הקולנוע בקניון רננים

DanielOne

New member
הקולנוע בקניון רננים

קולנוע רענן בקניון רננים ייסגר בסוף החודש.
קולונוע פארק ייסגר בסוף החודש לשיפוצים של שלושה חודשים.

delma

New member
מה שרק מוכיח

שאין ברעננה ולא היה ברעננה ולא יהיה ברעננה שום דבר תרבותי. עיר מתה. עיר מתה וחרדית כמו בית"ר עילית

אינך מכיר את רעננה

בית יד לבנים, האוניברסיטה הפתוחה, המכללה, מועדון האזרח הותיק , מרכז המוזיקה, ועוד כהנה וכהנה.
הפוך בה והפוך בה ושפע ארועי תרבות תמצא בה.

השאלה היא, למה קוראים "תרבות"

אם הכוונה לדרכים בהן יכולים גימלאים להעביר את שפע הזמן העומד לרשותם, בסדר. לגימלאי רעננה יש הרבה כסף פנוי, ואין עיני צרה ביזמים הזריזים שמבקשים לשים עליו יד.
&nbsp
אבל, אם הכוונה לפעילויות שבסופו של דבר מובילות ליצירת נכסי תרבות, כאלה שגם הדורות הבאים יכירו ויוקירו, אז delma צודק\ת. לא מבית יד לבנים ולא מהמשכן לאומנויות הבמה ייצאו לאה גולדברג הבאה, או יהושע קנז הבא, או יוסף סידר הבא.
&nbsp
&nbsp

מהקולנוע תצא תרבות ???!!!

א. המוסדות שהזכרתי אינן נחלת גימלאים בלבד ולא בעבור בעלי ממון
ב. האם בקרת אי פעם באחד מהמוסדות האלו ועוד בכאלו של הזכרתי בהתייחסותי ?
ג. בנוסף נכסי תרבות נוצרים מהחינוך הניתן לילדים ולתמריצים המתקבלים מההורים ומהמורים.
ד. נכון שאולי חסרים ברעננה פאבים בו ינכולים להשתכר ולהגיע להישיגיהם של אלטרמן, פן, קינן ורבים וטובים אחרים.
ה. רעננה היא אחת הערים המשופעת באירועי תרבות שווים לכל נפש חפצה - רק תצא ותבחר.

גילוי נאות אינני עובד עיריה ואין לי כל קשר עם עובדי עיריה - אני אזרח מן השורה הנהנה ממגוון האפשרויות התרבותיות הקיימות בעירי.

לאחר שראיתי את גילך

למכסי
אני מעריך את השאיפות התרבותיות שלך
אינני מכיר את מפעלי התרבות לבני הנוער ברעננה - אני מקווה שישנם כאלו.
חפש ולבטח תמצא משהו שיתאים גם לך - אולי במסגרת הספריה ? בתחומי המוזיקה וכו'
בהצלחה ומאחל לך הישגים למלוי שאיפותיך הנעלות.

קולנוע הוא אמנות, ולכן חלק מן התרבות, בהחלט

בבית יד לבנים אני מבקר תכופות, היות שאני מנוי בספריה העירונית. בדרך כלל מקדמת את פני תערוכה משמימה של מישהו (בדרך כלל מישהי) שמימיי לא שמעתי את שמו. אני מרשה לעצמי להניח, שכשרונו העיקרי היא בקשירת קשרים חברתיים עם מקבלי ההחלטות באגף התרבות בעירייה.
במרכז למוסיקה ביקרתי פעמים מעטות, כשנודע לי על מופעים של אמנים ברמה בינלאומית שמתקיימים שם. הפעם האחרונה הייתה לפני שלוש שנים, כמדומני. האם יש ברעננה מקום שמתקיימים בו בקביעות מופעי להקות ג'ז ורוק, ולא רק של ילדים שלומדים לנגן מוסיקה קלאסית בשעות אחר הצהריים? למיטב ידיעתי התשובה שלילית.
&nbsp
במשכן לאמנויות הבמה, הרוב הגדול של המופעים הם מופעי נוסטלגיה. עוזי והגיטרה בשירים היפים מפעם, שוקי והאקורדיון בשירי ארץ ישראל היפה והטובה. מה עם מדינת ישראל של כאן ועכשיו? זה לא צריך, כנראה.
&nbsp
רעננה היא אחת הערים המשופעת באירועי תרבות שווים לכל נפש חפצה, ובתנאי שהנפש הזו פרשה כבר לגימלאות, ושום דבר עדכני ומאתגר לא מעניין אותה.
&nbsp
לגבי הגילוי הנאות שלך, לא היה לי ספק שמניעיך טהורים. אלמלא החשבתי אותך לאחד הכותבים ההגונים בפורום הזה, לא הייתי טורח וכותב באריכות שכזו. וגילוי נאות שלי: איני ראוי להנחה שאתה עושה לי בשל גילי הצעיר, כביכול. למעשה, אני קרוב יותר לגיל פנסיה בעצמי מאשר לגיל שמופיע בפרופיל שלי. כשפתחתי את הפרופיל לא טרחתי לציין תאריך לידה, ותפוז הכניס את תאריך פתיחת הפרופיל כתאריך לידה. הפרופיל שלי צעיר, אני לא.

