הצעה לטרייד - VRA

RonenM62

New member
עזוב אותך מעבודה! יום חג היום! קח

כוסית וצא לרקוד!

astral travel

New member
VRA - מכירה

קניה תאריך - 23.6.03 מחיר - 0.28 מכירה מחיר - 0.29 תשואה - 3.57% זמן פוזיצייה (ימי מסחר) - 1

תאלס

New member
שאלה

מה ראית במניית VRA שהחלטת לצאת ממנה כבר היום? אם מטרת הכניסה היתה לנסות לקחת Potential ABC-UP כפי הגדרתך, הרי שסגרת את הפוזיציה מוקדם מדי, ולא נתת "זמן נשימה", לתבנית שרצית לסחור. הייתי מציע לך להוסיף גם מחירי מטרה ורמות סטופ-לוס לדוגמאות המסחר שאתה מביא. בהצלחה, תאלס

RonenM62

New member
מצטרף...

וממתין סוף סוף ל"סיסטם תאלס" המפורסם... התגעגתי.

astral travel

New member
אז ככה:

הסיבה שיצאתי הייתה שההישארות בפוזיצייה הייתה מותנת ב"התלהבות" לקראת סיום המסחר - מה שלא קרה, ולכן סגרתי את הפוזיצייה. בנוסף גם לא היה מספיק מרווח נשימה ע"מ לספוג drawdown ביום למחרת. ABC UP אכן אכן, אבל זה לא בתצורה של מספר ימים, ולא בתצורה קלאסית - זה ABC UP באופן כללי - הסיבה להיכנסות לפוזיציה יותר בפירוט הייתה הריצפה שהיא קיבלה למטה (accumulation) ופיתוח המומנטום החיובי לאחר מכן. אני לא סוחר באופן מקובע, אני החלטי - אבל גמיש. אם אני לא מרגיש נוח על מניה אני פשוט יוצא. זה עדיף על פני הישארות בפוזיצייה וכניסה להפסד. יש לי משפט שאני אוהב לסחור לפיו: if it ain't perfect, it ain't worth it ואם לא התבטאה המשכיות של חוזק הקניות אל הסגירה - אין סיבה להישאר כשאין מרווח נשימה (וגם אם היה גם אז הייתי מוכר חצי מהפוזיצייה). לפעמים סטופים הם פחות רלוונטים - באיחוד בטרייד כזה שהיה אמור להיות מומנטום טרייד פוטנציאלי. גם לא תמיד אני שם סטופים כי לא אכפת לי לספוג ירידה כאשר אני יודע שהכיוון הוא מעלה - ולרוב אני לא נכנס למצבים של ספיגת ירידות. אני יודע שסטופים הם חשובים, ובחלק מהעסקאות אני שם סטופים (כמו למשל OXGN שנמכרה כי פגעה בסטופ) - אבל מנסיוני - אני עשוי לפספס לעיתים בעיתוי - אך נדיר שאני מפספס בכיוון, אז הרבה פעמים יכול להיות מצב שיהיה סטופ - והוא יפגע, ואז המניה תבצע ריוורסל ותשאיר אותי מחוץ לה - אז מניסיוני אני יודע מתי לשים סטופ ומתי לא. על כל הפוזיציות אני שם סטופ - אך סטופ רחוק רק למצב שכאשר אני עוזב את העמדת מסחר - אם מניה תשבור למטה באופן רציני ומפתיע (סתם לדוגמא מה ש-LUME עשתה היום) - אז שאני יהיה בחוץ והכסף לא יימחק. אני יכול לשים מטרות - וגם יש לי מטרות, אך שוב - אם הדברים מתפתחים לא לרוחי - אני יוצא עוד לפני המטרה. אז אני לא רוצה לשים מטרות שמקבעות את החשיבה - אלא להגיב למצב בזמן נתון (הוראות למכירה אני מכניס מראש אך אם העניינים מתפתחים לא באופן מושלם בדרך - מבטלים את הפקודה ומוכרים על המקום). כל העניין גמיש ונתון לשיקול דעת - אני לא סוחר לפי סיסטם, את ההצעות בכל מקרה אני מפרסם מיד לאחר ביצוע ההוראה בזמן אמת

WGFFlame

New member
ABC-UP ?

