הסברים

green lantern

New member
תגידו

יש מקום כלשהו מסדר משחקי תפקידים בלי לקנות אותם וכאלה?

green lantern

New member
אז למה שאני לא יסביר?

לפי מה שהבנתי (וכנראה שלא הבנתי) משחקי תפקידים (מבוכים ודרקונים , 7 הימים (או משהו)) צריך לקנות ואז אתה מוצא לך אם מי לשחק... עד כאן הבנתי? אבל יש מקומות שחוסכים לך עבודה (פלאדין?) ואתה לא צריך לקנות כל מיני קרטונים וכאלה.... קפיש? פשוט אני לא רוצה להיכנס לעוד תסביך תחביבי שאני לא יחזיק בו יותר משעה.... (וזה קורה הרבה אצלי, לפחות אם נמאס לי מהקומיקס אז אני יכול למכור...)

snift

New member
אז יפה אמרת.. ../images/Emo11.gif

אכן לא הבנת. יש משחקי תפקידים שכוללים לוח, ויש שכוללים רק קוביות ויש כאלה שאפילו אינם כוללים קוביות. אם אתה מעוניין לברר פרטים לגבי משחקי תפקידים, אזי אתה יכול לפנות אלי ב - Email, או להשאיר פה שאלה בסגנון - "איזה משחקי תפקידים יש, ואיך משחקים אותם ? ". פלאדין היא חנות שמוכרת (גם) מוצרים למשחקי תפקידים, זאת אומרת - קוביות, ספרי חוקים, הרפתקאות מוכנות וגם משחקי לוח. אבל רצוי שתדבר קודם עם מישהו שכבר משחק משחקי תפקידים לפני שאתה קונה משהוא. הכי טוב זה לקחת ממשהו את ספר השחקן של AD&D(מהדורה שניה) ולקרוא את ההקדמה ואת הפרקים הראשונים, אם תאהב את זה, תוכל לקנות את הספר ולשחק.

koonchy

New member
גם אני לא הבנתי

(ורציתי להצטרף ליתר הלא מבינים)

Rid

New member
טוב, עכשיו אני...

אף פעם לא שיחקתי ואין לי מושג איך משחקים...תמיד חבר´ה שלי שיחקו ותמיד אמרו שילמדו אותי אבל אף פעם לא יצא מזה כלום אז המשכתי לקרוא (מד"ב, פנטסיה וכו´) ו.... בקיצור - איפה אפשר ללמוד איך משחקים? האם יש אתר למתחילים או משהו כזה?

snift

New member
כעיקרון זה משחק בקבוצה. ../images/Emo11.gif

אתה יכול לקרוא את הספר לשחקן של AD&D. או באמת לבקש מחבר שיסביר לך. יש בקישורים של הפורום הפניה לאתר של איגור, שם יש כמה הסברים. ואתה תמיד יכול לשאול פה, ואולי למישהו תהיה מספיק סבלנות לסביר לך

Rid

New member
ובכן....

אלה הן פחות או יותר התשובות שתמיד קיבלתי..................
(חוצמזה זה ´את´ ולא ´אתה´...)

דרגורן

New member
טוב אם ככה אז אני אתן הסבר יותר

מפורט: השחקנים: Dragoran - שה"מ, שליט המבוך, מנחה, DM (כולם אותו הדבר רק שמות שונים) Rid - משחקת קשתית אלפית שברחה מביתה בשביל לצאת להרפתקאות XYZ - קוסם בן אנוש בתור השה"מ אני אספר את הרקע לעלילה: "אתם הולכים ביער מודריד, העצים ירוקים, השמש זורחת ונראה כאילו אין שום דאגה שנוגעת לכם. פתאום אתם שומעים רשרוש בין השיחים וקופצים ממולכם שלוש דמויות ואתם גם שומעים עוד זוג דמויות מאחור. הדמויות לבושות בירוק, וחמושות בחרבות קצרות. אחד מבין שלושת הדמויות שמלפנים צועד קדימה ואומר "אנחנו חבורת השודדים של יער מודריד! אתם רוצים לתת לנו את הכסף שלכם או שאתם מעדיפים שניקח אותו מגופותיכם?". מה אתם עושים?" עכשיו XYZ אומר "אני שולף מרכיבים לקסם כדור-אש ומטיל אותו על המנהיג והשניים מקדימה" Dragoran השה"מ מחליט שמכוון שהמנהיג לא רחוק משני החברה שלו, ניתן לפגוע בשלושתם בכדור-האש. עכשיו את (Rid) יכולה לומר מה את רוצה לעשות: את יכולה לטפס על עץ את יכולה לצעוק על השודדים בניסיון להפחיד אותם את יכולה לתקוף אותם בקיצור מה שבא לך לראש! לפי מה שאת ו-XYZ בוחרים לעשות, השה"מ מספר מה קורה הלאה... בגדול, ככה משחקים. לכל משחק יש חוקים שונים המשמשים להחליט האם הכדור-אש פגע או לא, מה הנזק שהוא עשה לשודדים וכו´ לדוגמא ב-AD&D זורקים קוביה עם 20 פאות בשביל לראות האם דמות פוגעת בדמות אחרת (צריך לזרוק יותר מ-15 לדוגמא בשביל לפגוע ואם יוצא פחות אז החטאת...) שאלות?

