הרהורים ושאלות

אולי

New member
הרהורים ושאלות

רפרפתי כאן על כל מיני הודעות והנושא הזה נשמע ממש מענין...גם קראתי את החומר שבאתר שעוסק בנושא (שקיצורים בפורום הופנו לשם), ועלו לי כמה שאלות: * הרבה פעמים כמה דקות אחרי שאני הולכת לישון ואני במצב של `כמעט שינה` אני מתעוררת בבהלה, לפעמים עם קפיצה של ממש, ועם הרגשה של נפילה - זה קשור לענין ``חלומות צלולים``? * יש קשר בין ה``חלומות הצלולים`` לבין ``שיטת סילבה``? * הכוננה ב``חלום צלול`` היא בעצם ל חלום שבו אני מודעת שאני במצב של חלימה? כי הרהב פעמים חלמתי חלום וידעתי שאני חולמת, אבל מעולם לא חשבתי שזה משמעותי כל כך ...(חוץ מהעובדה שהמצאתי לעצמי שיטה כיצד להתעורר מחלום מפחיד כאשר אני יודעת שזה חלום.) * בעבר ניסתי לעשות משהו כמו `יומן החלומות` שמתואר כאן לפי ``שיטת סילבה`` ונתקלתי בבעיה קשה - הרבה חלומות שזכרתי ורשמתי אותם נראו לי פשוט כשאריות של דברים שחשבתי עליהם במשך היום שפשוט התעצמו במשך החלום - אז האם בכל זאת יש להם משמעות ואני בכל זאת צריכה לרשום אותם? אשמח אם תענו לי על השאלות כי כל הענין הזה נראה ממש מענין..

Variety

New member
הקשר

אולי: ברוכה הבאה לפורום! גם לי זה קורה שאני מתעורר בבהלה בבת אחת. מה שקורה זה שכשאנו הולכים לישון, ומאבדים את ``ההכרה``, הגוף משתק את עצמו, בשלב הזה קורים לגוף שלנו המון דברים שמרגישים מוזרים, אבל אנחנו לא מרגישים אותם כי אנחנו כבר לא מודעים. מה ששמעתי זה שההתעוררות בבהלה הזאת היא או הקפיצה או הנפילה היא זה שאנחנו פתאום הופכים למודעים באמצע התהליך הטבעי של שיתוק הגוף (כדי שלא נעשה במציאות את מה שאנחנו עושים בחלום), וזה מרגיש לנו מוזר, כמו נפילה או קפיצה. יש שיטה (שנמצאת באתר) בשם WILD או חלום צלול מערנות, שאת בערזת פעולה מסויימת נשארת מודעת מהערנות עד לחלום בלי לאבד את ההכרה לרגע אחד ונכנסת לחלום צלול ישר מערנות. בדרך לזה את מרגישה את השיתוק של הגוף, ואת רואה תמונות היפנוגוגיות (של המוח, שכשנבנה החלום לאט לאט). אני לא יודע עם יש קשר ישיר בין חלומות צלולים לשיטת סילבה, אבל אני חושב שאת יכולה לנצל את השיטות שבסילבה למדיטציה עמוקה מאוד ולהצליח כאת השיטה של ה WILD ממש בקלות. בסילבה מלמדים מדיטציות מאוד יעילות. לגבי היומן חלומות, אני מאוד ממליץ להתחיל שוב לנהל יומן חלומות, לא משנה מה החלום. Robert Moss סופר, ומרצה לגבי חלומות צלולים מלמד שיש חלומות קטנים וחלומות גדולים ושעם הזמן, כשאת נכנסת לנושא הזה של חלומות צלולים, הם מקבלים יותר משמעות, נעשים יותר עמוקים. אולי אם תרשמי יומן חלומות מסודר, את תזכרי חלומות עמוקים שהיו לך שככה פשוט מעולם לא ידעת שאת חולמת? מקווה שהייתי לעזר, אשמח לעזור אם יהיה לך שאלות, Variety-

למעלה