הסתרת קווים בטבלה בוורד

הסתרת קווים בטבלה בוורד

הי, כאשר אני לוחץ על: טבלה--הסתר קווי רשת, הם נעלמים. הבעיה היא שנעלמים רק אצלי. ומה אם אני רוצה שייעלמו בכלל, גם למי שאני שולח אליו את הטבלה?

TPMP

New member
האם הבנתי נכון? שלחת למישהו...

טבלה ללא קווים, והוא קיבל אותה עם הקווים? אם אמנם כך, ההשערה שלי היא שגירסת הוורד שלו ותיקה משלך, וכתוצאה מן הפער היא מחוללת שיבושים בהצגת המסמך שלך. כי הסתרת קווי הרשת אמורה להעלימם כליל, גם כשהמסמך נשלח למישהו אחר.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
לא ממש טעית . . .../images/Emo43.gif

מאחר והתייחסת, כנראה, למשהו שונה מזה שהארנב התכוון אליו. העלמת קווי רשת (טבלה > קווי רשת) מעלימה את הקווים האפורים
המציינים את גבולות תאי הטבלה כשלא נבחרה מסגרת קווית כלשהיא.

אבל היא מעלימה אותם

במחשב שלי. כל טבלה שאפתח לאחר שביקשתי להסתיר קווים - תופיע ללא קווים. אבל אם במחשב המקבל מסומנת האופציה להציג קווים בטבלה - זה לא ישנה לו. כל מסמך שהוא יפתח ובכללו המסמך שלי - יופיע עם הקווים. הלא כך?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
קווי גבול אפורים../images/Emo70.gif - יוצגו..../images/Emo43.gif

בכל מחשב שבו לא סומן להסתירן. עם זאת, תוכל להגדיר מקרו-אירוע, 'פתיחת מסמך', שיעלים את קווי הרשת האפורים בכל
פתיחה של המסמך ללא קשר מה מוגדר במחשב היעד.
Private Sub Document_Open() ActiveWindow.View.TableGridlines = False End Sub​

רעיון מעניין

אבל גם זה בהנחה שבעל המחשב המקבל לא מבטל פקודות מקרו, או שאני טועה?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אכן כך . . .../images/Emo43.gif

וגם אם הוא לא מבטל את ריצות המקרו - הוא תמיד יכול להגדיר, מחדש, את הצגת קווי הרשת האפורים דרך התפריט. לא הבנתי מדוע הנושא כל כך קריטי - אבל "רצונו של אדם - כבודו".

אני לא חושב שזה רעיון טוב

דבר ראשון, הצגת קווי רשת זו הגדרה מקומית של Word, ללא קשר לעיצוב המסמך, כמו הצגת סימני עריכה, שדות וכו'. ובנוגע למאקרו של מיכאל, אם משתמש לא מנוסה יפתח את המסמך, הוא לא יבין למה פתאום קווי הרשת בטבלאות שלו נעלמו במסמכים אחרים - מתכון בדוק להיסטריה. עדיף לא לשחק עם הגדרות מקומיות ללא ידיעת המשתמשים.

TPMP

New member
הפיתרון שלך, ארנב -

לצבוע את קווי הטבלה בלבן - נראה לי מצויין! (גבולות וצללית > בחירה בצבע לבן > אישור). סליחה אם יצרתי בלבול: לא הכרתי את האפשרות להסתיר גם את הקווים האפורים.

למעלה