הסכם ממון ?

מצב
הנושא נעול.
הסכם ממון ?

הסכם ממון ?
היי, מישהו יכול לתת לי הסבר מפורט לגבי הסכם ממון, ומה החשיבה שמאחורי זה? לדוגמא אם היו לי נכסים לפני החתונה, מה קורה איתם ? עם הסכם, ובלי הסכם.

תשובה

הסכם ממון ?
היי, מישהו יכול לתת לי הסבר מפורט לגבי הסכם ממון, ומה החשיבה שמאחורי זה? לדוגמא אם היו לי נכסים לפני החתונה, מה קורה איתם ? עם הסכם, ובלי הסכם.
תשובה
הסכם ממון הוא הסכם שמסדיר את חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של פקיעת הנישואין עקב גירושין או פטירה.ההסכם טעון אישור בית משפט שתפקידו מצטמצם לבדיקת רצונם החופשי של בני הזוג. אם אין הסכם ההסדר הוא לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג שקובע "בגדול" חלוקה שווה. מומלץ לעשות הסכם.

תשובה

הסכם ממון ?
תשובה
היתרון הגדול של הסכם ממון הינו שהוא מתנה על מועד איזון המשאבים. על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך איזון משאבים רק במועד פקיעת הנישואין, דהיינו - מועד הגט. אם אחד הצדדים מסרב להתגרש לא ניתן לחלק את הרכוש. הכוונה לרכוש הרשום על שם אחד הצדדים ועל פי הדין מתחלק שווה בשווה בין שני הצדדים, כגון חסכונות, כספי קופ"ג, פנסיה, וכו´. הסכם ממון אמור להסדיר את מועד חלוקת הרכוש ללא קשר לשאלת הגט, ובכך למנוע נסיונות סחטנות. נכסים מלפני החתונה לא אמורים להתחלק בין בני הזוג על פי החוק אלא שלעיתים נוצר מצב בו ניתן להוכיח כוונה לשיתוף גם בנכסים האלו. הסכם ממון אמור להסדיר את כל העניינים האלו. חשוב לפנות לעו"ד שיערוך עבורכם הסכם ממון מנוסח באופן מקצועי ולא לנסות לערוך את ההסכם בעצמכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה