הצעה טרייה

הצנובר

New member
הצעה טרייה

אני מהנדס תוכנה בארץ, נשוי + 2.
בארץ מרוויח 32 ברוטו ואשתי מביאה כ-15 נטו (אצלה, בניגוד אליי, התנאים הסוציאליים לא טובים, כגון קה"ש). כמובן שמצליחים לחסוך יפה, על אף משכנתא...

חבר ב-NYC המליץ עליי למעסיק שלו שמאוד רוצה שאני אגיע. הכל קורה ממש מהר ואני חסר ידע לחלוטין לגבי משמעויות רילוקיישן וחישובי עלויות מחיה/מעבר.

אז כשאלה ראשונה כאן בפורום וסליחה אם היא שחוקה או כללית מדי - מהו השכר השנתי (למשפחה עם שני ילדים בני 5,2) שאמור לאפשר לנו לחיות טוב באיזור שניתן להגיע ממנו לעבודה במנהטן?

ilanvag

New member
האם אתה או אשתך בעלי אזרחות אמריקנית?

או לפחות אחד מכם בעל גרין קארד, ואותו גרין קארד עדיין "בחיים"?

כי אם לא, אז כל הדיון בנושא שכר הוא תיאורטי בלבד, ולחלוטין לא רלבנטי. אם אין קשר בין מקום העבודה שלך לבין המעסיק האמריקני (חברה-בת, חברה-אם, חברות אחיות), וזה ברור מתוך מה שאתה כותב שאין קשר כזה - אזי אין שום מצב שתוכל לקבל ויזת עבודה ולעבור לארה"ב במהלך 16 החודשים הקרובים.

הערכה שלי: מדובר בחברה קטנה שמעולם לא הביאה עובדים מחוץ לארה"ב, ולאותו מעסיק אין שמץ של מושג לגבי וויזות וייבוא עובדים מחו"ל (או שאם מדובר בחברה גדולה שכן יש לה ניסיון, אז החבר שלך דיבר עם גורמים לא רלבנטיים--אולי הבוס הישיר שלו; כי ברגע שהגורמים הרלבנטיים ב-HR ייכנסו לתמונה, כל הסיפור ייפול, או ייכנס להקפאה עקב חוסר רלבנטיות בהווה). בנוסף, אני מנחש שגם החבר שלך החל לעבוד אצלם לאחר שכבר היה לו גרין קארד (או אפילו אזרחות אמריקנית), כלומר הם לא "ייבאו" אותו מישראל. אני כותב את זה כי אילו היה להם מושג קלוש במה מדובר, הם היו אומרים לך מראש את מה שכתבתי בפיסקה למעלה.

ולכן, לפני שאתה בכלל נכנס איתם לדיוני שכר, שאל אותם שאלה אחת פשוטה - "עם איזו ויזת עבודה בדיוק אתם רוצים להעביר אותי לארה"ב?"

התשובה שתקבל צריכה להיות אות ומספר, זה הכל (או לפעמים שתי אותיות ומספר). חזור אלינו עם התשובה הזו, ונמשיך משם הלאה. להערכתי ולצערי, ברגע שהמעסיק יבין במה מדובר, קרי שהם לא באמת יכולים להעביר אותך (בהקדם או בכלל), וגם את היקף הבירוקרטיה וההשקעה מצידם בכל התהליך - הם ירדו מהסיפור.

בשבילך, בתור רקע, ובלי להיכנס להסברים מקיפים - יש מספר מאוד מצומצם של ויזות עבודה אשר מאפשר לעבור לעבוד בארה"ב; ואם אין קשר "משפחתי" בין החברה הישראלית בה אתה עובד כרגע, לבין החברה בה אתה אמור לעבוד, אזי:
* מספר הוויזות מצטמצם עוד יותר (לאחת, שנקראת H1B);
* את הוויזה הזו ניתן לבקש רק פעם בשנה (תחילת אפריל); החריג היחיד הוא כאשר המעסיק הוא מלכ"ר - אבל מכיוון שכתבת שמדובר בהיי-טק, אזי אני מניח שהסיכויים לכך הם לא גבוהים;
* יש לה מכסות קבועות כאשר מדי שנה יש בערך פי שלוש בקשות ממספר הוויזות הקיים (ולכן נערכת הגרלה לקבוע זוכים, ורק כשליש מקבלים ויזות);
* וגם, תאריך תחילת העבודה עם הוויזה הזו הוא בתחילת אוקטובר באותה שנה.

ולכן, אין לאיפה למהר. במקרה האידיאלי, בו הם ירצו להמשיך בתהליך, המועד המוקדם ביותר בו הם יוכלו להגיש אותך לוויזה יהיה בתחילת אפריל 2018; ואתה תוכל לעבור לארה"ב בסוף ספטמבר 2018, ולהתחיל ב-1 באוקטובר 2018 (כמו שכתבתי למעלה, 16 חודשים מעכשיו, פלוס-מינוס).

ולגבי השכר, כדי שלא תחשוב שאני מתחמק - חסרים המון נתונים עליכם כדי לתת לך תשובה טובה. אבל בגדול, אתה כותב אתה מרוויח 32 ברוטו ואשתך 15 *נטו*, כלומר מן הסתם היא מקבלת מעל 20 ברוטו, ייתכן שהרבה יותר. כלומר, שניכם ביחד מביאים הביתה מעל 50 אלף ש"ח ברוטו בחודש.

