העברת זכויות - שאלה משפטית/פרוצדורלית

הצנובר

New member
העברת זכויות - שאלה משפטית/פרוצדורלית

אני פונה לפורום כי נואשתי מהעו"ד שלי וקיבלתי מכתב מלחיץ מהבנק. פרטים להלן:
לפני שנה וחצי קניתי דירה יד 2, בה אני מתגורר מאז, בעזרת משכנתא של כ-700K ש"ח שנלקחה מבנק לאומי, אותה אני משלם מאז חודש בחודשו ללא בעיה.
לפני כשנה הבנק פנה אליי בבקשה לקבלת מסמכים חסרים כלשהם לצורך העברת זכויות/רישום הנכס. אני ממש לא מבין בזה ולכן ביקשתי מהעו"ד שלי לטפל בזה (שנשכר לצורך טיפול בכל ענייני הדירה ולמען האמת לא הרשים אותי לכל אורך תהליך הרכישה).
מאז הוא טוען שזה בטיפול ומשהו מתעכב אצל החברה המשכנת (הבניין בן 5 שנים) ושאין מה לדאוג וזה בטיפול. בחודשים האחרונים קיבלתי כמה הודעות מהבנק שטרם הסדרתי את העניין והוא חוזר על דבריו שהכל תקין.

לפני חודש קיבלתי מעטפה מהבנק ובה שני מסמכים:
האחד - בראשו כתוב "לכבוד בנק לאומי" וכותרתו "הנדון: התחייבות חברה משכנת יד-שניה" ובתחתיתו מקום לחותמת חברה.
השני - בראשו כתוב "לכבוד <שם החברה המשכנת>" וכותרתו "הנדון: בקשה לקבלת התחייבות לרישום משכנתא", חתום ע"י בנק לאומי. כתוב: נא להמציא מסמכים: כתב התחייבות לרישום משכנתא ראשונה.

הבוקר קיבלתי מכתב ממשרד המשפטים - "התראה לפני ביטול רישום משכון" ובו רושם כי בעוד שבועיים תסתיים תקופת רישון המשכון (אני רשום בתור הנושה ומוכר הדירה בתור החייב).

הבעיה היא שאני לא באמת מבין מה נדרש והעו"ד שלי לא מספק את הסחורה.

המכתב הזה מפחיד! אנא עזרו לי להבין מה בכלל עליי לעשות. מהעו"ד שלי לא תגיע הישועה כנראה...

למעלה