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שום דבר עדכני ומאתגר לא מעניין אותה.

כפי הניראה טעמינו התרבותיים שונים.
אתייחס רק להערתך המהווה את כותרת התייחסותי - בזה אתה טועה בגדול. מרבית האירועים שציינתי במכתביהראשון מציגים חומר עדכני ומאתגר בתחומים רחבים של מדע, אומנות, תרבות, היסטוריה וחברה. חומר המוצג ע"י חוקרים ואנשי מדע המצויים בשורה הראשונה.

וכעת, ברשותך, אשאל אני שאלה אחת

נניח שהערב פתאום מתבטלת לי פגישה, מתפנה לי זמן, ואני רוצה לצאת עם בת זוגי לשבת איפה שהוא על כוס קפה ולהנות ממופע מוסיקלי, או מערב ספרותי. לא חייב להיות מהשורה הראשונה, גם השורה השניה זה בסדר. יש איזשהו מקום ברעננה שאתה ממליץ לי ללכת אליו?
&nbsp
&nbsp

זה דיון אחר לגמרי - הספונטניות של האירועים

אני התייחסתי לאירועי תרבות מאורגנים על פי לוח זמנים מתוכנן ולדעתי אין מחסור בהם.

זה דיון בשאלה: האם יש תרבות ברעננה

אירועי תרבות לפי לוח זמנים מתוכנן יש גם בבסיסי צה"ל, אם יש בהם תקן לקצין חינוך.
עיר שיש לה יומרות להיות מרכז תרבותי אינה יכולה להסתפק בזה.

DanielOne

New member
ממש לא

בכל רחבי המדינה בתי הקולנוע הקטנים נסגרים לטובת המגה קומפלקסים שנמצאים בפאתי הערים, וזה לא כולל רק את בתי הקולנוע הפרטיים שכמעט ונכחדים אלא גם את בתי הקולנוע של החברות שיוצאים מהקניונים היקרים. (ע"ע קניון עזריאלי ורמת אביב)
&nbsp
הקולנוע בקניון הכיל 5 אולמות בלבד, גם את הקולנוע בקניון ערים סגרו לפני כשנה.
יש לך כיום בכפר סבא מתחם של סינמה סיטי ב-G ומתחם של גלובס מקס באושילנד. רק לאחרונה פתחו מתחם של סינמה סיטי באזור התעשייה החדש של נתניה. שלא לדבר על גלילות ששופץ לפני שנה וכולל כיום למעלה מ-30 אולמות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

בכל רחבי המדינה? לא בת"א ובחיפה

בתל אביב ובחיפה ממשיך להתקיים סינמטקים עירוניים, ובתל אביב יש קולנוע גם בבית ציוני אמריקה, ולמיטב ידיעתי גם במוזיאון ת"א. בערים האלו מבינים, שיש עדיין מי שרוצה לצאת מהבית בשבת ולראות סרטי איכות על מסך גדול, בלי להיתקל בפוסטרים של גיבורי על ובצלילי פופ קורן מתפצח. עד מתי, איני יודע.
&nbsp

DanielOne

New member
אבל לא דיברנו על סינמטקים

אלא על בתי קולנוע קטנים ובתי קולנוע בקניונים במרכזי הערים החשובות.

אני מסכים איתך לגבי סינמה פארק ששם דווקא מוקרנים סרטי איכות, אבל זה רק בשיפוצים...

דיברנו (לפחות אני) על מבחר

נכון שקולנוע "פארק" עדיף על כלום, אבל חבל שזו האופציה היחידה.

למעלה