בשביל לשמור על רמת חיים מקבילה באזור ניו-יורק, אתה צריך להרוויח *לפחות* 200 אלף דולר, ואפילו יותר.

אבל כאמור, זה הכל תיאורטי בלבד, כיוון שעד שלא תקבל תשובה בדוקה ומוסמכת לגבי ויזת עבודה - אין לך מה להתחיל בדיוני שכר...

בהצלחה

Kender00

New member
אילן היות יכול להיות וזה מעסיק ישראלי ואני ידוע שהרבה

סטאטפים ישראלי משתמשים בקומבינה של E1 ואז יש לרוב עוד מישהו שגוזר קופון די יפה...
&nbsp
לפותח השירשור דבר ראשון תברר טוב טוב איזה ויזה רוצים להוציא (אישית לא הייתי נוגע בויזה E למקרה זה)
לכמה כמה צריך אילן ענה חסרים הרבה פרטים על מנת לענות
חלקם מה מטרת המעברף לכמה זמן, מה זה לחיות טוב? לאנשים שונים זה דברים שונים...

Kender00

New member
ויזת E1 היא ויזת שנועדת לחברות זרות שמבצעות מסחר מול ארה״ב

כאשר 51 אחוז מהסחר שלהם הוא מול ארה״ב וכמובן שהיקף הסחר מעל רמה מסויימת (סכום שנתית)
חברה כזאת (שעומדת בתנאים) יכולה להעביר עובדים על ויזה E1, כאשר זאת לא ויזה הגירה והיא לא ויזה דואלית שמאפשרת הגירה (זה לא שלא ניתן לקבל גרין קארד אבל זה יותר מסובך)
&nbsp
הקומבינה שחברות ישראליות מבצעות (אני מניח שגם חברות ממדינות אחרות מבצעות את זה אבל אני מכיר את זה מישראלים) היא:
חברה א׳ שרוצה להעסיק אותך אבל לא יכול/מצליחה להוציא לך H-1B פונה לחברה שיש לה אפשרות להוציא ויזה E-1, החברה (חברה ב׳) שיש לה אפשרות להוציא ויזה E-1 מגישה אותך
אתה תהיה עובד של חברה ב׳ על כל המשתמע מזה, אבל אתה תעבוד בשביל חברה א׳ כעובד קבלן. לא תהייה זכאי להטבות שחברת א׳ נותנת לעובדים שלה כגון אופציות, ביטוח רפואי, בונוסים וכדומה (היות ואתה לא מועסק שלה)
חברה ב׳ במקרה הזה היא חברת גולגלות שלרוב גוזרת קופון של 25 אחוז ומעלה על הראש שלך ולרוב תהייה קמצנית במה שהיא נותנת לך
אני לא יודע האם זה בתחום הלבן או השחור של חוקי ההגירה או שזה איפה שהוא בתחום האפור וכמה כהה צבע האפור של זה.
&nbsp
אני מכיר אישית מישהו שהיה במצב הזה, ובהתחלה לא היה לא ביטוח בריאות עד שחברה א׳ היתה מוכנה לשלם יותר לחברה ב׳ על מנת שחברת ב׳ תציע לו, כמובן שהתנאים של הביטוח לא הגיעו לתנאים שעובדי חברה א׳ קיבלו (לא בסכום, לא בכיסוים ולא באפשרויות הבחירה)
ושמעתי על עוד מקרים
אישית אני לא הייתי עושה את זה

Kender00

New member
כמובן יכול להיות שלחברה שרוצה לעסיק אותך יש סחר מול ארה״ב

ולכן היא יכולה להיות זאת שמוציאה (אבל לרוב זה יותר נדיר)

klemiki

New member
יוצר מזה, 230 לפחות

32 מקביל לבערך 150-140 כי זה כולל המון הפרשות וביטוח ביראות.
20 נטו זה בערך 60.
&nbsp
עכשיו, זה שרק הוא עובד.
אם אישתו עובדת במקצוע שאינו בר הסבה כו נאצר עריכת דין או משרה ממשלתית, זו פשוט לא משתלם והאישה פשוט תתחרפן.
&nbsp
&nbsp

הצנובר

New member
תודה רבה!

תגובה מושקעת ומפורטת, המון תודה.
לצערי איננו בעלי גרין קארד ועל כן נראה שזה לא צפוי להיות כזה פשוט.
בקרוב אדע יותר פרטים. מקווה שתהיה סיבה טובה לחזור לשאלות המשך כאן.

klemiki

New member
אני לא רואה אך זה הצעה ריצינית

אך בדיוק? על איזה ויזה?
&nbsp
תשאל איזה ויזה מתכוונים להוציא לך.
לדעתי תראה אך פתאום ההצעה נעלמת.

הצנובר

New member
עדכון

ובכן, שוחחתי עם המעסיק הפוטנציאלי. מדובר על ויזת E1. אקרא ואבדוק כמובן מה המשמעות, אבל בהחלט ארצה גם לשמוע את דעת חברי הפורום המלומדים.
אגב, לדבריו זה תהליך שיכול להיות די זריז, כחודש וחצי.

למעלה