Rid

New member
../images/Emo13.gif

...המממ...זה נשמע יותר קל ממה שחשבתי...הייתכן? אז מה הקטע עם כל הספרים, הרשימות והחישובים? (PS- תודה על ההסבר
)

דרגורן

New member
טוב, ההסבר גם פשוט (יחסית)...

אמרנו שהדמות שלך אלפית, נכון? האם הדמות שלך יותר מהירה מהקוסם XYZ? האם הדמות שלך יותר חזקה פיזית? פה נכנס לתמונה "דף הדמות" זהו דף (בד"כ ממחברת משובצת, אבל אפשר שורות או חלקה או מה שבא לך) שבו כתוב כל המידע אודות הדמות שלך, גם מידע על איך הדמות שלך נראית, גם חפצים, יכולות מיוחדות וכל דבר אחר כגון היסטוריה וכו´... דוגמא לדף דמות: גזע: אלפית גיל: 235 מקצוע: קשתית צבע עיניים: כחול זוהר מין: נקבה צבע שער: זהוב שם רגיל: Rid שם אלפי: Ridlin-star היסטוריה: Rid נולדה למשפחת אצילים אלפית, וכך זכתה בחינוך ואימון מהטובים ביותר, עם הגיעה לבגרות (גיל 150) נמאסו עליה חיי העיר המשעממים והיא החליטה לצאת להרפתקאות. היא ברחה מביתה ומאז היא מסתובבת בדרכים בתור הרפתקאנית להשכיר. חפצים: קשת רגילה 20 חצים סכין תכונות: כוח: 16 זריזות: 14 .... .... .... אני מכוון שהבנת את העקרון
איך יודעים מה הכוח של הדמות? בד"כ לכל שיטת משחק יש שיטה שונה לקבוע זאת, בחלק מהשיטות את מקבלת מאגר של נניח 30 נקודות לחלק בין 6 תכונות קח שאני לדוגמא אתן לדמות שלי חוכמה גבוהה וכח נמוך אם אני ארצה שהדמות תהיה קוסם, או כח גבוהה וחוכמה נמוכה אם אני רוצה לוחם (כמובן שיש עוד שיקולים, אבל לצורך הדוגמא זה מספיק טוב..) הספרים השונים נותנים רעיונות נוספים, גזעים חדשים וחוקים אופציונלים שעוזרים למשחק, כגון איך ניתן לשחק מפלצת או עוד קסמים לקוסמים וכו´... אני מאמין שזה מכסה את מה ששאלת... לגבי זה שאמרת שזה קל, זה קל נורא! בד"כ מתחילים עם דמויות פשוטות (כמו הדמות של אלפית קשתית) ואז עם הזמן הדמות מתפתחת, משתפרת בתכונות עוברת הרפתקאות ואז היא הופכת לדמות הרבה יותר מורכבת (יתכן ומאז ההתקלות עם השודדים, היא כבר לא בוטחת באנשים...) נכון שזה פשוט?

Rid

New member
../images/Emo51.gif

טוב עכשיו זה כבר נשמע ממש כיף...אולי כדאי שאנסה למצוא כמה מתחילים אומללים כמוני כדי שאוכל להשטתות איתם...... ממש ממש תודה על ההסבר הס(ו)בלני

דרגורן

New member
אין על מה ../images/Emo13.gif

את לא חייבת מתחילים... (כדאי שלפחות לשליט המבוך יהיה קצת ניסיון...)

Rid

New member
אז זהו...

שזה תלוי אם לאחרים יהיה סבלנות אלי.... (ראית כמה זמן לקח לי למצוא ´מישהו´ שיסביר לי)

דרגורן

New member
נשאל את זה ככה:

1. איפה את גרה (בכלליות!, לא נהוג לתת בפורומים מספר בית ודירה, לכי תדעי מי אנחנו באמת...) 2. האם ניסית לחפש בפורומים של איגור? (איגור זה העמותה הישראלית למשחקי תפקידים) 3. למה שלחברים שלך לא תהיה סבלנות? את אמרת שהם משחקים כך שפעם הם היו בדיוק במצב שלך... 4. אם זה יצא אל הפועל, כנראה שנשחק פה (כך תוכלי להשתתף) או שאפשר לבדוק את הרעיון של כמעיין המתגבר...

Rid

New member
בכלליות

אני בדיוק עוברת לאיזור מרכז (צפון ת"א)ת אני בהחלט אסתכל בפורומים והחבר´ה שלי באמת תמיד התכוונו אבל משום מה אף פעם לא הגענו לזה... ("שבוע הבא כולנו נפגשים, נסביר לך אז...יש לך מבחן? טוב, שבוע אחרי זה...") אם תתחילו לשחק פה זה יהיה נחמד...ככה גם אם אני יעשה שטויות אף אחד לא יזרוק עלי סושי (אל תשאל...)

למעלה