון היא עלתה במשקל קצת פחות מחצי קילו (בגובה גדלה כמו שצריך).
מידע נוסף: התינוקת סובלת מגזים כמעט מהלידה.
התחלנו לעקוב וזאת התוצאה:
1. פיפי וקקי בסדר גמור.
2. היא אוכלת פעמים רבות אבל בכל פעם 10 דקות בדיוק.
3. בלילה היא קמה כל שעה וחצי- שעתיים (ואוכלת 10 דק').
4. כשאני מרגישה שהשד ממש מלא אז אני שואבת. שואבת כ-120 מ"מ ככה שנראה לי שאין בעיה בייצור החלב (לא שואבת הרבה כי הילדה לא מוכנה לקחת בקבוק).
בלית ברירה אפשר לתת לה תחליפים ואז היא ב-10 דק' תקבל יותר קלוריות אבל חבל לי... (וחוץ מזה ממש בעייתי הסיפור עם הבקבוק).
מה כדאי לעשות?

הנקה קצרה

הי,
בגיל חודשיים ההנקות בהחלט מתקצרות וגם ב- 10 דקות תינוק יכול לקבל ארוחה.
התינוק כבר יונק מיומן, תפוקת החלב מבוססת ובשל כך משך ההנקה מתקצר.
מה שכן הצפייה היא שמספר ההנקות במשך היממה יצטמצמו ל 6-8 הנקות בערך כל 3-4 שעות.
אז כמה שאלות אליך ?
1. כמה הנקות את מניקה ביממה?
2. תשלחי לי את המשקלים מלידה כולל הירידה במשקל?
3. האם בכל הנקה את מניקה שד אחד או שתיים?
4. האם מעקב המשקל מבוצע באותו המקום?
זה נכון שמשקל נחשב כמדד אוביקטבי ליעליות ההנקה אך יש עוד פרמטרים שחושב להסתכל אליהן..
כפי שציינת שתן בכמות תקינה (6 חיתולים לפחות), צואה כבר פחות מדד בשלב זה.
תינוק חיוני , סקרן, נינוח, מתעורר ודורש הנקה, שליו ונכנס לשינה.
רושם לצבירת שומן באזור הירכיים, הבטן אזורי הכפלים.
תשלחי לי את המדדים הנוספים אני אנסה להבין את הפער.
לגבי גזים- כאבי בטן / גזים זה חלק מהתפתחות המעי של התינוק במהלך החודש הראשונים לחייו, יש תינוקות שיסבלו יותר ויש שפחות.
מה שכדאי לדעת שככל שתינוק יודע להרפות, לשחרר, לא להיות מכווץ ברמה השרירית כך הכאב יבוא פחות לידי ביטוי.
הרבה השכבה על הבטן, תנוחת ערסול שמאפשרת הרפייה ושחרור של הבטן,
אפשר ללכת לסדנא לעיסוי תינוקת, סדנא לליווי התפתחותי שמספקת ידע ותרגילים להתמודדות עם גזים.
ליאת ארנון

ilanush198

New member
תשובות

היי ליאת.
לשאלתך:
1. אני מניקה הרבה פעמים. ממש לא כל 3-4 שעות לצערי. לפעמים כל שעתיים, לפעמים כל שעה. כשהתינוקת הולכת לישון בערב, היא ישנה 4 שעות ברצף אז ההנקה הבאה היא בהתאם.
2. נולדה במשקל 2680. השתחררה מבית החולים 2460. בגיל שישה ימים שקלה 2640. בגיל חודש שקלה 3800. בגיל חודשיים 4250.אין ירידה במשקל, פשוט יש עליה לא גדולה מספיק.
3. לא בכל הנקה היא מוכנה לינוק משני הצדדים. לפעמים יונקת משד אחד, מסיימת וזהו. לפעמים מסכימה לינוק גם מהשני.
4. החל מהשחרור מבית החולים מעקב המשקל הוא באותה טיפת חלב אבל בפעם האחרונה השתמשו במשקל אחר.
כן, כמו שציינת- תינוקת סקרנית, חייכנית, מתעוררת ודורשת הנקה, עושה פיפי באופן סדיר.
מה דעתך לעניין המשקל? תודה.

עליה במשקל

הי,
סליחה שלקח לי זמן לענות.
נראה שמגמת העליה הייתה מאוד יפה,
בגדול בחודש הראשון אצל בנות נצפה לראות כקילו עליה
ובחודש השני כ - 900 גרם עליה .
סה"כ לפי המשקלים שרשמת לי יש פער של כ - 200 גרם.
מה שהייתי מנסה כהתחלה לדאוג להעיר אותה להנקה נוספת בלילה.
יכול להיות ששם נוצר הפער.
והייתי ממשיכה במעקב משקל, אנחנו מצפים מתינוק יונק לעליה
ממוצעת של 150- 250 גרם לשבוע, אם היא שומרת על קצב עליה בטווח הזה, יכול להיות שהשינוי במגמת העליה קשור בכך שבהתחלה היא נזקקה לעליה יותר מהירה כי היא הייתה קטנה ועוד ירדה במשקל וכעת העליה היא יותר מתונה ובהתאמה לצרכים שלה.
לפי הרישום שלך ב -6 ימים היא כמעט חזרה למשקל הלידה, זה מדהים אנחנו נותנים גם עד שבועיים זמן לחזור למשקל. ובגיל חודש היא עלתה כמעט 1.300 קילו. זה לא פרמטרים של בעיה בתפוקת החלב.
תדווחי לי בשקילה הבאה מעניין לדעת ובעיקר תשארי רגועה.
אם יעלה צורך אמיתי בהשלמות אפשר גם לשאוב ולשלב השלמה בבקבוק.
בהצלחה ,
אני רק מוסיפה ... היעוץ הוא אינטרנטי אני לא רואה את התינוקת ולא מתרשמת מאיכות ההנקה, אני מבססת את התשובה על הנתונים שרשמת לי. לכן אם עדיין קיים רושם למגמת עלייה לא תקינה במשקל רצוי לפנות ליועצת הנקה במפגש אישי.
ליאת ארנון

למעלה