הסכם-גירושין ופס"ד

מצב
הנושא נעול.

rhan1

New member
הסכם-גירושין ופס"ד

הסכם-גירושין ופס"ד
בס"ד חנוכה שמח.. כבוגר מאבק-גירושין בן 4 שנים שכפתה עליי אישתי-בנפרד בביהמ"ש-משפחה אני סקרן לדעת האם הסכם-גירושין יכול לשנות/לבטל פס"ד חלוטים במגוון הנושאים (משמורת/חינוך/ראיה/איזון-משאבים/חלוקת-רכוש)בהם תקפה אותי אישתי-בנפרד?. הואיל וקיים חשש כי לאחר מתן הגט תטען האישה לביטול ההסכם, בגלל שזהו הסכם שכביכול; נכפה עליה כדי שתוכל לקבל גט...האם זהו חשש מוצדק? תודה רבה.

הסכם גירושין

הסכם-גירושין ופס"ד
בס"ד חנוכה שמח.. כבוגר מאבק-גירושין בן 4 שנים שכפתה עליי אישתי-בנפרד בביהמ"ש-משפחה אני סקרן לדעת האם הסכם-גירושין יכול לשנות/לבטל פס"ד חלוטים במגוון הנושאים (משמורת/חינוך/ראיה/איזון-משאבים/חלוקת-רכוש)בהם תקפה אותי אישתי-בנפרד?. הואיל וקיים חשש כי לאחר מתן הגט תטען האישה לביטול ההסכם, בגלל שזהו הסכם שכביכול; נכפה עליה כדי שתוכל לקבל גט...האם זהו חשש מוצדק? תודה רבה.
הסכם גירושין
למיטב ידיעתי, הטענה שאשה עשתה הסכם גירושין רק כדי לקבל גט לא התקבלה בפסיקה כצידוק מספיק לביטול ההסכם. יש צורך בעילה רצינית יותר כדי לבטל הסכם גירושין.

אם הסכם הגירושין

הסכם-גירושין ופס"ד
אם הסכם הגירושין
נערך לאחר מתן פסקי הדין החלוטים\ ואושר וקיבל תוקף של פס"ד ע"י בית המשפט, הוא גובר על פסקי הדין הקודמים. ניתן לבטל הסכם גירושין על פי עילה חוזית - הפרת הסכם או פגמים בכריתתו. אשתך תוכל להעלות את הטענה שהסכימה להסכם על מנת לקבל גט רק בכל הנוגע לגובה מזונות הילדים, וגם כאן לא בכל מקרה. הילדים יוכלו לתבוע בתביעה נפרדת ללא קשר להסכם, ולומר שאימם הסכימה לסכום מזונות נמוך בגלל רצונה לקבל גט...תביעה כזו תהיה תקפה רק אם לא נערך דיון לגופו של ענין במזונות הקטינים. לדעתי - אם הסכמתם להסדרי משמורת וראיה חריגים שבדיקה אובייקטיבית תוכל להראות שהם מנוגדים לטובת הקטין, ניתן יהיה אולי לפתוח גם פרק זה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה