הסכם ממון פנויה-נשוי

מצב
הנושא נעול.

ranan

New member
הסכם ממון פנויה-נשוי../images/Emo88.gif

הסכם ממון פנויה-נשוי

שלום רב, אבקש חו"ד בנוגע לעריכת הסכם-ממון שיאפשר הבאת-ילד בין נשוי לפנויה. אני ´עגון´ ע"י אישתי-בנפרד..ולמרות בקשה להיתר-נישואין שנדחתה אני מבקש להביא ילד נוסף לעולם עם חברתי-לחיים. האם יש בעיה ליצור הסכם-שכזה ולאשרו בביהמ"ש משפחה?. האם מותר להתנות רישום דירת חברתי גם על שמי בטאבו, ברגע היוודע-עיבורה, רישום שמטרתו תיהיה להבטיח את מזונות הילוד. כלומר, כדי למנוע סיבוכים-משפטיים, ישמש חלקי בדירת-חברתי למימון מזונות-הילוד, זאת, כיוון שמצבי הכלכלי בכי רע, וכמי שנכווה ע"י מערכת-המשפט. מיותר יהיה לציין שמדובר בתנאי שהוא על דעת-חברתי בת ה 40. לתשובה אודה.

הסכם ממון והולדת ילד?!

הסכם ממון פנויה-נשוי

שלום רב, אבקש חו"ד בנוגע לעריכת הסכם-ממון שיאפשר הבאת-ילד בין נשוי לפנויה. אני ´עגון´ ע"י אישתי-בנפרד..ולמרות בקשה להיתר-נישואין שנדחתה אני מבקש להביא ילד נוסף לעולם עם חברתי-לחיים. האם יש בעיה ליצור הסכם-שכזה ולאשרו בביהמ"ש משפחה?. האם מותר להתנות רישום דירת חברתי גם על שמי בטאבו, ברגע היוודע-עיבורה, רישום שמטרתו תיהיה להבטיח את מזונות הילוד. כלומר, כדי למנוע סיבוכים-משפטיים, ישמש חלקי בדירת-חברתי למימון מזונות-הילוד, זאת, כיוון שמצבי הכלכלי בכי רע, וכמי שנכווה ע"י מערכת-המשפט. מיותר יהיה לציין שמדובר בתנאי שהוא על דעת-חברתי בת ה 40. לתשובה אודה.
הסכם ממון והולדת ילד?!
1. אין כל קשר בין הסכם ממון להולדת ילד. אין מניעה שאתה וחברתך לחיים תביאו לעולם ילד, אך בית המשפט לענייני משפחה לא יאשר כל הסכם בינכם טרם הולדת הילד. 2. כעיקרון - הסכם שמסדיר את היחסים הרכושים בינך לבין חברתך אינו הסכם ממון על פי חוק יחסי ממון שכן חוק זה חל רק על בני זוג נשואים או שעומדים להנשא. הסכם רכושי בין ידועים בציבור ניתן לאישור על פי פס"ד של השופט פורת בבית המשפט המחוזי, וזאת על פי חוק בית המשפט לענייני משפחה. מאחר שאתה נשוי ענין הרכוש מורכב יותר שכן יכולה "לצוץ" תביעה גם מאשתך הנוכחית...אני ממליצה לך להיוועץ בעו"ד בכל הנוגע להיבטים האלו. 3. אבל - היחסים הרכושיים בינך לבין חברתך לא קשורים לילד. ישנם 2 עניינים רלוונטים לילד - הענין הראשון הוא מזונות הילד : בית המשפט לענייני משפחה לא יאשר הסכם בגין מזונות קטין טרם הבאתו לעולם. על אחת כמה וכמה בית המשפט לא יאשר הסכם שקובע שעל חברתך להעביר על שמך את מחצית מדירתה על מנת למנוע מהילד להגיש תביעת מזונות נגדך בעתיד.שום הסכם בסגנון הזה לא יבטיח אותך בעתיד מפני הגשת תביעת מזונות וגם לא יאושר ע"י בית המשפט. מצד שני אם בפועל חברתך מעבירה על שמך מחצית דירה (ללא שום הסכם), ואחר כך מוגשת תביעת מזונות, תוכל כתגובה להגיש תביעה לפירוק השיתוף בדירה. אמנם תביעה כזאת תהא כפופה לסעיף 40א לחוק המקרקעין ותצטרך לדאוג להבטחת מדורו של הקטין לפני פירוק השיתוף, אך בהחלט יכול להיות כאן "איום" די אפקטיבי לענין המזונות. הענין הרלוונטי הנוסף - אבהותך על הקטין, משמורתו והסדרי הראיה, וגם עניינים אלו לא יוסדרו טרם הולדת הילד. כדאי לכם מאוד לפנות ליעוץ משפטי פרטני.

מצב
הנושא נעול.
למעלה