הפסקת חשמל

הפסקת חשמל

מעניין כמה אלפי מגדלי דגים בארצות הברית איבדו את כל האוכלוסיה שלהם מול העיניים בגלל הפסקת החשמל הממושכת. את האמת, כואב הלב מה אפשר לעשות מלבד להיות בעל גנרטור?

Suikun

New member
נראה לי

שאם אתה בבית, אז עם קצת עבודה קשה אפשר לעבור את זה.. מה שצריך לעשות זה לנתק את הפילטר, ולהחליף את המים בתדירות גבוהה, אולי זה הרבה, אבל הייתי הולך על 10 אחוז כל שעה, כדי שלא תצטבר אמוניה. מה שעוד צריך לעשות, זה כשחוזר החשמל, לפני שמחברים את הפילטר חזרה לאקווריום, להוציא ממנו את כל המים ולשים חדשים (מים מהאקווריום, לא מהברז, כדי שלא ימותו הבקטריות) , כיוון שכשאין זרימת מים אל ותוך הפילטר למשך תקופה ארוכה, מצטברת בפנים אמוניה וכל מני רעלים שנפלטים על ידי הבקטריות, ואם זה יגיע לתוך האקווריום- לא יהיה טוב.

זה ודאי יהיה יעיל

לשעות בודדות של הפסקת חשמל אבל האם זה יעיל גם בהפסקת חשמל המונית כפי שהיתה בארה"ב, כשיש מקומות שלא זכו לחשמל יותר מ-30 שעות? החלפת המים תספק את כל החמצן הדרוש למשך כל כך הרבה זמן?

Suikun

New member
אני בספק

אני בספק שריכוז החמצן ירד עד כדי כך לפגיעה בדגים במשך הפסקת החשמל, מקסימום אפשר לערבל את המים פעם בשעה או כמה פעמים, עם היד או חפץ כלשהו החלפת המים גם תחמצן את המים.

dz108

New member
אקווריומים של מים מלוחים

צריכים להישאר בטמפ' קבועה של 24 מעלות; 99% שכל אוכלוסיית האלמוגים והדגים מתה - למי שהיה בלי חשמל.

היה מים הכלל?

איך יכול להיות שרכבות לא נסעו, אורות לא דלקו, ומשאבות מים עצומות היו?אולי לא היה להם בכלל מי ברז??

אורי-

New member
לדואגים - יש משאבות על סוללות

לגיבוי בזמן הפסקות חשמל. אגב, אק' מים מלוחים יכול לסבול שינויי מפ' , היחידים שיפגעו לאורך זמן זה האלמוגים. למעשה , מה שהופך את האק' של מים מלוחים למסובך אלו האלמוגים שבשבילהם צריך איכות מים גבוהה מאוד + מקרר + תוספים למים + תזונה מיוחדת + תאורה מיוחדת. אק' של דגים בלבד יכול להיות כל אק' רגיל שמוסיפים לו פורק חלבונים.

למעלה