האמת שאני לא אוהב לשאול שאלות, אבל מכיון שהתחום הזה שבו אסטראל מתעסק הוא בדיוק התחום בו אני רואה את עצמי, אז לאחר שהפכתי את האינטרנט ולא מצאתי, האם משהו יכול לספר לי מה זה ABC-UP ?

astral travel

New member
דוגמא ל-ABC-UP

המהלך מורכב מגל עולה, גל יורד מתקן וגל עולה נוסף לאחר מכן. חישוב היעד של גל ABC (נקודת ה-D) נעשה לפי: C + (B-A) = D זאת אומרת ש-CD שווה ל-AB

astral travel

New member
אה ו....."אופן השימוש"

קונים את המניה בגל המתקן, עם שאיפה לתיזמון של כמה שיותר בסופו - ומוכרים בנקודת היעד (D) שהוגדרה מראש. אסטרל

maofplayer

New member
שאלות לתאלס (ללא קשר ל VRA )

תאלס, מאז שהצתת את התלהבותי ע"י התשואות הפנומנליות של הסיסטם שהצגת, נשארו שתי שאלות שרציתי ברשותך לשאול: 1. האם אתה פעיל גם ב Forex ? האם אתה מכיר תוכנות להרצת סיסטמים עם API על ה Forex ? 2. לגבי סיסטם WallStreet לדוגמא, האם פרט להיסטורית אותו הנכס עליו אתה מגדיר את ההוראות (כלומר מחירים ומחזורים וכל ההתמרות הטכניות עליהם) - אתה מכניס פרמטרים נוספים שאינם פרמטרים טכנים של אותו הנכס ? (אני כמובן לא מצפה שתפרט)

תאלס

New member
שלום MaofPlayer

1. אני לא פעיל ב FOREX, ועל-כן אמליץ לך לשגר את השאלה לפורום שמתעסק ב FOREX כמו: http://www.moneytec.com/forums/index.php בתקווה ששם יוכלו לענות לך. 2. לגבי הסיסטמים. ראשית דע לך שישנם חברות שמתמחות בבדיקת סיסטמים ויכולות תמורת סכום לא גבוה במיוחד (כ-200$) להכין לך דו"ח על כל סיסטם שתבחר. כמו-כן קיימות חברות ברוקרים שמתמחות במסחר ללקוחותיהם בסיסטמים שונים כמו: Attain Capital. לגבי סיסטם WallStreet, הפרמטרים שנלקחים הם כלים טכניים בלבד. פרמטרים פונדמנטליים כמו: מכפיל רווח, מכפיל מכירות, שווי-שוק, ואחרים לא מעניינים אותי, בייחוד כשמדובר במסחר בעל טווח זמן כה קצר. פרמטרים פונדמנטליים מתאימים למשקיעים בעלי אורך נשימה רב, ואלו השקעות ערך. משקיעים אלו מאמינים כי בסופו של דבר, השוק יכיר את הנכס בו הם מחזיקים, ויתמחר אותו בהתאם להערכתם. מלבד סיסטמים, אני גם סוחר יומית בשוק ע"פ שיקול דעת. זוהי הפעם היחידה שאני כן מתסכל על חדשות, על ציפיות השוק מדוחות כספיים, ועל שינויים בדירוג של אנליסטים. הסיבה היחידה לכך היא על-מנת לדעת איפה תיתכן תגובה חזקה של השוק, איפה יהיו מחזורים גבוהים, ואיפה למעשה מתקיימת "המסיבה"
אני לא מאמין שיש מישהו שיכול באמת להעריך ע"פ נתונים פונדמנטליים, את תוצאות המסחר במנייה על פרק זמן קצר. נאמר שסיסקו מכה את תחזיות הרווח של האנליסטים ב-2 סנט, המנייה יכולה לטוס למעלה אחרי הפרסום או גם לצנוח. היופי שבניתוח הטכני, שבניגוד לניתוח הפונדמנטלי, הוא ניתוח מותנה (Сonditional) ובכך הוא גמיש ומתאים את עצמו לכל תרחיש אפשרי. בהצלחה, תאלס

