הפחתת מזונות

מצב
הנושא נעול.

גלגלגל

New member
הפחתת מזונות

הפחתת מזונות
האם ישנם קריטריונים להפחתת מזונות? אני מחוייב ל 2500 ש"ח וזה חונק אותי. נישאתי בשנית ואני רוצה לקחת משכנתא לקנות בית והתשלום הזה חונק אותי כשאני יודע שהתשלום בהתחלה היה גבוה כי לילד היה גן פרטי וצהרון ועכשיו הוא בגן תת חובה ואני חושב שגם 1500 ש"ח יענו על הצרכים. הגרושה שלי בנתיים חיה עם חבר שלה קנתה רכב חדש ואני נאלץ להסתפק בדירה שכורה וכו´ והיא היתה היוזמת של הגירושין ואני בגלל הכאב הרב לא הייתי מספיק עירני למה שאני חותם עליו. אז מה צריך לעשות? אישתי החדשה בהריון והיא לוחצת עלי בנושא. תודה

תשובה

הפחתת מזונות
האם ישנם קריטריונים להפחתת מזונות? אני מחוייב ל 2500 ש"ח וזה חונק אותי. נישאתי בשנית ואני רוצה לקחת משכנתא לקנות בית והתשלום הזה חונק אותי כשאני יודע שהתשלום בהתחלה היה גבוה כי לילד היה גן פרטי וצהרון ועכשיו הוא בגן תת חובה ואני חושב שגם 1500 ש"ח יענו על הצרכים. הגרושה שלי בנתיים חיה עם חבר שלה קנתה רכב חדש ואני נאלץ להסתפק בדירה שכורה וכו´ והיא היתה היוזמת של הגירושין ואני בגלל הכאב הרב לא הייתי מספיק עירני למה שאני חותם עליו. אז מה צריך לעשות? אישתי החדשה בהריון והיא לוחצת עלי בנושא. תודה
תשובה
אפשר לדרוש הפחתת מזונות אם הנסיבות השתנו באופן מהותי. הפסיקה קבעה שהולדת ילד נוסף היא שינוי נסיבות שמצדיק הפחתת מזונות.

תוספת

הפחתת מזונות
תוספת
ניתן בהחלט להגיש בקשה להפחתת מזונות. בנוסף לדברי עו"ד פנדריך, ניתן גם רק לטעון על לכך שאשתך בהריון (ובהחלט זו סיבה מספיקה), אך גם עצם נישואיך בשנית והקמת חיי משפחה חדשים, אף היא טענה להפחתת מזונות. בנוסף לכל זה גם הייתי טוען לכך כי אשתך והילד גרים עם החבר וכי ההוצאות לילד ירדו באופן משמעותי מאז היותו בגן פרטי. דרך אגב, אם הסיבה לתשלום הסך הנ"ל היא בעיקר כדי לכסות את הוצאות הגן והצהרון, אז בוודאי ניתן לטעון כי הטצאות אלו לא קיימות וכי יש להפחית את הסך

גלגלגל

New member
תקדימים

הפחתת מזונות
תקדימים
האם ניתן להפנות אותי לתקדימים בנושא הפחתת מזונות מהטיעונים שהזכרתי? תודה

הפחתת מזונות

תקדימים
האם ניתן להפנות אותי לתקדימים בנושא הפחתת מזונות מהטיעונים שהזכרתי? תודה
הפחתת מזונות
ישנם פסקי דין של בית המשפט לענייני משפחה, מנומקים מאוד הקובעים שהלדת ילד נוסף אינה סיבה מספיקה להפחתת מזונות ויש צורך להוכיח כי הולדת הילד אינה מאפשרת להמשיך ולשאת במזונות כפי שהם. אני ההיתי מחכה עם תביעה עד לאחר הולדת הילד, ואינני מסכימה עם עו"ד צעיר שההריון בלבד מהווה סיבה להפחתת מזונות. כמו כן אני סבורה שהעובדה שאין גן פרטי וצהרון כעת הינה עילה טובה לא פחות להפחתת מזונות. העובדה שגרושתך יזמה את הגירושין אינה רלוונטית, וכך גם העובדה שהיא חיה עם חבר - החבר אינו צריך לשאת בהוצאות עבור בנך, בדיוק כפי שאם היית חי עם אם חד הורית לא היית צריך לשאת בהוצאות בנה, אלא הוצאות אלו חלות על אביו.

