הקשר בין מצב הרוח לרכיבה

הקשר בין מצב הרוח לרכיבה../images/Emo107.gif

האם יש אצלכם קשר בין מצב הרוח שלכם באותו יום לרכיבה? האם בימים שאתם מדוכאים / עצבניים / מבואסים יש לכם שיעור גרוע, ובימים שאתם מרגישים טוב יש לכם שיעור מוצלח מהרגיל? האם אתם חושבים שיש קשר בין השניים או שלא בהכרח? או שאולי להפך - הרכיבה עוזרת לכם לצאת מהמצברוח הרע? מוזמנים לשתף, לפרט ולנמק.

belledejour

New member
לדעתי../images/Emo3.gif

רכיבה משפיעה על מצברוח, מצברוח לא משפיע עד כדי כך על הרכיבה. אבל אצל כל אחד זה שונה... אצלי הרכיבה פשוט משפיעה מיד אם אני בדיכי או משו בסגנון... אלא אם כן אני ממש חולה ולא מרגישה טוב, במקרים כאלה אבל שום דבר לא עוזר ומנסיון עדיף פשוט לא לעלות

וואי וואי איזה קשרר!!

מי שמכיר אותי יודע שאם אני באה עצבנית הסוס יציית לי בטירוף ותהיה לנו רוח לחימה ואז אני ארד מבסוטה חחח אם אני באה בשאנטי יש לי שיעור טוב כי אני זורמת
אם אני באה רגיל זה תלוי בסוס.. ואם אני באה שמחה והסוס מחרבן לי את המצב רוח חבל על מי שמתקרב אלי אח"כ

SoosKatan

New member
ממ

ברור שיש קשר... מצד אחד אני לא אוהבת לבוא לחווה עצבנית כי אז אני מוציאה את העצבים על הרכיבה ולעיתים זה פוגע לי ברכיבה. אז אני משתדלת לא לבוא במצב-רוח רע, למרות שזה משפר לי את המצברוח מאוד!! בכלי, שיעור רע גורם לי למצברוח רע ואימון מוצלח עושה מצב רוח טוב [:

הו, שאלה מצויינת חח

אם אני באה במצב רוח טוב והולך לי גרוע - כמו שכבר ציינו כאן - לא כדאי להתקרב אלי חח אם אני באה במצב רוח רע ואני על סוס שאני מסתדרת איתו זה יכול פשוט לעשות לי את היום. ואם אני במצב רוח נפלא ויש רכיבה נפלאה - החיוך פשוט לא יורד מהפנים
כבר קרה פעם שקרה לי איזה משהו, הייתי עם פרצוף תחת ופשוט רציתי למות. איך שנגעתי בסוסה שרכבתי עליה הכל היה רגוע יותר... וירדתי ממנה במצב רוח אופטימי. סוסים זה כמו כלבים - תרפיה פשוט מושלמת.

Ariel39

New member
סמויה פה, אבל בכל זאת...

אני חושבת שיש קשר כזה אצל כל אחד. אצלי אם אני באה עם מצב רוח רע אני ארכב דווקא יותר טוב מבדרך כלל וארד מאושרת. אבל באותה מידה זה יכול לדפוק לי את המצב רוח, אם יש לי רכיבה גרועה אני יורדת ממש עצבנית ואין לי כוח לדבר עם אף אחד.

MaYa505

New member
:]

הרכיבה משפיעה על המצב רוח כמו כל דבר... אבל המצב רוח שבאים איתו ועולים איתו על הסוס משפיעה על הרכיבה לפי דעתי כמעט יותר מעל כל דבר אחר. הסוס מרגיש כל שריר קטן שתפוס וכל מקום שאפשר לנצל לטוב ולרע... אם תעלה על הסוס מפוחד הסוס יפחד , כי הוא יראה שאתה לחוץ אם תעלה עם מצב רוח ממש טוב את יכול להיות מעופף וחלק מהסוסים ינצלו את זה... מאוד משפיע אבל תלוי אם זה סוס אדיש שיודע תעבודה או סוס שהוא לא פראייר.... כמו שאם תעלה עייף הסוס יכול לנסות להעיף אותך ויכול לנצל את זה וסתם לא להיות יותר מדי אחיד ומדוייק והכל.... אם תעלה עצבני ותוציא תעצבים על הסוס יש סוסים שיהיו מזה רגישים ויש כאלה שיתעצבנו וינסו להעיף אותך... תלוי בסוס אבל בהחלט משפיע... הרכיבה משפיעה עלייך אבל אתה עוד יותר משפיע על הסוס.....

זה תלוי

יש פעמים שיש לי את המצב רוח הכי רע שיכול להיות ואז דווקא יש לי רכיבה מדהימה וזה משנה הכל ומצד שני יכול להיות אחלה מצב רוח אבל רכיבה מגעילה... זה תליו גם במצב רוח של הסוס
הרכיבה זה לא מפלט ממצב רוח רע אלא הסוסים עצמם, פשוט להיות בחווה בסביבה של סוסים, שלפעמים מבינים קצת יותר מאנשים והם פחות כפויי טובה. לפעמים המצב רוח משפיע ולפעמים לא אבל זה תלוי איך מגדירים מצב רוח
בכל מיקרה מה שכן משפיע זה האמביציה, הרצון, הכריזמה, ההרגשה של "היום אני הולכת לתת את הרכיבה של החיים"...ויש ימים כאלה וזה פשוט כייף.

2STRIPE

New member
אממ

האם יש אצלכם קשר בין מצב הרוח שלכם באותו יום לרכיבה? אכן =] האם בימים שאתם מדוכאים / עצבניים / מבואסים יש לכם שיעור גרוע, לפעמים.. תלוי אם זה קפיצות או דרסאז' ואיך היא הלכה ובאיזה מצברוח היא באה.., כמה פעמים היא יצאה לפני זה לרכיבה בשבוע וכו'.. ובימים שאתם מרגישים טוב יש לכם שיעור מוצלח מהרגיל?גם תלוי.. קפיצות כמעט תמיד ילך טוב דרסאז' כמעט תמיד ילך רע.. בסופו של דבר היא אולי תלך טוב אבל מה שלפני זה לא כיף
האם אתם חושבים שיש קשר בין השניים או שלא בהכרח? ברור שיש או שאולי להפך - הרכיבה עוזרת לכם לצאת מהמצברוח הרע?גם =] קפיצות כמעט תמיד לך טוב.. היא אוהבת יש מקרים מיוחדים שילך רע.. דרסאז' היא שונאת.. עושה שטויות כל הזמן.. לוקח זמן להרגיע אותה היא גם ככה לחוצה.. זה מאוד תלוי במצברוח שלה.. היא יכולה להיות קרציה כל השיעור לפרוץ או להיטלות כל הזמן ומעברים לקנטר בלי סוף או כשזה בהליכה אז לטרוט.. או שפשוט אין הליכה.. הכל תלוי במצברוח שלה.. יש לי מצברוח לכל רכיבה עליה

snoeyka101

New member
קשר גדול מאוד..

כשיש לי חרא מצברוח לפעמים, אני רוכבת ...ואין מצב שבאותו היום יהיה לי שיעור טוב.. כי אני כלכך כעוסה\ עצבנית\ לא מרוכזת שאני פשוט לא מתרכזת. אבל לעומת זאת ביום טוב, הריכבה יכולה לשפר לי את המצב רוח וההפך...

למעלה