WGFFlame

New member
TOLD YOU SO ../images/Emo8.gif

פלייר בסוף אתה תהיה מנתח טכני גדול. רק עניין של לפתוח את הראש. ולתאלס בקשר לאותה שאלה , האם יש לך סיסטמים או אתה מכיר כאלה שעושים שימוש לא רק בנתונים טכנים, לדוגמא סיסטם שיקבל כל יום את בנתונים המקרו כלכליים שמתפרסמים בארה"ב לעומת הציפיות המוקדמות.

RonenM62

New member
../images/Emo9.gif ידידי פלייר !!! יצא המרצע מהשק.

ויכוח (או פילפול) בן שבוע וחצי הסתיים בנוק-אאוט. לא נורא. ברוך הבא למשפחת הטכנאים. תודה לתאלס.

maofplayer

New member
אני עדיין מתעקש

לא קיבלנו באמת תשובה: האם הפרמטרים הטכנים שנכנסים לסיסטם הם רק של אותו נכס, או אולי גם פרמטרים טכנים על נכסים אחרים: לדוגמא עבור מניה מסוימת - האם נכנסים פרמטרים טכנים של מניות אחרות או אינדקסים. אני טכנאי בנשמתי (לא אוהב פנמדמנטלס) - רק לא טכנאי קלאסי שמכניס אך ורק מחירים היסטוריים ומחזורים היסטוריים של אותו הנכס בלבד לחישוב. תאלס - בבקשה סגור לנו את הויכוח אחת ולתמיד.

WGFFlame

New member
נתונים לא של אותו הנכס

שוב אני מאמין שתאלס לא מכניס נתונים כאלה, אבל זה לא אומר כלום, יכול מאד להיות שכדאי להכניס עוד נתונים. מה שכן בשיקולים מה להכניס ומה לא צריך לעשות גם שיקולי עלות-תועלת, אחד היתרונות של ניתוח טכני הוא העלות הנמוכה שלו. אני מאמין שאם הייתי מוסיף לו עוד נתונים פונדמנטליסטים ואחרים הייתי משפר במעט את התשואה להשקעה הספציפית אבל השאלה היא האם זה שווה את העבודה.

תאלס

New member
אהבתי את השקלא וטריא שלכם... ../images/Emo13.gif

אהבתי את ה"שקלא וטריא" שלכם, ואני מבין מתוך דבריכם שאתם "סוחבים" דיון מסוים מן העבר, אבל אני אינני הרבנות ואינני נותן חותמות כשרות
ולעניננו - בסיסטם WallStreet שהצגתי בפורום במשך כחודש, הניתוח נעשה בשלוש רמות (וכתבתי על-כך כמה פעמים): 1. בחירת המניה לסל המניות הנסחר ע"פ ניתוח הסקטור והתאמת המניה לאופי הסיסטם. 2. כיוון המסחר בסל המניות של הסיסטם (לונג/שורט או לונג+שורט) בהתאם לניתוח טכני של השוק עצמו ברמת המאקרו. 3. הצבת טריגרים למניות שנבחרו בהתאם לניתוח המניות ע"פ הסיסטם. כמובן, כל שלושת השכבות נעשות בצורה מכאנית לחלוטין ללא התערבות הערכותיי הספציפיות לאותו יום. זה באשר לסיסטם WallStreet. את רוב המסחר בסיסטמים אני מבצע בחוזים העתידיים ES - ושם כמובן רק ניתוח מחירי השוק קובע. בהצלחה (מקווה שבא לציון גואל
... ולא אני לא מאמין במשיח כזה או אחר). תאלס

למעלה