גלגלגל

New member
סכום להורדה

הפחתת מזונות
ישנם פסקי דין של בית המשפט לענייני משפחה, מנומקים מאוד הקובעים שהלדת ילד נוסף אינה סיבה מספיקה להפחתת מזונות ויש צורך להוכיח כי הולדת הילד אינה מאפשרת להמשיך ולשאת במזונות כפי שהם. אני ההיתי מחכה עם תביעה עד לאחר הולדת הילד, ואינני מסכימה עם עו"ד צעיר שההריון בלבד מהווה סיבה להפחתת מזונות. כמו כן אני סבורה שהעובדה שאין גן פרטי וצהרון כעת הינה עילה טובה לא פחות להפחתת מזונות. העובדה שגרושתך יזמה את הגירושין אינה רלוונטית, וכך גם העובדה שהיא חיה עם חבר - החבר אינו צריך לשאת בהוצאות עבור בנך, בדיוק כפי שאם היית חי עם אם חד הורית לא היית צריך לשאת בהוצאות בנה, אלא הוצאות אלו חלות על אביו.
סכום להורדה
אנימשלם כיום כ2600 ש"ח מזונות וזה כמובן צמוד למדד ומתעדכן כל 3 חודשים. אני רוצה להוריד את המזונות לכ- 1500 ש"ח בטענה כפי שפרטתי שאין יותר גן פרטי. המשכנתא שהיא משלמת היא כ- 1500 ש"ח בחודש ובחישוב גס אני צריך לשלם 500 ש"ח דמי מדור- ועוד 1000 ש"ח מזונות זה ניראה לי די והותר אבל אם אני מרוויח כ- 10000 ש"ח בחודש ומתוכם אני משלם 2600 מזונות ועוד 2600 שכ"ד אז נישאר לי פחות מ5000 ש"ח כדי להתקיים ולא לשכוח ארנונא חשמל טלפון גז וכד´ ואישתי לא עובדת ובהריון אז ממה נחייה. אסור לי לעבוד בעבודה שניה כי אני משרת בקבע. מה דעתכם האם 1500 הוא סכום ריאלי או שאני מפנטז וזה יגיע ל 1800-2000? תענו לי מהר כי אני נכנס לקרבות. האם אנייכול חד צדדית להוריד את המזונות? למה אני צפוי להתבע אם כן?

תשובה

סכום להורדה
אנימשלם כיום כ2600 ש"ח מזונות וזה כמובן צמוד למדד ומתעדכן כל 3 חודשים. אני רוצה להוריד את המזונות לכ- 1500 ש"ח בטענה כפי שפרטתי שאין יותר גן פרטי. המשכנתא שהיא משלמת היא כ- 1500 ש"ח בחודש ובחישוב גס אני צריך לשלם 500 ש"ח דמי מדור- ועוד 1000 ש"ח מזונות זה ניראה לי די והותר אבל אם אני מרוויח כ- 10000 ש"ח בחודש ומתוכם אני משלם 2600 מזונות ועוד 2600 שכ"ד אז נישאר לי פחות מ5000 ש"ח כדי להתקיים ולא לשכוח ארנונא חשמל טלפון גז וכד´ ואישתי לא עובדת ובהריון אז ממה נחייה. אסור לי לעבוד בעבודה שניה כי אני משרת בקבע. מה דעתכם האם 1500 הוא סכום ריאלי או שאני מפנטז וזה יגיע ל 1800-2000? תענו לי מהר כי אני נכנס לקרבות. האם אנייכול חד צדדית להוריד את המזונות? למה אני צפוי להתבע אם כן?
תשובה
1500 לילד הוא סכום שאפשר לחיות אתו אבל הכל תלוי בנסיבות. ישנה פסיקה של ביהמ"ש העליון שהולדת ילד נוסף היא שינוי נסיבות מהותי לענין הפחתת מזונות אך כמובן שכל מקרה נבחן לפי נסיבותיו. אין להקטין מזונות באופן חד צדדי אם הם תוצאה של פסק דין אחרת האשה יכולה לפתוח תיק הוצל"פ.

הגלילי

New member
גלגלגל תפסיק להתגלגל

תשובה
1500 לילד הוא סכום שאפשר לחיות אתו אבל הכל תלוי בנסיבות. ישנה פסיקה של ביהמ"ש העליון שהולדת ילד נוסף היא שינוי נסיבות מהותי לענין הפחתת מזונות אך כמובן שכל מקרה נבחן לפי נסיבותיו. אין להקטין מזונות באופן חד צדדי אם הם תוצאה של פסק דין אחרת האשה יכולה לפתוח תיק הוצל"פ.
גלגלגל תפסיק להתגלגל
ידידי הנכבד. אני כל כך מבין אותך, אבל תצטרך להמתין עוד זמן. לא כל כך מהר משנים סכום המזונות. צריך להיות שינוי נסיבות מהותי, והריון הוא על הגבול. אני מציע לך "לאסוף" מס´ רב של שינויים ואז לבקש הפחתת מזונות. השילוב הטוב ביותר הוא שהילד מהאישה החדשה נולד ואילו הילד שבגינו אתה משלם מזונות עלה לכיתת גן חובה ובמקביל אישתך לשעבר תנשא מחדש. מה הטיעונים לאור נסיבות אלו? 1. יש לך עוד ילד. 2. אין הוצאות עבור מעונות ותתי חובה לילד הגדול. 3. בן זוג חדש לאקסית שגר איתה מוריד את עלויות הדיור. אם מצבה הכלכלי של אישתך לשעבר הוא טוב, זה יכול להיות תוספת לנסיבות הללו. שכן פסקי דין חדשים נותנים דעתם לעקרון השוויון בן ההורים כאשר החלוץ בנושא זה הוא כב´ השופט גייפמן. שהחל להפריד בין הצרכים ההכרחיים לצרכים הנוספים. כאשר האב מחויב במלוא הצרכים ההכרחיים. ובצרכים הנוספים יש חלוקה בין האב לאם לפי הכנסותיהם. אגב אתה לא מציין אם פסק הדין ניתן בהסכמה. כי אז יש לך בעייה שמעבר לעובדה שיש לו תוקף של פסק דין הוא גם חוזה. בנושא המדור אתה טועה. אתה לא צריך לשם 30% מהמשכנתא שאישתך לשעבר משלמת, אלא 30% מעלות המדור. ובמקרה שלך אתה צריך לשלם 30% מעלות דירת שלושה חדרים. הכי חשוב תרגיע את אישתך החדשה שכן אתה עלול מהר מאוד למצוא את עצמך משלם מזונות גם על הילד שטרם בא לעולם. לדעתי בסופו של דבר לאחר שתגיש את תביעתך לאור הנסיבות הנ"ל. במקרה הטוב מבחינתך דמי המזונות יגיעו ל 2000 ש"ח. וכאן אתה צריך לעשות חושבים האם בכדי לקזז 600 ש"ח מגובה המזונות כדאי להכניס את כולם למערבולת משפטית חדשה. ואל תשכח שהתביעה כרוכה בהוצאות: אגרות, ימי עבודה שלך, הוצאות עו"ד שלך. ואם אתה מפסיד אתה תממן את הוצאות ההגנה של אישתך לשעבר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה